2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Aaa ilginc.. geri benim de popomda ki agri kesici yerleri aciyor.
ben hala uc aylik hamile gibiyim :))
Bu arada ben her gun oksapar vurunuyorum. Sana vermisler miydi? Gittigim hastane sasiriyor. sorunlu mu gecti ki diyorlar. Tedbir amacli diye dusundum ama kafami kurcaladi :deli:
Kuzum evet verdiler banada
Hastanede de her gece koldan yaptılar.
Ben almadım kuzum ama dr tanıdığımıza sorduk amacı kan akışı hızlı olup iyileşme sürecinin hızlanması içinmiş verme sebepleri. Ama gerek yok boşuna canı yanmasın demiş..

içini ferah tut canım benimde 36 37 ile uyumluydu 3.kilo 48 cm kizim oldu hiç bi problem olmadi sukur

Bugün yarın doğacak zaten canım
Artık bir şekilde büyür gider
Sağlık olsun kilo alınır
3 kiloyu geçmiş Zaten ♥️

Şu an tek kaygım kendi sancımla kolayca doğurabilmek 😬
40 hafta bitti daha tık yok🙄

Kuzum evet verdiler banada
Hastanede de her gece koldan yaptılar.
Ben almadım kuzum ama dr tanıdığımıza sorduk amacı kan akışı hızlı olup iyileşme sürecinin hızlanması içinmiş verme sebepleri. Ama gerek yok boşuna canı yanmasın demiş..
Bana doktor anlatmisti ztn. Mantikli da gelmisti. Ama her hemsire sorunca niye vuruluyor diye soyledigimde aa ilk defa duydum diyorlar. Ben baska merkezde yaptiriyorum jendim vuramiyorim da 🙈

Bana doktor anlatmisti ztn. Mantikli da gelmisti. Ama her hemsire sorunca niye vuruluyor diye soyledigimde aa ilk defa duydum diyorlar. Ben baska merkezde yaptiriyorum jendim vuramiyorim da 🙈
Bende ilk defa duydum şaşırdım hatta hastanede yaptıklarında bile.
Çok can yakıyor ama :KK43:
Almadım o yüzden, iyi mi yaptım kötü mü bilmem🤷🏻‍♀️

@Cuttingcorners
Canım işitme testi için cumartesi gününe randevu aldim ben de, öncesinde birşeylere dikkat ettin mi, banyo uyuma emme vs. Bana hastaneden birsey soylemediler dr
Merve altta paylaştım işitme testi için ne yapılmalı diye
O dediğin değer canım. O sarılık olan bebeklerde kaç çıkıyor?
.oğlumda 19 du. Sınırın üstünde olduğu için acil yatış yapıldı
kizlar 40 ciktiktan ne kadar sonra adet olunuyor ?
Emzirdiğin sürece olunmaz derler. Kızım 3.ay da emmeyi bırakınca o hafta adet olmuştum
Bunu bende merak ediyorum
Kanama ne kadar sürer, normal adet ne zaman görülür diye 🤭
Kanama değişiyor. Mesela bunda kanamam çok az 1 ped bile değil. İlk doğumda daha fazlaydı. Adet sütten kesilince görülür deniyor. Emzirir ken gören vr mı bilmiyorum

Eklentiler

• IMG_20190417_181232.jpg
    IMG_20190417_181232.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 22

Emzirdiğin sürece olunmaz derler. Kızım 3.ay da emmeyi bırakınca o hafta adet olmuştum

Kanama değişiyor. Mesela bunda kanamam çok az 1 ped bile değil. İlk doğumda daha fazlaydı. Adet sütten kesilince görülür deniyor. Emzirir ken gören vr mı bilmiyorum
Sağol kuzum
Sanırım o zaman benim durum farklı olacak
Lohusa kanaması bittikten sonra normal adetime dönücem gibi düşündüm. Hayırlısı :)

Bugün yarın doğacak zaten canım
Artık bir şekilde büyür gider
Sağlık olsun kilo alınır
3 kiloyu geçmiş Zaten ♥

Şu an tek kaygım kendi sancımla kolayca doğurabilmek 😬
40 hafta bitti daha tık yok🙄
suni sancıyı takma, ben ilk kızımı suni ile.dogurdum, 5 cm den sonra.epidural taktilar, bunu kendi sancimla tabi epiduralsiz bunun sancisi daha fazlaydı, ama.epidural taktitmadigim için açılma tamamlanınca 10 dk da doğurdum, diğeri epidural olduğu için nerdeyse bir saati geçti dogurma evresi, suni gecekten abartılacak bisey değil, dogum zaten başlı başına sancılı ha suni ha organik 😄

Çok teşekkür ederim canimm, sagolasin:KK200:

melekci melekci canım nasılsın merak ettim
Akıntı için çağırmışlardı seni son durum ne Ciddi bir şey yoktur inşallah
Gittim cnm bugün asistan baktı çok sukur iltihap değilmiş ama göbek çok kapatıyor ondan hava almıyor dedi bende biliyorum zaten ama birsey yapamıyorum sürekli ourarak Emzirdigimz için birde bir tuhaf ameliayt yerim kesin asistanlar dikmis az bir akınti var ama kırmızı gibi krem verdi annem sürdü evine gitti bugün aslında yine sürmem lazım ama elleme ye korkuyorum eşimi beklicem gece gelecek

Bu arada yarın kandil inş yarın doğum bekleyenler bir avazda dogurun inş. Senin takvim bile gitmiş. .

