Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Şu heyecanımız 😍😍 Allah isteyip dileyen herkese sağlıkla kolaylıkla nasip kısmet etsin inşallah, ne güzel bir şey yaşıyoruz 🥲 Her bebek hevesle, heyecanla beklendiği evlere doğsun inşallah 🙏🏻
Aminnn canım inşallah ne güzel dua ettin 🥰 Gerçekten tüm zorluklarına rağmen muhteşem bir duygu yoğunluğu yaşıyoruz. Sabah bununla uyanıp gece bu duygularla yatağa giriyoruz. Eşimle geçen düşündük mesela bebekten bahsetmediğimiz tek bir gün olmamış. Her gün mutlaka bebekle ilgili konuşmuşuz, yazışmışız 😍 Zaten hareketlerden sonra çok daha güzel bir bağ oluştu terapi gibi akşamları uzanıp dakikalarca hareketlerini izliyoruz dinliyoruz 😇 Hamilelik bittinde en çok üzüleceğim kısım hareketlerin bitmiş olması olacak sanırım 🥲

Aaaa aynı gün doğmuşuz 🥰 Ben okula erken başlayanlardanım 5 yaşındayken birinci sınıftaydım ama Üni’den önce bir sene mezuna kaldım, bir sene de hazırlık okudum derken hiç erken okula başlamış biri gibi mezun olmadım 😂😂 Ocak yazalım deseler de yazdırmam ben de ya ne saçmalık. Benim burcumu herkes oğlak sanıyor oğlağa göre yorum yapıyor mesela başta yok diyorum ben aralık doğumluyum aslında yay falan gereksiz muhabbetler yani. 31 aralıkta doğsa 31 aralıkta yazdırırım diyordum hep 😂😂 Bizim 40+0 hesabına göre 13 Aralık görünüyor. Bu tarihi de isterdim. Eşimle sevgili olduğumuz ilk gün 13.03tü, nikahımız 13.04’te kıyıldı, düğünümüz 13.08de oldu falan bebek de 13.12’de gelebilir biz severiz 13’leri 🤗🤗 Ama Kasım istemiyorum mesela hiç hani 1 Aralık olsun Aralık olsun kasımı atlatınca bi rahatlayacağım kendi adıma 😂😂
Beni erken göndermediler ama ben ablamla yaş farkı az olunca okumayı onunla bir sökmüşüm sonra çok sıkıldım hep yaşıtlarımdan büyük gibi falan hissediyordum ama boyum falan en kısa 🤣 ben de hep tam gününde yazdırcam diyorum iş yerinde falan 1 ocakta doğum günüm kutlanıyor sinir oluyorum😁 13 aralık çok iyiymiş yaa aşırı minnoş bir tarih olur 🥰 ben de asla kasım istemiyorum hep şey derdim en güzel şeyler aralıkta olur çünkü ben aralıkta doğdum diye. Hakkaten böyle böyle hep beklediğimiz şeyler aralıkta oldu. O yüzden bebişim de aralıkta doğmalı bekletti bizi şapşik az daha bekletsin de aralıkta doğsun lütfen 🤣

Benim kv halıları bile gönderme ben elimle siler yıkarım makine ile diyordu. Dedim abartmayın artık yeter gönderdim djdjdj. Annem hiç koltuk silem halı silem modunda değil. O da aşırı titizdir ama kendimi o kadar yoramam der hep yıkamacı ile halleder 😁 antidepresandan sonra kadına bi kendine bakma güncellemesi geldi ama yalan yok 🤣
Bizimki de torun sevdasina alsın hevesini bu hafta bi pert olsun sonra daha da 2 hafta gelemez zaten jdjd

Ay temizlik mi en sevdiğim şey😂 benim annem de asla kimsenin yaptığı temizliği beğenmediği için beni bekle diyor ama ben de yavaş yavaş başladım. Cam pencere ve koltuk yıkama için birini çağırayım diyorum sadece ama doğuma yakın geç mi olur acaba🥲

