2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Çok normal benimkide sadece mama alıyor onunkide yeşil oluyor

Canim peki hic dr goturdun mu ?
Kk ' nin eski basliklarina baktim da yesil kaka enfeksiyon yada kulak agrisi belirtisi olabilir yaziyor insallah dedigin gibi normaldir canim korktum bende birden gorunce

Kizlar ya Duru bir haftadir yesil kaka yapiyor kakasinin belli kisimlarinda yesilllikler var neden acaba basina hic boyle birsey gelen oldu mu

Bu arada sadece mama ile besleniyor
Canim annem bu durumda usutmus der. Karnini zeytin yagiyla yaglamayi dene canim her bez degisimnde

Kizlar pers sabahi asi olmustuk. Sizce bugun banyo yaptriimmi yarin mi yaptrayim

Beste 4-5 gün öncesine kadar gece uykusuna ilk daldığında 5-6 saat uyuyordu. Şimdi 3 saatte bir uyanıp emmeye başladı neden böyle oldu acaba 🙄 aşıdan sonra huy değiştirdi yavrum o günden beri gece uykusu kısaldı 😑 tekrar düzene girer mi dersiniz 🤔
Olur canım öyle geceden ziyade mesela metehan ın gündüz uykusu değişti birden . hani artık daha çok uyanık kalma ve keşif var. Esas önemli olan gece uykusu. Düzene girer hiç merak etme canım.
Yok canim solide degil de hemen ustunde bir sitede.buralara genel olarak soli dedikleri icin oyle yazdim.haftasonu burasida cok kalabalik ve pis oluyor.donla denize giren tiplerle doluyor😝
O taraflara geliriz ama sanirim limonlu sahilinde hic yuzmedik
Tamam :) donla giren pek yok burada :) ama bak mutlaka beklerim buralara özellikle h içi çok sakin. eğer seni getirecek biri varsa tüm gün beraber olabiliriz. Sitemiz uygun;sakin; evimiz de müsait bebişler rahatça uyur. Biz de sohbet ederiz. Çok mutlu olurum.
Aynı benim oğlumda 12 gibi uyurdu gece sabah 6 gibi uyanırdı.bu gece 11 de uyudu 3 te uyanmış mırıldanıyordu emdirdim uyudu 6 da yine mırıldanıyordu.normalde kesintisiz 6 saat uyuyordu.ben uykuda emdiriyordum onu uyanmıyordu.huy değiştirme mi acaba.uyandığında ağlamıyordu ama mızmızlanıyordu iki elini ağzına sokmaya çalışıyordu
Açlıktan mı uyandı sence yoksa tam dalamadı mı ?
Kizlar ya Duru bir haftadir yesil kaka yapiyor kakasinin belli kisimlarinda yesilllikler var neden acaba basina hic boyle birsey gelen oldu mu

Bu arada sadece mama ile besleniyor
Kk ' nin eski basliklarina baktim da yesil kaka enfeksiyon yada kulak agrisi belirtisi olabilir yaziyor insallah dedigin gibi normaldir canim korktum bende birden gorunce
Yeşil kaka için genelde kızlar üşütme diyorlardı. Şimdi benim oğlan da mama alıyor ama aynı miktarda anne sütü de alıyor ve hep sarı kakası... Şimdi okudum da aşıdan sonra da olabiliyormuş
BellaCiao BellaCiao Bella ;_ eren ne zamandır yeşil kaka yapıyor?

