2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İshal derken kakasının rengi ne ve ne kadar sıklıkta?
Canim sari ve su gibi. Bazen birseyler var senin tarif ettigin gibi gazini yaparkende çıkıyor. Sikligi degisiyor bazen yarim saatte 4 sefer degistirdigin oluyor. Dun tahlil berdik gizli kan diye bakalim sonuc ne cikacak. Bilgi veririm

Kizlar bunu arkadasim onerdi bende denedim gercekten sut artiriyor ve yaralari iyilestiriyor.

İlk kez duydum bunu.
Yatağımız da tamam şimdi makinaya çamaşır attım akşam çanta hazırlıycam artık bi zahmet :-) ama ütüm bozulmuş birilerinden bulmam lazım. Mutfağı holü fırçaladım artık korkum yok gene enerji patlaması yaşıyorum. Akşamda kv gelecekmiş biz gidelim dedim eşime benim hizmet etcek halim var sanki düşüncesiz şeyler
Eki Görüntüle 2260231 Eki Görüntüle 2260232

Bayıldımm hazırlıklara... Ellerine sağlık.. O düşünce sizlerden ben de de var merak etme.
Canim sari ve su gibi. Bazen birseyler var senin tarif ettigin gibi gazini yaparkende çıkıyor. Sikligi degisiyor bazen yarim saatte 4 sefer degistirdigin oluyor. Dun tahlil berdik gizli kan diye bakalim sonuc ne cikacak. Bilgi veririm
Tamam canım ishal değil o ... Fototerapi görmüşmüydü bebişin. Benimki de her emme de sarı taneli sulu gazla birlikte çıkarıyor. Kızlara sordum cutting isimdeyimgücümdeyim onların ki de öyleymiş. Tahlil derken idrar mı gaita mı verdiniz? Doktor kakasına bakınca ne dedi peki ?

Hayırlı Cumalar ve Kandiller kızlar.
Berat kandiliniz mübarek olsun💕
Eşimi bekliyorum bi işi vardı gelince miniğimin yanına gidicez.
Hem cesaret edemiyorum hem çok gitmek istiyorum. Değişik duygulardayım :KK43:
Miniğim doğalı 1 hafta olacaktı bugün, 40. Haftamızda tam bu mübarek güne denk geliyordu.. Gideli 4. Gün daha değişen birşey yok.. Bol dua ve sabır zamanı🤲
Canım Allah tan ümit kesilmez. Bu mubarek günün hayrına hatrina. İnşallah. Hayırlı haberler gelir sana.

İlk kez duydum bunu.

Bayıldımm hazırlıklara... Ellerine sağlık.. O düşünce sizlerden ben de de var merak etme.

Tamam canım ishal değil o ... Fototerapi görmüşmüydü bebişin. Benimki de her emme de sarı taneli sulu gazla birlikte çıkarıyor. Kızlara sordum cutting isimdeyimgücümdeyim onların ki de öyleymiş. Tahlil derken idrar mı gaita mı verdiniz? Doktor kakasına bakınca ne dedi peki ?
Gaita canim. Fitoterapi nedir ilk defa duydum. Sonuc 20 sakikaya cikar dediler. Zamanimiz olmadigi icin eve geldik. Bugun eşim aricak sonuç için

Canım doğum sancı o kadar uzun sürmüyor. 1-2dk sürüyor sonra geçiyor. Üşütmüş olabilirsin. Yada vücudun hazırlanıyor doğuma 🤗

Sürekli sert kaldıysa doğuma işaret değil ama ara ara sertleşip indiyse o zaman onlar kasılma canım. 🙏🏼
Keşke aynı doğursak 😅 tahmini bir gün var mı aklında ? 😂

Hayırlısı olsun canım. Gece yazdıklarını anca gördüm. Doğum sancısına benziyor gerçekten. Hayırlı haberlerle gelirsin inşallah 🙏🏼

Teşekkür ederim canım sanada hayırlı kandiller 🙏
Gitmekle iyi yapıyorsun. İyi gelir sanada. Rabbim dualarını kabul etsin ❤️
Amin cnm nst bağlandım şimdi bakalım ne cikicak.

kızlar,sut sağma.makinelernde göğüsleri büyük olanlar için ara parçanın büyük olrak.alinmasi lazım,benim lansinoh küçük geldi içinde, büyük olanını siparis verdim, yoksa göğsü sıkıştırıyor ve sağmiyor, benimki lansinoh büyük ve kucuk diye yedek parçası satılıyor, diğer.mrkalarin xlrge filn diye,aklınızda. olsun

İlk kez duydum bunu.

melankolimm melankolimm canım o ishal değilmiş bende endişelenmiştim ama kakası zaten o renge evrilecek hatta sarı renk olması güzel dedi sizin doktor neden tahlil yapmış anlayamadım?

