2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Benim adet agrisi gibi agrim vsr diyince bu agriyi istemeyiz dedi beni nst gondermisti.dogumun yaklasmis olabilir. Kotkma kötu anlsmda soylemedim
zaten kasilma varmis. Bebek sabahtan beri bir yerde toplasmis sert sert duruyordu. Diyodum poposunj falan dayadi meger kasilmaymis. Vajinaya dogru baskida hissediyorum . Bu sabah ayiptir soylemesibi baski oldu akinti geldi zannettim ki acaba kanama mi oldu ama yok degildi. Galiba gercekten yaklasti . Tecrubesizlik ne kotu😥

Hastaneye gitmelisin o zaman 2 saat içinde kasılma durmasa duşda fayda etmezse hastaneye gitmeyi tavsiye ediyorlar kuzum
Ağrı sancı olmayınca gitmedim kuzum iyi mi yaptım bilmiyorum ama 🙄 sabah bi arıycam doktoru bekleme derse gidicem

ben doktoruma ne zaman hastaneye gelmeliyim diye sordugumda . Kanama ya da suyun geldiginde gel. YaDa Sancin siddetli olursa gel demisti.bu kasilmalarbutun gun bende de oldu hatta halen oluyor ama gitmedim.
Naptiginizdan beni de haberdar ediverin😨

Devamlı olan ağrılar acılma yapıyor.
İlla doğum ağrısının bele vurması beklenmiyor.
Ben 9 ay bel ağrısı çektim nişanım gekdijten sonra doğuma kadar kasık ağrısı yaşadım

İnşallah canım inan ve sonucu düşün 😍

Nişanım çarşamba sabahı geldi 1.1-5 cm açılma var dedi doktor. Ertesi gün kasılma sıklığım arttı açılmam 4cm mi bulmuş. Gecesinde doğumum oldu

Çok sağol canım amin inşallah sağ salim en kısa sürede kavuşurum :dua:
Seninde gözün aydın canım ne zanan oldu doğumun analı babalı büyüsün 😍
Ağrıların su gibi akıp gitsin

Hadi ya tesadüf ☺
Tamam canım çok sağol

Kız niye çıjtın suniden kaçarken ya bebeüin kalp atımı bozulursa sen bunu nerden bile bilcen
Sagol canım perşembe günü öğlen 12 de girdim ameliyata.

Kuzum bu bahsettiğin kasılmalar rahimde açılmaya sebep oluyor doğumun yakın olduğunu gösteriyor

Tam adamına dedin şimdi bunu 5 çocuk düşünen ben :KK53:

Kuzum inanki psikolojik olarak etkiliyorsun kendini süreçe ondan adapte olamıyorsun.
Hep 40+0da doğumum olcak diye düşündüm gerçekten tamda öyle oldu 😍

Amin canım inşallah inşallah :dua::anne:

Doğrudur kuzum psikolojik olarak etkileniyorum sanırım :/ şu son günlerin tadını çıkartayım bağre 🤗❤️

Ağrı sancı olmayınca gitmedim kuzum iyi mi yaptım bilmiyorum ama 🙄 sabah bi arıycam doktoru bekleme derse gidicem

Doktora sormakla daha iyi yaparsın canım 🙏🏼❤️ Hayırlısı olsun canım 🤗

B Birpapatyagolgesi bizim haftamızda kasılma olmaz artık her karın sertleşmesi bel ağrısı kasık ağrısı doğum sancısıdır canım. Benimde oldu ağrısız 1 gün sürdü ve 1cm açılmam olmuştu. Böyle böyle normal doğum oluyor

ben doktoruma ne zaman hastaneye gelmeliyim diye sordugumda . Kanama ya da suyun geldiginde gel. YaDa Sancin siddetli olursa gel demisti.bu kasilmalarbutun gun bende de oldu hatta halen oluyor ama gitmedim.
Naptiginizdan beni de haberdar ediverin😨
Normalde olsa gitmem canım sezeryan ihtimalim var benim o yüzden endişelendim biraz. Normal doğum kesin olsa akışına bırakıcam sancılar sıklaşınca gidicem :)
Kızlar biri daha yazmıştı hatırlayamadım
Benimde kasılmalarım çok oluyordu ya ağrıyla gelmiyordu ama son zamanlarda bel ağrısı vuruyordu ya o açılma yapmış bende. Kasılmayla gelmese de.. 1-1,5 cmdi açılmam tahminim böyle benimde.
LoveAndMarriage LoveAndMarriage B Birpapatyagolgesi
Hatırlıyorum kuzum konuştuk hatta seninle sonra kasılmalar açılma yapmış demekki diye. Benimki de ağrısız falan olunca aklıma o geldi doğuma hazırlık demek açılma yumuşama falan oldu belki de ❤️

İyiyim demek adettendir 😑
İyi olmaya çalışıyorum kuzum.
Sen nasılsın? Son durumlar ne :)
Normalde olsa gitmem canım sezeryan ihtimalim var benim o yüzden endişelendim biraz. Normal doğum kesin olsa akışına bırakıcam sancılar sıklaşınca gidicem :)

Hatırlıyorum kuzum konuştuk hatta seninle sonra kasılmalar açılma yapmış demekki diye. Benimki de ağrısız falan olunca aklıma o geldi doğuma hazırlık demek açılma yumuşama falan oldu belki de ❤
Belkide, bakalım doktorun ne diyecek 💛

Günaydın kızlar, mutlu huzurlu sağlıklı haftalar diliyorum ❤️
Saat 11 gibi doktoru arayacağım eşim öğleden sonra anca izin alabilirim dedi şimdi arasam hemen çağırır belki :) 7 buçuğa kadar devam etti kasılmalar düzenli diyebileceğim şekilde şu an yok gibi.

