2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bilmiyodum canım çok gelmiş geçmiş olsun. Mastit çok zor oluyor en büyük ilacı zor ama bol bol emzirmek . Kızım küvezdeyken bende az daha mastit oluyodum. Birde üstüne süt arttırıcılara yüklenmiştim sütüm yok diye,meğer sorun makinedeymiş. 150 beden bile olduydu heralde 1 gecede göğüslerim 😂

Yeğen 3.çocuğun alıştırması oluyor demi tecrübe etmek için yanında 😁
Ya ya ne demezsin..hiç almayayım canım gerçekten zor yani hangi bi işi yapacağımı şaşırdım...2 gündür deniz de kötü dalgalı çocuklar giremedi nasıl eyleyecem şaşırdım kaldım.
Kızlar benim kız 2-3 gündür çok huzursuz.
Karnı tok ağlıyor,altı kuru ağlıyor,gazını üstten çıkartıyor yine ağlıyor. Uykuya dalıyor yarım saat uyumadan ağlayarak geri uyanıyor,karnı gurul gurul kaka sayısı azaldı. Sizce neden çok ağlıyor,huzursuz
Canım bazen port yapmayınca çok sancıları oluyor ben gündüz ileri yüz üstü yatırıyorum bi kaç kez o çok iyi geliyor ara ara yokluyorum pırtını çıkarıyor
Günaydın canlarım
Moralim çok bozuk, canım sıkkın
Uzun uzun içimi dökmeye geldim
Baştan belirteyim uzun yazabilirim ona göre okumak isteyenler devam etsin kimseyi sıkmak da istemiyorum

Biliyorsunuz Perşembe günü ameliyat oldum, annemle kardeşim ankaradan yozgata geldiler ameliyata girmeden yetiştiler
Cuma taburcu oldum, Cumartesi de hep birlikte Ankara’ya döndük çünkü yozgatta bana bakacak kimse yok ve çok önceden eşim bir eğitime başvurmuştu onun için bir hafta Erzurum’da olacak, o gelene kadar da ben Ankara’da kardeşimde kalacağım annemle.

Kardeşimin psikopat kocasından da daha önce bahsetmiştim, belki hatırlarsınız.
O da İstanbul’da iş buldu, haftasonlarını Ankara’ya geliyor kızını görmek için

Pazar günü ben Nazlı Hilal’i uyuttum, o sırada da ev çok sessiz. Yeğenim odaya koşarak gelip beşiğin başında çığlık atıp çıkıyor odadan. Bunu beş kere falan tekrarladı, çocuk her seferinde sıçrayarak uyanıyor tabi.
Ben her seferinde güzellikle teyzecim yapma bak nazlı Hilal korkuyor dedim, gerçekten asla kızmadım bağırmadım, sonuçta yeğenim de benim canım o da çocuk
En son hala devam ediyor ben de, o zaman biz gidelim böyle yapacaksan burda kalmayalım dedim
Yeğenim de yine bağırarak hayır burda kalacaksınız dedi ama yine de vazgeçmiyor bebeğin başında çığlık atmaktan

Kardeşim geldi, yeğenimi biraz çekiştirerek odadan çıkardı kızdı.
O sırada kocası da kardeşime kızdı “ bu da çocuk, sen nasıl bağırırsın benim yavruma, vuramaZsın benim çocuğuma” bu şekilde bağırdı kavga etmeye başladı
Kardeşim de vurmadım dedi, o sırada yeğenim ağlayarak “annem yalan söylüyor bana vurdu” dedi
Aptal adam da “söyler yavrum senin annen yalancı zaten o hep yalan söylüyor” dedi
Sonra kardeşime “bir hafta böyle mi geçecek, hep bağıracak mısın dövecek misin” çocuğu dedi
Tabi ben bunu duyunca çok bozuldum
Kendi çocuğum olmuş olabilir ama yeğenim de benim canım ciğerim, nazlı Hilal neyse yeğenim de aynı gözümde

Ama o psikopat adama göre biz hep nazlı Hilal’i sevicez , kendi kızını ezip bağırıp ağlatıcaz, kafasında bunu kurdu kavga çıkardı
Bir de demiş ki “anlaşıldı siz üçünüz bir olup bu çocuğu yiyeceksiniz bir hafta”
Annem ben kardeşim hepimiz çocuğuna kötü davranacakmışız o yokken

Nankör pislik unutuyor, kendi 6 ay cezaevindeyken biz baktık bu çocuğa
Kendi ailesi ortalıkta bile yoktu

