2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim benim 2. Gebeligim ilk kizimda da sinira yakindi kuvozde kalmasin die 1 1,5 saatte bir gece alarm kurmak kaydiyla ve bebegi zorla uyandirarak emzirdim. 3 saat bana uzun geldi o yuzden. Dr oyle demisti bana sukur sonraki kontrole dusmustu. Umarim tez zamanda atlatirsiniz canim
Dr 3 saat dedi ama bende 2 saatte bir uyandırıyorum, bugün yine cihazla ölçtü sarılığı bir buçuk puan artmış sarılığı, yarında gel dedi kilo takibi yapıyolar, ben anlamıyorum çocuk hergün ne kadar kilo alabilir ki, Benim de 3.çocuğum onlarda bi sorun yaşamamıştım vardı sarılık küçük kızımda, ama dikkat etmiştik hiç böyle hergün götürmemiştik dra, inş atlatırız hemen

Sabah ben de oyleydim. Nefeslerim cok duzensizdi.. keyifsizdim. Hatta Cinar da cok sakindi. Kendimi biraz ise verdim bgn. sonra dus aldim yuruyuse ciktik geldik biraz kendime geldim.. hava da baya yagmurlu fln burada. Belki sizin orada da oyleyse o yapmis olabilir kuzum. Hayra ciksin ins 🙏🏻
İnşallah🙏 Olabilir kuzum belkide havalardan falandır burası da kapalı kasvetli. Böyle havalarda modum olmaz zaten😑

Canım emzirdikten sonra kusuyor ama miktarı fazla, sanki tüm emdigini çıkartıyor gibi. Beslenemeyecek diye korkuyorum, zaten zar zor uyandiriyorum minigimi, çok uykucu. Ayyy annelik zormuş vallahi, herşeyi dert eder oldum :110:
Cnm ağzının kenarından sızıntı şekilde kusuyosa korkma o fazla emiyo onu çıkarıyodur ama öğürerek kusmak hastalıktır, bana küçükmkızımda sağlık memuru öyle demişti

İnşallah🙏 Olabilir kuzum belkide havalardan falandır burası da kapalı kasvetli. Böyle havalarda modum olmaz zaten😑

Kuzu yarın yola çıkacaksınız ya onun da huzursuzluğu olabilir

Böyle zamanlarda ben de sürekli zihnim dolu hissederim ama biri ne düşünüyorsun diye sorsa elle tutulur bir cevap da veremem
Sadece yorgun ve düşünceli hissederim

Hava da kapalıydı o da etkilemiştir
Bugün buraya da hep yağmur yağdı
Dua ettim yağmur yağarken

Bunlar Nisan yağmuru canım, baharı getiriyor her yer yemyeşil olacak. Bizim için de bahar gelecek inşallah içimiz açılacak

Bugün benim içimde bi sıkıntı var ya
Bıkkın uyandım hala devam ediyor o duygu hali
Birşey olacakmış gibi mi desem ne bileyim bi değişik hissediyorum😑

Bende bir kaç gündür öyleyim üstüne sürekli ağlamak istiyorum 😓
Sanırım hormonlarımız iyice tavan yaptı kuzum

Kuzu yarın yola çıkacaksınız ya onun da huzursuzluğu olabilir

Böyle zamanlarda ben de sürekli zihnim dolu hissederim ama biri ne düşünüyorsun diye sorsa elle tutulur bir cevap da veremem
Sadece yorgun ve düşünceli hissederim

Hava da kapalıydı o da etkilemiştir
Bugün buraya da hep yağmur yağdı
Dua ettim yağmur yağarken

Bunlar Nisan yağmuru canım, baharı getiriyor her yer yemyeşil olacak. Bizim için de bahar gelecek inşallah içimiz açılacak
Ah kuzum ağzından bal damlıyor, inşallah inşallah🤲
Bende az önce düşünüyordum şu kapıdan yarın 2 kişi çıkıcaz inşallah 3 kişi geri geliriz diye. 🤲

