2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın kızlar (öğlen oldu gerçi ama anca kendime gelebildim)

Doğuma giden arkadaşlar allah kolay getirsin inşallah 🙏🏻

Sabah bel ağrısıyla uyandım, kasıklarımda da sancı var her zamanki gibi 😬

Kasıklarımın sancısı mı belime vuruyor, böbreğim mi belimi ağrıtıyor anlamadım ama belimde aşırı derecede rahatsız eden bir ağrı var

Ağrım olunca ben çok huysuz sevimsiz bişey oluyorum 😬 sabah sabah eşime terslendim, durduk yere huzursuzluk çıktı, ağlayarak gönderdim onu da işe :KK43:
Ehehe valla gerçek sancısı gelse bir de sen anlayamayacaksın sanırım 😂
Dikkat et kendine artık şakaya gelmiyor bazı şeyler. Kasılmalarını takip et bence kuzu.
Şu taş kum işi olmasa ne güzel olurdu.
Birde çok dıygusalız ben eşime trip atıyorum kediyi benden daha çok seviyorsun diye. Durum o kadar vahim. Kediyi seviyor yanında bitiyorum başımı uzatıyorum Benide sev diye 😂😂

Kızlar birde ya saçma mı düşünüyorum bilmiyorum umarım doğru ifade edebilirim.
Şimdi lise döneminden arkadaşım vardı haftasını tam bilmiyordum ama dün Doğum yaptı belki aynıydık belki 2 hafta ya var ya yoktu aramızda. Oğluşunu paylamışmış arkası dönük şeklinde hoşgeldin vs diye.
Ben kendimi biraz kötü hissettim.
Sebebide şu sanırım haliyle bende iyi kötü anılarımı ve mutluluğumu paylaştım sosyal medyada. Yarın öbür gün kötü birşey olursa bu bebeklere bakmak canımı acıtır mı acaba. Birde sorulardan çekiniyorum milletimiz meraklı malum...
İnan’ın sizler paylaşıyorsunuz o kadar mutlu oluyorum ki içimde bir gram hasetlik ne bileyim kötü hiçbir duygu yok aksine mutlu oluyorum acılarımızı mutluluklarımızı herşeyimizi paylaştık sonuçta.
Çokta bu konuyu dillendirip dramatize etmek istemiyorum gerçekten ama bugün gerçekten bi ara düşündüm banada nasip olacak mı böyle diye ve kötü bir durum olursa nasıl düşünürüm kendimden korktum ilk defa. ☹
Düşüncelerin gayet normal kuzum. Fesatlık hasetlik değil bu saçma da değil düşüncelerin. Her şeyin yolunda gideceğine inanıyorum ben. Uras da sende çok güçlüsünüz inşallah hiçbir sorun olmayacak. Bol bol dua edelim, sağlıkla ikiniz de evinize döneceksiniz inşallah 🙏 ❤️

Baktın mı akıntı falan varmı kuzu 🙄🙄

Aman hiç zevkli olmuyor ki 😅😅 zorla yapıyorum valla 😜😜😜
Yoktu canım muhtemelen klozettekinden kaynaklıydı 🤔

İstemem yan çebime koy gibi olmuş biraz 😅😄😆
Maaşallah canım:nazar: hayırlı uğurlu olsun

Amin canım inşallah 🙏🏻 Sanırım en sona ben giricem ben girene kadar diğer arkadaşlarım doğum yapmış olur.

Kuzum bu arada idrar rengin tabletten dolayı öyle olmuş olabilir yeşil olsa sadece akıntı olmaz mıydı?

İnşallah canım 😊 bende buradaki doğumlara çok heyecanlandım şimdi heyecan kat sayım daha da arttı❤
Kuzum son saatlerin kızına kavuşmaya 😍 Rabbim sağ salim kavuştursun ikinizide. Darısı bizlerin başına 🤗😇

Canımm seni o kadar iyi anlıyorum ki:KK43: biz ablamın sürecinde öyleydik. Bir de ablama yaşama ihtimalini düşük verdikleri için ablam doğru düzgün hiç bir şey almamıştı.. hazırlık yapmamıştı.. onunda arkadaşları birer birer doğum yaptı sürekli içi burkuldu. Kucağıma alabilecek miyim, emzirteceklermi ne zaman hastaneden çıkıcaz hepsi kafasını o ladar kurcalıyordu ki.. ama o süreç geçti.. bak şimdi yavrusuyla. Sabah kahvaltısını beraber yapıyor. Birlikte uyuyorlar.. mis kokusunu içine çekiyor.. senin sürecin daha çabuk tatlıya bağlanacak inşallah canım.. 🙏🏻 O zaman bugüne sadece bir tecrübe olarak bakacaksın.. ve eminim ufakta olsa bir tebessüm de olacak.. çünkü o tecrübe de kendi gücünü, oğlunun gücünü, yaradanın gücünü göreceksin.. 💕 şimdi süreç yaklaştıkça korkuların arttı muhtemelen. Ama olumlu düşün tatlım benim 💙
Ahh inşallah kuzum benim ❤️
Çok zor gerçekten böyle herşeyi düşünmek
Hayırlısını istemekten başka birşey gelmiyor elimden🤲