Aynı benim oğlumda 12 gibi uyurdu gece sabah 6 gibi uyanırdı.bu gece 11 de uyudu 3 te uyanmış mırıldanıyordu emdirdim uyudu 6 da yine mırıldanıyordu.normalde kesintisiz 6 saat uyuyordu.ben uykuda emdiriyordum onu uyanmıyordu.huy değiştirme mi acaba.uyandığında ağlamıyordu ama mızmızlanıyordu iki elini ağzına sokmaya çalışıyordu
Aynı benimki de öyle mızıldanıyor parmağını emiyor elini ağzına almaya çalışıyor acıktı mı acaba diye parmağımı yanağına değdiriyorum aranıyor. İnşallah düzene girer tekrar çok bölüyor uykusunu.
Aşıdan sonra çoğu bebeğin huyu değişirmiş kuzum
Benden ondan diye tahmin ettim kuzum aşıdan beri böyle çünkü
Olur canım öyle geceden ziyade mesela metehan ın gündüz uykusu değişti birden . hani artık daha çok uyanık kalma ve keşif var. Esas önemli olan gece uykusu. Düzene girer hiç merak etme canım.

Tamam :) donla giren pek yok burada :) ama bak mutlaka beklerim buralara özellikle h içi çok sakin. eğer seni getirecek biri varsa tüm gün beraber olabiliriz. Sitemiz uygun;sakin; evimiz de müsait bebişler rahatça uyur. Biz de sohbet ederiz. Çok mutlu olurum.

Yeşil kaka için genelde kızlar üşütme diyorlardı. Şimdi benim oğlan da mama alıyor ama aynı miktarda anne sütü de alıyor ve hep sarı kakası... Şimdi okudum da aşıdan sonra da olabiliyormuş
İnşallah canım gündüzü bende çok önemsemiyorum açıkçası fazla da uyumuyor zaten 15-20 dk şekerleme yapıyor birkaç kez o kadar. Gece uykusu düzene girsin de önemli olan o

Eren 3 haftalıktan beri yeşil sarı karışık kaka yapıyor canım. Doktorlar bursa sarı yeşil kalaya normal diyorlar. Kahverengi beyaz kanlı turuncu kakaya anormal diyorlar.
Bizim kullandığımız mama keçiboynuzu tozu var içinde ondan da kakası yeşil olabilir

İnşallah bakalım canım ya
Gündüz biraz daha iyi geçiyor da akşam olunca çok özlüyorum yavrumu 😔

Aslında şimdi de birinin kalmasına pek gerek yok gibi canım ama mesela serum bitiyor hemşireye haber verilecek oluyor.
Ya da allah korusun acil bir durum gelişse yanımda biri olmalı ki hemen haber verebilsin
Çarşamba da böbreklerime takılan teller alınacak, sonrasında ağrım olur mu bilemiyorum
Evlat canım ya insan bakmaya kıyamıyor doyamıyor,özlenmez mi hiç
Zor bir dönemden geçiyorsunuz ikinizde
Hastaneye geliyor mu yanına yoksa sadece telefonla mı görüşüyorsunuz
Evet..hatta bugün emzirirken hapşurdum. Biraz sesli hapşurıurm da. İrkildi bana bi baktı durdu memeyi çekmedi. Ay annecim özür dilerim hadi devam et dedim :) var ya bak o kadar motor sesi deniz sesi çocukların gürültüsü varken uyuyor sahildeç
Yanında iken sesleneyim bi anda irkilip gözünü açıyor. Bence benim sesine odaklı diğerlerini dikkate almıyor :KK70:
Senin Metehanda benim kız gibi desene abla ☺ bende özür diliyorum bizim kızdan ama fayda etmiyor keyfi çatana kadar ağlıyor 😂

Beste 4-5 gün öncesine kadar gece uykusuna ilk daldığında 5-6 saat uyuyordu. Şimdi 3 saatte bir uyanıp emmeye başladı neden böyle oldu acaba 🙄 aşıdan sonra huy değiştirdi yavrum o günden beri gece uykusu kısaldı 😑 tekrar düzene girer mi dersiniz 🤔
Kuzum yatmadan önceki beslenmesiylede alakalı olabilir. Benim kız 1 haftadır falan 10-11 arası yatıyordu sabahta 6-8 arasında yattığı saate göre kalkıyordu. Dün gece yatmadan az emdi 11de yattı 4te emmeye kalktı
Canım bir karış uzunluğunda ve kalın öyle yırtılck gibi dğil
Tamam canım çok sağol sipariş vericem ☺

