2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
@sevgininkokusu benimde perşembe randevum, zaman durdu yine geçmiyor. Bugün bel ağrım dışında kasıklarımda ufak sancılar yok oldu, bu seferde hissedemiyorum diye panikliyorum. Ağrı sancı olsa bi dert olmasa başka dert. Her şekilde dertlenecek birşeyler buluyorum artık :) Sen hangi şehirdesin?

@Svartbabe tatlım tatile gittin ama tadına varamıyorsun, kafanı boşalt diye gitmedin mi sen oraya? Bence kendini iyi hissettiğin zamanlarda çık bahçeye, balkona temiz hava al, iki muhabbet dedikodu vs yap kafan dağılsın. Yine dik oturma, arkana al yastığını uzat bacaklarını ohhh mis :) Ben evde tek başıma sıkıntıdan patlayacağım mesela. Bekliyorum eşim gelsin bana iş yerinde olan biteni anlatsın iki farklı konu konuşayım ilgim dağılsın diye. İmkanım olsa adamı işe yollamıycam da para lazım işte yapıcak bişey yok :)

@tugbagun hayırlı olsun bebişin, son adet olduğun tarihi biliyorsan hesaplayabilirsin kendin haftasını. Doktor daha bebeği görmediği için öyle demiştir belki.
benim de persembe be bu sefer iyi hissediyorum. guzel olacak sen de iyi seyler dusun

Kızlar hamileyken araba kullanılıyor mu? Şimdi ihtiyaç duymuyorum ama okul açılınca mecbur Kalıcam :KK43:

Umarım aşağıdaki bilgilerin faydası olur cnm.

HAMİLELİKTE NELER ZARARLI? NELER ZARARSIZ?

Dikkat ediniz: Buradaki bilgiler normal ve herşeyiyle problemsiz bir gebelik için yazılmıştır, ancak gebelikte problem veya ekstra bir durum varsa bu kriterler değişebilir. Örneğin normal bir gebelikte otomobil yolculuğu serbesttir ve hiçbir sakıncası yoktur ancak kanama olan bir gebelikte veya diğer bazı problemlerin varlığında otomobil yolculuğu sakıncalı olabilir.

Gebelikte neler serbesttir, zararsızdır?
- Araba Kullanmak >>
- Otomobil yolculuğu >>
- Uçak yolculuğu >>
- Yürüyüş >>
- Koşma (Aşırı ve uzun olmamalı) >>
- Yüzme >>
- Egzersiz (Aşırı ve uzun olmamalı) >>
- Cinsel İlişki (Kanama ve erken doğum tehtidi yoksa) >>
- Saç boyatma >>
- Epilasyon, ağda >>
- Çay, kahve, kola, bitkisel çaylar (Az miktarda) >>
- Balık, ton balığı >>
- Emniyet kemeri >>
- Akupunktur >>
- Cep telefonu (Aşırı kullanmak önerilmez, açıklamayı okuyunuz) >>
- Manyetik güvenlik kapıları (Alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında) >>
- Metal arama detektörleri (Güvenlik görevlilerinde) >>
- Mikrodalga fırın >>
- Omega 3 (Balık yağı) >>
- Kedi, köpek, kuş beslemek (Dikkat etmek gerekir) >>
- Vejetaryenlik >>
- MR çektirmek >>
- Vajinal muayene ve ultrason >>
- Bebeğe müzik dinletmek >>

Gebelikte neler yasaktır, zararlı olabilir?
- Sigara >>
- Alkol >>
- Uyuşturucu maddeler >>
- Röntgen >>
- Tomografi (CT) >>
- Tatlandırıcılar >>
- Sauna, hamam, kaplıca >>
- Çiğ et, çiğ köfte, iyi pişmemiş yumurta, pastörize edilmemiş süt >>

Canım bugün okudum üç aya yaklastinmi ağrılar azalıyor
İçim rahatladı biraz canım ya ne zorlu bi süreç valla Allah yardımcımız olsun
İnan hiç bir fikrim yok, çok bilinmeyenli denklem gibi bir şeymiş bu hamilelik bir tek onu anladım :) Hani birbirimizin belirtileride birbirini tutmuyor ki fikir yürütelim. Bugün eşim işe gitmeden evvel oturdum ağladım ben bunu hissedemiyorum ama yaaaaa diye :) Duygu durumları zaten aldı başını gidiyor. Ben perşembeye kadar böyle bi ağlar bi gülerim artık, sonra 1 gün kadar mutlu gezer hemen ardından endişelerime kaldığım yerden devam ederim diye düşünüyorum çünkü hep böyle oluyor.
Ben de senin gibiyim inan, doktorumu aramayı bile düşündüm ama cuma gününe az kaldı dayanıcam bikaç gün daha artık senin de az kalmış kontroleinşallah güzel haberler alırız burdan mutlu mutlu paylaşırız :)
Kızlar hamileyken araba kullanılıyor mu? Şimdi ihtiyaç duymuyorum ama okul açılınca mecbur Kalıcam :KK43:
Ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri kullanıyorum işe arabayla gidiyorum çünkü ama internette de okuduğum kadarıyla bi problem teşkil etmiyormuş emniyet kemeri karnınız sıkmasın diyodu sadece

Çoğumuzun randevusu perşembe güzel haberlerle dönelim inşallah hepimizde.Kızımı artık daha dikkat ederek alıyorum kucağıma ama hep bi tedirginlik oluyo bende ya karnıma vurursa yanlışlıkla diye tecrübeli anneler siz ikinci hamileliklerinizde nasıl yaptınız kucağımıza illaki alıcaz ama korkuyorum bide kanamam da oluyor anlayacağınız karışığım bugün ben:)

benim de persembe be bu sefer iyi hissediyorum. guzel olacak sen de iyi seyler dusun

İnşallah tatlım inşallah, bu perşembe kontrolü olan bir sürü hamiş var belli ki. Hepimiz çok güzel haberlerle gelelim yeter ki başka bir isteğim yok. Sen naptın gideceğin dr karar verdin mi? Aynı merkeze devam mı edeceksin?