Lusi Lusi yok anam ekşın :) İyiyim senden naber bakalım 😘

Ehehe valla gerçek sancısı gelse bir de sen anlayamayacaksın sanırım 😂
Dikkat et kendine artık şakaya gelmiyor bazı şeyler. Kasılmalarını takip et bence kuzu.
Şu taş kum işi olmasa ne güzel olurdu.
Birde çok dıygusalız ben eşime trip atıyorum kediyi benden daha çok seviyorsun diye. Durum o kadar vahim. Kediyi seviyor yanında bitiyorum başımı uzatıyorum Benide sev diye 😂😂

Valla öyle bu sancılar yüzünden Doğum başlarsa anlamazsam diye korkuyorum 😀

Kasılma hissetmiyorum canım, büyük ihtimalle yine idrar yollarıyla alakalı bir durum yaşıyorum
Çünkü aşırı derecede idrara sıkışmış gibi hissediyorum hatta tuvalete zor gidiyorum ama zorla idrara çıkıyorum o da sancıyla kıvranarak 😬

Duygusallık, dengesiz ruh hali dersen bende tavan yapmış durumda bugünlerde 😬🙈
Böyle sürekli ağrı sancı olunca da psikolojimi daha çok etkiliyor 🤦🏻‍♀️

Düşüncelerin gayet normal kuzum. Fesatlık hasetlik değil bu saçma da değil düşüncelerin. Her şeyin yolunda gideceğine inanıyorum ben. Uras da sende çok güçlüsünüz inşallah hiçbir sorun olmayacak. Bol bol dua edelim, sağlıkla ikiniz de evinize döneceksiniz inşallah 🙏
inşallah kuzum 💙💙
İyi ki varsınız bazen ben kendimi bile anlayamıyorken siz beni anlıyorsunuz çok duygulanıyorum ya😍

Kuzu 65-70 arası sanırım bu kağıttan pek anlamadım sayıyı ama düzenli çıkmış. 5-7 dk da bir gibi ortalama 15 dk 4 sancı gelmiş kağıda göre.
Geçende dedim ya düzenli kasılmalarım var hastaneye gitsem kesin yatırırlar diye 😂
Biliyom ama şeetmiyom artık napıyım 🤪
Doğum şekli şöyle kuzu herşey akışında giderse normal olma ihtimali varmış olabildiğince beklemek istedikleri için normal olacak gibi bekleyelim gün falan vermeyelim dedi. Son anda sezeryan/normal karar verilir ama yinede sezeryan daha önceki seçenek dedi. Yani büyük ihtimal Doğum geceye vs sıkıntılı zamana denk gelmediği sürece normal yapabilirim diye düşünüyorum 🤔 Ben ilk başta direk normal anladım en son çıkarken tekrar sordum böyle anlattı kuzum💛

Birşey yapmadım kuzum bu gidişle ya hemen doğurucam ya doğuramayacam gibi geliyor bana 😂😂
Ankara’ya da bakalım haftaya mı gideriz belli değil ben biraz geç gitmek istiyorum aklım eşimde kedimde kalır dualarım herşeyin yolunda gitmesi için 🙏
Senin heyecanını yerim🤩 Hasret bitiyor kuzum, sen şimdi planlı olmasının stresini yaşıyorsun biraz çok normal💛
İyice alıştı mı ki senin vücut sancılara kuzum 🤔 insan ayırt edebiliyor gerçekten neyin ne ağrısı olduğunu. Kuzu yani şöyle anladım bende normal doğum sancın başladığında,duruma göre sezeryan veya vajinal olucağı belli olucak. Hakkında en hayırlısı neyse o olsun canım 💙
Uyuyamıyorum yine 😅
Bellimde bir ağrı var, adet ağrısı hissediyorum her alde yine sancı bunlar 🙄
Gece bende senin gibiydim. Belimde değilde kasıklarımda ağrım vardı uykumdan uyandırdı ☺sen nasılsın şimdi nasıl oldun

Valla öyle bu sancılar yüzünden Doğum başlarsa anlamazsam diye korkuyorum 😀

Kasılma hissetmiyorum canım, büyük ihtimalle yine idrar yollarıyla alakalı bir durum yaşıyorum
Çünkü aşırı derecede idrara sıkışmış gibi hissediyorum hatta tuvalete zor gidiyorum ama zorla idrara çıkıyorum o da sancıyla kıvranarak 😬

