2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar sünnetimizi olduk doktor gıcık bir şeydi soru soruyom dalga gecer gibi cvp verdi uyuz oldum çok şükür bitti evdeyiz fitil yaptik emiyo huysuzluk var Birazcık vazelin ve 2 krem verdi bezine sürüyoruz 2 güne gecer dedi iğne olurken agladi çok ağlamadı kiyamadigim:KK43: darısı başınıza kizlar ama 10 dakka uyuşması için bekledik 10 dakka da bitti işlem
Gözün aydın canım bundanda kurtuldunuz rahatlarsiniz artık
Ay kuzum ya gözümde canlandı şuan çok kötü oldum ben daha beterini yaşadım kuzey küçükken tabureyi pencerenin önüne koyup pencereye çıkmıştı bende yatak odasında eşimin yanında zannediyordum o da mutfakta benim yanımda zannetmiş içeriye bir gittim bizimki tülün arkasında bir baktım tek ayağı pencere diğeri tabure de o an diğer ayağını da kaldırdı pencerenin mermerine dizleriyle çökmüş duruyor hemen sessiz sedasız koşup kaptım bizimkini o diğer ayağını da kaldırınca eyvah dedim o anı sana anlatamam onu o an öyle aldım ki saatlerce ağladım elim ayağım titredi resmen eğer bağırıp çağırsaydım kesin aşağıya düşerdi o yüzden o korkunu paniğini çok iyi anlıyorum canım Rabbim evlatlarımızı korusun gerçekten 2 dk gözümüzü ayırmaya gelmiyor

Gözünüz aydın canım birazcık rahatlamışsındır

Hadi gözün aydın canım Allah damatlığını da göstersin inşallah :))
Aynen canım lohusalikdan kurtuldum cok şükür yavas yavaş duzenimizi kuruyoruz

Ay kuzum ya gözümde canlandı şuan çok kötü oldum ben daha beterini yaşadım kuzey küçükken tabureyi pencerenin önüne koyup pencereye çıkmıştı bende yatak odasında eşimin yanında zannediyordum o da mutfakta benim yanımda zannetmiş içeriye bir gittim bizimki tülün arkasında bir baktım tek ayağı pencere diğeri tabure de o an diğer ayağını da kaldırdı pencerenin mermerine dizleriyle çökmüş duruyor hemen sessiz sedasız koşup kaptım bizimkini o diğer ayağını da kaldırınca eyvah dedim o anı sana anlatamam onu o an öyle aldım ki saatlerce ağladım elim ayağım titredi resmen eğer bağırıp çağırsaydım kesin aşağıya düşerdi o yüzden o korkunu paniğini çok iyi anlıyorum canım Rabbim evlatlarımızı korusun gerçekten 2 dk gözümüzü ayırmaya gelmiyor
Cnm yeni okudum kizin düşmüş nasıl puseti devirmiş ya Allaj korumuş hicbir sey olmaz cnm için rahat olsun o kadar elastikler gözlerinde kayma aşırı kusma olursa tehlikeli Allah korusun kuzucuklarimizi Allah kazadan beladan korusun her sey bos valla onlara bir sey olmasin
@engteacher86 bu Arada büyük geçmiş olsun canım yeni okudum yazdıklarına Rabbim evlatlarımızı korusun sağlıklı olsunlar da ağlamaları geçiyor Allah’a emanet olsunlar

Sağolun kızlar. Çok şükür bu saate kadar kusma falan herhangi bir şey olmadı. Uyudu uyandı emdi, 1 saat kadar konuştuk sohbet ettik ağlamadı akşam 8-9 arası. Şaşırdım baya. İyiyiz yani. Emiyor şu an uyuyor bir yandan da. Allah koruyor gerçekten onları.
Sulemrahkuzey Sulemrahkuzey
canım sizi de Allah korumuş gerçekten, çok ciddi şeyler bunlar. Hep göz önünde olmaları lazım.

