2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
ya ben 200lük günde 3 tane alıyordum ilk zamanlar şimdi 2 ye düştü ama hiç almak istemiyorum allah biliyor ya. dr kes dese de hiç kullanmasam. ilk doktoruma devam etsem hiç vermeyecekti sadece dinlen diyecekti.
Bnmde hic icesim gelmio ama sanki icmesem bir sey olsa kendimi suclu hissederim die iciyorum su skntili surecleri bir an once atlatirz insallah

Bu arada arkadaşlar yukarıda konusu geçmişken sorayım şimdi ben iki Dr a görünüyorum tabii bunu isteyerek yapmadım birine panikle gittim :KK70: ama kendi Dr unun ölçümüne göre 9+5 olmam gerekirken o gün diğer Dr da 9+4 çıktım.. Bnm Dr umun cihazı daha iyi görüntü feln daha net bu fark ultrasondan mı konaklanıyordur acaba ?

Sorunun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama ben de aynı dertten müzdaribim kimyon çayı iç çok iyi geliyor doktorlar bebeklere bile tavsiye ediyorlar için rahat olsun ama sadece kimyonla hazırla baska bişey katma içine umarım sende faydasini görürsün

Kimyon cayi nasil yapiliyor? Toz kimyonla mi? Gaz sancisi devam ediyor hala:KK43:

Bu arada arkadaşlar yukarıda konusu geçmişken sorayım şimdi ben iki Dr a görünüyorum tabii bunu isteyerek yapmadım birine panikle gittim :KK70: ama kendi Dr unun ölçümüne göre 9+5 olmam gerekirken o gün diğer Dr da 9+4 çıktım.. Bnm Dr umun cihazı daha iyi görüntü feln daha net bu fark ultrasondan mı konaklanıyordur acaba ?
Canım doktorun ölçümüne bağlı bişey o milim farkından kaynaklı bigün geride çıkmıştır hiç problem yapma

Aynen ben de katılıyorum bu progestan muhabbetine. Dr da bana aynısını söyledi. Sağlıksızsa , düşeceği varsa düşer dedi. Belki ilaç bunu biraz geciktirir ama düşeceği varsa düşer dedi. Hakikaten de iki düşüğüm de öyle oldu. Sadece zamanını geciktirdi. Olan kalçama oldu o iğnelerden yürüyemedim ve bir de aşırı kabızlıkla boğuşmuştum.
Ayrıca yatmanında hiçbir faydası olmadığını belirtmişti Dr. O kadar yattım yine düştü. Herşey Allah'ın takdiri..

ya ben 200lük günde 3 tane alıyordum ilk zamanlar şimdi 2 ye düştü ama hiç almak istemiyorum allah biliyor ya. dr kes dese de hiç kullanmasam. ilk doktoruma devam etsem hiç vermeyecekti sadece dinlen diyecekti.
Canım ben lekelenmem başladığında doktorum iki doz birden ignesini vurdurdu günde üç defa hapini verdi ilk gün vurdum mahvoldum kendimden geçtim başımı yastiktan kaldiramadim devlette başka bir doktora gittim anlattım durumumu doktor progestanin değil ignesini ılacini bile hastalarima vermiyorum berbat bir ilaç dedi bana üç günde bir proluton iğne verdi bunu vur dedi

Aynen ben de katılıyorum bu progestan muhabbetine. Dr da bana aynısını söyledi. Sağlıksızsa , düşeceği varsa düşer dedi. Belki ilaç bunu biraz geciktirir ama düşeceği varsa düşer dedi. Hakikaten de iki düşüğüm de öyle oldu. Sadece zamanını geciktirdi. Olan kalçama oldu o iğnelerden yürüyemedim ve bir de aşırı kabızlıkla boğuşmuştum.
Ayrıca yatmanında hiçbir faydası olmadığını belirtmişti Dr. O kadar yattım yine düştü. Herşey Allah'ın takdiri..

Bana hatta doğal akışına bırakalım ne olacağı varsa o olur Allah'ın taktiri dedi de bıraktırdı.. Çok kızmıştım o Zaman ama bırakmasaydım kalbinin durduğunu belki de çok geç anlardım ve Bebek de beni zehirleyebilirdi..

