2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
kızlar psikiloğa gitme demişsiniz Y Yslysl ye ben dedim atlatamazsan git destek al diye,çünkü televizyonda çok denk geliyorum doğum sonrası eşimle uzaklaştık soğuduk falan diye.Doktorların söylediği bebekten önce birbirinin eşiyken severken bir anda bazı annelerde doğumdan sonrası annelik duygularının çok ağır basıp erkeği dışlayıp sadece bebekle ilgilenmek eşinden iyice uzaklaşmak uzun zamanlar sürebiliyor destek alın bu durumda diye hatta tam tersi aynı durum erkekte de olabiliyormuş.Ben illa psikoloğa hemen git demiyorum tabiki hani yenmeye çalış bu durumu yoksa bi destek al demek istedim yanlış anlamayın lütfen.
Yok canım haklısin bende öyle bir yazı okumuştum zaten şöyle biraz kendim yenmeye çalışayım baktim olmuyor gidicem hemen şimdi adamada denmiyor ben senden soğudum ondan piskolaga gidicem diye. Ters tepebilir benim eşimde sonuda kötü olabilir o yüzden biraz daha beklemekte fayda var

Yok canım haklısin bende öyle bir yazı okumuştum zaten şöyle biraz kendim yenmeye çalışayım baktim olmuyor gidicem hemen şimdi adamada denmiyor ben senden soğudum ondan piskolaga gidicem diye. Ters tepebilir benim eşimde sonuda kötü olabilir o yüzden biraz daha beklemekte fayda var
Sen yenersin canm bu durumu çok güçlü bir karaktersin inanıyorum ben :KK200:
kangurundan memnun musun?Bende sipariş verdim birazdan gelecek heycanla bekliyorum kızımı takıp artık gezmek istiyorum

Kac kilon kaldi canım benim 2 arti kalmisti o 2 yi veririm derken 2 daha geldi valla benim metabolizma şaşırdı baya benim en buyuk hatam saglam kahvalti yapmak galiba acayip yiyorum aksam yemekleriyle aram yok pek ama üstüne gidicemgaliba kiyafetlerim olmazsa tehlike çanları çalacak

Naptım ki ben canim ..cok sevindim geldiğine boylece kilo alimi da artar bizde de baya azaldi cok seviniyorum arada agzinin kenarindan azcik geliyorsebebi kendini cok sıkıyor ama buna şükür anladigim kadariyla gaviscon dan sonra kusma pek yaşanmıyor mus bebeklerde ama ben yine de az veriyorum

Sagol canin bebekler cocuklar hasta olmasin ya kac gecedir ayakdayiz ailecek seninde rastladigina sevindim ailenin yanina gitmene de az kaldi ohh onlar la birlikte bakarsij Asya ya hem o zamana biraz ele avuca gelir ayy yaz gelsij artık yaa bir de ben kat kat giydirip her an soguk alacak mi korkusundan sıkıldım yazin ince bi çit citli badi çorap yetiyor

Teşekkür ederim canim sagolasij bugun biraz daha toparladi gibi ama hönk hönk öksürüyor Zehra dan uzak tutmaya çalışıyorum Allah a emanet

Ah kuzum iyi olur inşallah hemen ♥️
kangurundan memnun musun?Bende sipariş verdim birazdan gelecek heycanla bekliyorum kızımı takıp artık gezmek istiyorum
Sen ne renk aldın? Ay çok çeşit var karar veremiyorum 😂

Ah kuzum iyi olur inşallah hemen ♥

Sen ne renk aldın? Ay çok çeşit var karar veremiyorum 😂
bende karar veremiyordum siyah ve düz model almayı düşünürken bi anda bordo alasım tuttu
Screenshot_20190405-132829.png

Canım süt salgılamasına yardımcı olan prolaktin hormonunda dolayı cinsel isteksizlik oluyor kendini suçlama yani bende hiç istemiyorum hem iki çocukla yoruluyorum hem de canım istemiyor :)) zamanla düzene giriyor canım merak etme
işallah canım düzene binmesi lazım zamanla. Bu hormon benj herseyden soguttu o zman:)))

Nacizane tavsiyem zor da olsa bu sıkıntının üzerine git ne kadar uzak kalırsan aranizdaki sogukluk o kadar artacak
Valla doğru diyorsun. Tevsiyeni denemeye çalışıcam.
Kızlar ben gibi 2 kilo alan var mı?Emzirirken ben kilo veremedim uzerine aldım once daha hareketiydim şimdi surekli memede olduğumuzdan oturuyorum ben ona bağlıyorum sizde durunlar nasıl yanlız miyim?
Canım tartılmadım ama kilo aldığımı hissediyorum. Zaten süt olsun diye besiye çekilmiş inek gibi yiyip yatıyorum.