U Umutherzaman geçmiş olsun, çok iyi yapmışsınız sünnet yaptırmakla. Bakma sen hastanedeki kadına, kim olduğunu bile bilmiyorsun cahilin teki olabilir.

@engteacher86 çok çok geçmiş olsun, allah korumuş. Bazen böyle kazalar oluyor biz ne kadar dikkatli olsak da oluyor, evlatlarımızı allah korusun

@engteacher86 jeya jeya @Hirosum ve kardesi haklısın kızlar en azından bi deniyecem emZiği bakıyım tutar mı ağzında sizin yazdıklarınızı okuyunca mantıklı geliyor ama çevre baskısı bu ara beni o kadar yoruyor ki şeytan gibi göZüküyorlar bana tövbe ya :KK53:
Ben de sayenizde bu akşam emzik olarak kullanılmaktan kurtuldum. Babası mama verdi, sonrasında meme verip biraz daha doyurup uyutuyordum memede. Yanımda uyuyordu bu şekilde, beşiğine alırken uyanır diye beşiğine yatırmıyordum. Sizin yazdıklarınızı okuyunca internette araştırdım, ünlü bir cocuk doktorunun yazısına denk geldim emzikle ilgili. Aynen yzdığı gibi emziğin üzerine mama döktük, hemen almadı, biraz uğraştırdı ama yaklaşık 10 dakika sonra emmeye başladı, gözler kapandı, ağzına büyük geliyordu emzik, zor emdi, eliyle destek oldu kendisi bizim kız, uyud. Başında bekledim bir beş dakika. Ağladı yanına gittiğimde emziği düşürmüş. Tekrar ağzına koyup biraz daha başında bekledim. Bu sefer uykuya tam daldı. 10 dakika sonra gittiğimde rahatça emziği ağzından aldım. Mışıl mışıl uyuyor maşallah. Allah sizden razı olsun, beni yarım aaatten kurtardınız. Doktor yılmaz bayın linkini de buraya ekliyorum merak edenlere: http://www.doktoryilmazbay.com/?p=263

Bir de aventin soothie emziğini almıştım, biraz büyük gibi geldi ama emdi benimki viraz uğraştıktan sonra. Artık uykuya dalmakta zorlandığında ve kriz anlarında kullanacağım:) benim doktor da karşı değildi emziğe ama 5 10 dakikadan fazla vermeyin demişti, zatwn uykuya geçince ağzından düşürür demişti, düşürmezse alın ağzından da dedi, böyle kullanırsak zararı olmayacağını düşünüyorum

U Umutherzaman geçmiş olsun, çok iyi yapmışsınız sünnet yaptırmakla. Bakma sen hastanedeki kadına, kim olduğunu bile bilmiyorsun cahilin teki olabilir.

@engteacher86 çok çok geçmiş olsun, allah korumuş. Bazen böyle kazalar oluyor biz ne kadar dikkatli olsak da oluyor, evlatlarımızı allah korusun
Saol cnm aynen öyle

Ben de sayenizde bu akşam emzik olarak kullanılmaktan kurtuldum. Babası mama verdi, sonrasında meme verip biraz daha doyurup uyutuyordum memede. Yanımda uyuyordu bu şekilde, beşiğine alırken uyanır diye beşiğine yatırmıyordum. Sizin yazdıklarınızı okuyunca internette araştırdım, ünlü bir cocuk doktorunun yazısına denk geldim emzikle ilgili. Aynen yzdığı gibi emziğin üzerine mama döktük, hemen almadı, biraz uğraştırdı ama yaklaşık 10 dakika sonra emmeye başladı, gözler kapandı, ağzına büyük geliyordu emzik, zor emdi, eliyle destek oldu kendisi bizim kız, uyud. Başında bekledim bir beş dakika. Ağladı yanına gittiğimde emziği düşürmüş. Tekrar ağzına koyup biraz daha başında bekledim. Bu sefer uykuya tam daldı. 10 dakika sonra gittiğimde rahatça emziği ağzından aldım. Mışıl mışıl uyuyor maşallah. Allah sizden razı olsun, beni yarım aaatten kurtardınız. Doktor yılmaz bayın linkini de buraya ekliyorum merak edenlere: http://www.doktoryilmazbay.com/?p=263

