2017 Şubat Anneleri

Ağız bantlamak güzelmiş :) sesli güldüm yaaaa:) cok yasa emi.....blw ne deemek cahilliğime verin nolur ben bilmiyorm blw ne demek

Ağız bantlamak güzelmiş :) sesli güldüm yaaaa:) cok yasa emi.....blw ne deemek cahilliğime verin nolur ben bilmiyorm blw ne demek

Napim çıldırttılar beni :))) estağfurullah niye cahillik olsun.. blw nin Türkçesi bebek liderliğinde beslenme.. buharda yumuşatılmış sebzeyi meyveyi parmak şeklinde eline veriyorsun kendisi tadıyor yiyor falan .. önce sebzeler sonra meyveler sonra süt ürünleri yumurta vs şeklinde gidiyor sıralama ve her besini alerji kontrolü için 3 gün üst üste veriyorsun.. 3 günde bir yeni besin veriliyor.. püre muhallebi vs yok.. böyle bi beslenme şekli işte.. bende şu ara 3 gün kuralıyla tadım yaptırıyorum da sinirlendim:)) gerçi tadım yaptırmasam da başkasının çocuğuma kendi kafasına göre bişey yedirmeye çalışmasına aşşşııırı gıcığım.. sinirim ondan:))

Haşlanmış sebzeyi bebek yiyebilir mi ki ben bilemedim.birde ilk kez verilen yiyeceği 3 gün üst uste ne gunde kac kez veriyosun.ben onu 1 kere veriyosun sonra 3 gün bekliyosun diye anlamıştım. Yanlis biliyormuş m dün le gecen gun fasulye kabak patates püresiyaptim verdim . Birz katimsi diski yapmış. bebe biskubisini vermiştim bugün yine verdim cicibebe. 3 gün kuralını yanlis yapıymusum teşekürler cnm

Damağıyla ezebilecek kıvamda oluyor kendisi tutup ısırıyor dişşiz damaklarıyla komik komik:)) çiğneme hareketi bile yapıyor:) birazını da yutuyor.. sandığımızdan daha çok şey biliyorlar aslında..

3 gün kuralı da şöyle, 3 gün üst üste havuç veriyorsun mesela , günde 1 ya da 2 kez koyuyorsun önüne istediği kadar yiyor.. önemli olan tadını alması zaten doyması değil.. 3 gün sonra kabak verdin diyelim onu da 3 gün üst üste veriyorsun havuç gibi.. ama istersen daha önce tadımını bitirdiğin için havucu yine verebilirsin.. 3 gün içinde yeni besine geçmek yok sadece..

Amaç tek tek yeni besine geçerek 72 saat içinde alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini takip edebilmek.. aynı anda hem havuç hem kabağı ilk kez verirsen ve vücudunda herhangi bir alerji belirtisi görürsen hangisinden kaynaklandığını anlayamazsın çünkü..

kocalardan soz etmissiniz ben de durur muyum...bu ara sehir cok sicak oldugu icin ben sik sik ailemin yanina memlwkete geliyorum esim rahat edemem diye gelmek istemiyor..neyse gecen haftalarda ben yine gittim geldim..sabah esimin telwfonuna bakayim dedim bi de ne goreyim..okuldaki baska bi ogretmen arkadasiyla mesajlasma ..tabi bir bayanla...kadin esimden bir yas buyuk ve gece vakti esime mesaj atiyor uyudun mu bise soracagim diye..neyse benim saf da uyumadim esim kizim yok vs diyor kadina..bu da ne yani ev bos mu demek istiyorsun diyor...bunu yazan degerler egitimi ogretmeni..sozumona ilahiyat mezunu...mesajin ilerleyen kisminda esime trip atiyo..bak bi daha yazmam kusersin fln diyor esim de yazmazsan yazma diyir ve kapaniyor konusma ..Allahiim bunlari okudum ama delirdim...esime bagirdim cagirdim ..ozurler diliyo yanlis anladin ben kotu niyetle yazmadim diyo..neyse sonra hanim kizimiza mesaj attim ..ben esiyim siz nasil boyle konusabiliyorsunuz diye..ben yanlis bise yaptigimi dusunmuyorum deyip gulmus haspamm...ayy gece gece yine dilim sismis...basinizi agrittim

Yuhhhhh!!! Pişkinliğe bak...

Hatun Allah için bir şey yapmamış (!) İş atmış sadece..

Hem ağır hem resmi yazışma diliyle tariz etmeli böylelerini

"Adabi muaşeret'inize hayranlikla bakiyorum zira pek bir fikriniz olmadığını da görüyorum..
Size gece vakti evli adamlara mesaj atmamayı ögretmeyenleri tebrik eder, gereksiz samimiyetlikteki konuşma tarzınızı da kendiniz gibi olanlara saklamanızı rica ederim"

Kızlar ben herkesin burcunu çok merak ediyorum..
mbg24 ve MaHlass sizlerin burcunu hiç tahmin edemiyırum.
Diğerlerinin az buçuk aklıma bişiler geliyo.
En azından hangi grupta olabilecekleri.
Mesela Loveali nin terazi olduğunu TuRuNCu nun balık olduğunu hemen tahmin etmiştim

Adetim 10-12 gün gecikti canim, 3 kere de gebelik testi yapmistim 2 gün geciktiği zaman negatif cikmisti, son 3 aydir sadece beni emiyor bebeğim , emzirmek adeti geciktiriyormus diye duydum bu yüzden olabilir mi ? Hamile olma ihtimalim var mi sence , tekrar mi test yapsam ? Dogumdan 3 ay sonra ilk adetimi mayista oldum,haziran temmuz da düzenliydi, agustosta böyle oldu nedense..hayir korunuyoruz da hamileysem şok yaşarim...

Bu arada kizlar yeni oto koltugu aldim kizima, Besafe'in 6 aylik-4yaşa kadar olan modelinden..biraz pahali oldu ama Adac testinden basarili sekilde gecen tek koltuk buymus..ve kizimin güvenligi söz konusu sonucta, değer yani...koltukta beni en cok cezbeden özelliklerden biri de yatarak gitme özelliği var, 3 pozisyonu var,cumartesi de trabzon yolcusuyuz, bakalim yolculuk nasil olacak..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…