2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Takılıyorum canım 😊
Herkesin kendine göre telaşı var
Dualarınız benimleydi biliyorum ❣

Geçen hafta Perşembe böbreklerimden ameliyat oldum canım
Kanallar tıkanmıştı, kanaldaki ve böbrekteki taşlar alındı, büyük taşlar kırıldı, her iki böbreğime de stent takıldı
3 Temmuz’da yine anesteziyle stentler çıkacak

Şimdi biraz daha iyiyim ama ağrılarım oluyor, bebeğimi bile kucağıma alamıyorum 😔

Bu yaşadıklarımdan sonra en çok korktuğum şey bebeğimde taş veya kum olması 😔

Bize göz muayenesi ile ilgili hiçbir şey söylemediler ya
Pazartesi benim kontrolüm var, gidince sorsam mı acaba
Kuzum senin kadar olmasa da ben de çektiğim için taştan kumdan, ark öyle dedi ya içime dert oldu. Koştur koştur hastaneye gittim. Şimdilik bir sorun yok bakalım.

Çok gelmiş geçmiş olsun canım. Burun tıkanıklığı deme bana bir ara yazmıştım bronşları tıkanmış diye,burun tıkanıklığından hep. Şimdi hergün 1 defa çekiyorum(çok çekmeği doktor yasakladı mukozoya zararlı diye)2-3 defa serum fizyolojik damlatıp bırakıyorum kendi hapşurarak açıyor. Canım sende 12 nisanda doğum yaptın demi. Boy hariç kilomuz yakın. Rotayı 3.ayda yaptırmayı düşünüyorum doktor ilk dozunu 2 ve 3 dedi bu ay 3 aşı yetsin diye düşündüm 😊
Evet cnm biz zaren çekemiyoruz çektirmiyor sıpa 😂 ama ben de 3-4 kere sıkıyorum. İnş inmez broşlara :KK43:

Kızlar bende rota asısını yaptırmak istiyorum Dr mu yapıyor bu asıyı kızımda yaptırmıstım galiba tam hatırlamıyorum ama biz 25 haziranda 3 aylık olacaz 27 nisanda kontrolu muz var saglık ocağında olmazsa ebeye sorayım birde ben sadece anne sutu veriyorum ve su hıc vermedim siz ler verıyormjsısnz
Canım rotayı biz yaptırdık. Çok basit yan etkisi de yok. Biz hastanede doktorumuza söyledik. Aşıyı getirtip yaptılar hemen.
Ben su çok az veriyorum canım mama verdiğim için. Zeytinyağı da veriyorum:)

Günaydın canlarım
Bugün babam kök hücre nakli olacak
Dualarınızı bekliyorum

Nakil sonrası tedavide sakalları döküleceği için kesersen iyi olur, moralin bozulmaz demiş doktor
Bugün babam 24 yıldır kesmediği sakallarını kesecek
Hastalıktan daha çok buna üzülüyor 😔
Canım rabbim şifalar versin. Kıyamam uzatan biri için çok zor tabii. Ama çıkar allhın izniyle. :KK43:

Geçmiş olsun canım,bizdeki enfeksiyonşar emzirme yoluyla bebeğe geçiyor mu 🤔

Bol bol gez canım bebişle ☺
Bu sicakta zor gezilir😫😫yanirem🤣🤣🤣
Günaydın canım
Bizde istanbulda piştik valla hele annem alışık olmadığı için çok kötü oldu. Bizde ayın 7sinde memleketimize gidicez 2 ayı orada geçirmeyi düşünüyoruz orada nem falan yok hava sıcak olsa bile, biraz nefes alırız en azından.
Git canim en iyisini yaparsin.nemli yerlerde durulmaz
l
TE="Cuttingcorners, post: 60337843, member: 861053"]
Ciddi misin canın bebeği dudağından mı öpmüş???😳😳😳😳

Hosbulduk canim.kipa var tadilattaymis birde carrefoursa var.sinema olarak forumun güzelmiş arkadaslarima sordum.
[/QUOTE]

Canım allah şifalar versin 🙏🏻🙏🏻
[/QUOTE]
AAynen canim opende arkadasim

Sağol tatlım şimdi sinemaya girdi çocuklar
Bir kaaç gündür dehşet sıcak AVM buz gibi ama uzun kol giydirmek lazım ben çarşaf almıştım üstünü örttüm.