Neyse işte kızlar, kavga burdan büyüdü gitti gün boyu kavga ettiler, yine kardeşimin üzerine yürüdü hakaret etti
Annem dayanamadı müdahale etti, anneme de diyor ki sen kızının yaptıklarını görmüyorsun o hep çocuğu dövüyor çocuğu öldürecek döve döve
Annem de “6 ayda öldürmeyip baktıysa bundan sonra da bakar” dedi bir de “dövüp de kolunu bacağını koparmadı ya, annesi o da onun, ne olmuş bir tane vurmuşsa” dedi
Vurma falan yok da annemin demek istediği sen babasıysan o da annesi o da evladını düşünür.
Tabi annem ne olmuş bir tane vurmuşsa deyince bu adam daha bir delirdi “bana dayağı savunamazsın, kimse benim çocuğuma vuramaz bağıramaz” deyip durdu

Ben hiç bağırmadım ama sadece teyzecim yapma Bebek korkuyor dedim
Adam zannetti ki kendi yokken biz kızını ezip durcaz.

Pazar günü akşam çocuğun eşyalarını toplayıp götürmeye kalktı, bir hafta İstanbul’a götürecekmiş annesini çağıracakmış annesi torununun peşinde divane olurmuş çok güzel bakarmış
Sanki benim annem çocuğa bakamıyor
Gerizekalı kendi cezaevindeyken ailesi bir kere bile torunlarını arayıp sormadı, beş kuruş harçlık göndermedi
Şimdi gelmiş benim anneme imalar yapıyor

Daha yazacak çok şey var da uzun oldu
Şimdi ben kendimi çok kötü hissediyorum
Benim yüzümden kavga çıktı keşke gelmeseydik, keşke yeğenime hiç karışmasaydım diyorum ama kızmadım ki sadece teyzecim yapma dedim
Sana bişi diyim mi eğer git bağır bebeğin yanında demediyse o adam gel yüzüme tükür...yeğenin sende kaldığında aynı şeyi yaptı mı ?
Allah sabır versin sizlere. Olan çocuğa oluyor çok üzücü

O Ocimum basilicum ay gaz sancıları azalsa bizimki sanki raahtlayacak gibi. Uykuyu çok seviyor sanki :) gaz büyük sorun kuzum onunatlattıysanız düzene girer.

@Cuttingcorners cnm nasıl mastit in daha iyi misin?
Bu arada ben salıncak araştırdım baya. Ya baby&plus wind var onu alıcam ya da graco diye bir marka tavsiye etti ark onu alıcam sanırım.
Ne kadarlık oldunuz kuzum? 2.5 ayı geçince gaz sancıları ve kolik durum azalıyor baya.

Biz şimdilik normal mamayla devam ediyoruz ama motilium şurup kullanıyoruz 1 ay tedavimiz var bakalım fışkırtarak kusma vardı bebeğim şimdi geçti ama çok az yiyo zaten 60 Cc mama ancak yiyor anne s
Biz şimdilik normal mamayla devam ediyoruz ama motilium şurup kullanıyoruz 1 ay tedavimiz var bakalım fışkırtarak kusma vardı bebeğim şimdi geçti ama çok az yiyo zaten 60 Cc mama ancak yiyor anne sütü de yok

60cc kac saate bir iciyor canim ?

2+5 iz cnm 2.5 muuu 🥰😍 3 ü beklerkn bunu duymak bile harika 💃
Ooo iyi az kalmış. İnan farkediyor kuzum azalıyor kolik durum, gaz sancıları.
Ama çokta Sevinme 😂😂
Bu seferde dış dünyaya farkındalık çoğalıyor. Kucak ilgi konuşmak istiyorlar hep, bu sefer de benimle ilgilen diye bağırıyorlar.

Allah kabul etsin canim bebegine sifa olsun.
Ben mevlut yapmadim acaba birsey olur mu ? Annem ramazanda Duru icin hatim indirdi annemle beraber duasini yapmistik. Benim oyle cok cevrem akrabam yok malesef. Toplasan cagirdiklarimin hepsi gelse 20 kisiyi bulmaz :)
Yok Cnm niye bırsey olsun.. Bizin cevre cok kalabalık hem duası olsun hemde hepsini bir arada cıkartım dedim ama olmadı malasef daha simdi aradı biri yarıngelecek yukarıda komsuda bagırdı kızı gelememıstı yarıngelecek sana dedi buyurun gelındedım ama ne yapacam bilmiyorum..

