2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bizim de aynı canım, sürekli huy değiştiriyor. Gaz ve kusma, mahvetti bizi. Birgün iyi sakin uyuyor, iki gün huysuz oluyor. Nihayetinde bebek işte.
Bende çok gergin ve sinirliyim, aynen senin gibi bebeğime üzüldüğümden.
Zamanla düzene girecek İnşaallah sağlıklı olsunlar da.. 🙏

İşitme testini taburcu olmadan Doğum yaptığın hastanede yapmaları gerekiyordu canım. Yapmamışlar mı? Yoksa bu 2.mi?
Sağlık ocağı da yapabilir aslında

Ayyy Allah sana kolaylık versin.
Ne arsız kadınmış öyle. Utanmaz ya, sırf para yemek için koca derdinde.
Eşinin tepki koyması lazım,
yoksa sonu gelmez bunun. Yazık yani..
işitme testi pakete dahil degildi cnm para vermek istemedik ozelde

Nisantoş nasıl peki canım ? Sen düzen kurdun mu oğlunla beraber zorlanıyorsundur haliyle buraya girmek zorlaşıyor
Düzen yok maalesef ve uzunca bir süre de olmayacak gibi canım
Annem ve kv yanımda yemeğim temizliğim halloluyor ama oğlanın düzeni uykuları iyice bozuldu gece on kez kalkıyor ağlıyor odasından dışarı fırlayıp koridorda birilerini arıyor ağlıyor falan abuk şeyler. Çok şımarıyoripe sapa gelmez hale geldi anneanne ve babaannenin yoğun ilgisinden kaynaklandığını düşünüyorum açıkçası.
Evim düzenin dolapların eşyalarım ben benden gittim açıkçası her yer heryerde. Anneler gidince iki çocukla yapamayacağım ben kesinlikle kendimi köle gibi hissediyorum artık

@blank

hemde cook.heyecanliyim. Bir.an.once gelsin diyorum. Ben hic egzersiz yapmadim . Ama.cok.hareketliyim. Bi ara plates topu ile yapiodum. Ama simdi onu kaldirdim sisirmem.lazim. Sen.nasil egzersizler yapiosun
Ben hic birsey yapmiyorum :) yapamiyorum.
Yürüyüşlerim vardi onu da biraktim. iyice agirlastim.hem cok cabuk yoruluyorum hemde bi uyku hali var üzerimde atamadığım. perine masaji falan diyorlar onu da denedim ama beceremedim . bende heyecanliyim artik .nisan bitmeden gelmesini istiyorum :dua:
Rabbim yardımcımız olsun

kızlar iki gündür beyaz sumugunsu akintim vardı. Sabah da iki kere açık kahve sarı gibi sümük gibi akintı geldi. Şimdi dr a geldim . Yine sancılarım 40-50 yanı çok yüksek degil . Ve dr acilma olmamis dedi. Bebek hareketlerini kontrol et . 1 saaatte bir hareket ediyosa sikinti yok sanciyi bekle dedi. Sizce bu hafta gelir mi😨😊😀

Hayırlısı olsun bakalım canım 🙏🏼

Annem ve kv yanımda yemeğim temizliğim halloluyor ama oğlanın düzeni uykuları iyice bozuldu gece on kez kalkıyor ağlıyor odasından dışarı fırlayıp koridorda birilerini arıyor ağlıyor falan abuk şeyler. Çok şımarıyoripe sapa gelmez hale geldi anneanne ve babaannenin yoğun ilgisinden kaynaklandığını düşünüyorum açıkçası.
Evim düzenin dolapların eşyalarım ben benden gittim açıkçası her yer heryerde. Anneler gidince iki çocukla yapamayacağım ben kesinlikle kendimi köle gibi hissediyorum artık

