2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın kızlar. Eşimle kavga ettik. Az cok biliyorsunuzdur. Emzirme sorunları yasıyorum. Silikon uçla emziriyorum bebegım kilo almıyor yada az alıyor mama ya basladık yine. Süt az herhalde diye önüme geleni yiyorum. Yani çok stresliyim. Bu arada temizlik yemek çamaşır bulaşık her şeye koşuyorum. Eşim eve gelince bebege bakıyor. İki günden beri de akşam mama verdiğimizden o gelince uyuyorum. Sabah dedim temizliği dönüşümlü yapalım. Gecen hafta ben yaptım bu hafta sen yap. Hemen ofladı. Akşama kadar evdesin dedi. Bende yemek Yaptıgıma şükret bu halimle dedim. Habire zaten diyor cocuga bakıyorum uyuyorsun falan. Ama onun dışında hiçbir şey yapmıyor. Sofrayı topluyor götürüyor mutfaga bırakıyor. Mutfağı toplamaz. E bende kimden imdat bekleyim o var onun yapması lazım. Neyse o bana ben ona söylendim. Gitcem bu evden dedi bende defol git nereye istersen dedim. Ha bide laf edeceksen yemekte yapma kendine göre yap dedi. Çamaşırımıda yıkama dedi. Akşama kadar evdeysem boş muym. Benimki uyumuyor hep kucakta koştur koştur iş yapıyorum yarım saat uyusa. Durumlar böyle 😢
Canım hepimiz çok stresli yorgun ve uykusuzuz. Babalarda öyle ve birbirimize sarıyoruz. Bizde hiç etmediğimiz kavgaları ediyoruz. Ama hep bu yorgunluk stres ve uykusuzluk yüzünden oluıto. Alışma süreci maalesef. Bu geçince her şey düzelicek. V volveron ve U Umutherzaman söyler yaza her şey güzel olacak diye. Aynen öyle yazın her şey geçmiş alışmış olucaz. Sabır..

Canm valla benimde cok sıkıntılı geçti hamilelik ve dogum belkide hala o stresi atamadan lohusalık stresine girdik. Rahat bir hamilelik ve dogum yaşasaydık belki bu süreci daha rahat atlatırdık ama şükür 40 çıkardık sag salim. Senin plesenta sıkıntı yaratmış mi doğumun nasıl geçti. Bana da hep plesamta asagida dediler ama şükür yapışık değilmiş sıkıntı olmadi benim eski.sezeryan yerim sıkıntı oldu.artik güzel günleri hakkettik cnm ben bebeğimin her anını doya doya yasamak istiyorum geçmişi düşünmek istemiyorum dünü bile düşünmucem bir daha bebek olmucaklar her dakka yeni bir sey yapiyorlar gülüşleri ömre bedel :) bak Bugün pollyanayim yarin yalnızları oynarım çok Dengesizim ben:)))
Yok herhangibir sıkıntım olmadı ameliyatta hatta öncekine göre daha kolay toparlandım aynı doktor yaptı doğumu çok güveniyodum zaten önceki sürecide bildiği için ☺️ Evet gerçekten güzwl günleri hakediyoruz.

Buarada ben ıslak mendil unibaby yenidoğan ıslak pamuk nendili kullanıyorum. Hiç sıkıntı yaşamadım

Hadi gozunaydin cnm bizde dün olduk nasıl mızmız mi benimki dün oldu bir kere fitil verdim gelir gelmez eve sonra agrisi olmadi diye vermedim esim dedi illa verelim yeni bir tane daha verdim ama genel anlamda iyi gaz sancısı dışında senin kuzucuk nasil
Geldiğimizden beri uyuyor canım. Uyandı mı ağlıyor ama. Biz de fitil verdik, akşam da vericem ben. Bir de krem verdi doktor sarı renk. Bezin altına pipinin oraya bir şey de koymayın dedi doktor direk bez bağladık. Bakalım tam olarak ne zaman geçer? Pazartesi de yıkayın dedi doktor.

