2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bunu sorunca aklıma geldi kızlar
Ameliyattan çıktım, ayılma odasına aldılar beni.
5 Dk sonra doktor geldi tabi tam kendimde değildim ben. Aşırı titreme tuttu beni, sonra doktor şimdi bi fitil vericem dedi ve fitil yaptılar makattan. Kızlar benim uyuşukluğum geçene kadar o titreme gitmedi. Hemşire o iğneyi yapmaya geldiğinde farketti dedi ki doktor kanaman az olsun diye fitil yaptı sana o yüzden titreme tutuyor sana.. istemsiz oluyordu tabi dişlerim birbirine vuruyordu.
Size böyle birşey yaptılar mı?

Gittim cnm bugün asistan baktı çok sukur iltihap değilmiş ama göbek çok kapatıyor ondan hava almıyor dedi bende biliyorum zaten ama birsey yapamıyorum sürekli ourarak Emzirdigimz için birde bir tuhaf ameliayt yerim kesin asistanlar dikmis az bir akınti var ama kırmızı gibi krem verdi annem sürdü evine gitti bugün aslında yine sürmem lazım ama elleme ye korkuyorum eşimi beklicem gece gelecek

Bu arada yarın kandil inş yarın doğum bekleyenler bir avazda dogurun inş. Senin takvim bile gitmiş. .

Amin inşallah canım 🙏🏻
Benim takvim bugün gitti bakalım Doğum ne zaman olacak 🙄

Yapyorum canım ama pek işe yaramıyor sanırım 😌

Benimde imzamın silinmesine az kaldı 😅

Öyle oldu gerçekten canım erken doğum riskinden yattık şimdide bebiş gelmiyor 🤗

İyiyim canım sen nasılsın ❤ Sabah çok erken girmiştim bir daha giremedim sonra 🙏🏼

Fl ölçümü kaç çıktı canım ? Haftasına göre değil de mm ?

Mm olarak aklımda kalmadı canım ya
Zaten çok hızlı bakıyorlar bunlardı bile zorla aklımda tuttum 😀

Az kaldı görecez zaten bakalım neye benziyor nazlı kız😊

canım ben iyiyim aynı beklemedeyim 🙏🏼 Çok geçmiş olsun canım neler gelmiş başına. Ama yinede pozitif kalmayı başarıyorsun ❤ Maşallah size canım 🧿
Sahol kuzucum. Oglusum icin pozitif olmak zorundayim kuzum napim 🥰
Eren pasa da gelsin hayirlisiyla insallahhh 🧿

5 Dk sonra doktor geldi tabi tam kendimde değildim ben. Aşırı titreme tuttu beni, sonra doktor şimdi bi fitil vericem dedi ve fitil yaptılar makattan. Kızlar benim uyuşukluğum geçene kadar o titreme gitmedi. Hemşire o iğneyi yapmaya geldiğinde farketti dedi ki doktor kanaman az olsun diye fitil yaptı sana o yüzden titreme tutuyor sana.. istemsiz oluyordu tabi dişlerim birbirine vuruyordu.
Bana yapilmadi ama asiri titredim bende..

Dikişler 1 haftada mı alınıyordu kızlar?
Kağıtta yazıyordu bulamadım kağıdı.
Her yer her yerde evde zaten.
Birde garip bi soru olacak ama geçen ben ilacı yazdırmaya özele gittim, 10 gün kontrol süresi geçerli oluyor mu? Ona göre dikişlerimi aldırmaya ayrıyetten para vermeyeyim sadece Doğum kontrolleri kapsamındaysa devlete giderim.

Canım senin şuan dışarıdan belli olan dikişin mi var yoksa bantı mı soruyorsun? Bantsa eğer 4 gün sonra çıkardım ben hemşire öyle demişti açık kalsın kuru kalsın hava alsın dedi o şekilde yaptım.
Kızlar ölçümlere takılmamak gerek biliyorum, son haftalarda da tam net olmayabilir onu da biliyorum ama ister istemez kafama taktım yine

Ben bugün tam 40+0ım
Bebeğin baş ölçümü 36+1
AC 38+1
FL 37+1

Doktor her şeyi normal dedi ama özellikle FL son haftalarda çok önemliymiş
İçimi ferah tutmaya çalışıyorum ama kafama takılıyor yine de.