Aminnn canım inşallah ne güzel dua ettin 🥰 Gerçekten tüm zorluklarına rağmen muhteşem bir duygu yoğunluğu yaşıyoruz. Sabah bununla uyanıp gece bu duygularla yatağa giriyoruz. Eşimle geçen düşündük mesela bebekten bahsetmediğimiz tek bir gün olmamış. Her gün mutlaka bebekle ilgili konuşmuşuz, yazışmışız 😍 Zaten hareketlerden sonra çok daha güzel bir bağ oluştu terapi gibi akşamları uzanıp dakikalarca hareketlerini izliyoruz dinliyoruz 😇 Hamilelik bittinde en çok üzüleceğim kısım hareketlerin bitmiş olması olacak sanırım 🥲
Eşim asla bebeğin hareketlerini merak etmiyor karnıma elini uzatmiyor çok nadir ben koyuyorum elini. Gün içinde kızım napiyor diyor her gün ama hareketlerinden kaciyor gibi. İlk bebeğin etkisini daha atamadı doğana kadar o bağ olmayacak anladım ustune de gitmiyorum. Ama sadece bir daha bu güzelliği yaşayamayacak olmasına uzuluyorum.

Beni erken göndermediler ama ben ablamla yaş farkı az olunca okumayı onunla bir sökmüşüm sonra çok sıkıldım hep yaşıtlarımdan büyük gibi falan hissediyordum ama boyum falan en kısa 🤣 ben de hep tam gününde yazdırcam diyorum iş yerinde falan 1 ocakta doğum günüm kutlanıyor sinir oluyorum😁 13 aralık çok iyiymiş yaa aşırı minnoş bir tarih olur 🥰 ben de asla kasım istemiyorum hep şey derdim en güzel şeyler aralıkta olur çünkü ben aralıkta doğdum diye. Hakkaten böyle böyle hep beklediğimiz şeyler aralıkta oldu. O yüzden bebişim de aralıkta doğmalı bekletti bizi şapşik az daha bekletsin de aralıkta doğsun lütfen 🤣
Aman Allahım işte böyle yay burcu olacaksın😂 ben çok korkardım yay olacak diye bebeğim, 40. haftada doğurursam ancak öyle oğlak oluyor😂

Eşim asla bebeğin hareketlerini merak etmiyor karnıma elini uzatmiyor çok nadir ben koyuyorum elini. Gün içinde kızım napiyor diyor her gün ama hareketlerinden kaciyor gibi. İlk bebeğin etkisini daha atamadı doğana kadar o bağ olmayacak anladım ustune de gitmiyorum. Ama sadece bir daha bu güzelliği yaşayamayacak olmasına uzuluyorum.
Maalesef benimkide öyle çok lafda söyledim bu anlar tekrar gelmeyecek sen pişman olacaksın diye ama diyor tuhaf hissediyorum kendimi birkaç kere zorlada olsa koydurdum onda da bizim kız kıpırdamadı diyorum sana küs ondan kıpırdamıyor ben diyor doğduktan sonra bağ kurarım şuan istesemde olmuyor diyor bende artık üstüne gitmeyi bıraktım

Oyyy izinden bir iki hafta sonra gelmesi beni çok strese sokar umarım öyle olmaz vaktinde gelir ya 🥲🥲 Yapılacak tonla işim var. Aaa neden ben isterim ikimiz de 5 aralıkta doğmuş olalım kaç kişiye nasip olur kız doğduğu gün çocuğunu doğurmak 😂 Benim zaten kimlikte Ocak olarak yazıyor ne yazık ki doğru değil. Bu arada senelerdir bu duruma hayıflanırım annemler yanlış yazdırmış diye. Geçen gün annem dedi ki öyle aralığın ortasında falan doğarsa rica et de Ocak yazdır 🥹🥹
Benimde 21 aralik esim 11 aralik diyoki sana cok var ama belki benimkiyle ayni olur🤣 beni de 1 ocak yazdirmislar ona ragmen 6 yasinda gittim okula hicbir avantajini da gormedim . Ben gayet gec vericem kizimi okula . Omru boyunca okuyacak nasilsa.

Ben de bebek hareketlerini hissetmeyi çok seviyorum 😍 Zamanın hızlı geçmesini bir tek bu açıdan istemiyorum sanırım.

