Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Bizim 6 sene sonra oldu korkuyor heralde bağlanırsam ve bir şey olursa diye sanırım çünkü kaç kere sordum çekiniyorum diyor kucağıma gelmeden anlayamam diyor
Ya onlar gorunuste erkek ve hep en dayanikli gibi ama esim diyor mesela senin yasadiklarinin az bi kismini ben yasasaydim kafayi kirardim ama biz kadinlar herzaman daha metanetli ve gucluyuz. O sebepten sanirim.

Kızlar merhaba. Dün pıhtılı kan gibi bir şey görmüştüm tuvalette bugün öğle arası acile geldim. Alttan muayene yapıldı ultrason çekildi normal dedi doktor. Daha şikayetimi söylediğim ilk an normal şeyler dedi anlamadım normal demesini ama. Neyse şimdi nst çekiliyorum ilk kez. Güzel bir his güm güm kalp atışı bu da normalse sorun yok anlamına geliyormuş🥹

Ay temizlik mi en sevdiğim şey😂 benim annem de asla kimsenin yaptığı temizliği beğenmediği için beni bekle diyor ama ben de yavaş yavaş başladım. Cam pencere ve koltuk yıkama için birini çağırayım diyorum sadece ama doğuma yakın geç mi olur acaba🥲
kasım ortasında falan çağır bence yavrum iyice sonuna bırakma ne olacağı belli olmaz.

Bebeklerin %85’i 38+5’ten önce doğmuş olurmuş. Tam miadında yani 40+0’da doğan bebek oranı %5’miş. Bu bilgiye göre 38+5’te doğacağını düşünürsem doğum günü benimle aynı gün oluyor ve 52 gün kalmış 🫠🫠
38+5te gelirse benimkinin 6 aralık oluyor doğum günü bakalım ne zaman doğurcaz. Kasım annelerine bakıyorum arada ilerleyen haftalarımızı görebilmek için. Doğuranlar falan oluyor stresli ve heyecanlo🥺

Benimde artık önemsediğim sonrası diyorum zaten doğduktan sonra bu ilgisizliğin olmaz umarım oda o zaman sana bırakmam ben ilgilenicem diyor ama artık havadan mı atıyor yoksa gerçekten öyle mi olur bilemem
Hiç kafanıza takmayın erkekler anlayamıyorum bizim kadar biraz da haklılar kucağına alınca anlarlar 😊

Selaaam kızlar😍😍 kızımı gördüm raporumu aldım geldim🌸 kan da aldı öğleden sonra gidicem yine 1750 gr olmuş artık 2 haftada kontrolleri yapalım dedi ilk nst ye girişimdi insan duygulanıyor kalp atışlarını duyunca 🥹 bu da son fotomuz😍

Eklentiler

• IMG_2914.jpeg
    IMG_2914.jpeg
    112,3 KB · Görüntüleme: 26
Oooo temizlik muhabbeti dönmeye başlamış en sevdiğim shsjsjn Benim planım da bu cuma itibariyle izne ayrılıp 3 hafta içerisinde bebeğin odası dahil her yeri tümüyle düzene koyup ondan sonra camlar, kapılar, dolaplar vs için birini çağırmak. Çekmeceler dolap içleri çok karışık şu an 3 haftadan önce biteceğini hiç sanmıyorum aralarda da dışarıda olup yapmadığım günler falan da olur kesin.
Bende kasım başı izne ayrılmayı planlıyorum ayrılınca annem ve eşimin annesi ile halledeceğiz. Halılarımı yıkatmıştım birkaç ay önce temizler şükür. Kayınvalide temizlikte daha iyi annem biraz daha keyif kadınıdır. Kayınvalideden mutfak dolaplarının silinip içinin düzenlenmesi konusunda yardım alacağım😄cam silme ortalığı genel temizleme işlerini annemle yaparız bende dolapları çekmeceleri düzenlerim . Sonra annemle bebeğin kıyafetlerini ayrlarız diye düşünüyorum bakalım