Canım daha öncede yazmıştım ama
Humana bence bırakma günde 4 bardak falan. En az 2 bardak rezene dönüşümlü iç. Birde helva ben çok faydasını görmüştüm inşallah sana da iyi gelir.
bugün bi bardak içtim humana, bide incirle sütü kaynattım süt yapıyomuş dediler onu içtim incirini yedim bklm sabır edecem inş gelir
İlk bebişte nasıldı kuzu
Genetik mi acaba
Ben hiç dinlenemedim onca üzüntü çektim yinede geldi keşke hiç gelmeseydi.
Öyle denildiği gibi birşeyde yiyemedim yemedim bisküvi kekle beslendim kaç gün hatta aç gezdim boğzımdan lokma geçmedi ama olacağı varmış oldu.
Yada çok düşününce geri mi gidiyor ki.
Bol su, dinlenme bunlar en önemli şeylermiş.
Ne kadar çok emmek o kadar çok süt
Birde şey derler memenizin dolmasını beklemeyin verin, meme anında üretim yapabilen bir organ ve emzirmek sabır işidir diye. İnşallah bi düzen tutturursunuz kuzum
ilk bebişde de azdı ama yetiyodu kızım zayıf doğdu zayıf büyüdü bünye alakalı sanırım,ikinci de sütüm güzel di bebişde tombik tombik di, bunda da az ,senin anlattıklarına göre cnm benim çok olması lazım, bünye galıba, şanslısın maşallah cnm sütün güzel olacak allahım nazarlardan esirgesin

Üşütme değilmiş o canım gaz çıkmayınca sancısı sağ omuza vururmuş 😟 son zamanlarda hiç bu kadar acı çektiğimi hatırlamıyorum allahtan iğne ilaç derken kesildi 1 günde ama unutamam yani

Canım öncelikle sakin olacaksın ben her gün ağladım sütim yok diye bir de annem varken daha da stres oldum su süt yapmazmış süt çorbası içmemişim hoşafa şeker atılmadan olmazmış vb şeylerden sinir etti beni😐 bestlak damla al canım, rezene çayı 2 3 kupa, hurma , süt iç , ve hamileleğindeki gibi beslen bence en önemlisi bebek emsin sürekli makşneden daha çok uyardığını düşünüyorum ve şunu unutma mama da öcü değil sütümüz sonuçta var onu da alıyor ama takviye alması gerekiyorsa onu da alsın hiç stres yapma canım
Sağol cnn tavsiyelerin için bende şaşırdım inan sanki eski insanlar bizim kadar mı dikkat ediyodu

Slm herkese ,hastaneden bugun cikicaz insallah,meme uclarim fena , gobekte ayni 9 aylik gibi halen dikisler fena sayilmaz ,iki gundur 5 dk bile uyumadim 🤪zombie gibiyim ,biran once eve gitmek istiyorum ,hepinize sevgiler 💕💕yavas yavas okuyayim 📖

Gözün aydın canım tekrardan 🙏🏼❤️ Meme uçları olayı beni baya korkutuyor bakalım bizimkiler ağrıyacak mı 🤗

Çok yeni daha canım. Ama 1. Haftanın sonunda 250 gr almıştı ve 1 cm uzamıştı. Haftaya cuma tekrar kontrolümüz var.

Canım muhtemelen başlıyor sancıların yavaştan. Ağrın şiddetlenirse kontrole git bugün. Çantana. Pijama gecelik. Hasta bezi ( hastane istediyse) terlik. Depend külot bez havlu duş jeli tarak emzirme sütyeni atleti de olabilir. Göğüs pedi meme ucu kremi aklıma gelen bunlar

Yalancı kasılmalar başlamış senin doğumun yakın canım ayaklarını da sıcak tut.

Allah razı olsun canım.

Canımkaç gün oldun doğum Yapalı,? Kaç saatte bir emziriyorsun? Stresli misin uyku düzenin nasıl? Kaç lt su içiyorsun? Mama kaç kez veriyorsun? Bunların hepsi etken... Ama en önemlisi annenin sakin stressiz dinlenmiş olması lazım su sütü arttırır. Destekleyici ürünler de önemli ama esas diğerleri önemli. Sütüm yok diye mesaj verme o zaman kesilir sütüm çoğalıyor emzir istemese de emzir meme de uyusun bebiş uyarılsın kanallar

Sağol canım senin de mübarek olsun. Canım tek başına yıkamak zor olabilir acaba bi komşudan yardım mı Alsan yanı hem tutup hem yıkamak su dökmek zor tabii yine sen bilirsin
15 gün oldu cnm sıklıkla mama veriyorum ama emzirdiğim zaman da doymuyo böyle sert dolu dolu olmadıgöğüslerim hiç yumuşak cıvıklar

Canım Allah tan ümit kesilmez. Bu mubarek günün hayrına hatrina. İnşallah. Hayırlı haberler gelir sana.
Çok sağol kuzum🙏
A April wind ,canim bende deli gibi titredim spinal olmustum Ben birde acayip yuzum kasindi ,kasimaktan yara yuzum
Bende spinal oldum canım titremek sinir bozucuydu hiç geçmeyecek sanmıştım.
bugün bi bardak içtim humana, bide incirle sütü kaynattım süt yapıyomuş dediler onu içtim incirini yedim bklm sabır edecem inş gelir
ilk bebişde de azdı ama yetiyodu kızım zayıf doğdu zayıf büyüdü bünye alakalı sanırım,ikinci de sütüm güzel di bebişde tombik tombik di, bunda da az ,senin anlattıklarına göre cnm benim çok olması lazım, bünye galıba, şanslısın maşallah cnm sütün güzel olacak allahım nazarlardan esirgesin
Olabilir kuzum
Hayırlısı bakalım ben emzirmedim ama büyük sabır işi bunu anladım. Her Yönden annelik çok kutsal💛
Deniz 3630 kilosu boyu 53cm dogdu.kilo Kaybimiz nekadar bugun belli olucak ,sarilik testi sonucunu bekliyoruz
Oy maşallh boyuna posuna 💙
Hoşgelmişş ☺️

X