2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ya kızlar diyoruz ya uykusuzluk süt azaltır diye. E uykusuz olmayan anne var mı ki? Hepimiz en fazla geceleri 5-6 saat ancak uyuyoruzdur toplam öyle değil mi? Uykusuz kalmak beni rahatsız etmiyo ama sütüm azalcak stresi beni rahatsız ediyo baya hemde .
aynen canim. bi de gun icinde de uyumayi oneriyorlar hani nerde o uyku :/ ama stres olma da emdikce geliyor sut ,o istedikce artar insallah

Genetik de olabilir canım benim kiza dr karnimdayken minyon olacak dedi durdu üzerine laktoz dan dolayi kilo alamadi hala 500 600 gr geriden geliyoruz ama aradaki farkı kapaticaz insallah sağlıklı olsunlar insallah
evet belki de laktoz olayi olmasaydi kilo olayi hic sorun olmayacakti :KK43: kismet canim saglikli olsun da dedigin gbi. bi de kapatir farki ben inaniyorum. zatem hicbiri ayni kalmiyor kilolu olan sonra zayifliyor zayif olan kilo alabiliyor. ama en kisa zamanda annesinin istedigi gbi olsun da annesinin akli kalmasin ins :)

Ay ne bilim canım ya yengemler kullanıyorlar bi sıkıntı olmadı bende mi taktırsam acaba dedim

Anladım canım bakalım karar veremedim tam taktırsam mı taktırmasam mı

Ya gerçekten mi :KK43: hiç bir yöntem %100 koruma sağlamıyor ama spiral daha rahattır diye düşündüm
spiral rahat canım 4 yıl kullandım ama çok uzun süren ağrılı adet oluyor düşün doğum sancısı bana vız geldi o ağrılardan sonra. Bu sefer hormonlu istedim kendi doktorum 1000 lira dedi uygun doktor buldum o da adet olunca gel dedi kim bilir ne zaman olursam o gün gidicem hormonlu olanda 6 ay sonra adet tamamen kesiliyor emzirme konusuna gelirsek emzirirken kullanılan doğum kontrol hapının 5 te biri kadar hormon sagılanıyor sorun yok yani. Ben bunu çok araştırdım da :KK45:

Genel anlamda bizimki böyle canım sadece aksam 7-10 arası pik yapıyor, bemim sütüm azaldığından yapmıyor bugün dolu doluydu ama gene çekiştirdi. Nasıl bir gazsa o kadarda gaz çıkarıyoruz sürekli. Yeme içmemede bir o kadar dikkat ediyorum demekki genede oluyor

uyanmasına ragmen gazını illa çıkatıp tekrar uyutmaya çalışıyorum ama surekli bir gazı var düşün uyandığında tekrar gaz çıkarmaya yardımcı olmak için pıt pıt sırtına vurunca yine çıkarıyor ama o huzursuzluk hiç geçmiyor. Şimdi buraya yazınca anladımki brnim oğlan gaz küpü:KK43:(
Biz Umut a gazman diyoruz canım bugün götürdük Dr ne kullanırsan kullan ne kadar gaz çıkarırsa çıkarsın olur bir ay daha dayanın dedi gelişimi iyi olan bol bol emen bebe de daha çok olurmus

Canm senin ki emiyor mu benimki az emiyor bazen hiç zorla ağzına sokuyorum.az emiyor etrafına bakiyor ac ac duruyor gündüz. Sadece gece guzel emiyor hasta mi acaba valla kan şekeri düşecek kilo verecek korkuyorum biberona sagip mi versem acaba ya?
Verme öyle canım geçen hafta öyleydi zorla tıkıyorum agzına bu hafta düzeldi emmeşi masallah alıyor beni zorlamadan demekki acıkmıyor yada hazımsızlık varsa süt yaglıysa da tok tutuyor olabilir

Yok yok en fazla kına gecesine kadar ağlarlar ondan sonra susarlar :)))) kız deme 3. Ayda bitsin bu olay sabah asya ağladı ben ağladım istanbula annemin yanına gitsem ağustosa kadar kalsam eşim 6 ay napıcam kızımsız diyo. Haziranda git diyo. Haziranda gidicem ama şuan bana biri lazım en sancılı dönemdeyiz. Şuan görümcem var ama bebeğe değilde eve katkısı daha fazla. Nisan 10’da gidecek. Annem nisanın 29u gibi tekrar belki gelebilir . O 19 gün tek idare edebilir miyim beklesem mi gitsem mi hiç bilmiyorum çok karışığım. Sadece kendimi çok yalnız hissediyorum kimsem yok herkesten uzakta ağlayıp duruyorum.