Canım sen hiç dert etme. Bir bebek annesini sevmez mi hiç. Bence görümce gidene kadar anın tadını çıkar

Benım kıı mama diyo sanki :)

Yarın gidiyoruz canım sorcam hepsini

Canım bizde sürekli bebek için kavga ediyoruz. Tersleyip duruyoruz. Beni o kadar seven adam neredeyse tokatı yapıştıracaktı bana ama bende tahammül sınırlarını aşıyorum bazen gececek inşallah bu günler de

Canım kilo alımı içinn ne yaptın bizimki ilk ay 600 aldı su an ne kadar kac günlük oldunuz

Bizde sürekli kavga ediyoruz halbuki ne kadar çok seviyoruz birbirimizi. Çok üzülüyorum inşallah düzelecek. Ah diyor şu süreçte bize yardımcı olaydı. Annesi ile küsüz ya ne olurdu yanımızda olaydı diyor üzülüyor eşim.

Ooo aynı durum gündüz hiç uyumuyor gece 2 saat uyuyor hepsi aynı model bunların

Bende aldım canım durum vahim eski kıyafetler olmuyor
Aynı canım gerçekten hiç kavga etmeyen biz herşete bahane bulup tartışır olduk. Geçecek işallah bu günlerde biraz daha sabretmemiz lâzım.
gunaydin kizlar.kotu b geceden sonra yani bana daha gun aymaz bugun.ben cok sk rahatsizlanir oldum boyle tum vucudum kriiliyor,grip olursunuz da takatiniz olmaz ya elinizi kipirdatmaya. ondan da beter,gece bi de istifra ettm cok kotu.bi usume geliyor parmagimi yorgndan disari cikaramiyorum ama tabi bebek icin kalkmak zorundayiz. fazlaca da kalkip emen bi bebegim var. neyse o mu yapiyor yorgunluk mu yoksa vitamin degerleri mi anlayamiyorum. :KK43:
Çok geçmşş olsun ya vücüdün direnç kaybetti yada üşüttün geçmezse git dr canım geçen bir ara bende öyle oldum ama istifra olmadı. Titreme halsizlik isal vardı bende.
Canım 🥰🥰🥰

Ya tüh keşke gıcık olduğun an dönebilseydin evine, annesine çekmiştir illa ki huyları hareketleri. Bence de bu işin üstüne git, umursama eşin seni çok seviyor biz buradan hissediyoruz bunu. Sende onun sevdiğin yönlerine odaklan. Sağ sütünü alın kuzuyu gezmeye falan çıkın kafanı dağıt. Daha kötüye gitmeden el at bu işe.

Canım çok geçmiş olsun 😔 sende hasta olmuşsun ama 2 çocuklu annenin maalesef hasta olma lüksü bile yok dimi.

V volveron kuzum size de çok geçmiş olsun hala iyileşmedi mi oğlun ya?
Kesinlikle çok haklısın. Çabalıyorum ama birşeyler eksik kalıyor sanki bir yerlerde. Bu hafta 2 gün çıktık dışarı biberon almıyor benim supa illa meme olacak açıktı mıda kıyameti koparıyor baya zorluyor beni dışarıdanda zevk alamıyorum böyle olunca ama bebek uyuyunca eşim evde zaten şöyle gğnde bir çıkıp yürüyüş yapıcam belki iyi olur
Yani eşinin tavıralrıda önemli adam bişey yapmadan böyle hissediyorsan geçer ama sıkıntı varsau unutmak zor oluyor .İşk beneğim doğdugu daki herşeyi hatıtlıyorum
Yok adam gayet normal ve anlayışla hatta ben bazen sinirleniyorum üstüne gidiyorum gene birşey demiyor. Sıkıntı bende anlayacağın.

Ben takamıyorum dikişlerim ve belim ağrıyor. Eşim kullanıyor şimdilik gayet memnunuz. 2 gün dışarda kullandık pasa sevdi uyuyor zaten hemen içinde. Bordo istemişsin bence güzel renk bende istedimde eşim illa siyah deyince ona bıraktım o aldı kafasına göre.

benimde 4 kilo fazlam var daha canm.Kilo alımı artmış bile eğer doğruysa tartımız 4900 çıktı,bende gün içine bölüştürerek toplamda 1 buçuk paket veriyorum canm,gaz çıkarırken bir miktar çıkabiliyor ağzından ama öyle her yediğini kusmuyor en azından çok şükür
Kusunca ister istemez kilo alimi da yavaşlıyor insallah daha da iyiolucaz canım

Avalon80 Avalon80 arkadaşım nerelerdesin nasılsın bebiş nasıl?

Merhaba canım, ben okuyorum sayfayı sürekli. Doğumdan sonra kendime gelip düzeni oturtana kadar yazamadım, sonra da konular almış başını gitmiş yazmadım :) Beren Deniz 45 günlük oldu, pek gaz sorunumuz yok çok arada oluyor. Gece 3 saate bir uyanıp emiyor. 2950 doğmuştu, 2630 a kadar düşmüştü 4 günde. Şimdi 4600 şükür. Hassas mutfak terazisiyle tartıyorum. :) Ben kontrole gittim cumartesi, içimde baya büyük pıhtı birikmiş, rahim kasılıp atamıyor benim, düşük ilacı verdi Dr umarım düşer de operasyon olmam. Doğumda da rahim kasılamamıştı 1 saat kanamamı durduramadılar.

