2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Allah’ın izniyle sağlıkla doğarlar inşallah.12.haftayı atlatsam biraz daha rahatlayacağım.haftaya işe başlayacağım ayakta kalacağım,bundan da korkuyorum zararı olur diye
Dedigin gibi Allaha emanetler bol dua edeces Allaha siginacas sende calisirken daha cok dikkat edeceksn ins birsey olmayacak

Çok ilginç ilk defa duyuyorum bunu :KK64:bence tek bir doktora güvenmememiz lazım biri birşey söylüyor diğeri başka birşey. Ben yurtdışında yaşıyorum burdaki doktorlar gebelik öncesi vitamin takviyesine çok önem veriyor. Vitamin değerlerim normal olmasına rağmen gebe kalmadan üç ay önce başladım takviyelere ve her gittiğim doktor beni tebrik etti bunun önemini ne kadar anlatsam az dedi o yüzden içim rahat. Gebelikte fetüsün gelişmesi açısından vitaminler çok büyük rol oynuyor hangisi doğruysa onu uygulamamız gerekir. Tek bir doktorun sözüne güvenmeyin derim ben...

Bana da Dr um hamile olduğumu öğrenince decavit başladı bu haftada omega 3 zararlı olsa başlamazdı galiba

Merhabalar, bende nisan annesi olarak size tanismam gereken bisi var. 6 haftalik hamileyim ama ciglik atacak kadar gaz sancim oluyor. Normalden cok fazla . Doktorum bisi demiyor. Bildiginiz bisi yada ne zaman gecer bu sanci bilen var mi . Simdi den hepinize tesekkurler

Günaydın hanımlar,
Bugünde bir şey yok ,bugün 4.gün oldu, dün çok kötü miğdem bulandı akşam saat 10 yoktu oğlumla beraber uyudum...
Bugün test alıcam birde folik asit , negatif çıkma ihtimali yüksek ama bakalım.geç döllenme olduğu için .
Doktorumu aradımmilk erken randevu 19 eylül dediler , bugün öğlen gene şansımı deneyeceğim 2 hafta sonrası için...
Bana dua edin lütfen hamilelerin dilekleri malum kabul olur.
Nasıl tatlı tatlı miğdem bulanıyor , miğdem bulandığı için mutluyum resmen...
Benim geç döllenmede adet günü yaptığım idrar testi tertemizdi. 5 gün gecikince yaptığım testte silik çizgi saniyeler içinde belirdi. Umarım olumlu olur sonuç.

Merhabalar, bende nisan annesi olarak size tanismam gereken bisi var. 6 haftalik hamileyim ama ciglik atacak kadar gaz sancim oluyor. Normalden cok fazla . Doktorum bisi demiyor. Bildiginiz bisi yada ne zaman gecer bu sanci bilen var mi . Simdi den hepinize tesekkurler
Solunuza yatıp ayaklarınızı karnınıza doğru çekerek yani cenin pozisyonunda bi yarım saat yatın bakalım faydası olur umarım, bende işe yarıyor. Tabii odada yalnız olmakta fayda var.

