2017 Şubat Anneleri

kamer10 kamer10 biz de baştan beri uykuyla imtihan oluyoruz.
Artık sık uyutmaya çabalamıyorum ben.
Günde 2 kez 45er dk uyyo.
Düşün sabah 6da kalkmasına rağmen 10a kadar uyanık.
10-11 arasında sallama ile birlikte bi uykusu var.
Bi de 15-16 arası.
Bukadar.
Ve uyusun diye başında bekliyorum sallamayı bırakmıyorum.
Yoksa 30. Dakkada uyanıyo.
O şekilde zorla günde 2 uyku.
Akşam 8 gibi uyyo.
Sabah 6ya kadar defalarca uyanıyo (en az 4-5 kez)
Akşam ağız tadıyla bi çay içmeye korkuyorum.
Diken üstündeyim hep.
Çünkü uykusu tam kaçtığında evi inletiyo.
Ben de bebekken hiç uyumazmışım.
Huyum kurusun en gıcık huyumu almış.
6 aydır uykusuzluktan zekamın gerilediğini bile düşünür oldum artık....
Yemek desen haftada bir anca yapıyorum.
Temizlik hak getire...
Kızın peşinde koşuyom gün boyu.....

kamer10 kamer10 biz de baştan beri uykuyla imtihan oluyoruz.
Artık sık uyutmaya çabalamıyorum ben.
Günde 2 kez 45er dk uyyo.
Düşün sabah 6da kalkmasına rağmen 10a kadar uyanık.
10-11 arasında sallama ile birlikte bi uykusu var.
Bi de 15-16 arası.
Bukadar.
Ve uyusun diye başında bekliyorum sallamayı bırakmıyorum.
Yoksa 30. Dakkada uyanıyo.
O şekilde zorla günde 2 uyku.
Akşam 8 gibi uyyo.
Sabah 6ya kadar defalarca uyanıyo (en az 4-5 kez)
Akşam ağız tadıyla bi çay içmeye korkuyorum.
Diken üstündeyim hep.
Çünkü uykusu tam kaçtığında evi inletiyo.
Ben de bebekken hiç uyumazmışım.
Huyum kurusun en gıcık huyumu almış.
6 aydır uykusuzluktan zekamın gerilediğini bile düşünür oldum artık....
Yemek desen haftada bir anca yapıyorum.
Temizlik hak getire...
Kızın peşinde koşuyom gün boyu.....
Allah kolaylik versin gecicek bu gunler de insallah canim.saglikli olsunlar da her gun uykusuz da cok zor sinirli oluyorum sonra kendime kiziyorum.oglumda boyleydi bebekken. 4 yasina kadar surdu.ikinci cocuk daha kolay oluyo deyip kandirdilar beni.benim kiz abisinin yolundan gidiyo.

Kızlar bi okusanıza.. bence hepinize iyi gelecek.. :KK66:

Eklentiler

• IMG_2202.jpg
    IMG_2202.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 172
Allahim ne dusuncesiz cevremdeki insanlar ..anlatmasam catliycam..dun bahsetmiştim adet oldum sütüm azaldı diye Ablamı aradım kendisi 2 doğum yaptı ve 2 yaşına kadar emzirilir Maşallah yeğenlerim de iştahlı ile tabi .adet olunca süt azalır mı diye sormak için aradım .Allah biliyor ya biraz da moral versin diye ama ne dese beğenirsin. Sen hiç bana çekmişsin diyor ya sanki benim elimde. Ben de isterim kızıma yıllarca emzirmek ama olmuyorsa yapacak bir şey yok.

Allahim ne dusuncesiz cevremdeki insanlar ..anlatmasam catliycam..dun bahsetmiştim adet oldum sütüm azaldı diye Ablamı aradım kendisi 2 doğum yaptı ve 2 yaşına kadar emzirilir Maşallah yeğenlerim de iştahlı ile tabi .adet olunca süt azalır mı diye sormak için aradım .Allah biliyor ya biraz da moral versin diye ama ne dese beğenirsin. Sen hiç bana çekmişsin diyor ya sanki benim elimde. Ben de isterim kızıma yıllarca emzirmek ama olmuyorsa yapacak bir şey yok.
Canım 40 'dan sonra her ay düzenli adet görüyorum ve süt umde bi fark olmadı gibi çünkü enes talha ya sadece kolik saatinde en fazla 60-90 cc o da düzenli hergun değil yani anne sütü aliyo ve 3 ay 1000-1100 gr fln aldı 4. Ay 700-800 gr aldı 5 ve bu 6. Ayda da 400 er gr aldı bence bünye ile mi alakalı acaba daha ek gıdaya fln gecmedim mesela

Her şeyi rekabet haline getiren insanlara uyuz oluyorum. Söz meclisten dışarı diyim ne de olsa ablan uzulursun. Sen hic canini sikma sütün tekrar artar bol su iç dinlenmeye calis kafaya taktikca daha fazla azalir.