Ooo iyi az kalmış. İnan farkediyor kuzum azalıyor kolik durum, gaz sancıları.
Ama çokta Sevinme 😂😂
Bu seferde dış dünyaya farkındalık çoğalıyor. Kucak ilgi konuşmak istiyorlar hep, bu sefer de benimle ilgilen diye bağırıyorlar.
Hıı o bizde şimdiden var cnm ztn. Uyansın beş dk dursun kendi seslenmeye başlıyor cvp alamazsa yaygarayı koparıyor 😂 o sorun değil konuşuruz yeter ki ağlamasın çığlık çığlığa 😂

Yok Cnm niye bırsey olsun.. Bizin cevre cok kalabalık hem duası olsun hemde hepsini bir arada cıkartım dedim ama olmadı malasef daha simdi aradı biri yarıngelecek yukarıda komsuda bagırdı kızı gelememıstı yarıngelecek sana dedi buyurun gelındedım ama ne yapacam bilmiyorum..
Ben o yüzden hiç bir tanıdığımı çağırmadım. Hem mevlütte uğraşılacaktı hem ayrı geleceklerdi. Ama en azından kv min yükü hafifledi. Ona bebek görmeye gelecekler olacaktı. Çıkmış oldu aradan. Ama oraya gelip yine gelecekler de var böyle olmadı diyip :)

Havalara aldanma, sen sıcak tut karnını ayağını kuzum, elini karnına koyup yüzüstü yatırıp hafif salla pışpışla. Karnı yumuşar sıcaklaşır rahatlar.
şu birkaç gün dikkat et, olmazsa doktora götür, reflüden şüphelenmişsin. Reflü hakkında çok bilgim yok ama bence gaz sancısı.
Daha önce yazmış mıydım bilmiyorum, ben doğduğundan beri karnına tülbent sarıyorum. Beyaz %100 Pamuk metrelik tülbent aldım, inçe uzun olarak kestim hep ve 5-6 parça oldu, Onu tek kat sarıyorum sıkmadan. Geçenlerde hava sıcak diye sarmayı bıraktım zıbınla duruyordu sadece, hemen o gün huysuzlandı gazlandı. Zıbınla şortla bile dursa; çorabını ve tülbenti çıkarmıyorum. Çünkü bizim burada havalar daha oturmadı, yağmurlu gidiyor ve benim evimde balkon pencereler açınca hava akımı oluyor. Zıbın, kısa kollu tişört, uzun inçe pantolon giydiriyorum ben hala.
Canım gaz mı başka bir sıkıntımı tam çözemedim. Havalar sıcak diye çocuğu iyice soyduk belkide havalara aldandık bilmiyorum. En iyisi birde senin yaptığın gibi bende ayağını çorapsız falan bırakmayayım. Karnınıda sarayım bakalım durum ne olucak
Ben yurtdışında olduğum için markası türkiyede yok ama karşılığı aptamil ar anti reflü maması. Bu mamalar kalınlaştırılmış oluyor mideye gittiğinde reflüyü engelliyor araştır istersen o dediğimi canım

Onlardan biri olabilir evet canım. Dilini çok çekiyordu bizimki birde sürekli ağzında birşey varmış gibi çiğniyordu. Şimdi dil çekmeyle çiğneme geçti mamayı değiştirince ama gurultusu devam ediyor ama az kaldı mamaya alışıyoruz çünkü
Dil çekme dediğin tam olarak damak şıklatması mı çünkü oda var bizde. Peki reflü varsa ne olucak canım bizdemi mama kullanıcaz
Canım bizimki genelde huzursuz karın dışında söylediklerin hep aynı. Dr bma koliktir dedi:/

Bn de bi kaç kere kullandm cnm. Bnm süt az o yüzden az geliyor. Çünkü ablanda kullanmıştı baya baya sütü geliyordu.
Kolik benimde aklıma geldi ama o belli saat aralığında huzursuzluk yapmıyormuydu 🤔

Ya ya ne demezsin..hiç almayayım canım gerçekten zor yani hangi bi işi yapacağımı şaşırdım...2 gündür deniz de kötü dalgalı çocuklar giremedi nasıl eyleyecem şaşırdım kaldım.

Canım bazen port yapmayınca çok sancıları oluyor ben gündüz ileri yüz üstü yatırıyorum bi kaç kez o çok iyi geliyor ara ara yokluyorum pırtını çıkarıyor

Sana bişi diyim mi eğer git bağır bebeğin yanında demediyse o adam gel yüzüme tükür...yeğenin sende kaldığında aynı şeyi yaptı mı ?
Yüzüstü yatınca burnunun üstüne gelmiyor mu. Hiç yüzüstü yatırmadım nasıl yatırcam bilmiyorum 😁

Kardeşin o adamla hala nasıl evli kalabiliyor acaba. Ama annenin dediğide yanlış bence. Adamın huyu belli belki annen kötü niyetle demedi ama bu adamın o laf üzerine iyice kavga çıkaracağı belli. Senin yüzünden olan bişey yok. Adam kavga çıkarmaya yer aramış resmen. Ayrıca yiğeninde babasından destek alıyor. Bence herşeyden önce yiğenini pedegoğa götürmelisiniz çünkü herhangi bir boşanma durumunda babanın anneye karşı doldurması ve aralarının açılması yüksek ihtimal. Anne kız ilişkileri tehlikede bence.

