2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
günaydin güzel anneleri...
dün bişey yemedim akşam bile az yedim.. canim bişey de istemiyordu ya.
bari kusmasam iyi olucam geçmedi ki:KK43:
17. haftasina kadar sürer bence. ilk bebegimde o şekilde sürdü.. 12. haftasi bitip rahat olan da var herkesin bünyesi farkli.

Ay inşallah 12 haftada biter cnm ya cidden çok zor insanın bütün enerjisini aliyor :KK43:

günaydin güzel anneleri...
dün bişey yemedim akşam bile az yedim.. canim bişey de istemiyordu ya.
bari kusmasam iyi olucam geçmedi ki:KK43:
17. haftasina kadar sürer bence. ilk bebegimde o şekilde sürdü.. 12. haftasi bitip rahat olan da var herkesin bünyesi farkli.
Benim önceki gebelikte 1-2 midem bulandı geçti, yani bu gebelikle alakası yook :KK43: inşallah 12.haftada kesilir 17ye kadar sürmez. Yemek yemeyi , su içmeyi özledim. Folik bile kalmıyo midemde içiyorum anında kusuyorum :KK43: nolcak böyle :KK43:

Bak saglik ocaginda 12. Haftadan sonra kalp atisina bakildigini bilmiodum hayatim.. Ben daha haber vermedim aile hekimine bu kontrolden sonra gitmeyi dusunuyorum..
İcimizde hep bi pimpirik kusu var ondan aradan biraz zaman gecince meraklanmaya baslioruz.. Bende persembeyi sabirsizlikla bekliorum.. Bide bundan onceki kontrollerde hep 3-5 gun fark cikiodu usg'de.. Oda aklima takiliyor ins daha artmamistir o fark yada gec dollenme falandir ins..

2 3 gun kafaya takilacak birsey degil yavrucm benm arkadasin 1 1.5 hafta geri cikiyordu ama biliyorduk gec dollenme oldugunu satini ona gore ayarladilar artik onu kabul ettiler.

Benim önceki gebelikte 1-2 midem bulandı geçti, yani bu gebelikle alakası yook :KK43: inşallah 12.haftada kesilir 17ye kadar sürmez. Yemek yemeyi , su içmeyi özledim. Folik bile kalmıyo midemde içiyorum anında kusuyorum :KK43: nolcak böyle :KK43:
susuz olmaz ki iç suyunu..
folik asit de iç. aç kalma canim. dün kv bana dedi ki
aç kalma kızım bak serum yersin.. bebegin gelişimi çok önemli dedi.
mahalle komşu hiç bişey yememişti. hergün serum yemiş .öle deyince bende yedim işde zar zor işde.

Günaydın . Ben de cok sık yazamasam da burayı takip ediyorum. cimcimegfb cimcimegfb beni de ekler misin ? Yas 35 istanbul 2.cocuk dogum tarihi 3 mart. Persembe 11+6 muayene ikili test ve ense kalinligi var. Hayirlisiyla guzel haberler alirim insallah. Mide bulantisi kusma hicbir sey olmadi bugune kadar ilkinde de olmamisti cok sukur . Aksamlari karnim cok sis ve sert . Davul gibi oluyorum . Goren de 6 aylik zanneder. Beylikduxu medilife hastanesi selda hanima gidiyorum. Hepimize keyifli hamilelikler dilerim. Rabbim bebeklerimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin insallah.

susuz olmaz ki iç suyunu..
folik asit de iç. aç kalma canim. dün kv bana dedi ki
aç kalma kızım bak serum yersin.. bebegin gelişimi çok önemli dedi.
mahalle komşu hiç bişey yememişti. hergün serum yemiş .öle deyince bende yedim işde zar zor işde.
Ya bende ondan korkuyorum serumluk olcaz diye :KK43: midemde kalmıyolar ki anında çıkıyor, kusma için ilaç kullanmayı çok istemiyorum tatil öncesi yolculukta filan zorlanmayım diye ilaç verdi dr çok ilaç yanlısı değildir hatta hiç değildir, ben yalvar yakar istedim. Şimdide almamaya çalışıyorum ama nolcak böyle bilmiyorum :KK43:

Ya bende ondan korkuyorum serumluk olcaz diye :KK43: midemde kalmıyolar ki anında çıkıyor, kusma için ilaç kullanmayı çok istemiyorum tatil öncesi yolculukta filan zorlanmayım diye ilaç verdi dr çok ilaç yanlısı değildir hatta hiç değildir, ben yalvar yakar istedim. Şimdide almamaya çalışıyorum ama nolcak böyle bilmiyorum :KK43:
yemeye çalış. kusmamaya çalış..
bende kusacak gibiydim tuttum kendimi.. bi dişari çikip hava aldim geçti..
bazen oluyor havasiz bi yerlerde...
aç kalma canim.. yemeye calış azicik işde bebege vitamin lazim. zaten bebek kandan besleniyor enerjin kalmiyor senin. o yüzden bişey canin istemiyor ama yemeye çalışmalisin.

Kızlar doktor dün bana decavit verdi daha kullanmaya başlamadm çok büyük bir hap sizce onu yutarsam kusar miyim? Birde folic asiti bırakıyoruz degl mi artik ? Çok soru sordum kızlar ama ben progestani günde 3 tane alttan alıyordum ya doktor gerek yok dedi crinone diye bi jel verdi bu jel nasıl birşey ve internette okudum sanırım çok tahris ediyormuş orayı benimde zaten prigestandan çok kötü tahriş oldu buda daha beter eder mi?

Canm ya tek gitmesen aslında ne olur ne olmaz
tekim kadin bana bakiyo noldu diye..
bende bayılacam dedim fenalik geldi dedim anlamiyor noldu diyo mal kadin...
sora az kalinca indim.
bankta oturdum kendime geldim sorada..
aradimkayinpederimi arabayla almaya geldi . saolsun
ölçtürdük. tansiyonum çok düşmüş

yemeye çalış. kusmamaya çalış..
bende kusacak gibiydim tuttum kendimi.. bi dişari çikip hava aldim geçti..
bazen oluyor havasiz bi yerlerde...
aç kalma canim.. yemeye calış azicik işde bebege vitamin lazim. zaten bebek kandan besleniyor enerjin kalmiyor senin. o yüzden bişey canin istemiyor ama yemeye çalışmalisin.
Denerim ama tutamıyorum zaten yemesemde safra çıkıyor , yesem anında kusuyorum yemezsem içim çıkıo o derece fena. Allah yardım etsin :dua: Sende bu halde tek başına çıkmamaya çalış dışarıya vs.

Kızlar doktor dün bana decavit verdi daha kullanmaya başlamadm çok büyük bir hap sizce onu yutarsam kusar miyim? Birde folic asiti bırakıyoruz degl mi artik ? Çok soru sordum kızlar ama ben progestani günde 3 tane alttan alıyordum ya doktor gerek yok dedi crinone diye bi jel verdi bu jel nasıl birşey ve internette okudum sanırım çok tahris ediyormuş orayı benimde zaten prigestandan çok kötü tahriş oldu buda daha beter eder mi?
folik asiti birakmamalisin.. ilk 3 ay diyo ama hamileliği boyunca içilir..
doktor ne derse onu yap. önemli olan senin ve bebegin sağlığı

12.haftada genelde folik bıraktırıp vitamine geçiyorlar. Öncesinde de vitamine başlatanlar oluyor. Ben previte possitive kullanıyordum kusmam çok artınca folic-1 e geri döndüm. Umarım decavit kullanımca kusmazsın :dua:

X