Canım 40 'dan sonra her ay düzenli adet görüyorum ve süt umde bi fark olmadı gibi çünkü enes talha ya sadece kolik saatinde en fazla 60-90 cc o da düzenli hergun değil yani anne sütü aliyo ve 3 ay 1000-1100 gr fln aldı 4. Ay 700-800 gr aldı 5 ve bu 6. Ayda da 400 er gr aldı bence bünye ile mi alakalı acaba daha ek gıdaya fln gecmedim mesela
Bunye ile alakali olabilir ama benim arastordigima gore hormonal seyler bunlar. Belki seninde oluyordur azalma hissetmiyorsundur. Benim bebegimin de kilo alımı cok iyi 6 ayda 3 katina çıktı kilosu ama bende de azalma var ben okul donemine depo olsun diye sağmaya basladigim icin bu ay farkettim oncesinde farketmemistim. Cok bariz bi azalma oldu hemde. Bi önceki gin 100 ml e yakin cikarken regl günü 50i zor buldu

@Saskinanne2013 canim kalca gelisim geriligi sizde de varsi sanirim son durum nedir merek ettim. Biz kalca abduksiyon ortezine basliyoruz maalesef. 31 derece sınırin 1 derece ustunde oldugu için buna baslatti doktor. Siparis verdik ölçülerine gore gelecek cuma baslayacagiz kullanmaya. Zor bir donem bizi bekliyor maalesef

Bunye ile alakali olabilir ama benim arastordigima gore hormonal seyler bunlar. Belki seninde oluyordur azalma hissetmiyorsundur. Benim bebegimin de kilo alımı cok iyi 6 ayda 3 katina çıktı kilosu ama bende de azalma var ben okul donemine depo olsun diye sağmaya basladigim icin bu ay farkettim oncesinde farketmemistim. Cok bariz bi azalma oldu hemde. Bi önceki gin 100 ml e yakin cikarken regl günü 50i zor buldu
Olabilir yada takilmadigim için hissetmiyorum bide sağmak zorundasınız siz o yüzden daha iyi anliyosunuzdur

Kızlar kızımın ateşi var ve de kakası çok kötü kokuyor :KK43: neden böyle oldu anlamadım

Kizlar uyku egitimi vermeyi dusunen yada veren var mi?gece kizim, gunduz oglum uyutmuyor.ruh gibi dolaniyorum ortada.kendime de cocuklarima da yetemiyorum.basaran varsa onerilerini paylasirsa cok sevinirim.
canım ben cuma akşamı başladım. oğluşu uyutmak biraz sabir gerektiriyor bakiciya birakacagim icin uyku egitimi vermek istedim. uykudan dolayi aglasin yipransin istemiyorum .yatır kaldır yöntemini deniyorum başta biraz korkuyordum çok ağlar mi diye bu yöntem de bebeği yalnız bırakmak yok o yüzden tercih ettim zaten ama korktuğum kadar olmadı evet ağlıyor çünkü bu şekilde uyumaya alışkın değil normalde de ağlıyordu ama. 1 2 kez uzun ağladı ama şimdi cizirdama var:KK48: daha kısa bi zaman oldu ama gündüz uykularinda düzelme var 2 saat falan uyuyabiliyor 1 ya da 2 kez. Diğer uykusu da 1 saat civarı. gece de uyanıp dalabildigine şahit oldum. ama dün gece mesela 11 de uyandı uyuduğunda 2 bucuktu döndü durdu yatakta aglamadi ama ben sürekli destek oluyorum sss pat yapıyorum konuşuyorum sürekli. yorucu ve sabır gerektiriyor. sonuçları gorucez bakalım. baya uzun oldu :olamaz:

Benim yine sorum geldi genşler.....
1- son bi kaç gündür gece beslenmesini çok azalttı benimki. Yani yine 2-3 saatte bi uyanıyo ama 40-50 cc içip uyyo. Dün akşam 10dan sabah 6ya kadar sadece 100 cc içti. (Önceden 300e yakın içiyordu)
Acaba gece beslenmesini bırakmaya başladığı döneme mi geldik, yoksa atak haftasıyla mı ilgili? 6 ayı dolanlardan özellikle cevap bekliyorum...
2- 59 kilo ile hamile kaldım. 67 ile doğuma girdim. 61 ile çıktım. Sütüm çok azdı artsın diye geceleri çılgınlar gibi hurma kısır hoşaf ekmekarası dereotu yedim ve sonuç...süt artmadı amaaa..66 kilo ve kocamaaaaan bir göbek.....hamilelikten önce 85-67-94 olan ölçüler şimdi>>>>>> 98-90(!)-100 (abartmıyorum) fiziğim okadar değiştiki....moralimi fena bozuyo şuanki görüntüm ama kızım uykusuz ve çok ilgi isteyen bi çocuk...spor yapmam mümkün değil, hala haftada 1 ancak yemek yapıyorum kızın peşinde koşturmaktan.....neyse...çok uzadı....bana şöyle pratik göbek eritme teknikleri lazım...beli incelenler bi el atın hayrınıza...
3- yukarda da bahsettim... Ev işleri ve yemek konusunda çok sıkıntılıyım...zaten çok uyuntuydum ve hiç pratik biri olmadım...ve artık aylardır evden çok bunaldığım için değil yemek yapmak evde bile durasım yok...sabah eşim çıkarken kendimi bi arkadaş ya da akrabaya bıraktırıyom dönüşte birlikte dönüyoz ve yemek olmuyo hiç evde..sakin durduğu yarım saatçiklerimde pratik bişeyler yapmak istiyorum artık. Eskisi gibi malum 2 saat başında beklediğim yemeklere elveda...eşim etçil ve tektip beslenen biri yani et yemeyi ve nohut fasülye dışında bişi sevmiyo ve doğal olarak seçeneğim azalıyo. Artık onu önemsemeyip kolay ama lezzetli tariflere geçmem lazım. O da alışsın sebzeye evde çocuk var artık demi :) sonuç: benim gibi yemek yapmayı sevmeyenler ya da seven pratik dostlar çözüm Önerilerinizi bekliyorum :KK66:
biz de gece emip duruyoruz 1 haftadır ivo. hiç böyle değildi sürekli uyanıyor ve göğsüme yapışık uyumak istiyor. artık yatakta 3kişiyiz 6. aydan sonra beraber yatmaya başladık resmen. sabah 7de uyandım tamamen yan dönmüş kafası yukarı doğru kalkmış göğsüme gömmüş. fenalık geldi kaldırdım eşimin yerine yatırdım ve ağlamaya başladı. sürekli dibimde olmak istiyor. bugün ilk kez duş alırken bas bas bağırdı köpüklü şekilde çıkıp içeri dönenceye koydum müziğini açtım ağlaya ağlaya orda oyalandı biraz. gözünün önünde oldukça duş alıyordum rahat rahat şimdi yanında istiyor beni. çıldırcam galiba bu hareketlere çok erken değil mi ya?? 8. ayda falan başlıyor sanıyorum.
yemek olarak güvendiğim kasaptan hazır köfte alıyorum yarım kg, bi gün mutlaka ekmek arası soğan domates köfte yiyoruz o çok kurtarıcı oluyor. düdüklüde bakliyat yeşil mercimek vs yapıyorum, bulgur pilavı, birgün mantı haşlıyorum. öyle idare ediyoruz. salatayı haftasonları eşimle tüm yeşillikleri yıkayıp tuppera doğruyoruz 1 hafta yiyoruz. nasıl kolayıma gelirse :))
Merhaba anneler epeydir girmiyorum doğru dürüst enes talha bayramdan beri gece uykusu yok yenidogan gibi saat başı yarım saate bir uyanan bir tip oldu bu ara 2-3 gündür gündüz de uykuya geçerken çok direnmeye başladı 6. Ay aşı mizi daha olmadık dün tam 180 günlük olduk :) 2 diş var hala ama çok fena ısırıyor artık oyun haline getirmeye başladı karnı doyup hevesini alınca ısırıp gülüyor hareketlenme olayına gelirsek tam da bu aşağıdaki resim gibiyiz bir dk durmuyo artık dandini 'den fln atiyo kendini nerde nasıl tutacagimi şaşırdım bi mutfağa gitmemle koltuk arkalarında buluyorum dönüşte ilk günlerdeki gibi sırt ağrılarım yorgunluklarım başladı yine çünkü nefes aldırmıyor 26. Atak haftasını dibine kadar yaşayanlardaniz bizde neyse bugün sen sonra ınş rahatlariz geciyo çünkü ınş huy haline gelmemiştir çünkü gece uykusuzluk gündüz dinlenememk mahvetti beni
ayy maşalah ona yaaa ama annesi:)