Canım benim son kontrolumde de o şekildeydi hiçbir ölçüm haftasıyla uyumlu değildi ama ben takılmadım buna doktor düzgün ölçmemiş olabilir ya da zaten her bebeğin kafası aynı olmaz onunla alakalıdır bence canım
Gece lambası pek sorun etmez canım.
Benim aklıma lamba gelmişti.
Birde gece kalktığında altı ıslak değilse altını açma.
Gece uyanınca sevme sessiz emzir gazını çıkar uyusun
Gece gündüz kavramını öğrensin

Çok loş oluyor kuzum oda o kavramı anlıyordur bence :21:
Oy kuzum benimmm :KK43:(
Nasilsin cnm ne zamandir cok yogundum giremedim, yazamadim..

Ayni durumdayiz cnm bende giremedimm. Sarilik sebebiyle hergun hastanedeydik:KK43: baya karisikti ortalik. Bir girip sizlere bakayim dedimm. Sen nasilsin canim? Prenses nasil?

Canim dun sinira dayanmistii, bgn cok sukur dusmrye basladi. Anca kendimize gelebildik. Siz nasilsiniz? Iyice alismissinizdir?

Ay. Enim gece full karanlik ama bnm sipa da gece 45 dk da bir uyaniyor. Baya uyanik kaliyor ama gunduz full uyuyor. Emzirmeye uyandiramiyorum resmennn..

Kuzum bana son gunlerde 3360 dediler bebek 3060 dogdu. Son haftalar olcumler tutmuyor. Az soyleyip cok da olabiliyor.. hic takilma zaten doktor sorun olsqydi soylerdi..

Canimm lahana soylenmis ama lahananin hem odem atici ozeligi hem de soguk kompres givi uygulanmqsindan oturu rahatlatiyor. O yuzden kaynana isi ve tibbi cozumde tek ortak nokta soguk kompres olabilir. Soguk bisiler koy. Masaj yap.. ins rahatlar kuzum.

LoveAndMarriage LoveAndMarriage BellaCiao BellaCiao kanadali35 kanadali35 kizlar nasilsiniz?

melike222 melike222 tatlim sen nasilsin? Hastaneden taburxu oldunuz mu? Cok sayfa oldugu icin okuyamadim ben kusura bakma nolur:KK43:

Canım sizide bizim gibi korkuttular mı sarılık konusunda? Sakın panik yapmayın canım bizim gibi özel hastaneler maalesef pireyi deve yapıyorlar :110: her gün kan alınırsa yazık canım bebişe canı çok yanar ben devlete götürdüm bu hafta içim rahat etti yizüne baktı kan bile almadı canı yanmasın dedi

İyi akşamlar kızlar anca girebildim tekrar 🙏
Bugün avm’ye gittim baya dolaştım gezdim.
Artık günleri bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. ❤️

@LoveAndMarriage nasılsın canım belirtin varmı ?

@melike222 prenses nasıl haala kuvözde diye okudum canım. Ne zaman çıkaracaklar ? Sen nasılsın ? 🙏🏼🤗

@Blankinfinity kuzum sen nasılsın ? 🙏🏼

@kanadali35 bebeğinle ilk gününüz güzel geçmiştir umarım canım ❤️

@begonyas canım sen nasılsın göremedim seni sanki bugün ❤️🙏🏼 Yusuf nasıl ?