Geldiğimizden beri uyuyor canım. Uyandı mı ağlıyor ama. Biz de fitil verdik, akşam da vericem ben. Bir de krem verdi doktor sarı renk. Bezin altına pipinin oraya bir şey de koymayın dedi doktor direk bez bağladık. Bakalım tam olarak ne zaman geçer? Pazartesi de yıkayın dedi doktor.
Aynen bizimde bir sey koymayın dedi pipi ye kremleri var beze suruluyo bize çarşamba banyo dedi ama yarına biraz daha iyi olurlar inş

Canım hepimiz çok stresli yorgun ve uykusuzuz. Babalarda öyle ve birbirimize sarıyoruz. Bizde hiç etmediğimiz kavgaları ediyoruz. Ama hep bu yorgunluk stres ve uykusuzluk yüzünden oluıto. Alışma süreci maalesef. Bu geçince her şey düzelicek. V volveron ve U Umutherzaman söyler yaza her şey güzel olacak diye. Aynen öyle yazın her şey geçmiş alışmış olucaz. Sabır..
Canım bende farkındayım ama insanın bazen elinde olmuyor sakin kalmak yoksa eşim de kötü biri değil

Ee ben sana boşuna demiyorum çok güçlüsün diye. Benim beyde öyle bir gece ilgilense 3 gün evin neresinde yer bulursa kafaya vurup yatıyor. Birde demez mi yorgunum evde adam sanki tas taşıyor yemeği ben yapıyorum ben hazirliyorum çocuğa ben bakıyorum gündüz bir gas çıkartıyor birde bulaşıkları makinaya yerleştiriyor ama ondan yorgunu yok benden daha lohusa adam maşallah:))
Senin ki yine arada bakıyor benim kız daha ılık gece kaldı yanımızda pert oldu tabii ilk çocuk da alıştık rahata bu zor geldi canım sen agrı ya gelme bızı üstüne para verip kovalar evden dıo:S

Günaydın kızlar. Eşimle kavga ettik. Az cok biliyorsunuzdur. Emzirme sorunları yasıyorum. Silikon uçla emziriyorum bebegım kilo almıyor yada az alıyor mama ya basladık yine. Süt az herhalde diye önüme geleni yiyorum. Yani çok stresliyim. Bu arada temizlik yemek çamaşır bulaşık her şeye koşuyorum. Eşim eve gelince bebege bakıyor. İki günden beri de akşam mama verdiğimizden o gelince uyuyorum. Sabah dedim temizliği dönüşümlü yapalım. Gecen hafta ben yaptım bu hafta sen yap. Hemen ofladı. Akşama kadar evdesin dedi. Bende yemek Yaptıgıma şükret bu halimle dedim. Habire zaten diyor cocuga bakıyorum uyuyorsun falan. Ama onun dışında hiçbir şey yapmıyor. Sofrayı topluyor götürüyor mutfaga bırakıyor. Mutfağı toplamaz. E bende kimden imdat bekleyim o var onun yapması lazım. Neyse o bana ben ona söylendim. Gitcem bu evden dedi bende defol git nereye istersen dedim. Ha bide laf edeceksen yemekte yapma kendine göre yap dedi. Çamaşırımıda yıkama dedi. Akşama kadar evdeysem boş muym. Benimki uyumuyor hep kucakta koştur koştur iş yapıyorum yarım saat uyusa. Durumlar böyle 😢
Bizde de oldu böyle durumlar, gerçi allah için benimki temizlik mutfak işleri yapıyor ama çalışmadığı için. Lütten kafana takma, geçici bu durumlar. Benimki çalışıyor olsaydı biz boşanmıştık o kadar yani. Yalnız değilsin ama bence hiç geri adım atma, hatta ben güdeceğim sen bak çocuğa bile diyebilirsin. Ben bir kez yaptım kedi gibi oldu benimki. Birkaç saat bebeğe baktı da gördü gününü:) kendileirni seviyoruz ama erkekler bencil olabiliyor. Geçecek bu günler. Dışarıdan sipariş verseniz birkaç gün sen de rahatlasan. Temizliği de yapma bence bugün yat koyun koyuna kızınla... kafanı dinle, dinlen

