2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Y Yslysl canım gaz problemimiz artık kalmadı gibi,bir internet fenomeninin arkasına düşüp dediğini yapacağım aklıma gelmezdi:) gasicon önermişti,anne içiyor.ben memnun kaldım cok gazlı bebek ama popodan cıkarıyor tüm gazını.gece emmesinde ise hiç gaz cıkarmıyorum gazlı gazlı yatırıyorum uyanacak diye.gerci bu söylediğim bir iki hafta öncesindeydi şimdi uyumuyor bile sabahlıyoruz.

Kızımın öğretmeni kendi cocugu için uyku eğitimi almış ve cok rahatlamış,biraz şu sıkıntılı günleri aşalım ben de düşünüyorum,birlikte yaparız belki.

Uykusuz bir gecenin sabahından herkese günaydınlar. Bizim oğlan dün gece saat başı emmek için uyandı, bi iyi bi kötü geçiyor günler.
bizimkiler yine diger bebislerin cogundan huylular ama arada onlarin da tutuyor gunleri. gun icinde nasil oldu peki pasa? umarim dinlenebilmissinizdir ikiniz de

ben de dun kv ile tartistim. yani kendi bi panter kesildi basima km'lerce uzaktan. aylardir zaten tahrik ediyorlardi,dun de artk ben bi cumle yazdim. esimi ayiriyor,cocuklariyla foto atmis bizmki yok. bu kdr mi cocugun vardi bilmiyodm bugn ogrendim dedim. ay sen misn bunu diyen. ztn firsat kolluyordu huysuz. ne insanligm kaldi ne kotu niyetliligm.ana avrat duz gitsem boyle tepki vermezdi galiba :) panter panter

Valla onu diyenlere kapat kulaklarni buydkce hersey kolayliyck emin ol emekledgnde evini ona gore duzenledin mi hic aklin kalmiyo benim salonmda sadece oturma grubu var iki tane alti metre kare hali var 36m2 salonm cocugum oyle rahat buyudu ki kostrdu durdu buyudukce zaten kendi icin tehlikeli olan seyleri yapmiylar prizlere cocuk kilidi takdik onun disinda hic bir odamn kapisini kapatmadim merk ve kesfetme duygusna kilik vurmadm cocugn ben yemek yaptm o asagidaki tencereleri doktu rendeler bicaklar yukarya kaldrdm o asagida istedigi gbi oynadi kah elinde kepce tencerelere vurdu kah tencerenin icine girdi detrjnlarmida yukari rafa kaldrdm tamamdr cocugna gore evini sekillendrdktn snra ben ce en guzel donemleri gezinme zamanalri

Sennki gene sen yazmissin bizimkilerde neden buyuk kizimi babasi tuvlte getryoms ne ayipmis erkek erkek gbi davranacakms ogullari neden cocugyla oynuyms neden yemek yediryms sanrsn koklu bi aile asiret bunu diyen kayinpeder cok afedersn kaynanamin kusundan ayrilmaz kadin vc yapsa yikacak o derece kaynanmn herseyini yapar ama isde fesatlik olsn

@engteacher86 merhaba canım,sabah ezanı okumuştu hoca:) 5 bucuk gibi de daldı iyice.ben de uyumuşum ama hasta kalktım yataktan, kış boyunca grip olmadım şimdi oldum.

Hay Allah ya, çok geçmiş olsun.
Uyku vücuda gıdadan daha fazla lazım. Yorgunluktan da olmuş olabilir. Uykusuz kalınca direk hastalık belirtileri veriyorum ben çünkü

Ay kızlar ne fena kaynanalarınız var ha. Benimki melek gibi sizinkilerin yanında. Hiçbir şeyime karışmaz. Lohusa triplerime de katlandı. Daha ne olsun di mi

Benim evim de çok büyük. Sırf salonum 48 mt2 :) hiçbir kapıyı kapatmadım dediğin gibi. Sadece banyodaki lavabonun altındaki deterjanları kaldıracak yerim olmadığı için onun saplarını bağlamıştım. Onun dışında her yeri kurcaladım benimki de gönül rahatlığıyla. Kucaktan inince daha rahat oluyor bana da. En zor dönemim bu dönem benim. 4-5 aydan sonra rahatlıyorum ben.