Duygusallık, dengesiz ruh hali dersen bende tavan yapmış durumda bugünlerde 😬🙈
Böyle sürekli ağrı sancı olunca da psikolojimi daha çok etkiliyor 🤦🏻‍♀️
Tahmin ediyorum kuzu Allah güç kuvvet versin
Annelik Deyiminin anlamı bu yüzden😍 Herşeye katlanıyoruz, çekiyoruz çok kutsal birşey. Şaka değil insan yetiştiriyoruz karnımızda yahu kıpırdıyor falan😍
Bulantın vs sorunun var mıydı ilk başta bilmiyorum ama ben 7-8. Aya kadar müthiş hamilelik geçirdim son ay çok zorluyor hem bedenen hem ruhen🙂

inşallah kuzum 💙💙
İyi ki varsınız bazen ben kendimi bile anlayamıyorken siz beni anlıyorsunuz çok duygulanıyorum ya😍
Hormonlardan herhalde aynı düşünüyoruz anlıyoruz birbirimizi :KK53:
Sende iyi ki varsın kuzum ❤️ Topiğimizin neşesi :rolleyes:

A April wind senin güzel enerjin ve foruma ışık saçmandan biliyorum her şey yolunda olacak canım benim, seni çok iyi anlıyorum. Yazacağım çok şey var bu konuda ama şu an hiçbirine gerek yok. Çünkü her şey güzel ilerleyecek ve birlikte gülümseyeceğiz doğumunda :KK200::nazar:
Güzel yüreklerinizi seveyim 😍😍💛
İnşallah canımmm🙏
İyice alıştı mı ki senin vücut sancılara kuzum 🤔 insan ayırt edebiliyor gerçekten neyin ne ağrısı olduğunu. Kuzu yani şöyle anladım bende normal doğum sancın başladığında,duruma göre sezeryan veya vajinal olucağı belli olucak. Hakkında en hayırlısı neyse o olsun canım 💙

Gece bende senin gibiydim. Belimde değilde kasıklarımda ağrım vardı uykumdan uyandırdı ☺sen nasılsın şimdi nasıl oldun
Demek ki alışmış kuzu yoksa şimdiye açılma vs olurdu diye düşünüyorum. Dünde aklıma geldi bu kadar kasılmaya açılma olmadıysa normal Doğumda da açılma olursa ilerlemez mi diye ama bilemiyorum tabi 🤔
Sağol canım hayırlısı olsun inşallh hepimiz için💙

Tahmin ediyorum kuzu Allah güç kuvvet versin
Annelik Deyiminin anlamı bu yüzden😍 Herşeye katlanıyoruz, çekiyoruz çok kutsal birşey. Şaka değil insan yetiştiriyoruz karnımızda yahu kıpırdıyor falan😍
Bulantın vs sorunun var mıydı ilk başta bilmiyorum ama ben 7-8. Aya kadar müthiş hamilelik geçirdim son ay çok zorluyor hem bedenen hem ruhen🙂

Kuzu bulantım ilk başlarda oldu ama kısa sürdü diye düşünüyorum
Sonrasında benim de güzel gidiyordu ta ki bu böbrek sancıları başlayana kadar 😬
27.haftadan sonra hiç geçmedi taştı kumdu enfeksiyondu derken mahvoldum
İnan unuttum ağrısız sancısız rahat bir gün nasıl geçiyordu diye düşünüyorum 😅

Zaten son haftalar hiç sorun olmasa bile ağır geçiyor
Doktorun dediği gibi biraz daha sık dişini diyorum kendi kendime 😀

Bu sıkıntılarla gidip gidip kocaya çatmasam daha iyi olacak ama o da idareediversin 😂

Kuzu bulantım ilk başlarda oldu ama kısa sürdü diye düşünüyorum
Sonrasında benim de güzel gidiyordu ta ki bu böbrek sancıları başlayana kadar 😬
27.haftadan sonra hiç geçmedi taştı kumdu enfeksiyondu derken mahvoldum
İnan unuttum ağrısız sancısız rahat bir gün nasıl geçiyordu diye düşünüyorum 😅

Zaten son haftalar hiç sorun olmasa bile ağır geçiyor
Doktorun dediği gibi biraz daha sık dişini diyorum kendi kendime 😀

Bu sıkıntılarla gidip gidip kocaya çatmasam daha iyi olacak ama o da idareediversin 😂
İnan ki kuzum seninkiyle kıyası olmaz ama bende aynı şekilde düşünüyorum ağrısız yatmak nasıldı, özgürce hareket edebilmek nasıl birşeydi hep unuttum :)
Hatta hamilelik sayesinde şükrediyorum ki sağlıklı bir bireymişim ki her istediğimi yapabiliyormuşum. Sağlıklı yaşamanın değeri pahabiçilemez kesinlikle.
Hergün yaptığımız basit şeyler bile aslında şükür sebebi 🙏
Aynen az daha dişimizi sıkıcaz söylendiğimizden değil laf olsun torba dolsun iştee 🤪 Eşlere hava hoş ne anlar onlar analıktan yararlarını geçtim zararları olmasın kafi 😂