:KK43: çok zor gerçekten. Küçük oğlan sanırım kıskançlık yapıyor, ilgi bebekte olunca oda kendini bir şekilde göstermeye çalışıyor. İki küçük çocuk zor. İyiki annen kv yanında yardımcı oluyorlar. Bu günler de geçecek sıkma canını sakın. Bir şekilde bir düzen olacak. Uzun sürebilir o sürede yıpranabilirsin ama pozitif düşünmeye çalış. Rabbim yardımcın olsun canım 🙏🏼❤️

Ben hic birsey yapmiyorum :) yapamiyorum.
Yürüyüşlerim vardi onu da biraktim. iyice agirlastim.hem cok cabuk yoruluyorum hemde bi uyku hali var üzerimde atamadığım. perine masaji falan diyorlar onu da denedim ama beceremedim . bende heyecanliyim artik .nisan bitmeden gelmesini istiyorum :dua:
Rabbim yardımcımız olsun
ben hareket halindeyim. Yere kirinti.dokulmusse comelip aliyorum mutfagi topluyorum evi toparliyorum camasir.sepeti.kaldiriyorum . Bunlar.hareketse. Bugun hic hareket yapmadim tabi o ayri.
Bende nisan bitmeden hatta bu hafta gelsin istiyorum. Bakalim hayirlisi ikimiz icin de canm. Sende nisan geldi mi ya da akintin var mi

ben hareket halindeyim. Yere kirinti.dokulmusse comelip aliyorum mutfagi topluyorum evi toparliyorum camasir.sepeti.kaldiriyorum . Bunlar.hareketse. Bugun hic hareket yapmadim tabi o ayri.
Bende nisan bitmeden hatta bu hafta gelsin istiyorum. Bakalim hayirlisi ikimiz icin de canm. Sende nisan geldi mi ya da akintin var mi
akintim en basindan beri ayni hep beyaz akinti . farkli gelmedi daha. nst de sanci hic çıkmadı.Yarin kontrolüm var ama yine ayni hissediyorum .sanci çıkacağını pek sanmiyorum.
Senin 50 60 cikmis galiba .hic agrin var mi ?

Günaydın kızlar❤

Dün ipek le resmen savaş verdim gündüz sadece 1 saat falan uyumuştur ne yaptıysam uyutamadım ve durmuyor da ya emecek ya emecek😩 uyanıkken sadece ağlıyor sonra eşim geldi dedim ki ağlayacak ama duşa girmem lazım çok terledim tabii bir çıktım çocuğu susturamayınca sinir küpüne dönen baba anneye sardı ve tartıştık 😡 hadi onu geçtim bebek bir saniye durmadı gece 😢

En son bi ara uyudu altına yapıyor değiştiriyorum uyanıyor kabus gibi 🙈 sabahı ettik ama hem sinirlerim bozuldu hem de kızım için üzüldüm 😟

Emzik tutmuyor başka bi tane alıcam. Sizin bebişler nasıl ? Zorlanıyor musunuz?
Canım gece ışık açık mı oluyor

akintim en basindan beri ayni hep beyaz akinti . farkli gelmedi daha. nst de sanci hic çıkmadı.Yarin kontrolüm var ama yine ayni hissediyorum .sanci çıkacağını pek sanmiyorum.
Senin 50 60 cikmis galiba .hic agrin var mi ?
benim gecen pazar ve pazartesi hafif.agrim vardi. Ve karnimda kasilma. Dr a gittim . O gun de sancim 30 uzeri cikti bugunde ayni.
20 uzeri sanci olarak kabul ediliyor. Benimkisi de 50 ye kadar cikti iste.
Ama bugun agrim yok

Doğum yaklaştıkça hareketleri azalırmış diye okudum, yeri de daraldı ya artık iyice ondan olabilir 🙄 yarın bi git bakalım kontole az çok tahmin ediyorlar vakit olup olmadığını :)
Bebek benimde sakin bugün bende aksine temizlik yapıyorum doğum öncesi bi kuvvet geldi :-)
Yarın kontrole gidicem bakalım son durum nasıl

Bebeğin hareketleri sizde nasıl kızlar bazen hıçkırık gibi hissediyorum ben birde bi tarafa toplanıyor sanki ama öyle 2 hafta önceki dalgalanma bol hareket yok

2 gündür okuyorum okuyorum alıntılıyorum ama cevap verecek 10 dk bulamıyorum.... Sütümü sağarken okudum şimdi cevap yazacam tek tek... Kızlar dip not: emzirdikten sonra kalan sütü elektrikli ile sağıyorum ne çıkarsa 20 30 cc.. Emin olun kanallar açılıyor mutlaka sağın. İyice boşaltın ki daha da dolsun.