Selam kızlar verem aşısı izi oluştu mu bebislerinizde oğlumda hemen belli olmuştu ama kızımda iz bile yok şu anlik

Koldan vurulan veremdi yanlış bilmiyorsam. Kırmızı yuvarlak bir iz var.

Bilmıyrom kı başka doktora muayene ettirin dedi
Hemen panik olma canım. Benim kızın da kalçada sorunu var. Bir radyolog uzman hem sağda hem de solda sorun var dedi, 5 dakikada ultrasonu çekti. Sonra özel pediatri radyologuna gittik. Yarım saat inceledi sadece sağda sorun varmış... bir başka doktora gitmeniz gerekir mutlaka, gidin dememiş olsaydı bile gitmen gerektiğini düşünüyorum

Bunu daha önce de okudum. Doktor su verin demedi bana. Maşallah bebeğin kakası da normal iştahı da normal. Neden su verilirmiş, yanlış anlama lütfen bu bilginin kaynağı nedir
Valla canım mama kullanmadığım için hiç merak etmedim kızımda günlük 30cc mama verdıgımde bile su verıyordum
Ama bildiğim kadarı ile çocuk su ihtiyacını anne sütünde ilk gelen önsütten alıyormuş ama mama da öyle bir durum olmadığı için su verin diyorlar sen emziriyorsun da su ihtiyacını karşılamaya yeter mi aldığı süt bilemem doktoruna bir sor ıstersen

Vall
Valla kuzum oyle kaynanyi basnn.ustnde gezdr:)) bizim.bide lohusa kayinpederm var herseye maydonz cildrtcklar beni iki elden. Basndan beri sennle fikirlermz cok uyuyo canim ya aynen bende 4-5 aylik oldu mu tamamdr cocuk.kucaktan iniyo.aglamalr kesiliyo donensn dursun ev icinde yuvarlnsn ohh miss

Allah allah yaa kafam karıştı şimdi. İki ayrı cocuk doktoruna götürdük bizimkini mama verdiğimizi söyledik, hiç bu su meselesinden bahsetmeidlee
İlk yavrm mama coxuguydu ek gidaya gecmedikce vermedm su ben bu tarz seyleri cok dogru bulmuyrm zaten sennki anne sutude aliyor sadece mama.alsa gene bi nebze cnku bebelac gbi bazi mamalar asiri sekerli cocugu susatyr anne sutunde suda yagda hepsi var mamada versnde anne sutunden karsilar diye dusunuyrm zaten oyle agustos sicgda yok benm fikrm

Merhaba kızlar, bugün 2 aylık olduk bizde, kalça ultrasonunu 2. Ayda çekicez dedi hastanem bütün gittik şükür sıkıntı yok.

Göz muayenesini de 1. Ayda yapmışlardı bize, biraz değişik anlaşılan bizim hastanenin prosedürü. Neyse şükür sıkıntımız yok.

Arse82 ben mama alan bebeğe mutlaka su verilmeli diye biliyorum. Bir kez su verilen bebeğe de hep su verilmeli. Anne sütü alan bebeğe su verdiysen düzenli olarak vermen lazım diye biliyorum. Sudan sıkıntı gelmez ama yine de doktorunuza sormanızda fayda var.

Bizim doktorumuz rotayı 3. Aya menenjit aşısını da 7. 8. Aylarda yapalım dedi. Özellikle menenjit aşısı için biraz büyüsün yan etkileri bugünlerde çok konuşuluyor dedi

Bugün doktorumuz ikisini de yaptırın dedi ama menenjiti 12. Aydan sonra öneriyorum dedi, hatta büyük kızına da yaptır aşı Türkiye’ye ancak geldi dedi. Neyse daha vakti var, zamanı gelsin düşünürüz bakalım.

evet cnm hep boyle anlayisli kalir insallah kv. ne var ki sana saygi duyana sen de duy ne olmus,orta yerinden patlamaya musait bazilari :) aman bana uzak allaha yakin,sadece haddini bilmesi lazimdi cvbini da aldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…