Çok degil bir tüm gün evde kalsa çocuk ve senin yaptgn işler ona kalsa anlar da yok mu izinli günü çocugu iki saat die bırakıp kaçsan acıkırsa mama verir o zaman görür de işte el kadar bebe

Meraba bende 4şubatta doğum yaptım. ankarada oturuyorum ve iyi bi çocuk doktoru arıyorum kim olduğunu sorabilirmiyim ☺️ Teşekür ederim şimdiden
Merhabalar arkadaşımın doktoru Alev Oğuz Kutlu. Turan Güneş tarafındaymış muayanehanesi. Bu arada Ankara anneleri çoğalıyoruz buluşma ayarlasak sonra şöyle bebişler biraz daha büyüyünce ne güzel olur. Benim ilk oğlumda Nurturia diye bir İnternet sitesi vardı aynen böyle konuştuğumuz hala da var baktım oradan çok güzel arkadaşlıklarımız olmuştu. 2-3 yaşına kadar oyun grupları olmuştu buluşuyorduk sık sık hem biz rahatlıyorduk hem de bebekler sosyalleşiyordu.

karabiberim canım cocuk büyütürken olur böyle kavgalar daha neler neler yaşarsınız inan normal geliyor ben eşime cok düşkünüm ikimizde birbirimize saygiliyizdir ama diger cocuklarimda stresden adam.ne dese batiyodu bana 24 saat kavga ediyoduk meger strese bağlı imiş cocuklar biraz buyuyunce hersey daha da iyileşiyor aile kavraminiz cok güzel yaşıyoruz birde erkekler gec olgunlaşıyor o da bende ilk bdbekdeki gibi degil daha bi olgunlaştık sabret canim cidden yaza gecicek bunlar havalar ısınsın ince ince giyinir gezmelere gideriz insallah

Kizlar biz dr a gittik burnu tıkanıkndiye serum fizyolojik le temizle dedi maşallah 850 gr almışızki kusmasina ragmen begendi dr çok iyi gidiyoruz dedi ictigimiz mama gaz yapmıyor muş 54 cm olmusuz kusmasini önemsemiyordu dr un yaninda kustu benim kiz baya heryeri batirdi o zmn dr gaviscon toz verdi bende cok sevindim bakalım ama gaviscon tozpiyasada yokmuş

Kizlar biz dr a gittik burnu tıkanıkndiye serum fizyolojik le temizle dedi maşallah 850 gr almışızki kusmasina ragmen begendi dr çok iyi gidiyoruz dedi ictigimiz mama gaz yapmıyor muş 54 cm olmusuz kusmasini önemsemiyordu dr un yaninda kustu benim kiz baya heryeri batirdi o zmn dr gaviscon toz verdi bende cok sevindim bakalım ama gaviscon tozpiyasada yokmuş
Güzel kilo almış maşallah. Hangi mamayı kullanıyorsunuz acaba?

Maşllah güzel kilo almışsınız canım. Günde kaç kere mama veriyordun sen bide kaç cc ? Gaviscon toz yerine muadil olarak ne verdiler canım?

Merhabalar arkadaşımın doktoru Alev Oğuz Kutlu. Turan Güneş tarafındaymış muayanehanesi. Bu arada Ankara anneleri çoğalıyoruz buluşma ayarlasak sonra şöyle bebişler biraz daha büyüyünce ne güzel olur. Benim ilk oğlumda Nurturia diye bir İnternet sitesi vardı aynen böyle konuştuğumuz hala da var baktım oradan çok güzel arkadaşlıklarımız olmuştu. 2-3 yaşına kadar oyun grupları olmuştu buluşuyorduk sık sık hem biz rahatlıyorduk hem de bebekler sosyalleşiyordu.
Teşekkür ederim bakıcam hemen oran sitesinde oturuyorum yakınmışta. Öyle bi buluşmayada katılmak isterim tabiki biraz daha büyüdüklerinde hemde havada daha ısınmış olur ☺️

X