Sağol canım Allâh hepimizin evlatlarını korusun.
Emzik güzel rahatlık, alıyorsa ver niye vermeyeceksin. Dışarda da rahat olur. Ben bebek arabasına atıp dışarı çıkamıyorum mesela canım çektikçe çünkü ağladığında tek susturma aracı meme, o da her yerde yürürken yol ortasında çıkarıp verilmiyor. Büyük gerginlik valla. Kullan çocuğun aldıysa, keske benim kız da alsa da bu kadar ağlamasa.

Bir de aventin soothie emziğini almıştım, biraz büyük gibi geldi ama emdi benimki viraz uğraştıktan sonra. Artık uykuya dalmakta zorlandığında ve kriz anlarında kullanacağım:) benim doktor da karşı değildi emziğe ama 5 10 dakikadan fazla vermeyin demişti, zatwn uykuya geçince ağzından düşürür demişti, düşürmezse alın ağzından da dedi, böyle kullanırsak zararı olmayacağını düşünüyorum
Canım soothie biraz büyük bebeğe ağır geliyor o yüzden ben ultra air aldım karnını doyurunca bazen durmuyor bizimki illa emecem diye ağlıyor halbuki karnı tok ağzından burnundan geliyor sütler :)) ya da bi işim olunca veriyorum oyalanıyor baya hele dışarıda çok iyi oluyor o yüzden alışırsa senin için rahatlık olur bende 5-6 aylık olduğu zaman daha vermem zaten ek gıdaya başlayacaklar oyalancak başka şeyleri olacak :))

Sağol canım Allâh hepimizin evlatlarını korusun.
Emzik güzel rahatlık, alıyorsa ver niye vermeyeceksin. Dışarda da rahat olur. Ben bebek arabasına atıp dışarı çıkamıyorum mesela canım çektikçe çünkü ağladığında tek susturma aracı meme, o da her yerde yürürken yol ortasında çıkarıp verilmiyor. Büyük gerginlik valla. Kullan çocuğun aldıysa, keske benim kız da alsa da bu kadar ağlamasa.
Benimki de aynen, tek rahatlama aracı meme. Artık emzik de veririm kriz anlarında. Benim ilk çocuk işte öğreniyorum

Canım soothie biraz büyük bebeğe ağır geliyor o yüzden ben ultra air aldım karnını doyurunca bazen durmuyor bizimki illa emecem diye ağlıyor halbuki karnı tok ağzından burnundan geliyor sütler :)) ya da bi işim olunca veriyorum oyalanıyor baya hele dışarıda çok iyi oluyor o yüzden alışırsa senin için rahatlık olur bende 5-6 aylık olduğu zaman daha vermem zaten ek gıdaya başlayacaklar oyalancak başka şeyleri olacak :))
Çok haklısın ağır geliyor, ağzından düşüyor yavrucağın destek plmak gerekiyor. Bizimkinin emme kuvveti de biraz düşük gibi geliyor bana, acaba soothie biraz emiş gücünü de artırır mı diye düşündüm ama ultra aitir e ben de bakayım. Başında süekli destel için beklenmez. Çok sağol

Benimki de aynen, tek rahatlama aracı meme. Artık emzik de veririm kriz anlarında. Benim ilk çocuk işte öğreniyorum

İlk kızımda damaklı, damaksız, kauçuk, silikon derken 9 farklı emzik denemiştik ama almamıştı. Bu da almıyor, emmeyi beceremiyor zaten ve zorlayınca öğürüyor. Olmadı işte, bizim şansımız yok emzik konusunda.

oh hemen alması ne güzel,dışarı çıktığında da çok büyük rahatlık oluyor sen emzirecek yer bulana kadar bebiş emzikle sakinleşiyor,uyuyunca da kendi atar ağzından.