Yalnız çok önemli bir uyarı yapayım kızlar. Ankarada şehir suyunda salgın var. Kuzum 3 gün ishal ve şiddetli sancı çekti. Bir gece artık dayanamadık acile gittik, Dr söyledi, bizden önce 4 bebek daha gelmiş. Yıkarken boynundan yukarısını kaynamış soğumuş suyla yıkayıni şehir suyu ağzına burnuna gelmesin dedi.

Bende aynı sayılır canım dogum sonrası emzirme donemi göbeklendm az ama gitmedi bı türlü tam azıcık erittm derken Umut a hamile kaldım
Seninde bebekler üst uste oldu o zaman zordur ya bende oglumda cok kilo aldim 5.ayimda diyetisyenle zayiflamaya basladim o ay hamile oldugumu öğrenmiştim ayy cok zorlandim ama ikisi bi aradalar hep oyun arkadaşı oldular birbirlerine beraber okula gittiler falan daha sonra cok rahatlamıştım mantıken az yaş farki gayet güzel ikisi birden büyüyor

Kızlar merhaba ben de 1 Şubatta oğlumu kucağıma aldım. Bir konu açtım ama cevap alamadım size danışmak istedim. Bu ay kontrolde doktorumuz bıngıldağının küçük olduğunu ve bu ay D vitaminini vermememi erken kapanabileceğini söyledi. Aranızda aynı durumu yaşayan ya da çevresinde gören var mı

Seninde bebekler üst uste oldu o zaman zordur ya bende oglumda cok kilo aldim 5.ayimda diyetisyenle zayiflamaya basladim o ay hamile oldugumu öğrenmiştim ayy cok zorlandim ama ikisi bi aradalar hep oyun arkadaşı oldular birbirlerine beraber okula gittiler falan daha sonra cok rahatlamıştım mantıken az yaş farki gayet güzel ikisi birden büyüyor
Çok da üst üste degıl canım 3 yıl 2 ay var aralarında 2 yol emzirdim emzirme süresinde diyet falan yapmadım bebege karar verince eritmek istedim azıcık eridi de ama bir düşük yaptım tekrar göbek olustu falan çok degil ama alışkın değilim ondan rahatsız edio

Kızlar merhaba ben de 1 Şubatta oğlumu kucağıma aldım. Bir konu açtım ama cevap alamadım size danışmak istedim. Bu ay kontrolde doktorumuz bıngıldağının küçük olduğunu ve bu ay D vitaminini vermememi erken kapanabileceğini söyledi. Aranızda aynı durumu yaşayan ya da çevresinde gören var mı
Merhaba canım bende 1 şubatta kızımı kucağıma aldım oğlumun bingildagi tam 18 aylıkken kapandı onu dert ettim şimdi kızımın ki küçük aile hekimligi baya küçük dedi doktora gittik hemen doktorumuz işin ehli birisi baktı önemsemedi bile kafasının ölçümü önemli dedi her ay 1cm büyüyorsa sıkıntı yok dedi

Canım bildiğim kadarıyla sıkı takip gerekiyor bazı durumlarda ameliyat gerekiyor tam detaylı bir bilgim yok ama arkadaşımız V volveron sana anlatır belki o da buna benzer bir durumla karşılaşmış

Merhaba canım bende 1 şubatta kızımı kucağıma aldım oğlumun bingildagi tam 18 aylıkken kapandı onu dert ettim şimdi kızımın ki küçük aile hekimligi baya küçük dedi doktora gittik hemen doktorumuz işin ehli birisi baktı önemsemedi bile kafasının ölçümü önemli dedi her ay 1cm büyüyorsa sıkıntı yok dedi
Evet kafası büyümeye devam ettiği sürece sorun yokmuş genetikte olabiliyormuş ama ya kapanırsa ya kapanırsa diye kafamda dönüp duran düşüncelere de engel olamıyorum. Peki size D vitamini için ne dediler canım doktor bu ay verme dedi bana ama D vitamini çok önemli diyorlar bi yandan da kafam çok karıştı

Evet kafası büyümeye devam ettiği sürece sorun yokmuş genetikte olabiliyormuş ama ya kapanırsa ya kapanırsa diye kafamda dönüp duran düşüncelere de engel olamıyorum. Peki size D vitamini için ne dediler canım doktor bu ay verme dedi bana ama D vitamini çok önemli diyorlar bi yandan da kafam çok karıştı
Bizim tahlillerde d vitamini değerimiz baya yüksek çıkmış canım bende kullandığım için onun için 1 ay verme 1ay sonunda tekrar bakalım dedi kafası için verme demedi ama yüksek çıktığı için kestik şu an

Birde doktorumuz kafasını tutabiliyorsa zamaninda dönebilirse sorun olmaz dedi bize birde bizim kiz yaklaşık 15 gündür falan dönüyor yüz üstü buda erken mi diye düşünüyorum ikinciler bi değişik oluyor

X