Kuzum yok bende kalmadı..
Karnımın içi boş ama bi garip hala😔
Bana daha bacağımın uyuşukluğu geçmeden baldırdan bi iğne yapmışlardı onun uyuşukluğu var ya. İnan dikiş yerimden çok o ağrı kesici iğnenin acısını çektim çekiyorum🙄
cnm banada vurdular iğne düne kadar ağrıyodu geçer bi iki güne inş
Aaa ilginc.. geri benim de popomda ki agri kesici yerleri aciyor.
ben hala uc aylik hamile gibiyim :))
Bu arada ben her gun oksapar vurunuyorum. Sana vermisler miydi? Gittigim hastane sasiriyor. sorunlu mu gecti ki diyorlar. Tedbir amacli diye dusundum ama kafami kurcaladi :deli:
banada verdıler oksapar bugün bitti şükür pıhtı atmasın diye yazmıştır dedı aile hekimine sordum, hastanede de hergün vuruyolardı

Bunu bende merak ediyorum
Kanama ne kadar sürer, normal adet ne zaman görülür diye 🤭
Cnm ben büyük kızımda emzirdiğim halde 4.ayımda adet oldum,küçük kızımda da 3 ayda emzirdiğim halde oldum,kişiye göre değişiyo adet konusu, kuzenim 40 gün kanaması olduktan 40 çıktıktan sonra adet olmuş

Gunaydin.sizi heyecandan uyku tutmuyor bizide bebeklerden😂😂seninde yaklasti canim artik.hareket yapiyor musun

Yapyorum canım ama pek işe yaramıyor sanırım 😌

Bakalım canım kontrolde ne çıkacak merak ediyorum
İmzası silinip doğuramayanlara ben de katıldım 😀

Benimde imzamın silinmesine az kaldı 😅

Canım kağıt vermediler ama salı günü devlette başka doktora gittik sarılık ne alemde diye o esnada kaka da yapmış bizim kız doktor rengi çok güzel dedi rengi de şuan sarı bazen sıvı bazen de taneli yapıyor

Uyumazsa diğer memeyi de veriyorum canım

Günaydın canım 😊 o kadar erken doğum doğum riskiyle yattın kuzum ama şimdi de eren paşa banane ben orda rahatım geç gelicem diyo :confused:

@kanadali35 canım doğum oldu mu? Geçmişi okuyamadım olduysa hayırlı uğurlu olsun❤

@melike222 canım nasılsınız? Bebiş nasıl? Ne zaman çıkacak?

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum sende beklemedesin güzel haberlerle gel inşallah🙏🏻

@LoveAndMarriage canım nasılsın? Az kaldı artık ☺

M muttervonmarienkaefer kuzum bebek nasıl? Sarılık için gidecektiniz naaptınız?

A April wind kuzu nasılsın?

Öyle oldu gerçekten canım erken doğum riskinden yattık şimdide bebiş gelmiyor 🤗

BellaCiao BellaCiao canım sen nasılsın bugün pek girmemişsin galiba göremedim, yoksaaa 😬😍🙏🏻

İyiyim canım sen nasılsın ❤ Sabah çok erken girmiştim bir daha giremedim sonra 🙏🏼

Kızlar ölçümlere takılmamak gerek biliyorum, son haftalarda da tam net olmayabilir onu da biliyorum ama ister istemez kafama taktım yine

Ben bugün tam 40+0ım
Bebeğin baş ölçümü 36+1
AC 38+1
FL 37+1

Doktor her şeyi normal dedi ama özellikle FL son haftalarda çok önemliymiş
İçimi ferah tutmaya çalışıyorum ama kafama takılıyor yine de.

Fl ölçümü kaç çıktı canım ? Haftasına göre değil de mm ?

Cnm ben büyük kızımda emzirdiğim halde 4.ayımda adet oldum,küçük kızımda da 3 ayda emzirdiğim halde oldum,kişiye göre değişiyo adet konusu, kuzenim 40 gün kanaması olduktan 40 çıktıktan sonra adet olmuş
Anladım kuzum tahmin ettim ama şu lohusa kanaması ne kadar sürer onu bilemedim demek ki o da kişiden kişiye değişiyor.

Oy kuzum benimmm :KK43:(
Nasilsin cnm ne zamandir cok yogundum giremedim, yazamadim..

Ayni durumdayiz cnm bende giremedimm. Sarilik sebebiyle hergun hastanedeydik:KK43: baya karisikti ortalik. Bir girip sizlere bakayim dedimm. Sen nasilsin canim? Prenses nasil?

Canim dun sinira dayanmistii, bgn cok sukur dusmrye basladi. Anca kendimize gelebildik. Siz nasilsiniz? Iyice alismissinizdir?

Ay. Enim gece full karanlik ama bnm sipa da gece 45 dk da bir uyaniyor. Baya uyanik kaliyor ama gunduz full uyuyor. Emzirmeye uyandiramiyorum resmennn..

Kuzum bana son gunlerde 3360 dediler bebek 3060 dogdu. Son haftalar olcumler tutmuyor. Az soyleyip cok da olabiliyor.. hic takilma zaten doktor sorun olsqydi soylerdi..

Canimm lahana soylenmis ama lahananin hem odem atici ozeligi hem de soguk kompres givi uygulanmqsindan oturu rahatlatiyor. O yuzden kaynana isi ve tibbi cozumde tek ortak nokta soguk kompres olabilir. Soguk bisiler koy. Masaj yap.. ins rahatlar kuzum.

@LoveAndMarriage BellaCiao BellaCiao @kanadali35 kizlar nasilsiniz?

@melike222 tatlim sen nasilsin? Hastaneden taburxu oldunuz mu? Cok sayfa oldugu icin okuyamadim ben kusura bakma nolur:KK43:

canım ben iyiyim aynı beklemedeyim 🙏🏼 Çok geçmiş olsun canım neler gelmiş başına. Ama yinede pozitif kalmayı başarıyorsun ❤ Maşallah size canım 🧿

X