Bir de eğer kanda eksik gözükmüyorsa 12 haftadan önce ekstra vitamin yada kan için takviye almamak gerekiyor.Gecen hafta eltimle onun ilk gebelik muayenesi için özel bir hastahaneye gittik.keseyi gördükten sonra doktor folik asit kullanıyor musun diye sordu.Kiz çantasından 3 kutu ilaç çıkarttı.Decavit, ferrum, folbiol... Kim verdi sana bunları dedi.saglik ocağı vermiş.kaninda eksik mi çıktı peki, biz bunlar 12 haftadan önce başlamiyoruz dedi.Saglik ocağı sağolsun sadece bhcg ye bakıp bunları vermiş kıza.Kan değerlerin gayet güzel kullanma bunları daha zamanı değil, gebeliğin çok küçük zarar verirsin oluşumuna dedi.vucudumuzdaki depoda anormal bir düşüş yoksa şayet, ilk 3 ay takviye gerekmiyor .malesef takviyenin de fazlası zararlı mesela bazı vitaminlerin sinirin çok ustuüst olması mutasyona sebep oluyor, 3 aydan önce başlanan kan ilaçları düşüğe yada kanamaya sebep oluyor. Kanda hepsine detaylı bakılıp eksikse tabiki de ilk 3 ayda da başlanır, ama eksikse ..
Katiliyorum canim benim doktorumda tahlil yapti ve sadece folik asit kullan diger degerlerin gayet iyi baska birsey vermiycem suan dedi. Saglik ocagi decavit ve ferrumu verdi elime. Kullanmadim sonucta doktorumun alani bu gerekli olsa o verirdi. Herkes birbirinden farkli bana iyi gelenler sana gelmeyebilir.en iyisini doktorumuz bilir

Kızlar Merhaba benim bebegimin kese ölçümü 10 gun geride 4 hafta 1 gunluk olduğunda beta hcg 3182 çıkmıştı doktorum moral bozacak bişey yok dedi..Tedirgin oldum iki düşüğüm olunca tabi...5+3 olması gerekirdi bu geç dollenme olabilir mi adetimin geçtiği 2. Günü beta 1.55 di hatta doktor negatif demişti...Bir fikri olan var mi aranızda?

Kızlar Merhaba benim bebegimin kese ölçümü 10 gun geride 4 hafta 1 gunluk olduğunda beta hcg 3182 çıkmıştı doktorum moral bozacak bişey yok dedi..Tedirgin oldum iki düşüğüm olunca tabi...5+3 olması gerekirdi bu geç dollenme olabilir mi adetimin geçtiği 2. Günü beta 1.55 di hatta doktor negatif demişti...Bir fikri olan var mi aranızda?
Endişelenmeyin aynısını yaşadım ben. Son adete göre 5+6 iken kese 4+3 gözüktü. Çok endişelenmiştim. 10 gün sonra kalp atışını duyduğumuzda aradaki 10 günlük farkı 7'ye indirmiş olduğunu gördük. Umarım olumlu sonuçlar alırsınız.

Canım benim de çok olur hatta bir kez acile bile gitmişliğim var bunun yüzünden :KK45: hamile değildim bazı yemeklere alerjim var ondan olabilir diye düşünüyorum. Sırt üstü yatıp ayaklarını kalp hizasından yüksek gelecek şekilde dik bakalım işe yarayacak mı

Araya giriyorum kusura bakmayın ama düzeltme ihtiyacı duydum.Cunku ben de dahil burada folbiol kullanan çok anne var.Ve çok da güzel bir folik asit, kombine değil bu yüzden içeriği çok yüksek diğerlerinden.Bunu vermek zorundalar, özellikle de doğum kontrol hapını uzun süre kullanıp bu yüzden folik asiti neredeyse sıfırlanmis anneleri ancak bu kadar yüksek doz bir folik asit normal sınıra getirebilir.Hatta benim doktorum hapı bıraktıktan sonra 1 ay bunu kullanip ondan sonra bebek için çalışmayı özellikle söyledi.İlla öyle pahalı olunca kaliteli olacak değil yani.Bircok marka ve bir çok farklı dozda içerik var her ilacta.Kuzenim ilac mumessili ve ben de 5 yildir hepsiyle ic iceyim.Yanlis bilinen cok sey var.İlla o olacak diye içeriği daha kaliteli olan muadili bırakıp pahalı olanı alan insanlara çok rast geldim.Arkasindan kafa sallayan da çok eczacı gördüm. Mesela gaviscon, muadili pronat ve farklı firmalara ait bunlar.İcerikleri aynı hatta pronat daha çabuk etki ediyor.Ama daha ucuz olduğu için devlet onu karşılıyor, gaviscon da ödeme çıkıyor .Sanılıyor ki gaviscon daha iyi.Ben folbiol ile birlikte B12 yi ekstra alıyorum.Ve inanın folik asit eksikliği B12 den daha tehlikeli ve ölümcül sonuçları var.Gecen yıl arkadaşım bebeğini bu sebeple kaybetti.5 yıl doğum kontrol hapı sonrası verilen folidoce ve hemen ilk ay, daha folik asit depolanmadan gelen bir hamilelik...Folbiol gibi yüksek doz alması gerekiyormus.Folidoce' un içeriğindeki folik asit yatersiz gelmiş bebeğe ve bu yüzden spina bifida oluştu anne karnında.Tablo öyle kötüydü ki sadece omurilik değil beyni de kafatasından disardayadi.Kurtaj kabul etmedi çünkü kalbi atıyordu.yasamayacaksa eğer kendisi gitsin ben öldüremem dedi ve 6. ayda kalbi durdu bebeğin.suan folik asit yüzünden doktorla davalık.Allah korusun ciddi bir mesele, özellikle ilaç vitamin takviye vs konusunda bence bu tür yorumlar yapmamak lazim
İyi ya işte... o hastaların sorunu varmiş bakilmamiş doktorun kabahati. Devlet gunluk 400 mcg olan dozda folik asiti de karsilamali diyorum ben. Siz fazla bilmissiniz.