Şimdi lise döneminden arkadaşım vardı haftasını tam bilmiyordum ama dün Doğum yaptı belki aynıydık belki 2 hafta ya var ya yoktu aramızda. Oğluşunu paylamışmış arkası dönük şeklinde hoşgeldin vs diye.
Sebebide şu sanırım haliyle bende iyi kötü anılarımı ve mutluluğumu paylaştım sosyal medyada. Yarın öbür gün kötü birşey olursa bu bebeklere bakmak canımı acıtır mı acaba. Birde sorulardan çekiniyorum milletimiz meraklı malum...
İnan’ın sizler paylaşıyorsunuz o kadar mutlu oluyorum ki içimde bir gram hasetlik ne bileyim kötü hiçbir duygu yok aksine mutlu oluyorum acılarımızı mutluluklarımızı herşeyimizi paylaştık sonuçta.
Çokta bu konuyu dillendirip dramatize etmek istemiyorum gerçekten ama bugün gerçekten bi ara düşündüm banada nasip olacak mı böyle diye ve kötü bir durum olursa nasıl düşünürüm kendimden korktum ilk defa. ☹
İlk öncelikle kötü düşünmek yok :sinirli: en başta herşeyin güzel olacağına senin inanman lazım kuzum.
Bende burada konuşuyorum paylaşıyorum ama normal hayatımda çok yapmamaya çalışıyorum çünkü bundan önce 4 düşüğüm var ve 9 sene uğraştım bu süreçte. Hamile falan gördü mü kıskanıyodum istemsizce ama asla bebeğe veya anneye kötü bişey olsun benim başıma geldi başkasınında başına gelsin diye değil. Ya da ne biliyim ortak alanlarda çocuğuna aşırı sevgi gösterenlere kızıyodum. Belki yanlış düşünüyorum ama benim hassas noktam da buydu.

Bende artık sabırsızlaniyorum ne sancı ne kasılma bişey yok doğmaya niyeti yok bu kızın herhalde bide kızlar erken doğar deyip durdu çevredekiler hiçte öyle bir şey yokmuş:işsiz:
Ne kadar dururlarsa o kadar iyi 😊
Bende inanmıyorum o meseleye mesela topiğimizin ilk bebekleri çoğunlukta erkek😍
Bende tam günümde doğmuşum annem öyle der, kız kardeşiminde keyfi yerindeydi 40 haftalık olacakken sezeryanla dünyaya geldi😍
Bebişler zamanlarını kendileri seçiyor. Kız erkek rahim bunu ayırt etmiyor tabi ki🥰

Canım ben senin bu yaşadığın süreçi inan çok iyi anlayabiliyorum. Bunun adı ne fesatlık ne kıskançlık bunun adı korku. Onca tedavide çevremde arkadaşlarımın bebeğini görürdüm içim cızz ederdi Rabbim birgün banada nasip edicek mi diye düşünürdüm. Çok şükür şimdi kavuşmak için gün sayıyoruz.
Ben inanıyorum senin gücün inancın tüm olumsuzlukların üstesinden gelicek,sağ salim o hastaneden oğlun kucağında çıkmak nasip olucak :dua::KK200:

İlk öncelikle kötü düşünmek yok :sinirli: en başta herşeyin güzel olacağına senin inanman lazım kuzum.
Bende burada konuşuyorum paylaşıyorum ama normal hayatımda çok yapmamaya çalışıyorum çünkü bundan önce 4 düşüğüm var ve 9 sene uğraştım bu süreçte. Hamile falan gördü mü kıskanıyodum istemsizce ama asla bebeğe veya anneye kötü bişey olsun benim başıma geldi başkasınında başına gelsin diye değil. Ya da ne biliyim ortak alanlarda çocuğuna aşırı sevgi gösterenlere kızıyodum. Belki yanlış düşünüyorum ama benim hassas noktam da buydu.
Kuzu herkesin imtihanı farklı haklısın seni düşünemiyorum.
Ben bu kuzumu bir sene bekledim ve bende o psikolojiye girmeye başlamıştım. Bakıyordum herkes hamile artık içimden birşeyler kopmaya başlamıştı ben 1 senede o hale geldiysem daha uzun bekleyenlere diyecek lafım olabilemez :)
Ama her zaman sağlık diledim bebek sahibi olurken en büyük korkum da ya sağlıklı olmazsa ben bunu kaldırabilir miyim buna dayabilir miyim diyeydi. Her zaman da pozitif oldum ama işte kader 😊

X