Ay canim gecmis olsun cok ani gelmis seninki. Umarim canim ins erken gelmez elim ayagima dolasir panikten sanirm
sağol canımmm
Gebelik zarlarının erken yırtılması deniyor buna. Bebeği de hissedemedim. Hastaneye gidip NST’de kalp atışını duyana kadar zaman geçmek bilmedi. Son 3 haftadır sancım vardı. Geçen hafta NST’de 80’lerde sancı çıkıyordu
Normal durumda zarlar doğum başlamadan açılmaz. Benimki normalin dışında gelişti
İnşallah sen de her şey yolunda gider. Vaktin olur merak etme

Arkadaşlar süt pompası ilk haftalar çok işe yarıyor. Doğumdan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Madela hastane tipi kiraladım ben. İlk hafta sütü daha çok getirdi. 1 gece de hastanede kaldı bebeğimiz sağıp götürdüm. Şimdi de gece bitiremezse sağıyorum

İyiyim demek adettendir 😑
İyi olmaya çalışıyorum kuzum.
Sen nasılsın? Son durumlar ne :)

Belkide, bakalım doktorun ne diyecek 💛

İyi değilsen iyiyim deme kuzum. 9 ay boyunca herşeyimizi paylaştık burda yine paylaşmaya devam. Her ne kadar uzak olsakta birşeyler yazmak ve dua etmek dışında ellimizden birşey gelmesede bil ki kalbimiz hep sizinle 🙏🏼❤️ Çok dua ettim Uras için, güzel haberler alacağına inanıyorum ben 🍀🍀

Ben aynı bugün kontrolle gideceğim bakalım ne durumdayız öğreneceğim 🙏🏼

Günaydın kızlar, mutlu huzurlu sağlıklı haftalar diliyorum ❤
Saat 11 gibi doktoru arayacağım eşim öğleden sonra anca izin alabilirim dedi şimdi arasam hemen çağırır belki :) 7 buçuğa kadar devam etti kasılmalar düzenli diyebileceğim şekilde şu an yok gibi.

Çok fazla düzene girmediği sürece vaktin var demektir kuzum ❤️ Seninde doğumun çok yaklaştı gibime geliyor hayırlısı olsun bakalım 🙏🏼

Birkaç saat uyudum kızlar. Hala aynı şekilde kasılmalar devam ediyor belli aralıklarla ama ağrı sızı yok. Normalde kontrolüm salı günü ama sabah doktoru arayıp bi soruym diyorum sezeryan ihtimali olduğu için gel der belki
Senin tarif ettiğin kasılmalar aynı benim açılmamın olduğu geceye benziyor canım.
Bence doktoruna çok beklemeden git canım sezeryan olucaksın geç kalma
Yasin uzun olsun canım. Allah sağlıklı hayırlı evlat eylesin
Amin canım inşallah inşallah
Allah razı olsun 😇

Gecmis olsun canim.bende hastanede agladim.siz birde birakmissiniz ya daha kotu olmuştur. Bizim yanimizda durdu beraber yattik.ama o halde surekli gormek daha kotu.aklima geldikce cok kotu oluyorum

Sağolasın canım bununla atlattık çok şükür
Erkek anneleri sunneti ne zaman düşünüyorsunuz
En kısa zamanda 6.ayı geçirmeden yaptıracağım

Yok benim de cok agir oldu diyemem.bende hic bağırmadım sadece ıkınırken kafam patlicak heralde dedim 🤣🤣🤣 benim cok ani oldu ya anlayamadım bile daha 4 haftam vardi.doktira bile daha hurma yemeye bile baslamadim dedim🤣🤣🤣
Bebişin kilosu boyu nasil peki canim.hani geriden geliyirduya o yuzden soruyorum
Ikınırken inanırmısın çocuğun çıktığını bile anlamadım 😂😂😂
Ebe tamam ıkınma dediğinde doktorda rahat nefes al dediğinde kızımı gördüm 😍
Sende iyi demişin 😂😂😂
Ne macera yaa 😊
Biliyorsun ben ultrason ölçümlerine inanmıyordum ama sonuçu görünce şok oldum ☺
Sagol canım perşembe günü öğlen 12 de girdim ameliyata.
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin
Bende gecesinde kızıma kavuştum 😍
Doğrudur kuzum psikolojik olarak etkileniyorum sanırım :/ şu son günlerin tadını çıkartayım bağre 🤗

Doktora sormakla daha iyi yaparsın canım 🙏🏼❤ Hayırlısı olsun canım 🤗

B Birpapatyagolgesi bizim haftamızda kasılma olmaz artık her karın sertleşmesi bel ağrısı kasık ağrısı doğum sancısıdır canım. Benimde oldu ağrısız 1 gün sürdü ve 1cm açılmam olmuştu. Böyle böyle normal doğum oluyor
Bol bol rahatlat canım kendini sonuçu görünce inanki şaşıracaksın ☺😍

X