2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kizlar hepinize güzel ve saglikli bir hafta sonu diliyorum❤
Dogum yapan ve sütü az gelen annelere hurma tavsiyem olacak.
Sen daha dogurmadin nereden biliyorsun falan derseniz :) aciklayayim.
Ben hurmayi cok seviyorum kizlar gecen haftalarda biraz abarttım epey yedim .Sonra bi baktim benim göğüslerden damla damla süt gelmeye başladı 😂😂😂😂😂 hatta buraya da yazmistim geliyor ama normal mi bilemedim falan diye. Sonra hurmalarim bitti bir kac gün alamadim firsatim olmadi. O ara kesildi biliyor musunuz. Inanamadim .
Hatta eşim bile fark etmiş o bile ayni şekilde yorumladi. Heralde hurma yapıyordu dedi 😂😂😂😂.
Ben bu sekilde bir tahmin yürüttüm kizlar ama tabi siz bilirsiniz.
Ha birde ne diycem benim kiz o kadar az kilo aliyordu ki hep zayif gidiyorduk hurmaya basladigim ve devam ettigim 3 hafta ilk defa toptan 800 gram almis. Yine esimle ben şoka girmiştik. Hurma mucize bence :) .
B
kızlar muayene oldum kasilmalar. gercekten düzenli ve 100 e.vuruyor açılma yok, bekliycez dedi doktor, bugün yarın dedi 🙏
Peki sen hissediomsn cnm sancılı misin

5 gününü yemişler canım. Benim de ilk 39+2 de oldu ve 4 Gün ilave oldu...kanunda net şekilde yazıyor bu durum..kullanılamayan her gün devredilir.

Benim de aynen 40+2 bugün
Rapor alayım mı diye dün şefimi aradım grek yok senin durumunu biliyoruz dedi. Sıkıntı olmaz değil mi diye de teyit ettirdi inş bişi olmaz.

Bugün aynı şeyi düşündüm acaba çömelme hareketi mi yapsam diye....

Ah biz onu p tesi yaptık kızımla 5 saat boyunca sonra yatıp Dinlendim anca kendime geldim
Genelde faydası oluyor diyorlar canım bir dene istersen. Bende gün içinde denemeye başladım :)

Beni biliyorsunuz zaten doğurmayan üye olarak adımı altın harflerle yazdıracağım:KK76::KK76:

Sabahtan beri çömeldim kalktım yazlık kışlık dolap yerleştiriyoruz...yok anacım hiçbişi yok. Daha yeni uzamdım telefonu elime aldım. Oğlan da hareketsiz bugün o da yoruldu benimle.

Uyanmıyor ki. Sürekli uyku modunda. Hele göğsüme gelir gelmez uyuyor 😬 Süt bi kaç çay kaşığı anca çıkıyor. Mama vermezsem sarılık olur:KK43: doktor memede ısrarcı olmamı ama emmezse mama vermemi söyledi.
Canım dediğimi lütfen yanlış anlama. İlk günler bende çok daraldım ama annem sağolsun yardım etti. Çok ağladım bunaldım. Bu meme işi yüzünden. Biz hiç mama vermeden atlattık ama.
Ama gerçekten memede ısrarcı olman lazım. Yani çok sabır işi. O uyusa bile sen her yarım saatte, kucağına al çenesini tut ağzını aç zorla memeyi ağzına ver. Emmese bile dursun ağzında. İki damla bile yeter ona.
5. Gün kontrole gittiğimizde Benimde bebeğim de sarılık çıktı, tahlil değeri 13 çıktı. Ama bu 5 günde emmeyi de öğrenmiş oldu. Sütte arttı. Doktor tedaviye gerek yok kendisi geçer dedi. 🙏 Şükürler olsun birkaç gün sonra geçti de. Şuan 25 günlük olduk bile.
Ben kendi yaşadıklarımı yazdım yardımı olur diye belki sana. Emmiyor diye canını sıkıp moralini bozma. Ama bırakma da. Israrcı ol.