Umarım aşağıdaki bilgilerin faydası olur cnm.

HAMİLELİKTE NELER ZARARLI? NELER ZARARSIZ?

Dikkat ediniz: Buradaki bilgiler normal ve herşeyiyle problemsiz bir gebelik için yazılmıştır, ancak gebelikte problem veya ekstra bir durum varsa bu kriterler değişebilir. Örneğin normal bir gebelikte otomobil yolculuğu serbesttir ve hiçbir sakıncası yoktur ancak kanama olan bir gebelikte veya diğer bazı problemlerin varlığında otomobil yolculuğu sakıncalı olabilir.

Gebelikte neler serbesttir, zararsızdır?
- Araba Kullanmak >>
- Otomobil yolculuğu >>
- Uçak yolculuğu >>
- Yürüyüş >>
- Koşma (Aşırı ve uzun olmamalı) >>
- Yüzme >>
- Egzersiz (Aşırı ve uzun olmamalı) >>
- Cinsel İlişki (Kanama ve erken doğum tehtidi yoksa) >>
- Saç boyatma >>
- Epilasyon, ağda >>
- Çay, kahve, kola, bitkisel çaylar (Az miktarda) >>
- Balık, ton balığı >>
- Emniyet kemeri >>
- Akupunktur >>
- Cep telefonu (Aşırı kullanmak önerilmez, açıklamayı okuyunuz) >>
- Manyetik güvenlik kapıları (Alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında) >>
- Metal arama detektörleri (Güvenlik görevlilerinde) >>
- Mikrodalga fırın >>
- Omega 3 (Balık yağı) >>
- Kedi, köpek, kuş beslemek (Dikkat etmek gerekir) >>
- Vejetaryenlik >>
- MR çektirmek >>
- Vajinal muayene ve ultrason >>
- Bebeğe müzik dinletmek >>

Gebelikte neler yasaktır, zararlı olabilir?
- Sigara >>
- Alkol >>
- Uyuşturucu maddeler >>
- Röntgen >>
- Tomografi (CT) >>
- Tatlandırıcılar >>
- Sauna, hamam, kaplıca >>
- Çiğ et, çiğ köfte, iyi pişmemiş yumurta, pastörize edilmemiş süt >>

Epilasyon zararlı diye biliyorum ama?

Canım seninle aynı gundeyiz ben bugun 6+6 günlük oldum daha bebisini gormedinmi

Yok görmedim . Acele etmiyorum . Bu perşembeydi Randevum ama az önce mhrs den baktım dr la alakalı bir sıkıntı çıkmış . Başka dr dan randevu aldım. Oda haftaya perşembeye oluyor . Daha çok var bebegimi gormeye.

Siz gittiniz mi hastaneye . Kese ve kalp atışlarını duydunuz mu

Bende kullanıyorum. Niyeki düşük tehliken mi var :KK43: şimdi kullanmasamda bende okula giderken kullanıcam mecburen
Yanı Hafıf kanamalarım arada oldugu için iğne ve ılac kullanıyorum bende ve sıcakta durmamam konusunda da uyardı canım ama yapcak bıse yok bende kullanıyorum gereklı olunca

Epilasyon zararlı diye biliyorum ama?

O konuda fikrim yok inan, ben (jinekolojivegebelik.com/) sitede yazanları bilgi sağlaması açısından paylaştım sadece. Zaten en başında tamamen normal sağlıklı gebelikler için geçerlidir diyor. Elbette ki hiç bir bilgi tamamen doğrudur diyemem. En iyisini doktorlarımız bilir ve söyler, o yüzden aklımıza takılanları onlara sormakta fayda var.

Kızlar epılasyon demıstık senelerdir yaptırdıgım epilasyon bosa gıttı resmen cıkıyo kıllar cok kalın degıl ama cıkıyo hormonlardanmı anlamadım hatta hamılelıkte rahat ederim dusunurdum ama cıkıyo kıllar :KK43:

Yok görmedim . Acele etmiyorum . Bu perşembeydi Randevum ama az önce mhrs den baktım dr la alakalı bir sıkıntı çıkmış . Başka dr dan randevu aldım. Oda haftaya perşembeye oluyor . Daha çok var bebegimi gormeye.

Siz gittiniz mi hastaneye . Kese ve kalp atışlarını duydunuz mu
Bende pazartesi günü gidcem kendi doktoruma gitmek istedim oda çok yoğun olduğu için haftaya pazartesi gününe randevu alabildim

Artık canm bisiler ceksin istiorm kusmaktan mahwoldum hiç bişi yiemiorm:KK43:(( midesi bulanp kusanlar ne yio :KK43:(

Artık canm bisiler ceksin istiorm kusmaktan mahwoldum hiç bişi yiemiorm:KK43:(( midesi bulanp kusanlar ne yio :KK43:(
Bugün doğru dürüst birşey yemedim.ekmeğe süzme yoğurt sürüp onu yedim. Yoğurt biraz bastırıyor.

Yediğim bir yemeği bir daha görmek bile istemiyorum,siz de öyle misiniz?

X