Evlat canım ya insan bakmaya kıyamıyor doyamıyor,özlenmez mi hiç
Zor bir dönemden geçiyorsunuz ikinizde
Hastaneye geliyor mu yanına yoksa sadece telefonla mı görüşüyorsunuz

Senin Metehanda benim kız gibi desene abla ☺ bende özür diliyorum bizim kızdan ama fayda etmiyor keyfi çatana kadar ağlıyor 😂

Telefonda görüşüyoruz sadece 😔
Bugün belki getiririm dedi ama getiremeyecek galiba
Kokusu burnumda tütüyor 😢

.

canım gece uykusu hep düzenli ve derin uykuya geçiyor sese bile uyanmıyordu.ama zaten memede emip uyumuştu tok uyudu aslında ama memeye geldiğinde iştahla emdi de bilmiyorum bakim bu gece nasıl olcak.
Aynı benimki de öyle mızıldanıyor parmağını emiyor elini ağzına almaya çalışıyor acıktı mı acaba diye parmağımı yanağına değdiriyorum aranıyor. İnşallah düzene girer tekrar çok bölüyor uykusunu.

Benden ondan diye tahmin ettim kuzum aşıdan beri böyle çünkü

İnşallah canım gündüzü bende çok önemsemiyorum açıkçası fazla da uyumuyor zaten 15-20 dk şekerleme yapıyor birkaç kez o kadar. Gece uykusu düzene girsin de önemli olan o
Ya ben hep oğlum zor bir bebek değil gece güzel uyuyor falan diyordum nazar mı ettim acaba.

Bebekle uzun yolla çıkanlar nasıl yaptınız? Nelere dikkat etmek gerekiyor. Kaç saatte bir durdunuz ?

Bebekle uzun yolla çıkanlar nasıl yaptınız? Nelere dikkat etmek gerekiyor. Kaç saatte bir durdunuz ?
Canım ben en fazla 2 saatlik yola çıktım. Giderken uyudu gelirkende varmamıza yakın uyandı eziyet etti. 40 çıkmamıştı bu arada şimdi olsa daha rahat olur düzenleri oluştu ya ☺

Geçen bununla ilgili bir yazı okumuştum güvenlik için mutlaka durup beslenmeli diyordu kuzum. Yani mümkün olduğunca oto koltuğunun dışında bulunmamalı. Tabi kendi aracınızla gidecekseniz kuzum. Bu yönden cevaplamış olayım ben💛

Canım ben en fazla 2 saatlik yola çıktım. Giderken uyudu gelirkende varmamıza yakın uyandı eziyet etti. 40 çıkmamıştı bu arada şimdi olsa daha rahat olur düzenleri oluştu ya ☺
Biz hep 1 saat gittik. Daha fazla gitmedik. Temmuzda tatile gitmeyi planlıyoruz arabayla. Daha uzun olacak yol. İnşallah eziyet olmaz. Geceden çıkmak daha mantıklı olabilir

Geçen bununla ilgili bir yazı okumuştum güvenlik için mutlaka durup beslenmeli diyordu kuzum. Yani mümkün olduğunca oto koltuğunun dışında bulunmamalı. Tabi kendi aracınızla gidecekseniz kuzum. Bu yönden cevaplamış olayım ben💛

Kendi aracımızla gideceğiz canım yoldayken oto koltuğun ayarı var yukarı kaldırıyorum o şekilde direkt oto koltuğundan çıkarmadan veriyorum biberonunu durmamıza da gerek kalmıyor kucağıma almıyorum. Ama birşey duymuştum hani 1 saatte bir mi 15 mola verilmesi lazımmış. Uzun süre oto koltukta durmaları iyi değilmiş bebeklerin

X