2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Hazır oğlan uyuyor iken hemencik doğum hikayemi yazayım....

Biliyorsunuz haftamı doldurdum ve artık bugün suni sancı ile doğum başlatacaklardı... Çok dua ettik kendi sancımla olsun diye... Nitekim öyle de oldu çok şükür.

C.tesi gece 30 dk da bir gelen kasılmalarım oldu. Ertesi gün önce kahve leke arkasından pembe lekelenme oldu ve pazartesi günü gece kontrole gittim 2 cm açılma ile geri eve döndüm....

Alttan muayene sonrası pembe leke kırmızıya dönüştü ve sancılar başladı. Sabaha kadar 5 dk da bir sancı geldi. Sabah 9 da polikliniğe gittiğimde açılma 3-4 cm dedi doktor ve yatış başladı kızlar

09:45 de doğumhanenin odasına geçtim 15 dk da bir sancı arttırılldı ilk 1 saat normal kasılmalar vardı kontrol edildi 5 cm olmuştu. 5 dk dan 3 dk ya düştü. Ebe kalkıp yürümemi çömelmemi istedi yaklaşık 15 dk öyle geçti. Saat 11 gibi kasılmalar şiddetlendi yani açıkçası kendimi de kasmadım içimden geldiği gibi bağırdım. 2 dk ya düştü kasılmalar. ...Yanımdaki kadın da 40+5 idi ve hiç açılması yoktu kendimden çok onu düşündüm bi de onun bebişi kız ve 4.400 kg idi. Yani normal doğum dediler ona ama benden 2 saat sonra sezeryana almışlar şimdi yan odamda. Herneyse...

Kasılmalar 2 dk ya düştü bi ara dayanılmaz oldu çok dua ettim Allahım hemen açılmam olsun ağrılarımı hafifletmek dayanma gücü ver dedim. Sonra tekrar kontrol 6-7.cm açılma. Tamam dedim az kaldı sık dişini Tuğba...annemler sesimi duyuyormuş kaç kapı vardı artık nasıl bağırdıysam..

Saat 12 oldu suyum geldi hemşireyi çağırdım yeterli değil dedi ve su kesesini patlattı. İşte ondan sonra hızlandı. Bi anda sancı arttı 12 30 gibiydi 9 cm oldu ama bebeğin başı yukarda aşağı inmeli dediler. Toplamda 5 kez falan alttan açarak bakıldı..ah o ebeler Allah razı olsun hepsinden...

Sonrasında bende ıkınma hissi oluştu o da beni kusturdu titreme başladı. Normal bunlar tamam sakin ol artık doğuma hazırsın hadi ayağa kalk ve yürü ıkınma geldiğinde hemen HAbER ver dediler. Ayağa Kalktım 2 dk yürüdüm tabii Saat 1 oldu birden ıkınma oldu resmen başının geldiğini hissettim hemen baktılar hızlıca doğumhaneye girdim içerde 8 kişiyiz. çatıya çıkana kadar doğuruyordum. Tut tut ıkınma dediler hadi hemen çık dediler...ekşın yaşadık resmen. Çıktım ıkındım olmadı. Bi daha ıkındım yine olmadı. Hadi dediler tek seferde ıkın ve bırakma. Nefesimi aldım ıkındım ebe karnıma bastırdı ama o an bişi oldu hadi çabuk dediler sanırım kafasını tuttu ama çekemedi ve kesi yaptı Ve ben doğurdummmm....

Hiç önemli değil dikişler zaten çok az dediler iyice temizlediler...içerdeki ıkınmam kakasını yutmasına sebep olmuş ama hemen temizlendi. Giydirdiler odaya geçtik. Ağrı kesici hemen yapıldı. Emzir hemen bebeği dediler maşaAllah suphanAllah hemen emdi sütüm geldi şu ana kadar 3 St su içtim ve saat başı emziriyorum çok şükür ikimiz de iyiyiz

Ufak ağrılarım var o kadar olacak.... Hiçbirşey kolay değil. Rabbim hepinizin yardımcısı olsun bi avazda kurtarsın.

Bu arada son ulttrason kontrolünde çılan boy ve kilosu ile aynı çıktı 51 cm 3750 gr çok şükür.yarın taburcu olacağız bu gece kalacağız.

Benden böyle.... Fırsat olunca yazarım.
Maşallah sübhanallah canım sabredip bekledi bal oğluşun çok şükür annesine kavuştu 💙
O kadar güzel bir doğum hikayen olmuşki doğumunda bir o kadar güzel geçmiş tekrardan maşallah diyeyim :nazar:
Darısı benim gibi bekleyen arkadaşların başına olsun 🤗😍

Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede çıkar hastaneden oğluşun.
Bu arada aklınızda olsun özellikle özel hastahanelere lafım en ufak sarılıkta yatırıyor ticari amaçlı maalesef. Eskiden tüm bebekler evde atlatırmış zaten doğduklarında. Benim sarı çemberimi oğlum kullandı sıra kızımda

Rahim içinde kalır sanırım şöylee bi düşününce
Rahim kapalı bir organ değil mi😂
Olur mu kız öyle şey rahim kapalı bir organ olsa gözle görülmeyen spermler nasıl rahim boşluğundan ilerlicek :işsiz:
Benimde kafamda Eror verdirdin :rolleyes:
İçerde kalmaz dışarı çıkar dışarı :KK53:

Bugün kontrolüm vardı benimde kızlar.
Henüz 1 cm açılma var. Ben enfeksiyon sebepli sanıyordum sızlamaları ama bakteri ürememiş. Kültür temiz çıktı.
Doktorum da uyarmak amaçlı sağlaam bir parmaklama yaptı:confused:
Yine kalbim kadar temiz bir nst sonucum vardı :KK70:
Hadi gözün aydın sende yine 1cm açıklık varmış bende oda yok :işsiz:

Olur mu kız öyle şey rahim kapalı bir organ olsa gözle görülmeyen spermler nasıl rahim boşluğundan ilerlicek :işsiz:
Benimde kafamda Eror verdirdin :rolleyes:
İçerde kalmaz dışarı çıkar dışarı :KK53:
Yatarken dedim kız 😂 geriyi düşünüyorum ben şuan ehehe
Elbet çıkacak yoksa😁

X