Kızlar aslında bende söylemek istememiştim ama bnm Drum da aynısını dedi düşecek olan düşer yaşayacak olan kalır bunun Protestanla ilgisi yoktur Bn seni Protestan a boğsam faydası yok demişti hatta ebe bi arkadaşım da aynısını söyledi bizim hiç bir hocamız önermezdi demişti.. Ama bu kadar Dr un da bi bildiği vardır ki kullandırıyordur diye düşünüyorum bi yandan da
Ya aslinda bnm doktorumda bebek sagliksizsa zaten duser progestan etki etmez dedi ama progestanda rahmin ortamini duzenleyerek bebege guzel bir ortam saglar dedi o yuzden bn kullanmaya devam ediyorum hakkimizda hayirlisi olsn

Bana hatta doğal akışına bırakalım ne olacağı varsa o olur Allah'ın taktiri dedi de bıraktırdı.. Çok kızmıştım o Zaman ama bırakmasaydım kalbinin durduğunu belki de çok geç anlardım ve Bebek de beni zehirleyebilirdi..
Kalbi durunca bebek zehirliyor mu bizi , ay Allah korusun :KK43:
Her hafta çağırmıyorlar ki bizi kontrole:110:

Kızlar bugun bebegımın durumunun iyi oldugunu ogrendım ama karnımdaki gazdan dolayı yapılan usg de karacıgerımde kıstler oldugunu ogrendım bırı 1.5 cm komplike kist digeri 4 mm basit kist 2-3 sene onceye kadar mr bıle olmustum bişey yoktu ne ara cıktı bunlar:KK43: korkma ama takıp ettır 6 ayda bır denildi bi fikri olan var mı komplike ne demek oluyo nette de bıse bulamadım

Kızlar bugun bebegımın durumunun iyi oldugunu ogrendım ama karnımdaki gazdan dolayı yapılan usg de karacıgerımde kıstler oldugunu ogrendım bırı 1.5 cm komplike kist digeri 4 mm basit kist 2-3 sene onceye kadar mr bıle olmustum bişey yoktu ne ara cıktı bunlar:KK43: korkma ama takıp ettır 6 ayda bır denildi bi fikri olan var mı komplike ne demek oluyo nette de bıse bulamadım
Neden oluyormuş ki o kistler , ilaç kullanmakla falan alakası var mı acaba ? Belki de hamilelikte ortaya çıkan birşeydir , sonra kaybolurlar..

cnmbilgim yok ama korkulacak bir sey yoktur insallah korkulacak bir sey olsa hemen gozlem altina alirlar 6 ay snraya randevu vermezler icini ferah tut

Cnm çok geçmiş olsun bu konuda hiçbir bilgim yok umarım biran once geçer.. ilaç flan kullanacak msn?

Hiç bilmiyorum ki canım, ama bak korkma takip ettir 6 ayda bir demiş dr. Tedavi yöntemi uygulanacak mıymış? Yoksa sadece 6 ayda 1 kontrol mu dediler canım?

P_20160817_171235.jpg

Kızlar 1,5 aylık olmuşuz . Kalbimizin sesinide duyduk . Simdilik sıkıntı yok

Kalbi durunca bebek zehirliyor mu bizi , ay Allah korusun :KK43:
Her hafta çağırmıyorlar ki bizi kontrole:110:

Cnm Bn yaklaşık 10 gün kalbi durmuş bir Bebek'le gezmişim Protestan ı yeni bıraktığım için herlde kanamam 10 gün sonra olmuştu Dr gittim kalbi durmuş deri zaten beklediğimiz bi şeydi mucize arıyorduk olmamıştı tabii o kafayla Dr a bunu sormadım ama bi kaç yerde okumuştum zehirliyormuş ölü Bebek.. Tabii az öncede yazdığım gibi bi ihtimal

Selam.
Ben 8 haftalik iken öğrendim doktor iki ay geçti deyip folik asit vermedi. Sadece vitamin yazdı. Başka bir doktora bunu da söyledim oda bu durumu onylamis oldu. Demekki ilk iki ay folik asit kullanılıyor.

Kızlar Benim Migdem çok ağrıyor yemek borum yanıyor böyle sıkıntıları olan var mı nasıl besleniyorsunuz hergün süt içmek gereklimi acaba
benim de 11. Hafta belirtiler bende de var sürekli birşeyler atıştırmak gerekiyor.. hergün süt icmesen de peynir yoğurt gibi şeylerle günlük ihtiyacını karsilamalisin.

Zehirleme olayi soyleymis. 7 8 haftalik bebek zehirlemezmis de dr sey demisti 12 haftalikken falan olsa zehirler. Allah hayirli saglikle evlatlar versin. Yurt disinda kullanilmiyormus progestan. Ama ben butun bunlara ragmen iciyorum icmezsem icim rahat etmeyecek yani.

X