Canımmm inş her şey yolunda gider...hiç üzülmesin tekrar çıkar
Çok geçmiş olsun şimdiden
Dışarısı cok sicak kapali yerler buz gibi bebisler bundan hasta olacak.doktora sormustum klima hasta yapmaz bi sicaj bi soguk hasta yapar demisti

Günaydın canlarım
Dualarınızı bekliyorum

Nakil sonrası tedavide sakalları döküleceği için kesersen iyi olur, moralin bozulmaz demiş doktor
Gecmis olsun canim.ins her sey yolunda gider

havadansudan havadansudan bugün bizim ilk AVM deneyimimizdi
.mağazalar buzzzz gibiydi biz bile üşüdük çocuklar bi ara hırka istedi :) bulsam alacaktım.
Metoşu mümkün oldukça çıkarmadım arabadan
El ayak hep kontrol ettim. Dediğin gibi bi sıcak bi soğuk oldu Yaklaşık 6 saat kaldık kuzum maşAllah hem uyudu hem de uyanıkken hep etrafı izledi. Gelince hemen yıkadım 1 saat öncede uyudu. Yine de mecbur olmadıkça metoşu AVM te götürmeyeceğim

selamun aleykum sevgili nisan anneleri ben taze hazirwn annesiyim :) sizi dogumdan once simsıkı takip etmistim bebisleri buyuttunuz masaAllah :) size bir sey sormak istiorum bbegm 17 gunluk 3 4 gundur sert ve kati kaka yapior oncesinde sulu yapiyordu normal mi yoksa kabiz mi olmus:/
Bebislerinizle birlikte nice sagliklimutlu gunkerinz olsun cevaplar icinsimdiden tesekkur ederim
Canım bebeğin mi oldu. Allah anali babalı büyütsün Hic haberim yoktu. Bizde 2 buçuk ayi geçtik.
Dün kuzenimin nişanı vardı demiştim ya kızlar
Baya kalabalıktı, evde olunca da herkesle fazla yakın olduk 😬
Bana sarılmak isteyenlere teşekkür ederim kucaklaşmıyorum dedim ama ne meraklılar sarılmaya ya gelen giden hoş geldin dedi sarıldı güle güle dedi sarıldı 😅

Bebeği öpmeyin yüzüne dokunmayın dedim ama damadın annesi yapıştı öptü bir anda
Biz öpmüyoruz dedim “aa olur mu siz de öpün bir şey olmaz” dedi bir de yüzsüz

Hem bebekten hem kendimden korktum kalabalıkta durmamaya çalıştım
Bi tane de öküz bir kuzenim var erkek
Ben bebeği öpmeyin dedim diye, kimseye sarılmıyorum diye “tek çocuk sende mi var, tek sen mi çocuk büyütüyorsun, amma pimpiriklisin” diyip durdu salak şey nasıl sinir oldum
Ben de “ne çektiğimi ben bilirim, günlerce 40 derece ateşle acillerde gezdim, daha yeni ameliyat oldum tabiki dikkat edeceğim” dedim ama ağlamamak için zor tuttum kendimi
Cok geçmiş olsun canım.
Bosver canim hiç tinlama optuker mi deki mikrop kapiyir cabuk. Doktir yasaklamış. Bizdede cildi hassas dikkat edin dedi ben daha cok ortamlara girmemeye çalışıyorum yoksa dunya görmemiş sanıyorlar
Günaydın canlarım
Dualarınızı bekliyorum

Çok büyük geçmiş olsun canım Tez vakitte iylesir inşallah

Ayyy işte bende anlattıklarından korkuyorum, sen orada yaşıyor olmana rağmen zorlanıyorsun. Birde bizim hava değişimi de olacak, çok kararsız kaldım. Tatile de çok ihtiyacım var daraldım bunaldım, bilemedim şimdi. :KK43:
Aslında sana ve bebeğe yayla çok iyi olurdu canım. Ama dediğin gibi kv faktörü var.