Benim geç döllenmede adet günü yaptığım idrar testi tertemizdi. 5 gün gecikince yaptığım testte silik çizgi saniyeler içinde belirdi. Umarım olumlu olur sonuç.
Bende cuma günü ayın 17 sinde regl olucaktım bu akşam test alıcam, salı günlerini sevmem ben çarşamba sabahı test yapacağım gerçi ben almışken 2 3 tanr alırım test önceki hamileliğimde stok yapmıştım resmen....
Çok heyecanlıyım....
Umarım hamileyimdir sağlıkla hep beraber bebeklerimizi kucaklarımıza alırız

Bende cuma günü ayın 17 sinde regl olucaktım bu akşam test alıcam, salı günlerini sevmem ben çarşamba sabahı test yapacağım gerçi ben almışken 2 3 tanr alırım test önceki hamileliğimde stok yapmıştım resmen....
Çok heyecanlıyım....
Umarım hamileyimdir sağlıkla hep beraber bebeklerimizi kucaklarımıza alırız
Umarım hamilesindir... Aslında yaş yavaş yavaş ilerliyor ama bu yaşlarda anne olmak da güzel olacak. Daha kendimizin farkında, biraz daha durulmuş. Benim de çok endişem var ama hamile olmakla başlayacak herşey. Haber et olur mu..

Benim geçen hafta öyleydi. Çok zor gerçekten, 1 hafta bu şekilde geçirdim, sonra geçti şükür. Kendinizi sıcak tutun soğukta daha artıyor. Yemekleri iyice çiğneyerek yiyin, yürüyüş yapın, uzun süre oturur pozisyonda kalmayın. Geçicidir:KK5:

İyi ya işte... o hastaların sorunu varmiş bakilmamiş doktorun kabahati. Devlet gunluk 400 mcg olan dozda folik asiti de karsilamali diyorum ben. Siz fazla bilmissiniz.

“Siz fazla bilmişsiniz” hiç güzel bir cümle olmamış. Burada herkes birbirine bildiklerini anlatıyor, yardımcı olmaya çalışıyor, fikir öne sürüyor kaldı ki aynı şeyi siz de yapıyorsunuz ama düşüncesini beğenmediğiniz birine siz fazla bilmişsiniz diyorsunuz, bu foruma hiç uymayan bir cümle. Ben arkadaşa katılıyorum ayrıca, yanlış söylediği bir şey yok, gayet bilgilendirici... Saldırgan cümleler kurmamak, bu hassas dönemimizde birbirimize yardımcı olmak dileğiyle...

X