Benimde aklım karıştı kuzum çünkü fitilden öncede deli gibi sürekli titriyordum üstüme battaniye falan attılar ama nafile. Neyin nesiydi bilmem🙄

Amin inşallah canım 🙏🏻
Benim takvim bugün gitti bakalım Doğum ne zaman olacak 🙄

Mm olarak aklımda kalmadı canım ya
Zaten çok hızlı bakıyorlar bunlardı bile zorla aklımda tuttum 😀

Az kaldı görecez zaten bakalım neye benziyor nazlı kız😊

Evet kuzum bende de hızlı bakıyor doktor. Fl’ye gelince bakıyorum çıkana kadar kafamda tekrarlıyorum unutmamak için 😅

Amin canım inşallah tek isteğim sağlıkla gelmesi 🙏🏼❤️

Kuzu belki aynı şey değil ama ben yumurtalık kisti ameliyatı olduğumda aynı dediğin gibi aşırı şekilde titriyordum, odaya alınmıştım ama tam kendimde de değildim.

O kadar çok titriyordum ki yataktan düşecektim, kollarım istemsiz şekilde göğsüme vurup duruyordu...

Bir anda başımda bir sürü doktor hemşire birikti, oksijen maskesi taktılar başka da bir şey hatırlamıyorum ama çok çok korkmuştum.

Canım senin şuan dışarıdan belli olan dikişin mi var yoksa bantı mı soruyorsun? Bantsa eğer 4 gün sonra çıkardım ben hemşire öyle demişti açık kalsın kuru kalsın hava alsın dedi o şekilde yaptım.

Canım benim son kontrolumde de o şekildeydi hiçbir ölçüm haftasıyla uyumlu değildi ama ben takılmadım buna doktor düzgün ölçmemiş olabilir ya da zaten her bebeğin kafası aynı olmaz onunla alakalıdır bence canım

Canım sizide bizim gibi korkuttular mı sarılık konusunda? Sakın panik yapmayın canım bizim gibi özel hastaneler maalesef pireyi deve yapıyorlar :110: her gün kan alınırsa yazık canım bebişe canı çok yanar ben devlete götürdüm bu hafta içim rahat etti yizüne baktı kan bile almadı canı yanmasın dedi
Bebişim dikişim iç dikiş gibi gözükmüyor.
Ama başında ve sonunda yeşil iplik var.
Ben pek anlamam, çok önemli de değil benim için iz miz vs gerçi. Benim bandajı 2 günde çıkardılar hatta hemşire depend değil ped kullan artık, hava alsın demişti.

Benim ikinci bebişte öyle olmuştu çok titreme tutmuştu ama öyle bi fitil filan vermediler duymadım hiç öyle bişey

Kuzu belki aynı şey değil ama ben yumurtalık kisti ameliyatı olduğumda aynı dediğin gibi aşırı şekilde titriyordum, odaya alınmıştım ama tam kendimde de değildim.

O kadar çok titriyordum ki yataktan düşecektim, kollarım istemsiz şekilde göğsüme vurup duruyordu...

Bir anda başımda bir sürü doktor hemşire birikti, oksijen maskesi taktılar başka da bir şey hatırlamıyorum ama çok çok korkmuştum.
Geçmiş olsun kuzum bana normal dediler ama berbat bi histi
Benim ikinci bebişte öyle olmuştu çok titreme tutmuştu ama öyle bi fitil filan vermediler duymadım hiç öyle bişey
Şüphelendim şimdi🙄 Neyse artık neyse neydi😑

Yapyorum canım ama pek işe yaramıyor sanırım 😌

Benimde imzamın silinmesine az kaldı 😅

Öyle oldu gerçekten canım erken doğum riskinden yattık şimdide bebiş gelmiyor 🤗

İyiyim canım sen nasılsın ❤ Sabah çok erken girmiştim bir daha giremedim sonra 🙏🏼

Fl ölçümü kaç çıktı canım ? Haftasına göre değil de mm ?
Ben de iyiyim canım teşekkür ederim biraz hareketleri artırdım sancı gelişini hızlandıracak şeyler yapmaya çalışıyorum 🤗 seni göremeyince heveslenmiştim bebiş mi geldi yoksa diye😍

İyi akşamlar kızlar anca girebildim tekrar 🙏
Bugün avm’ye gittim baya dolaştım gezdim.
Artık günleri bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. ❤

@LoveAndMarriage nasılsın canım belirtin varmı ?