Tekrar geçmiş olsun kuzum. Aynen dediğin gibi iyileşsin de gerisi önemli değil. 🙏
Haliyle baban içinde sizin içinde zor geçeçek bugünler.. Ama sağlığına kavuşunca unutulur gider.. Destek olun birbirinize, moralsiz kalmayın
Canim klima actim aksam tam sicak coktu nem firladi. ayy rahat etti cocugum misafirim de vardi 4 saat uyudu meme ye bile kalkmadi. Emzirdim uykuya devam ediyor. Rahat etti. Uzerine penye hirka altna tayt giydirdim 2 muslin battaniye orttum. Misil misil uyuyor. Gunduz biz zaten kendimiz bile disari cikamiyorjz sicakta canim burada 6 dan sonra cikariz. Yani yine de goze alip bi kafa dagit bence. Anliyorm seni insan bunaliyor

Valla canım 25 gündür buradayım... 3-4 güne kadar çok iyiydi ama artık su içinde uyanıyorum.
Metehan ı tek kolsuz zıbınla yatırıyorum ve sadece karnına kadar tek kat çarşaf seriyorum kapı açık yatıyoruz klima açmadım açmayı da düşünmüyorum. Geçti yatakodasında klima yok salonda var büyük. Ona rağmen kafasını altı çarşsaf ıslak 2 gündür. Sırtı da hafif nemli. Biz alıştık ama sizin nasıl olur bilmem. Bi de şöyle düşün ağustos sonunda rüzgar 4.ayın içinde olacak. Daha kolay olur gibime geliyor.
Bi de eylül de buralar iyi oluyor ben 2 sene önce eylül de gittim süperdi
Gece klima acmiyoruz simdilik canim. Kuzeyde yatakodasi serin oluyor dun ilk kez kuzey penceresini 1 karis actim. Sabaha karsi serin olunca kapadim. Sukur gece iyi ama aksam bi sicak basiyor nem artiyo mu ne anlamadim. Aciyoz biz 2 aksamdir canim. Su icinde olyor cunki dedigin gibi 3 4 gundur tam yaz geldi

havadansudan havadansudan bugün bizim ilk AVM deneyimimizdi
.mağazalar buzzzz gibiydi biz bile üşüdük çocuklar bi ara hırka istedi :) bulsam alacaktım.
Metoşu mümkün oldukça çıkarmadım arabadan
El ayak hep kontrol ettim. Dediğin gibi bi sıcak bi soğuk oldu Yaklaşık 6 saat kaldık kuzum maşAllah hem uyudu hem de uyanıkken hep etrafı izledi. Gelince hemen yıkadım 1 saat öncede uyudu. Yine de mecbur olmadıkça metoşu AVM te götürmeyeceğim
Ben her gidisimde buyuk kizim muhakak hastalanirdi. Hele forumda. Magazalar buz magaza disi scak

Gece klima acmiyoruz simdilik canim. Kuzeyde yatakodasi serin oluyor dun ilk kez kuzey penceresini 1 karis actim. Sabaha karsi serin olunca kapadim. Sukur gece iyi ama aksam bi sicak basiyor nem artiyo mu ne anlamadim. Aciyoz bir 2 aksamdir canim. Su icinde olyor cunki dedigin gibi 3 4 gundur tam yaz geldi
Ben her gidisimde buyuk kizim muhakak hastalanirdi. Hele forumda. Magazalar buz magaza disi scak
Gerçekten öyle. Köprünün oraya çıkınca ohh dedim kemiklerim ısındı. Çalışanlara Allah kolaylık versin

Biz de kimse klima sevmiyor evde. Ben klimalı yerde oturamam. Baş ağrısı oluyor o yüzden klima şimdilik açmam. Mesela şu an acayip serin karşılıklı iki oda açık camları yoksa nefes alınmaz. Ve saat 8 gibi acayip sıcak çöküyor. Daha bunun temmuz Ağustosu var :işsiz::KK57:

Gerçekten öyle. Köprünün oraya çıkınca ohh dedim kemiklerim ısındı. Çalışanlara Allah kolaylık versin

Biz de kimse klima sevmiyor evde. Ben klimalı yerde oturamam. Baş ağrısı oluyor o yüzden klima şimdilik açmam. Mesela şu an acayip serin karşılıklı iki oda açık camları yoksa nefes alınmaz. Ve saat 8 gibi acayip sıcak çöküyor. Daha bunun temmuz Ağustosu var :işsiz::KK57:
Anladim canim. Ben yatak odasindayim gayet guzel esiyor canim. Kuzeyli dogulu pencereler acik hatta kuzeyi kapatcam biraz 1 karis acicam kuzey penceresnin onunde cunki besik carpmasin die. Valla zor olcak ama ben alisigim klima filan idare etcez. Klimanin nem alma ozelligini acicam gunduz cok sicak olursa. Belki bunaltmz o

