2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İçerisinde domuz jelatini varmış :kızgın:

LoveAndMarriage LoveAndMarriage
Bana bi önceki gebeligimde doktorum solgar 'ın magnezyumu ve marincap yazmisti balik yemiyorum diye ben sadece magnezyum kullandım, ki o şart gerçekten ilerleyen zamanlarda bacaklarima fena kramp giriyordu, bu sefer vinalac yazdı, düşünüyorum şimdi ne yapsam diye, ben ilaçlara karşı biraz on yargıliyim, kızım 5 yaşında hiç.antibiyotik kullanmadı, ateş düşürücü dahi vermedim saysanız üç beştir aldığı ateş düşürücü oda 6 aylıkken filan, o yüzden şimdi en zararsız ne kullansam diye kılı kırk yarıyorum

Bana bi önceki gebeligimde doktorum solgar 'ın magnezyumu ve marincap yazmisti balik yemiyorum diye ben sadece magnezyum kullandım, ki o şart gerçekten ilerleyen zamanlarda bacaklarima fena kramp giriyordu, bu sefer vinalac yazdı, düşünüyorum şimdi ne yapsam diye, ben ilaçlara karşı biraz on yargıliyim, kızım 5 yaşında hiç.antibiyotik kullanmadı, ateş düşürücü dahi vermedim saysanız üç beştir aldığı ateş düşürücü oda 6 aylıkken filan, o yüzden şimdi en zararsız ne kullansam diye kılı kırk yarıyorum
Yanlış hatırlamıyorsam BellaCiao BellaCiao söyledi hiç ilaç vermemişler ona başından beri, bana da gebeliğimi öğrendiğim gün folik asidi bıraktırdı vitamine başladık. İçinde çok düşük oranda folik asit vardı. İnsan mecbur güveniyor.

Yanlış hatırlamıyorsam BellaCiao BellaCiao söyledi hiç ilaç vermemişler ona başından beri, bana da gebeliğimi öğrendiğim gün folik asidi bıraktırdı vitamine başladık. İçinde çok düşük oranda folik asit vardı. İnsan mecbur güveniyor.
Aynen ama ben multivitamin olayını anlmiyoum bence d vit kalsiyum ve magnezyum dışındakiler beslenmeyle hallolur, hiç balık yemedim baik yağı da almadim çok şükür kızımda problem olmadi doğum kilosuda çok iyiydi.

Aynen ama ben multivitamin olayını anlmiyoum bence d vit kalsiyum ve magnezyum dışındakiler beslenmeyle hallolur, hiç balık yemedim baik yağı da almadim çok şükür kızımda problem olmadi doğum kilosuda çok iyiydi.
Benim bağışıklık sistemi rahatsızlığım var ondan dolayı verdiler sanırım, vitamin emilimi yavaş oluyor vücudumda. Sormadım doktora ama tahminim o yönde :) ama normal şartlarda değerlere bakılmadan verilmesini ben de doğru bulmuyorum. Eğer vücutta yeterli miktarda varsa ve yeme bozukluğu yoksa çok gerek yok

Canım. Eskileri tam okuyamadım, idrar yolu enfeksiyonu mu oldun, çok geçmiş olsun, ayaklarını sıcak tut, ama ağrın artarsa mutlaka acile git ya da hemen doktorunu ara belki ilaç onerir.

Teşekkür ederim canım. Sanırım idrar yolu enfeksiyonu bilmiyorum tam ama artarsa ağrım gidecem acile

Evet bana hiç ilaç verilmedi ne gebelik öncesi ne sonrası. Folik asit vitamin vs vs hiç birini kullanmadım ben

Benim bağışıklık sistemi rahatsızlığım var ondan dolayı verdiler sanırım, vitamin emilimi yavaş oluyor vücudumda. Sormadım doktora ama tahminim o yönde :) ama normal şartlarda değerlere bakılmadan verilmesini ben de doğru bulmuyorum. Eğer vücutta yeterli miktarda varsa ve yeme bozukluğu yoksa çok gerek yok
Geçmiş olsun canım, rabbim korusun bebisini, beslensin karnında bol bol...

İkili test çıkmamıştır da daha önce de bir sürü tahlil yapılmıştı canım, progesteron, tiroid falan.. Onlar da görünmüyor, bizim kliniğe özgü bir durum mu acaba. Hastane değil klinik olarak geçiyor ya.
Hastaneyle alakalı bu durum o zaman canım artık kontrele gidince öğrenirsin sonucu.
Kontrol ne zamam

Hastaneyle alakalı bu durum o zaman canım artık kontrele gidince öğrenirsin sonucu.
Kontrol ne zamam
Artık oraya gitmeyeceğiz kuzum. Manisa'da başka bir doktorla başlamayı düşünüyoruz. Sonuçlar için beni bu haftaiçi arayıp bilgilendirecekler. Ama çıktıysa önce kendim göreyim demiştim.

Nasıl oldun canım ? Azaldı mı biraz tuvalet olayı ?

İçmeyince azalıyor ama şöyle oluyor idrarım varmış gibi hissediyorum gidiyorum tek damla yok. Bu sefer bolbol su içiyorum o zaman 2dk bir gidiyorum rahatlıyorum. Ama haala alt karnım böbreklerim ağrıyor. Yarın kesinikle doktora görünecem. 4 litre su içtim ama su da şişkinlik yapıyor ve artık midem almıyor su içince midem bulanıyor

X