Ben de bugün 32+0 çalışabilir raporumu aldım. Tosun paşa bu hafta yine öne geçmiş 44 cm civarı 2413 gram olmuş. Karnın bir yerinde toplanma, sancı ve ağrılarımın olduğunu söyledim. Artık haftan ilerledi ve iri bir bebek olduğundan ağrın olması normal dedi 🥲 Daha önce karaciğer enzimlerimin yükselmesinden ötürü omega gibi takviyeler vermiyor bana demir ve d vit dışında.
Her şey çok yakın görünüyor artık. 18 kasımda izne ayrılacağım ben de. Bakalım duracak mı bizimki o zamana kadar. 38+5te doğarsa 30 kasım oluyor benim de🫣

D derya32 canım belimden başlıyor tüm sırtım ağrıyor daha çok belimin biraz üstündeki iki taraflı kaslarda sertleşme oluyor. Bir haftadır baya ağrıyor aksamları özellikle… karın bölgemde ağrı yok çok şükür. Geçen cumartesi avm de karnıma bir ağrı girdi yanımda da çok yakın arkadasım vardı. İlk defa doğuruyorum ben korkusu yaşadım, hatta baktım şu geliyor mu diye 😃 ördek gibi adım atmaya çalıştım falan mümkün değildi. O panikle yetmezmiş gibi arkadaşım 8 sene önce boşandığı ve hiç görmediği karısını gördü. Karısı muhtemelen beni arkadaşımın karısı sandı 😂😂😂 arkadaşım beni bıraktı dondu kaldı valla rüya saçmalaması gibi bişey yaşadım eve geldim yattım geçti çok şükür…

Selaaam kızlar😍😍 kızımı gördüm raporumu aldım geldim🌸 kan da aldı öğleden sonra gidicem yine 1750 gr olmuş artık 2 haftada kontrolleri yapalım dedi ilk nst ye girişimdi insan duygulanıyor kalp atışlarını duyunca 🥹 bu da son fotomuz😍
Kaçıncı haftadasın bende bugün gittim gayet herşey iyi dedi. 2 kilo olmuş geçmiş bile küsüratı var 😅 benim kide kilolu tombul bş bebek görünce şasırdım. Bende artık 2 hafta da bir gideceğim bi sonraki randevu nts olacak sanırım. Nts zamanı detaylı ultrason gibi aç tok durumu varmış tok gidin yoksa hareketler vs gözükmüyor deniyor doğru mu sen tok mu gittin

Ultrason kağıdın da boya nerden bakılıyor doktorum söylemedi merak ettim. Sormayı unuttum boyunu.

Bebeklerin %85’i 38+5’ten önce doğmuş olurmuş. Tam miadında yani 40+0’da doğan bebek oranı %5’miş. Bu bilgiye göre 38+5’te doğacağını düşünürsem doğum günü benimle aynı gün oluyor ve 52 gün kalmış 🫠🫠
Seninle aramızda birgün var diye hatırlıyorum ben şuan 31+4 üm. Yani benim de 51 günüm mü var 38+5 de, doğurursam hesaplamaya çalıştım da olmadı ama😅

Beni erken göndermediler ama ben ablamla yaş farkı az olunca okumayı onunla bir sökmüşüm sonra çok sıkıldım hep yaşıtlarımdan büyük gibi falan hissediyordum ama boyum falan en kısa 🤣 ben de hep tam gününde yazdırcam diyorum iş yerinde falan 1 ocakta doğum günüm kutlanıyor sinir oluyorum😁 13 aralık çok iyiymiş yaa aşırı minnoş bir tarih olur 🥰 ben de asla kasım istemiyorum hep şey derdim en güzel şeyler aralıkta olur çünkü ben aralıkta doğdum diye. Hakkaten böyle böyle hep beklediğimiz şeyler aralıkta oldu. O yüzden bebişim de aralıkta doğmalı bekletti bizi şapşik az daha bekletsin de aralıkta doğsun lütfen 🤣
Benimki de 2 ocakta kutlanıyor canım hep yalnız değilsin 😁 Ay evet inşallah yaaa, Aralık'ta sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi 🥰 Ben kışı hep severdim, kış bana hep daha samimi, sıcak, huzurlu gelmiştir. Yazın okullar kapanırdı mesela arkadaşlarım gitmiş hep bir yerlere, kardeşim köye anneannemlere giderdi okul açılana kadar gelmezdi. Bütün yaz annemle ikimiz sıcakta sıkıla sıkıla zaman geçirirdik. Bilinçaltımda da yaz hep böyle sıcak, sıkıcı diye kodlanmış kalmış. Büyüdükçe sıkıcılık kısmı azaldı tabi ama sıcak hala baki ve sıcağı da sevmiyorum :KK70: Yani kış bebeği ve özellikle aralık bebeği olacak olmaları beni çok heyecanlandırıyor 🥰 🥰