Canım öyle ağlayarak olur mu? İdare edemiyorsan git, bekleme hiç. Çok özlerse eşin gelir görmeye veya bir süre sonra baktın uysallaştı ağlaması azaldı kızının, eşin gelir alır dönersiniz evinize. Benim de doğum iznim bitecek 9 Mayıs'ta. Sonra rapor alıp ben de gitcem anneme, ramazan bayramına kadar 3 hafta falan kalcaz. Bayram sonrası da döneriz eve eşimle beraber.

yok canim 1.ayin kontrolu daha,ayin 29unda 2.sine gidecegiz. benimki tostos cikti ya verdigiyle birlikte 2.5a yakin almis sok :) masallah askima ama hep boyle olmaz herhalde. 2 saate bir emzirmeyi dene dedi doktor,kafasi boyu kilosu orantili ama kilo tabi bi tik ustte yine de

Maşallah canım, baya güzel semirmiş gerçekten :)) sen kaç saatte bir emziriyordun ki doktor 2 saatte bir dedi? Benim kız 2 saati mümkün değil bekleyemiyor. Gece uyurken canı ne zaman isterse o zaman kalkıyor ama gündüz zaten 2 saatten uzun uyumuyor, emerken uyudu diyelim, 1-1.5 saat sonra uyandığında ortalığı yıkıyor anında memeyi ağzında bulamazsa. Valla doymak bilmiyor sağolsun benimki de. Çok emince kusmasa ben bütün gün memede tutmaya razıyım yeter ki ağlamasın :olamaz:

@engteacher86 canim sen 5ml lik serum fizyolojinin yarisini mi sıkıyodun burnuna çok gelmiyor mu ?Ay bide ben açamıyorum burnunu burnu tıkalı diye rahat uyuyamiyor yoksa uyuycak hava nemlendirici alalım dedik bakteri üretiyor diye icime sinmiyor kettle da su yu ara ara kaynatmayi düşünüyorum bu gece dun gece de sogan kesip koydum netde oyle yazıyodu ama pek fayda etmedi hazır midem kalktı gece ha bir de burun aspiratoru kullaniyomusun ?o da icime sinmiyor bazi dr lar burun mukozasini bozuyor demiş uzattim kusura bakma ama yardima ihtiyacim var

Canım evet geçen de dediğim gibi 2.ml bir deliğe, 2 diğerine olacak şekilde sıkıyorum ve hemen arkasından çekiyorum aspiratörle. Öyle bir sümük çıkıyor ki kendi kendine atması mümkün değil.
O konu da doktordan doktora değişiyor. Bazısı çekmeyin sadece su sıkın diyor bazısı da mutlaka çekin diyor. Burna ne zararı olabilir ki çekmenin, sümkürmenin dışardan yapılan versiyonu. Henüz sümkürmeyi bilmedikleri için yardımcı oluyoruz sadece.
Bizim de 4. Gece olacak sümüklü, hiç rahat uyumuyor da uyutmuyor da. Gece uykusunun acısını bütün gün uyuyarak çıkardı bugün, aralarda da uyanık oldukça boğazını kazıya kazıya ağladı, bakalım gecemiz nasıl olacak.:olamaz:

Burun tıkanıklığı ne zormuş :KK43: bütün gece uyutmadı bizi

Canım geçmiş olsun. Çok zor valla umarım uzun sürmez. 4. Gecemiz bizim bu gece.

Hanimlar sabah 06:00da8 uyandi kızım ve aksam 19:30 oldu hala uyumadi. Huysuzlugu yok, aglamiyor ama bu kdr saat ayakta kalmamisti hic. Sizde boyle bir durum oldu mu? Normal mi bilemedim. Hala da uyuyacak gibi degil.