İlk kızımda damaklı, damaksız, kauçuk, silikon derken 9 farklı emzik denemiştik ama almamıştı. Bu da almıyor, emmeyi beceremiyor zaten ve zorlayınca öğürüyor. Olmadı işte, bizim şansımız yok emzik konusunda.
Allah kolaylık versin canım, çok zor gerçekten. Bugün evime gelen yardımcı anneye ne çok alışmış dedi. Yahu bütün bebeler anneye alışıktır zaten, normali budur. Sadcee emzikle susan cocuk ve emzik verilmemiş çocuk vardır:)) brnimki sürekli ağlayıp zırkayınca hemen anneye alışmış oldu:)))

Artık sesler çıkarıp gülüyor falan ama sıpa aksam resmen bagırarak yapıyor kahkaha atar gibi enerjisi degişti erkekleri seviyor canım bende bas bas bağıran çocuk görümcenin oğlunda sus pus oluyor gözlerine bakıyor kuzenının
Evet canım alışveriş merkezine gidicez heö çocuklar sıkılmaz oyun oynarlar bizde rahatça konusabiliriz yukarıdaki görümcemle gidecez ona da değişiklik olsun kvsi geldi kadının darlanmiştir oda
oy maşallah baya tepki veriyor o zaman Umut bey iste tepki vermeye bas
Ay canm Allah korusun saniyede ne olacağını bilemiyoruz,bizimde büyük oğlan beşiğin üstüne müzikli ışık takmıştı küçük oğlan Aysima yı seveyim derken üstüne düşürdü bebek ağlıyor ben ağlıyorum abisi benim suçum diye oda ağladı senin o korkunu anlayabiliyorum Allah daha beterlerinden korusun canm çok geçmiş olsun
Sanada çok geçmiş olsun canım. Çocuk iste hepsi hangisine ne diyeceksin. Neyseki bir sıkıntı yok mini
Amin canım, inşallah geçer sizinkiler de. 4.4 ve 6.6 idi, sünnet yaptıracak mısınız?
4. Ay yapacagiz canım nefroloji uzmanı öyle dedi. Bizimde 9mm ve 13mm. Sizinki daha az olduğu için erkenden gecmis ne güzel
Kızlar sünnetimizi olduk doktor gıcık bir şeydi soru soruyom dalga gecer gibi cvp verdi uyuz oldum çok şükür bitti evdeyiz fitil yaptik emiyo huysuzluk var Birazcık vazelin ve 2 krem verdi bezine sürüyoruz 2 güne gecer dedi iğne olurken agladi çok ağlamadı kiyamadigim:KK43: darısı başınıza kizlar ama 10 dakka uyuşması için bekledik 10 dakka da bitti işlem
Hali gözün aydın canım bu iside hallettin darisi basimiza

oh hemen alması ne güzel,dışarı çıktığında da çok büyük rahatlık oluyor sen emzirecek yer bulana kadar bebiş emzikle sakinleşiyor,uyuyunca da kendi atar ağzından.
Tecrübeli annelerden bir tüyo daha. Teşekkürler daha tek başımıza birliktr dışarı çıkmadık ama dediğin kriz anını hastanede babayla birlikte yaşadık. Açlıktan biz emzirme odasına gidinceye kadar ırtalığı birbirine kattı bizimki... süper oldu bu tavsiye.

@engteacher86 çok geçmiş olsun,benim de başıma geldi.arabayı park ettim büyük kız oto koltuğu tarafından değil de poset tarafından inmeye çalıştı bir an için pisti devirdi.bebiş arabanın koltuğuna düştü allahtan.
Sünnet olanlara hayırlı olsun inş çabuk iyileşirler.
Bugun biz de kalça ultrasonunu çektirdik,çıkık çıkmadı ama normal muayenede belli olmayan kalça büyüme geriliği çıktı.ilk defa duydum,çift bez kullanımı,kanguru kullanımını önerdi doktor.

X