38+5te gelirse benimkinin 6 aralık oluyor doğum günü bakalım ne zaman doğurcaz. Kasım annelerine bakıyorum arada ilerleyen haftalarımızı görebilmek için. Doğuranlar falan oluyor stresli ve heyecanlo🥺
Ayyy evet yaaa 🥰 Kasımda bizden de doğuranlar olacak bence. İlk kim doğuracak hep çok merak ediyordum hala da ediyorum 🥰 Kasımın üçüncü haftasından aralığın üçüncü haftasına kadarki zaman diliminde pik yapar doğurma hızımız, sonra da sona kalanlarla ocağın ilk haftası tamamlarız inşallah biz de sürecimizi 🥰

Ben de bugün 32+0 çalışabilir raporumu aldım. Tosun paşa bu hafta yine öne geçmiş 44 cm civarı 2413 gram olmuş. Karnın bir yerinde toplanma, sancı ve ağrılarımın olduğunu söyledim. Artık haftan ilerledi ve iri bir bebek olduğundan ağrın olması normal dedi 🥲 Daha önce karaciğer enzimlerimin yükselmesinden ötürü omega gibi takviyeler vermiyor bana demir ve d vit dışında.
Her şey çok yakın görünüyor artık. 18 kasımda izne ayrılacağım ben de. Bakalım duracak mı bizimki o zamana kadar. 38+5te doğarsa 30 kasım oluyor benim de🫣
Cuma biz de 32+0 olucaz ve kontrolümüz var inşallah canım bakalım bizim şişkonun son durumu ne :KK70: Seninki yine önde o zaman 10-15 gün? Valla bunlar 38 hafta civarı kendiliğinden gelmezse sezaryen kaçınılmazmış gibi geliyor bana yaaa inşallah son haftalarda olması gereken ağırlıkta olurlar.

Seninle aramızda birgün var diye hatırlıyorum ben şuan 31+4 üm. Yani benim de 51 günüm mü var 38+5 de, doğurursam hesaplamaya çalıştım da olmadı ama😅
Evet canım :) Ben de 31+3'üm, 5 Aralık benimki oluyor 4 aralık seninki tam o tarihte doğarlarsa 🥰

Bende kasım başı izne ayrılmayı planlıyorum ayrılınca annem ve eşimin annesi ile halledeceğiz. Halılarımı yıkatmıştım birkaç ay önce temizler şükür. Kayınvalide temizlikte daha iyi annem biraz daha keyif kadınıdır. Kayınvalideden mutfak dolaplarının silinip içinin düzenlenmesi konusunda yardım alacağım😄cam silme ortalığı genel temizleme işlerini annemle yaparız bende dolapları çekmeceleri düzenlerim . Sonra annemle bebeğin kıyafetlerini ayrlarız diye düşünüyorum bakalım
Yaaa anne kayınvalide varlığı en çok böyle zamanlarda gerekli ve güzel bence :) Benim annem çalışıyor o tüm hakkını doğum sonrasına kullanmak istiyor ki ben de öyle istiyorum ama kayınvalidem boş. Ama o da biraz ağırkanlı bir de genel olarak düzenini, temizliğini beğenmem. Deterjanla uğraşmayı hiç sevmez, her şeye zararlı der. Pardon da sen deterjanla uğraşmayacaksan ben uğraşamıyorsam niye bir araya geldik biz temizlik diye di mi yani 😄 Çamaşır düzenleri falan da saçma sapan karışık kuruşuk olur. Sadece yemek için güzel olurdu, onu da günde yarım saat bir saat ayırırım yani tüm günü kv'mle geçireceğime :KK70:

X