Canım o kadar sıkkın ki; tansiyonum 15e çıktı. İnşaallah sütümü etkilemez, bebem aç kalmasın.
Başka anlatacak kimsem yok buraya yazdım. :KK43:
Eşime çooookkk kızdım. :KK43:
Doğum için bankadan 7 milyar kredi çekmiştik.
3 milyar hastaneye vermiştik. 4 milyarı da hali hazırda kalsın acil durumlar için diye karta yatırmıştık. Bugün baktım ki kalan 500 tl birşey. Şok oldum. Ekstreye baktım kendine spor malzemeleri vs sipariş etmiş internetten. Alışveriş yaptığını biliyordum ama bu kadar sorumsuz olacağını bilemedim.
Tam 3.5 milyarlık alışveriş. Resmen sorumsuz!!!!!!
Kavga ettik, yalvardı yakardı özür diledi ama kabul etmedim. İnsan bari danışır. 2-3 gün görmek istemiyorum diye söyleyip kovdum gitti...... :KK43::KK43:
Ben hamile kaldığımdan beri adam kafayı yedi. Ben mi lohusayım o mu belli değil. Soğuttu kendinden iyice :KK43::KK43:
Hadi beni düşünmüyor insan bebeğimiz için yapmaz bunu.
Bilmiyorum canım anlam veremiyorum İnan ki..
normalde böyle değildir ama şu hamilelik ve lohusalıkta; bıktım. 10 aydır burnumdan geldi.
Boşanma seviyesine geldim artık.
Biz birbirmize aşık, ilgili ve eğlenceli bir çiftiz ama şu son yaptıkları soğuttu beni.
Zaten evden de uzağım, bunaldım.

Ah canım benim yaaa şu durumda yapılacak şey değil ama bak lütfen lütfen olumlu düşün inan bu bebeğe yansıyor bebek de huysuzluk yapar hissediyor sütüne yansıyor. Eşini değil bebeğini düşün. İnşaAllah en kısa zamanda evine geçersin sorunları düzeltirsiniz.
Kızlar merhaba.ya bebekleriniz kaç dakika emiyor.benim oğlan 5 dakika emip uyukluyor memede ?

Benim ki her meme yi 15-20 dk emiyor bitirene kadar bırakmıyor. Sonra uyumak için keyif olarak 2-3 dk daha emiyor geri çekiyor kendini..memede uyuyunca daha derin uyuyor öbür türlü pış pış yapınca kısa sürüyor. Bi de ben uyumasın diye ayaklarını gıdıklıyorum.
Canım bu bahsettiğiniz çukurluk tam olarak nasıl birşey
Benim eşimdede var belinde bir çukurluk bel gamzesi deniyormuş bir sıkıntısı olmadı bu zamana kadar 🤔

Kuzucum tam kuyruk sokumunda. İçe göçük lük var bizimkinde kıl da var. Gamze deniyor sakral gamze diyor doktorlar
İsyan etmek gibi olmasın ömrümün en kötü günlerini yaşıyorum kızlar.
Süt kesmek için ilaç alamadım ptesi gece döndük zaten. Acil de yazamıyormuş . Sağmakla başedemedim zaten anında psikolojim yerle bir oluyor evladım yokken o sütü sağmak. (İlacı almadan önce göğüslerimi boşaltmak için sağacaktım yanlış anlaşılmasın)
Dün sabahtan eşim bir yandan cenaze işleri ve imam için bir yandan benim için koşturdu hemen doktora gidip yazdırdım. Hala çok kötüler. Dün gecede tekrar acildeydim herkes gidince koşturduk acile. Dikişlerimde şişti kızardı her yerimden sorunluyum.
Miniğime gelirsek dün defnettik, babası elleriyle koydu toprağa, elleriyle attı toprağını. Çok çok zordu herşey. Toprağına dokundum oğlumun suyunu döktük eşimle beraber. En sonda tamamen vedalaştık. Cennette beni bekleyecek güzel oğlum.