Her boşanma aşamasında adam pişman oluyor özür diliyor ağlıyor, kardeşim de çocuk için hep şans veriyordu
En son da danışmana gitmeye ikna olmuştu, birkaç görüşme yaptılar ama adam hala aynı adam değişen bir şey yok

Anne kız ilişkisini Zaten yapabileceği en kötü şekilde bozdu pislik adam
Her fırsatta senin annen bizi sevmiyor, annen hep başkalarının peşine gidiyor, annen yalancı annen pislik annen adi diyerek çocuğu anneden uzaklaştırıyor

Kendi haftasonları geliyor sadece, haftaiçi kardeşim uğraşıyor çocuğun bütün sıkıntılarıyla ama çocuğu doldurduğu için ufacık bir şeyde çocuk da sen bizi sevmiyorsun sen kötüsün ben babamla yaşıcam diyip duruyor

Başkalarının peşine gidiyorsun dediği de, ben doğum yaptıktan 15 gün sonra bize geldi kardeşim onu söylüyor
Kendi keyfin için beni çocuğumdan ayırdın diyor
Adam istiyor ki kardeşimin hayatında kimse olmasın, mal gibi sadece kendine bağımlı yaşasın

Gerizekalı adam almayın evde adamı hafta sonu bile olsa kızını dışarda görsün sen oradayken.
Dengesiz delinin teki. Kardeşin haala boşanmayı düşünmüyormu ?
Kuzum sende ameliyat oldun yorgunsun kafana takma bu meseleyi.
Bu adamın sizden uzaklaşması için kardeşinin boşanması gerekir o boşanmadığı taktirde hep yüz göz olacaksınız maalesef

Kuzum çok kez boşanma kararı aldı da adam rahat bırakmıyor Ama bu son olayın üstüne kesin karar verdi bakalım rahat bırakacak mı pislik

Resmen küçücük bebeği kıskandı ya
Kardeşim bebeği sevdikçe kudurdu
Sen bizi sevme başkalarını sev, senin sen çocuğun var onu sevmiyorsun bilmem ne
Ruh hastası adam

O kadarını yapmış olabilir mi diye düşünüyorum ama yapmıştır o pislik
Bizdeyken sürekli Nazlı Hilal’i seven çocuk gitti sürekli kıskanıp bağıran çocuk geldi
Dün sürekli ben Nazlı Hilal’i çok kıskanıyorum diyip durdu, kendi bebeklik videolarını açtırdı

Çocuğuna iyilik yaptığını zannediyor ama kötülük yapıyor farkında değil

Canım gaz mı başka bir sıkıntımı tam çözemedim. Havalar sıcak diye çocuğu iyice soyduk belkide havalara aldandık bilmiyorum. En iyisi birde senin yaptığın gibi bende ayağını çorapsız falan bırakmayayım. Karnınıda sarayım bakalım durum ne olucak

Dil çekme dediğin tam olarak damak şıklatması mı çünkü oda var bizde. Peki reflü varsa ne olucak canım bizdemi mama kullanıcaz

Kolik benimde aklıma geldi ama o belli saat aralığında huzursuzluk yapmıyormuydu 🤔
Canım bizde aşa yukarı huzursuzluk saatleri belli akşam 8.30-10 sabah 10-12 arası genelde. Ama bunlara ilave tuttuğu zamanlar da oluyor. Çok belli olmuyor. Doktor da genelde akşam tutar ama bazı çocuklarda gündüz de etkilerinş görebiliyoruz demişti.

Hayır tatlım kafasını yan çeviriyor ya gelmiyor ben önce emzik ile yatırıyorum ama dalınca kendi atıyor emziği
Ama gündüz yatırıyorum ve sürekli kontrol ediyorum allah korusun nefes alamaz falan
Bende deniyim o zaman gündüzleri yüzüstü yatırmayı bakalım faydası olucak mı. Çok sağol canım ☺
Canım bizde aşa yukarı huzursuzluk saatleri belli akşam 8.30-10 sabah 10-12 arası genelde. Ama bunlara ilave tuttuğu zamanlar da oluyor. Çok belli olmuyor. Doktor da genelde akşam tutar ama bazı çocuklarda gündüz de etkilerinş görebiliyoruz demişti.
Benim kızda gündüzki huzursuzluğuna bakarak akşam 7den 9a kadar daha çok huzursuz oluyor acaba bizdemi koliğiz 🤔

X