Günaydın canlarım
Dualarınızı bekliyorum

Geçmiş olsun canım
Rabbim şifasını versin :dua:

Allah yardımcın olsun kuzum
Nasıl üstesinden geliceksin
Annen sen iyileşene kadar gelseydi dicem,baban rahatsız olduğundan gelemiyor
Keşke yakınımda olsa inanki ben bakardım sanada bebişede

Sağol kuzum allah razı olsun
Bu Cuma okullar kapanıyor, eşim artık hep evde olacak, çocuğa da bana da o bakıyor
Babam İstanbul’da yatışı yapıldı, en az üç hafta gelemez
Keşke yakın olsaydık yoldaş olurduk birbirimize

Geçmiş olsun canım bizde aşılarımızı olduk sizde rota aşısı var mı? bende hafif yanma hissediyorum enfeksiyon hep çıktı hamileyken de bol su içiyorum inşallah fayda eder😐

Kuzum inan bende dahil olmak üzere kimse ipeği yüzünden öpmedi o konuda çok katıyım 😡 kolundan öp başından öp hassas cildi var zaten o kadar kızıyorum ki ne kadar düşüncesizler ya

Canım bizde bebevo marka var fiyat performans olarak bence gayet iyi, blze amcamız hediye etmişti

İnan biz de daha öpmedik ama insanlar çok rahat anlamıyorum ya
Ben dışarda Bebek görsem dönüp bakmıyorum bile rahatsız olmasınlar diye
Geçen gün de hastanede bi kadın temiz mi pis mi belli olmayan elleriyle çocuğun yüzünü sevdi
Normalde hastaneye gidince arabanın üstünden battaniye kapatıyorum ama çok ağladığı için açmıştım hemen saldırdılar 😬

Kızlar sizin de fikrinizi almak istediğim bir konu var
Eşimin okulundaki öğretmenler “siz müsait olduğunuzda haber verin Bebek görmeye geleceğiz” demişlerdi ben doğum yaptığımda
Ama biliyorsunuz doğumdan sonra bir türlü kendime gelemedim, ameliyat oldum

Bu Cuma da seminerler bitiyor, herkes tatile çıkıyor
Eşim Perşembe akşam çağıralım dedi ama benim gözüm hiç kesmiyor
Bütün işleri eşim yapacak çok yorulacak

Bir de bizim evimiz küçük ve sadece iki çekyat olan bir oturma odamız var, onun dışında başka oturma alanımız da yok
Bunlar da genelde kadın erkek ayrı oturuyor
Kaç kişi gelirler, ayrı mı otururlar ne yaparlar hiç fikrim yok

Ben de eşime “Cuma günü seminer kapanış toplantısında konuş, ameliyat olduğumu toparlanamadığımı söyle, Eylül’de bekliyoruz inşallah de” dedim
Sizce ayıp olur mu

Okuldan kimseyle de muhabbetim yok, bir kere toplu yemeğe gidildi, iki kere de ev oturmasında aynı ortamda bulundum ama sonrasında beni kimse arayıp sormadı numaram olduğu halde

Mesela müdürün eşiyle hastanede karşılaştım doğumdan sonra, o normalde her şeyi organize ediyor bayan hocaları eşleri alıp hayırlı olsuna gidiyorlar ama beni aramadı da sormadı da

Müsaitken yazacaklarımı arka arkaya yazayım 😬
Bugün Nazlı Hilalin ikinci ay aşısı benim de tetanoz aşım var
İnşallah ikimiz de rahat ederiz

Akşam da binadaki öğretmen arkadaş gitmeden bizi görmek istedi onu davet ettim
Eşim evi süpürüp toplayacak ben de toz alacağım
İkramlık da yaş pasta ve kuru pasta meyve suyu düşündüm
Benim bir şey yapacak halim yok zaten

Kızlar sizin de fikrinizi almak istediğim bir konu var
Eşimin okulundaki öğretmenler “siz müsait olduğunuzda haber verin Bebek görmeye geleceğiz” demişlerdi ben doğum yaptığımda
Ama biliyorsunuz doğumdan sonra bir türlü kendime gelemedim, ameliyat oldum