ek gıda konusunda aşırı acemi olarak bir şeyler soracağım :KK49:
mesela havuç denedik geçen gün, ama bana kıvamı çok koyu geldi. biraz zyağı ve sütümden kattım, yine koyu geldi su ekledim en son. ben böyle muhallebi gibi bir kıvam yapıyorum ama yanlış mı yapıyorum? sebze pürelerini nasıl veriyorsunuz?
bir de bugün lor yapacağım ilk kez, veren var mı, bir şye katıp mı vermeliyim? lor ve yumurta denemek istiyorum. havuç ve kabak yedik bir de yoğurt. başka da yok:KK45: bir şeyleri yanlış yapıyormuşum gibi geliyor sürekli.

mesela havuç denedik geçen gün, ama bana kıvamı çok koyu geldi. biraz zyağı ve sütümden kattım, yine koyu geldi su ekledim en son. ben böyle muhallebi gibi bir kıvam yapıyorum ama yanlış mı yapıyorum? sebze pürelerini nasıl veriyorsunuz?
bir de bugün lor yapacağım ilk kez, veren var mı, bir şye katıp mı vermeliyim? lor ve yumurta denemek istiyorum. havuç ve kabak yedik bir de yoğurt. başka da yok:KK45: bir şeyleri yanlış yapıyormuşum gibi geliyor sürekli.
Ben nedense fazla rahatim bu ek gida konusunda neyi yablis yapabilirz ki annem mesela ay ay verilecek verilemeyecek diye ayirt mi etmis acaba sanmıyorum ve ben her seyi yiyen bir insanim. Az az tadimlik veriyorum belli bir duzen ve menu de yok. Zaten 2 3 saatte bir emiyor ac kalmiyor pek.
Kivam konusuna gelince merak etme yiyebiliyorlar . Lor u direk verdim yedi. Meyveleri de genelde elimle yediriyorum kacmamasina dikkat ederek yada silikon meyve emziği ile verdim.

Ben havucu buharda hasliyorum. Catalla. Ezip yediriyorum hic muhallebi gibi yapmadimm. Patates kabak ve havuc yedirdim bu yontemle ayri ayri.puturlu yiyeceklere alissin diye

Ben havucu buharda hasliyorum. Catalla. Ezip yediriyorum hic muhallebi gibi yapmadimm. Patates kabak ve havuc yedirdim bu yontemle ayri ayri.puturlu yiyeceklere alissin diye
Havuç kabızlık yaptı mi sizde canım? Bende ayni yontemle tattirmistim 4 gun kaka yapmadı yapınca da bayağı katı yaptı,zeytinyağı da eklemiştim bir de..

Arkadaş çıldırıciiiiimmm... akşam yine eşimin teyzesindeyiz , teyzesinin kızı bi ara sen kahveni rahat iç dedi Ela yı aldı dolaştırıyo falan (kendisinin de 2 çocuğu var) iki dakka sonra geri geldi ki elinde elma elanın eline vermiş ... içimden koca bi yaaa sabır çektim.. HATİCE VERME dedim, bişey olmaz kabuklu soymadım falan dedi(ısıramaz anlamında) bende dedim ki OLSUN VERME.. ben kontrol ediyorum sen kahveni rahat iç dedi. (Hayır elma vermeSen de çocuk duruyo azıttığı yok!) Dedim ki HATİCE LÜTEN VERME.. zar zor anladı ve bıraktı elmayı..

Yahu arkadaş.. verdiğiniz şeyin ne olduğunun hiç ama hiç önemi yok.. bi çocuğa annesinden habersiz ve izinsiz HİÇBİRŞEY VERMEYİN yaa.. elma değil başka bişey de olabilirdi.. alerjisi olan bişey de olabilirdi.. 3 gün kuralıyla BLW yapıyorum.. bu benim tercihim.. yeni bi besin vermek niye annesinin ne yaptığını bilmeden..

Ya çok basit bişey belki ama aşırı sinirleniyorum ya.. çocuğumu rahat bırakın arkadaş.. oyuncak bebek mi besliyosunuz..

Şimdi bayramda memlekete gideceğiz benim sülalem de aynısını yapacak.. ağzını bantlayacam bi yere götürürken şu çocuğun..

X