Aklımdasın hep.... Sayfaya girdiğimde ilk senin mesajlarına bakıyorum. O kadar etkilendim ki; eşime anlatırken bile ağladım...O kadar yakın olmuşuz birbirimizi görmeden...Rabbim sana ve eşine dayanma gücü versin. Allahım en kısa zamanda evlat kokusunu yaşatsın inşaAllah
Günaydın kızlar❤

Dün ipek le resmen savaş verdim gündüz sadece 1 saat falan uyumuştur ne yaptıysam uyutamadım ve durmuyor da ya emecek ya emecek😩 uyanıkken sadece ağlıyor sonra eşim geldi dedim ki ağlayacak ama duşa girmem lazım çok terledim tabii bir çıktım çocuğu susturamayınca sinir küpüne dönen baba anneye sardı ve tartıştık 😡 hadi onu geçtim bebek bir saniye durmadı gece 😢

En son bi ara uyudu altına yapıyor değiştiriyorum uyanıyor kabus gibi 🙈 sabahı ettik ama hem sinirlerim bozuldu hem de kızım için üzüldüm 😟

Emzik tutmuyor başka bi tane alıcam. Sizin bebişler nasıl ? Zorlanıyor musunuz?

Çok strese giriyorsun kaygılısın bebeğe yansıyor canım. Emzirirken rahat ol bebişinle konuş güzel şeyler şöyle. Esinle tartışma o en büyük yardımcın
Amannn bana ne ben mi emziriyorum der çekilir bi köşeye o zaman daha çok yıpranırsın.

Mama da veriyorsun zaten aç kalmıyordur zaten.. senin ruh halin çok önemli lütfen üzülüp ağlama anne iyiyse bebek iyi...tecrübe ile sabit kızlar.

Canım yarın işitme testimiz var o yüzden son 3 gündür yıkamıyorum

limoncicegim1115 limoncicegim1115 bana balcalı hast.den verdiler. Burdakilerin dünyadan haberi yok az kalsın ereğlide yapacaklardı
Allah kolaylık versin canım 2 çocuk zormuş ki seninki çok küçük...

Eklentiler

• IMG_20190417_181232.jpg
    IMG_20190417_181232.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 55
Bebek benimde sakin bugün bende aksine temizlik yapıyorum doğum öncesi bi kuvvet geldi :-)
Yarın kontrole gidicem bakalım son durum nasıl
dogumun hemen öncesi enerji geliyormus diyorlar :) seninki ondan olmasin ?
Bosa harcama dogum icin topluyormus vücut😍😊

Bebeğin hareketleri sizde nasıl kızlar bazen hıçkırık gibi hissediyorum ben birde bi tarafa toplanıyor sanki ama öyle 2 hafta önceki dalgalanma bol hareket yok
Ben ayaklarını hissediyorum bazen oynatıyor hıçkırıyor, onun dışında karnımı çok sertleştiryor özellikle akşamları. Nst ye ne zaman girsem kuzu gibi çok hareketsiz çıkıyor😊

Değişiyor canım bazı günler çok hareketli bazen bende sadece hıçkırığını hissediyorum

Kızlar yaa, benim bebeğim günde en az 2 kez üstümüze işiyor altını açınca, hatta kakasini yaptığında yıkıyoruz poposunu, havluya sarıyorum, kurularken havluya kakasini yapıyor. Artık altını değiştirmek stres yaratiyor resmen, neremize ne yapacak diye geriliyorum. Sizin bebeklerde de oluyor mu bu, yoksa benim oğlum çok mu cisli :bicak::110:

X