Bu heyecanlar hep başka şekillere girerek de olsa devam ediyor ama. Yolda yürürken o küçük ellerin elini tutması, anneciğim demesi yazarken bile gözlerimi dolduruyor 🥲 Allah hepimize evlatlarımızın kıymetlerini bilmeyi, ebeveyn olmanın güzelliğini dolu dolu yaşamayı, hissetmeyi sağlıklı, güzel günlerinde, nimetler bizimleyken nasip kısmet etsin 🙏🏻

Maalesef benimkide öyle çok lafda söyledim bu anlar tekrar gelmeyecek sen pişman olacaksın diye ama diyor tuhaf hissediyorum kendimi birkaç kere zorlada olsa koydurdum onda da bizim kız kıpırdamadı diyorum sana küs ondan kıpırdamıyor ben diyor doğduktan sonra bağ kurarım şuan istesemde olmuyor diyor bende artık üstüne gitmeyi bıraktım
Bazi erkekler korkuyor nedense. Benim esimde karnimda takiliyo surekli konunusuyo aksam deli gibi hareketliydi uzun suredir ilk defa hissetti . Ama bazisi da seninki gibi oluyor uzak duruyor . Sanirim tedirgin oluyorlar ama neden acaba.

Aaa sadece benimki boyle degilmis demek ki sevindim. Ben hiç gitmedim üstüne. neden koymuyosun falan demedim hiç.bana ne onun da kızı 😂 ama keşke hissetseydim diyecekler kendileri bilirlee.

Hiç üzülme çünkü o da sonra çocuğuyla bağ kurup bambaşka güzellikler yaşayacağı için geriye dönüp tüh vah etmeyecek büyük ihtimalle, sen canını sıktığınla kalacaksın, hiç gerek yok. Muhakkak eliyle bebeği hissedip mutlu olan erkekler de vardır ama inan onlar bile anne kadar derinden yaşayıp, mutlu olamazlar. Çünkü hormon şelalesi onların içinde değil, farkındalığı da uzay değilse olmuyor. Önemli olan doğumdan sonra sen yapamazsın, edemezsin demeyip bebeği bol bol babaya vermek, bebeğin işlerine muhakkak dahil etmek. İnsan emek verdiğine bağlanıyor, seviyor ve babalık kesinlikle sonradan oluyor, pratikle.

Bana o kadar güzel geliyor ki, bebek eşimin karnında olsa kıskanırdım diye düşünüyorum. Geçen bunu eşime sordum, hiç aklıma gelmedi öyle bir şey, yok kıskanmıyorum dedi. Neden? Çünkü o yaşamadığı için neyi kaçırdığını da bilmiyor ki 😀

Bazi erkekler korkuyor nedense. Benim esimde karnimda takiliyo surekli konunusuyo aksam deli gibi hareketliydi uzun suredir ilk defa hissetti . Ama bazisi da seninki gibi oluyor uzak duruyor . Sanirim tedirgin oluyorlar ama neden acaba.
Bizim 6 sene sonra oldu korkuyor heralde bağlanırsam ve bir şey olursa diye sanırım çünkü kaç kere sordum çekiniyorum diyor kucağıma gelmeden anlayamam diyor

Aaa sadece benimki boyle degilmis demek ki sevindim. Ben hiç gitmedim üstüne. neden koymuyosun falan demedim hiç.bana ne onun da kızı 😂 ama keşke hissetseydim diyecekler kendileri bilirlee.
Benimde artık önemsediğim sonrası diyorum zaten doğduktan sonra bu ilgisizliğin olmaz umarım oda o zaman sana bırakmam ben ilgilenicem diyor ama artık havadan mı atıyor yoksa gerçekten öyle mi olur bilemem

Hiç üzülme çünkü o da sonra çocuğuyla bağ kurup bambaşka güzellikler yaşayacağı için geriye dönüp tüh vah etmeyecek büyük ihtimalle, sen canını sıktığınla kalacaksın, hiç gerek yok. Muhakkak eliyle bebeği hissedip mutlu olan erkekler de vardır ama inan onlar bile anne kadar derinden yaşayıp, mutlu olamazlar. Çünkü hormon şelalesi onların içinde değil, farkındalığı da uzay değilse olmuyor. Önemli olan doğumdan sonra sen yapamazsın, edemezsin demeyip bebeği bol bol babaya vermek, bebeğin işlerine muhakkak dahil etmek. İnsan emek verdiğine bağlanıyor, seviyor ve babalık kesinlikle sonradan oluyor, pratikle.