Ağlamıyorsa elleme:confused:
Şakası bir yana benim kızım hiç bu kadar uyumadan durmadığı için bir şey diyemiyorum. Belki bu günlük bir şeydir. Gece uyur herhalde.

Merhaba kızlar. Dün sabaha kadar eşimle seçimleri takip ettik, bebiş de hafif gazlıydı, yattıktan sonra çok uyutmadı yani kendi kafamıza sıktık anlayacağınız. Bugün 40’ı çıktı oğluşun. Darısı 3 ayın başına:)
Aybı şeyleri yapmışız biz bir de kırk uçuracağız diye bu kafayla ziyarete gittik, dönüşte trafiğe takıldık, arabada alt değiştirip emzirerek açılış yaptım:)

Verme öyle canım geçen hafta öyleydi zorla tıkıyorum agzına bu hafta düzeldi emmeşi masallah alıyor beni zorlamadan demekki acıkmıyor yada hazımsızlık varsa süt yaglıysa da tok tutuyor olabilir
Evet cnm vermedim biberon bugün bir tik daha cok emdi. Zorla sokuyorum ayakta gezerek emdirdim falan git gide düzelecek gibi

spiral rahat canım 4 yıl kullandım ama çok uzun süren ağrılı adet oluyor düşün doğum sancısı bana vız geldi o ağrılardan sonra. Bu sefer hormonlu istedim kendi doktorum 1000 lira dedi uygun doktor buldum o da adet olunca gel dedi kim bilir ne zaman olursam o gün gidicem hormonlu olanda 6 ay sonra adet tamamen kesiliyor emzirme konusuna gelirsek emzirirken kullanılan doğum kontrol hapının 5 te biri kadar hormon sagılanıyor sorun yok yani. Ben bunu çok araştırdım da :KK45:
Ay benim normalde de adetlerim ağrılı sancılı olur ağrı kesicilerle ayakta kalabiliyorum ona nasıl dayanırım bilemedim canım ya daha karar veremedim bende ne yapıcam bilemiyorum :KK43:

Hanimlar sabah 06:00da uyandi kızım ve aksam 19:30 oldu hala uyumadi. Huysuzlugu yok, aglamiyor ama bu kdr saat ayakta kalmamisti hic. Sizde boyle bir durum oldu mu? Normal mi bilemedim. Hala da uyuyacak gibi degil.
Geçen cumartesi de bizde oldu öyle nasil dayandi bilmiyorum aksam 10 da uyudu sonra aklıma buyume atağı geldi ondan mı acaba dedim

Canım öyle ağlayarak olur mu? İdare edemiyorsan git, bekleme hiç. Çok özlerse eşin gelir görmeye veya bir süre sonra baktın uysallaştı ağlaması azaldı kızının, eşin gelir alır dönersiniz evinize. Benim de doğum iznim bitecek 9 Mayıs'ta. Sonra rapor alıp ben de gitcem anneme, ramazan bayramına kadar 3 hafta falan kalcaz. Bayram sonrası da döneriz eve eşimle beraber.

Maşallah canım, baya güzel semirmiş gerçekten :)) sen kaç saatte bir emziriyordun ki doktor 2 saatte bir dedi? Benim kız 2 saati mümkün değil bekleyemiyor. Gece uyurken canı ne zaman isterse o zaman kalkıyor ama gündüz zaten 2 saatten uzun uyumuyor, emerken uyudu diyelim, 1-1.5 saat sonra uyandığında ortalığı yıkıyor anında memeyi ağzında bulamazsa. Valla doymak bilmiyor sağolsun benimki de. Çok emince kusmasa ben bütün gün memede tutmaya razıyım yeter ki ağlamasın :olamaz:

Canım evet geçen de dediğim gibi 2.ml bir deliğe, 2 diğerine olacak şekilde sıkıyorum ve hemen arkasından çekiyorum aspiratörle. Öyle bir sümük çıkıyor ki kendi kendine atması mümkün değil.
O konu da doktordan doktora değişiyor. Bazısı çekmeyin sadece su sıkın diyor bazısı da mutlaka çekin diyor. Burna ne zararı olabilir ki çekmenin, sümkürmenin dışardan yapılan versiyonu. Henüz sümkürmeyi bilmedikleri için yardımcı oluyoruz sadece.
Bizim de 4. Gece olacak sümüklü, hiç rahat uyumuyor da uyutmuyor da. Gece uykusunun acısını bütün gün uyuyarak çıkardı bugün, aralarda da uyanık oldukça boğazını kazıya kazıya ağladı, bakalım gecemiz nasıl olacak.:olamaz:

Şakası bir yana benim kızım hiç bu kadar uyumadan durmadığı için bir şey diyemiyorum. Belki bu günlük bir şeydir. Gece uyur herhalde.
Bende deneyeyim o zaman bugün dr anne sütü de sıkabilir sin demiş bi arkadaşa

3. Ayında canım biz 2 aylık olduk şükür

Ooo maşallah kuzum o zaman senin az kalmış vuslata darısı başımıza :)

10 nisanda görümcem gitsin bakalım idare edemezsem 29’una kadar hemen biletimi alıp gidicem. Ama dişimi sıkar dayanırsam 28-29 nisan gibi annem gelicek zaten .
Gece 5/6 saat uyku mu oohhoo nerde o kadar uyku 2aydır bir tek dün gecr 4 saat kadar uyumuşum dur Belkı

5-6 saat derken bölük pörçük tabi her 1.5-2 saatte bir uyandığımız için:)

emmesini sordu ben de guzel dedm ne zaman isterse o zaman emziriyorum. gece saat basi uyaniyo emiyo gunduz de oyle. ama bazen saatte 2kez falan bile istiyor durmuyor dedim. o zaman da en azindan 2 saati bulsa guzel olur alisir dedi. kilosuyla alakali bi yorum degildi ama cidden bize de yazik asiri enerji harciyoruz o da bi gercek :)

emmesini sordu ben de guzel dedm ne zaman isterse o zaman emziriyorum. gece saat basi uyaniyo emiyo gunduz de oyle. ama bazen saatte 2kez falan bile istiyor durmuyor dedim. o zaman da en azindan 2 saati bulsa guzel olur alisir dedi. kilosuyla alakali bi yorum degildi ama cidden bize de yazik asiri enerji harciyoruz o da bi gercek :)

Benim doktorumda onu dedi gaz sıkıntısı için 2-3 saatte bir emzirsen daha iyi olur düzeniniz olur dedi ama olmuyo işte bizim kız o düzeni istemiyo:) peki sık emziriyorsun ya göğüslern nasıl canım yumuşak mı yoksa sertleşebiliyo mu:)

Bende deneyeyim o zaman bugün dr anne sütü de sıkabilir sin demiş bi arkadaşa

Canım ben kulağa burna süt falan sıkma olayına pek sıcak bakmıyorum. Sonuçta bozulur bu süt bir süre orda durunca. Pek hoşuma gitmiyor dediğim gibi.

Benim doktorumda onu dedi gaz sıkıntısı için 2-3 saatte bir emzirsen daha iyi olur düzeniniz olur dedi ama olmuyo işte bizim kız o düzeni istemiyo:) peki sık emziriyorsun ya göğüslern nasıl canım yumuşak mı yoksa sertleşebiliyo mu:)

Saat ben de hiç tutmuyorum, ağladıkça memeye tutuyorum da kusuyor işte fazla gelince. Bu haliyle bile günde 3-4 kere kaka yapmaya devam ediyor ya yeni doğan gibi :işsiz:
Bu arada ben 1-1,5 saatin içinde tekrar emmek istediğinde üst üste 2-3 defa aynı memeyi veriyorum ki iyice boşaltsın son yağlı süte kadar. Emdikçe geliyor zaten aynı memeden.
Haftaya salı kontrolümüz var bakalım ne kadar oldu benim kız, çok merak ediyorum. Her ne kadar aldıysa üstüne 1 kilo daha koyardı bu kadar ağlamasaydı, kendini paralıyor ağlarken:olamaz:

X