Bu Cuma da seminerler bitiyor, herkes tatile çıkıyor
Eşim Perşembe akşam çağıralım dedi ama benim gözüm hiç kesmiyor
Bütün işleri eşim yapacak çok yorulacak

Bir de bizim evimiz küçük ve sadece iki çekyat olan bir oturma odamız var, onun dışında başka oturma alanımız da yok
Bunlar da genelde kadın erkek ayrı oturuyor
Kaç kişi gelirler, ayrı mı otururlar ne yaparlar hiç fikrim yok

Ben de eşime “Cuma günü seminer kapanış toplantısında konuş, ameliyat olduğumu toparlanamadığımı söyle, Eylül’de bekliyoruz inşallah de” dedim
Sizce ayıp olur mu

Okuldan kimseyle de muhabbetim yok, bir kere toplu yemeğe gidildi, iki kere de ev oturmasında aynı ortamda bulundum ama sonrasında beni kimse arayıp sormadı numaram olduğu halde

Mesela müdürün eşiyle hastanede karşılaştım doğumdan sonra, o normalde her şeyi organize ediyor bayan hocaları eşleri alıp hayırlı olsuna gidiyorlar ama beni aramadı da sormadı da
Canım benim eşimin iş yerindekiler ayrı 2 grup aralarında para toplayıp eşime vermişler bebek hediyesi tebrik etmişler eşimde baklava dağıtmıştı sanırım küçük yerlerde eve gelme adeti var 😕 eve gelen olmadı daha doğrusu öyle bir adet yok kimseyi de tanımıyorum ama o hanımı hastanede görmen ve konuşmadınız sanırım aramamış da hiç üzülme derim eşin izah etsin durumu şuanda iyi değilsin çünkü toparlanmaya çalışıyorsun kendini zora sokma

Canım benim eşimin iş yerindekiler ayrı 2 grup aralarında para toplayıp eşime vermişler bebek hediyesi tebrik etmişler eşimde baklava dağıtmıştı sanırım küçük yerlerde eve gelme adeti var 😕 eve gelen olmadı daha doğrusu öyle bir adet yok kimseyi de tanımıyorum ama o hanımı hastanede görmen ve konuşmadınız sanırım aramamış da hiç üzülme derim eşin izah etsin durumu şuanda iyi değilsin çünkü toparlanmaya çalışıyorsun kendini zora sokma

Hastanede karşılaştığımızda konuştuk canım
O zaman 4 gün olmuştu, bebeği kontrole götürmüştük

O kadın vatsap durumunda hastane odası paylaşmıştı, ben de geçmiş olsun Neslihan abla kim hasta yazmıştım, o zaman mesajlaşmıştık doğuma az kaldı falan demiştim ben

Sonra ben durumda Nazlı Hilalle fotoğraf paylaştım, o gördü ama bir şey yazmadı

Biz buraya taşındığımızda güya hoş geldine geleceklerdi ona da gelmediler

Açıkçası ben de şimdi kendimi zora sokup da bir sürü kalabalık ağırlamak istemiyorum
Zaten sürekli yatıyorum

Hastanede karşılaştığımızda konuştuk canım
O zaman 4 gün olmuştu, bebeği kontrole götürmüştük

O kadın vatsap durumunda hastane odası paylaşmıştı, ben de geçmiş olsun Neslihan abla kim hasta yazmıştım, o zaman mesajlaşmıştık doğuma az kaldı falan demiştim ben

Sonra ben durumda Nazlı Hilalle fotoğraf paylaştım, o gördü ama bir şey yazmadı

Biz buraya taşındığımızda güya hoş geldine geleceklerdi ona da gelmediler

Açıkçası ben de şimdi kendimi zora sokup da bir sürü kalabalık ağırlamak istemiyorum
Zaten sürekli yatıyorum
Canım beni komşular aradı kabul etmedim; açıkça da söyledim. Ayıp oldu bozuldular ama yapacak birşey yok. Ben kendi çayımı zor içiyorum.
Bir de sen ameliyatlısın; hiç kabul etme. Yazık değil mi çanınıza. Eşinde kibarca söylesin, gerekirse yalan söylesin, hem senin bünyen bağışıklığın zayıfladı o kadar kalabalığın içinde olmaman lazım zaten.
Aşı öncesi yarım çay kaşığı calpol verebilirsin canım, 3-4 gün yıkamaman gerekiyor zaten huzursuzluk oluyor biraz.

X