Bir ben acı hissetmiyorum sanırım bu çatı muayenesinde üstelik 16 haftamdan beri ayda 2 kere oluyordum 😆
Ben aslinda bu konu hakkinda şöyle düşünüyorum. Kimi doktor yada ebeler kibar ve sakince muayene ediyorlar . Muayene edilen bayana güven veriyorlar.bazilari da hayt huyt dalıyor kadinlarin canina okuyor .🙄ben bu cikarimda bulunuyorum

Yaa sorma kahrolası hormonlar ne düşüneceğimi şaşırtıyorlar bana😑

Hayırlısıyla doğursaydık kuzum ya :KK43:

Ben aslinda bu konu hakkinda şöyle düşünüyorum. Kimi doktor yada ebeler kibar ve sakince muayene ediyorlar . Muayene edilen bayana güven veriyorlar.bazilari da hayt huyt dalıyor kadinlarin canina okuyor .🙄ben bu cikarimda bulunuyorum

Vallah ben başından beri kaç kişi tarafından bakıldım unuttum 😂😂 devlette özelde klinikte kendi doktorum gördüğüm ebeler derken baya kişi parmakla baktı yani hiç birinde canım yanmadı. Kendini sıkarsan rahat olmazsan ağrır ama diğer türlü rahat olup gevşersen orası da gevşiyor

Canım ben de en geç 2 saatte emzirmeye calisiorm ama öyle doktorların dediği gibi 15 20 dk tutmuyor memeyi, bazen 5 dk, bazen 10 dk emip uyuyor ya da bırakıyor. Az emince diğer memeyi de veriorm onu da yine 5 6 dk ancak tutuyor, bu normal mi? Siz basarabilior musunuz 15 20 dk emzirmeyi

Canım senin sütün artmıştır bebişin de kuvvetlenmiştir ondan daha kısa sürede emiyordur. Benim oğlan her memeyi 15_20 dk emiyor arada duruyor görülüyor tabii nefes alıyor... Zamanla emme süresi azalıp doyum süresi artıyor.
Nasil anliyorlar tam ilginc. Benim dr erkek cihazla bakti

O alttan muayene değildir canım açılma sadece parmakla bakılıyor
Canim benimki savasiyor memeyle tutuncada uyuyor uzun sure emmiyor.doymuyordur az tutuyorsa bence sagipta ver canim

Peki sağdığını biberonla mı veriyorsun....bugün çok fena oldu göğüslerim şiş sıcak emzirdim rahatladı ama hala şiş ağrıyor.
Başka türlü anlayamazlar ama arası çok az oldu sanki ben ona şaşırdım 😀😀
Yani kaç dk da bir gelip bakıyorlar esas onu merak ettim 😀

Ben yarım saatte bir istedim. Kaç cm olmuş bakar mısınız diye
Canım anlamadım valahi, gün-de 7 8 bez değiştiriyoruz, kaka da çok yapior, hal böyle olunca doyuyor diye dusunuorm ben de ama tabii ki bilemiyorm yine de

MaşaAllah canım daha ne olsun doyuyordur tabii.

veee LoveAndMarriage LoveAndMarriage bize de emzirme egitiminde kesinlikle sekeeli su vermeyin demislerdi. Ben de sekerli sey vermemeyi planliyorum ama o an caresiz hissederse insan her seyi yapabiliyor. O yuzden buyukte konusmak istemiyorum 🙄😂

Ay onu ben de dusundum kuzu valla. Bir de simdi sanci odasina esimi almayacaklar. Ben kv yi falan da istemeyebilirim yanimda. O yuzden ins tel yasak degildir de en azindan kizlarla yazisirim fln diye dusunduydum. 😂

@melike222 kuzum hadi bakalim saatler kaldi insallahh.. bu arada takdir ettim azmini 🥰👌 ins biz de boyle an ve an paylasabiliriz 🥰 cok heycanliiii :rolleyes:
Burada daha önce konuştuk kuzum herkes öyle dedi ama şimdi de ver diyorlar ondan kafam karıştı :KK53: Neyse akışına bırakıyorum :deli:
Sen nasılsın ağrı sızı sancı bişey yok mu :rolleyes:

Canım senin sütün artmıştır bebişin de kuvvetlenmiştir ondan daha kısa sürede emiyordur. Benim oğlan her memeyi 15_20 dk emiyor arada duruyor görülüyor tabii nefes alıyor... Zamanla emme süresi azalıp doyum süresi artıyor.