@melike222 prenses nasıl haala kuvözde diye okudum canım. Ne zaman çıkaracaklar ? Sen nasılsın ? 🙏🏼🤗

@Blankinfinity kuzum sen nasılsın ? 🙏🏼

@kanadali35 bebeğinle ilk gününüz güzel geçmiştir umarım canım ❤

@begonyas canım sen nasılsın göremedim seni sanki bugün ❤🙏🏼 Yusuf nasıl ?
İyiyim kuzum sen nasılsın ? Bugün kasılmalarım oldu yine onun dışında bişey hissetmiyorum kuzum. Sende var mı belirti ?

Bebişim dikişim iç dikiş gibi gözükmüyor.
Ama başında ve sonunda yeşil iplik var.
Ben pek anlamam, çok önemli de değil benim için iz miz vs gerçi. Benim bandajı 2 günde çıkardılar hatta hemşire depend değil ped kullan artık, hava alsın demişti.
Anladım canım bende dikişten anlamam da benimkiyle kıyasladım :110: bana da eve geçince ped kullan demişti ama depend bence mucize bir ürün

Canim beni hastane degil. Aslinda esimin ailesi cok korkuttu. Bize hastaneye gelin dediler 18 i duyunca biz bunlara hbr verdik. Bizden once tum sulale hastanede bittiler. Heemn bir suru doktor moktor arayip hangi hastanede fototerapi alacagimiza karar vermeye calisiyorlar fln :)
Doktor bize ilk kontrolde dedi ki sariliginiz cikista 6.6 ymis bi hafta sonra gelin kontrole dedi. Normalde bir ay sonra cagiracaktik ama kilo kaybi da var dedi. Sonra sariligi artinca ben tedbirli olayim diye gittim burada poliklinikte test yaptirdim 18 cikti iki gunde.. yoksa ozelde ki doktorum cok rahatti. Ama sonra her gun cagirmalari da hem kilo takibi icin hem de sarilik icin. O demee de rahat edemezdik kzuum ya. Cok uyuyor cunku.

Benimde aklım karıştı kuzum çünkü fitilden öncede deli gibi sürekli titriyordum üstüme battaniye falan attılar ama nafile. Neyin nesiydi bilmem🙄
Evet ya berbat bisi di. Heyecan usume narkoz hepsi bence..

Anladım canım bende dikişten anlamam da benimkiyle kıyasladım :110: bana da eve geçince ped kullan demişti ama depend bence mucize bir ürün
Ped yetiyor mu ki? Bana mumkun olmuyor

Canim beni hastane degil. Aslinda esimin ailesi cok korkuttu. Bize hastaneye gelin dediler 18 i duyunca biz bunlara hbr verdik. Bizden once tum sulale hastanede bittiler. Heemn bir suru doktor moktor arayip hangi hastanede fototerapi alacagimiza karar vermeye calisiyorlar fln :)
Doktor bize ilk kontrolde dedi ki sariliginiz cikista 6.6 ymis bi hafta sonra gelin kontrole dedi. Normalde bir ay sonra cagiracaktik ama kilo kaybi da var dedi. Sonra sariligi artinca ben tedbirli olayim diye gittim burada poliklinikte test yaptirdim 18 cikti iki gunde.. yoksa ozelde ki doktorum cok rahatti. Ama sonra her gun cagirmalari da hem kilo takibi icin hem de sarilik icin. O demee de rahat edemezdik kzuum ya. Cok uyuyor cunku.

Evet ya berbat bisi di. Heyecan usume narkoz hepsi bence..

Ped yetiyor mu ki? Bana mumkun olmuyor
Bana yetiyor ama herkeste farklı olurmuş kiminin çok kiminin az..

X