Cani
Ya kızlar 40 hafta dolduktan sonra bı müdahale filan ediyorlar mı ayın 26 sindan beri hiç gidemedim hastaneye pazartesi yi beklicem gelmezse mecbur bı gidicem artık
Canım biz senle hemen hemen ayniyiz. Senin son adetin 1 temmuz herlde. 1 gün önce görünüyorsun. Benim de 2 temmuz. Doktora dediğini sordum. Ağrı sancin yoksa kanama şu gelmemişse nstde her şey normalse yani sanci çok çıkmıyor ve kalp atışı iyi ise suyun yeterli ise 41 e kadar bekleriz dedi. Bu arada haftaya her 2 veya 3 günde 1 çağırırım dedi. Bu arada sancin 3 dk ya bir gelirse hemen gel dedi. 42 de mutlaka yatisini yapalim dedi. Suni sanci veririz dedi. Bende merakla bekliyrm bende de henüz tik yok.

42
Cani

Canım biz senle hemen hemen ayniyiz. Senin son adetin 1 temmuz herlde. 1 gün önce görünüyorsun. Benim de 2 temmuz. Doktora dediğini sordum. Ağrı sancin yoksa kanama şu gelmemişse nstde her şey normalse yani sanci çok çıkmıyor ve kalp atışı iyi ise suyun yeterli ise 41 e kadar bekleriz dedi. Bu arada haftaya her 2 veya 3 günde 1 çağırırım dedi. Bu arada sancin 3 dk ya bir gelirse hemen gel dedi. 42 de mutlaka yatisini yapalim dedi. Suni sanci veririz dedi. Bende merakla bekliyrm bende de henüz tik yok.
42 demisim 41 olacaktı. Yanı en geç 41 de yatış yaparız dedi. O da en geç dedi:KK66:

Herkese selam evlatlarına kavuşanları tebrik ediyorum bende kavuştum yavruma hamd olsun riskli doğum oldu küvözde kaldık ama çıktık iyiyiz emme problemleri yaşıyoruz bu yüzden inşallah aşıcaz doğumu yakın olanları Allah kurtarsın. Yavrularınıza hayırlı sağlıklı ömürler diliyorum hanımlar :KK200:
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün :nazar::KK200:
Küvezde kalma sebebiniz neydi canım

Aynı korku bendede oluyor canım :KK17: Allahtan gittiğim tek yer kvdenin evi ve hastane 😆

Bende ya bahçeye ya annemlere gidiyorum 😅

Kontrolden çıktık kızlar :KK6:
Kızım iyi çok şükür 🙏 çatı muayenesi yaptı dokularım çok sıkıymış bakarken bile zorlandı. 10 gün içinde doğum olmazsa muhtemelen sezaryen olacak. 10 gün sonraya tekrar kontrolümüz var kızım sürpriz yapmazsa ❤

Hayırlısı olsun bakalım canım umarım prenses kendiliğinden gelir 🙏🏼❤️

Doğum yapmadan önce evde son hamile fotoğrafları çekiyorum 😅🙏🏼

Eklentiler

• D02701E9-2F7A-4203-AC67-81B2E2E1AE10.jpeg
    D02701E9-2F7A-4203-AC67-81B2E2E1AE10.jpeg
    141 KB · Görüntüleme: 61
Kızım iyi çok şükür 🙏 çatı muayenesi yaptı dokularım çok sıkıymış bakarken bile zorlandı. 10 gün içinde doğum olmazsa muhtemelen sezaryen olacak. 10 gün sonraya tekrar kontrolümüz var kızım sürpriz yapmazsa ❤
Anaa senin de asa yukari maksimum gunun belli oldu yanii :)) hadi hayirlisi kuzucum o zaman.🥰💕
Novamber wind Novamber wind canim gozun aydin. Yavruna saglikli omurler diliyorum 🙏🏻

Açılman zor mu olurmuş canım bu durumda bana daha çatı muayenesi yapmadı lafını da etmedi 37+6 yım ben uygun muyum acaba hiç bilmiyorum

Yok canım mama suyla yapılıyor sadece. Sütü biberonla veriyorum ayrıca . Ama kendi emmedigi için çok sutum yok zaten
Emmek mi istemiyor canım yoksa biberona mı alıştı. Hiç kendine stres yapma kuzum doğum yapan bir arkadaşım vardı. Kızı ememiyordu,40 gün mama verdi. Bi yandanda memeye alıştırmaya devam ediyordu. 40 çıktıktan sonra emmeye alışmıştı kuzucuk :)

X