Bana o kadar güzel geliyor ki, bebek eşimin karnında olsa kıskanırdım diye düşünüyorum. Geçen bunu eşime sordum, hiç aklıma gelmedi öyle bir şey, yok kıskanmıyorum dedi. Neden? Çünkü o yaşamadığı için neyi kaçırdığını da bilmiyor ki 😀
Evet uzulmuyorum zaten bu son paragraftan sonra daha bi aydınlandım. Mesela benim eşim senin kalbin carpiyormuş gibi geliyor etkilemiyor beni demişti ilk zamanlar ben de bi daha bu konuda bi şey soylemedim ona.

Ben de annemle büyük temizlik yaptım kızlar ağustos sonu.Ev de boya badana yapıldı oda kurulmadan önce dedik beraber temizleyelim iyi oldu ama şimdi yine canım sıkılıyor bu ay sonuna kadar dolapları falan tekrar yapıcaz gibi duruyor.Halılar falan yıkandı yıkananlar duruyor onları da kasımda yerleştiririm artık.İnsan temizliğini bile çok sevip tekrar yapmak ister mi bilmiyodum ama istiyormuş 🫠Kıyafetlerini de yıkayıp ütüledim yerleştirdim şimdi yeni alınanları da yapıp hastane çantasını hazırlayacağım ama hep evde olduğumdan bunlar.Özelde öğretmendim yaz tatiline girince bıraktım şimdi de evdeyim vaktim çok diye hepsini bitirdim nerdeyse ama şimdi tekrar yapmak istiyorum😂

Benimde artık önemsediğim sonrası diyorum zaten doğduktan sonra bu ilgisizliğin olmaz umarım oda o zaman sana bırakmam ben ilgilenicem diyor ama artık havadan mı atıyor yoksa gerçekten öyle mi olur bilemem
O zaman mecbur ilgilenecek sorumluluk vericez. Mesela odası konusunda her şeyin detayını düşünüyor, beşiği şuraya koyalım soğuk almasın gunduz surda uyur falan diyor ama o manevi bağ doğunca olacak belli ki

ya aslinea bakima kimse gelmese anne baba ilgilense sadece o bag daha kolay kuruluyor ama bunun icinde hem annenin hem babanin evde olmasi lazim, o mumkun degil su an. pandemi zamani oyle bir firsat vardi esimde ben de evde olunca kimseye gerek kalmamisti.
Annem sabah yine telefonda konusurken ilk cocugum icin cok agliyordu bence ac kaliyordu senin sutun yetmiyordu dedi, ben de sen nerden biliyorsun ilk 6 ay uzaktaydik pandemi yasaklari vardi, senin yanina geldigimizde yine agliyordu ek gidaya da gecmisti guya sen besliyordun dedim.
Simdi gelecek yine bit bit konusacak ama olsun hazirlikliyim 🤣 Esle bierlikte bakinca boyle konusmalara maruz kalmiyorsun.
neyseki herseyi her sozu cok takan biri degilim bir de kendi annem diye cabuk geciyor ofkem :) Kv konussa daha cok kizardim ama neyseki o konusmuyor boyle

ya aslinea bakima kimse gelmese anne baba ilgilense sadece o bag daha kolay kuruluyor ama bunun icinde hem annenin hen babanin evde olmasi lazim, o mumkun degil su an. pandemi zamani oyle bir firsat vardi esimde ben de evde olunca kimseye gerek kalmamisti.
Annem sabah yine telefonda konusurken ilk cocugum icin cok agliyordu bence ac kaliyordu senin sutun yetmiyordu dedi, ben de sen nerden biliyorsun ilk 6 ay uzaktaydik pandemi yasaklari vardi, senin yanina geldigimizde yine agliyordu ek gidaya da gecmisti guya sen besliyordun dedim.
Simdi gelecek yine bit bit konusacak ama olsun hazirlikliyim 🤣 Esle bierlikte bakinca boyle konusmalara maruz kalmiyorsun.
neyseki herseyi her sozu cok takan biri degilim bir de kendi annem diye cabuk geciyor ofkem :) Kv konussa daha cok kizardim ama neyseki o soylemiyor boyle seyler

X