Peki sağdığını biberonla mı veriyorsun....bugün çok fena oldu göğüslerim şiş sıcak emzirdim rahatladı ama hala şiş ağrıyor.

Evet canim. Doktor gogus ucu oyuntulu buberon al dedi hem sana da alisir dedi.suan bile sağıyorum tek elle yazıyorum 😂😂

Tabi tam içine bakıyorlar yoksa açıklık kısalık ölçülemezdi :) doğumu tetiklemiyor ki doktordan doktora çok değişiyor canım düşünceler
Benimki tetikliyor demisti.sanslisin yoksa gitmek istemezdin hastaneye 😉belkide dogum sirasinda daha aci veriyor.cunku bana ilk baktiginda zaten 4 cm açıklığım vardi

Dr 3 saat dedi ama bende 2 saatte bir uyandırıyorum, bugün yine cihazla ölçtü sarılığı bir buçuk puan artmış sarılığı, yarında gel dedi kilo takibi yapıyolar, ben anlamıyorum çocuk hergün ne kadar kilo alabilir ki, Benim de 3.çocuğum onlarda bi sorun yaşamamıştım vardı sarılık küçük kızımda, ama dikkat etmiştik hiç böyle hergün götürmemiştik dra, inş atlatırız hemen
Canim sen onlara bakma saat basi emzir.kac cikti sariligi

Inşallah öyledir canım, ilk bebek olunca deneyim yok her şeye panikliyorum

Ins canim atlatirsin sen emzirmeye calis 40i cikana kadar daha sikintili malesef bebekler. Biz hep kan tahlili yaptirdik bizim icin iskenceydi bebegimin canimin yanmasi hemsirelerin damari bulamamasi filan... cihazla olcuyolarsa ne guzel.

Burada daha önce konuştuk kuzum herkes öyle dedi ama şimdi de ver diyorlar ondan kafam karıştı :KK53: Neyse akışına bırakıyorum :deli:
Sen nasılsın ağrı sızı sancı bişey yok mu :rolleyes:
Oyle kuzu anneliktennonce annelikten sonra kiyaslayinca cok sey degisiyor anladigim kadariylaa :)) o yuzden ben de akisina biraktim diyorum ya 🤭
Bende tik yok hala canim. Cok nadir sancim oluyor. Bgn yine baya yurudum. Hatta bacaklarini acip yuru denildi onu denedim :)) oyle beklemedeyiz. Sende var mi bisiler?

Evet canim. Doktor gogus ucu oyuntulu buberon al dedi hem sana da alisir dedi.suan bile sağıyorum tek elle yazıyorum 😂😂
O nasi bi biberonmus ki :)) markasi ne yani cnm?

Oyle kuzu anneliktennonce annelikten sonra kiyaslayinca cok sey degisiyor anladigim kadariylaa :)) o yuzden ben de akisina biraktim diyorum ya 🤭
Bende tik yok hala canim. Cok nadir sancim oluyor. Bgn yine baya yurudum. Hatta bacaklarini acip yuru denildi onu denedim :)) oyle beklemedeyiz. Sende var mi bisiler?

O nasi bi biberonmus ki :)) markasi ne yani cnm?
Yok kuzu bende aynıyım. kasılmalar nefesimi kesiyor artık bir de sırt ve bel ağrım oluyor ara ara 🙄 beklemedeyiz biz de 😄

X