2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar bugün tahlil sonuçlarımı göstermek üzere doktora gittim. Doktor bana kızamıkçık mı geçiriyorsun diye sordu. Deride kızarıklık ya da döküntüm olmadığını söyledim ama bazen bu belirtiler olmadan da halsizlik gibi şikayetlerle geçirilebiliyormuş. Yakın zamanda ateşli bi hastalık geçirdin mi dedi hayır dedim. Hemen enfeksiyon hastalıklarına görünmelisin dedi ve bunu söylerken yüzündeki ifadeden ciddi bişey olduğunu anladım. Doktora randevu aldım gidene kadar tabiki netten ne olduğuna bakayım dedim ve okuduklarımdan sonra adeta yıkıldım. Ilk 12 haftada ortaya çıkarsa büyük ihtimal gebeliği sonlandırıyorlarmış. Düşük ihtimali dışında ölü doğum ya da engelli olarak doğma ihtimali epey yüksekmiş. Ihtimaller bile bu kadar acıyken yaşaması kimbilir nasıldır. Allah hepimizin yardımcısı olsun
Canım ne yaptın. Bunu biliyorum. Anne Çocuk Sağlığı dersi hocamız söylemişti. Çocuk düşününce Sağlık ocağında kkk aşılarını vurdurdum. Bu durumu doktorlar önemsemez. Ama hamilelik döneminde geçirilmesi çocukta ciddi sıkıntılara yol açarmış. Inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

Çok yiyen var işte aslında aynı şeker alınıyor ama herkes şeker yüklemesine daha önyargılı :) Yok yok olmaz rahatsız ederse belki baharatından eder onun dışında enfeksiyon açısından olmaz çiğ et içerirse riskli.Canın çektiyse ye tabi afiyet olsun :))

Yedim Az önce yeşillikleri bol suda yıkadım ve sirkeli suda beklettim Biraz. :) yedim midem rahatladı biraz eksi ve tuzlu olunca tabi :)

Benim canımhiç tatlı şeyler istemiyor dondurma falan kesinlikle yiyemiyorum. Hem böyle tuzlu hamur işli çiğ köfte gibi ekşili şeyler istiyorum iştahımın da maşallahı var :)

Öncelikle sabah çok huzurlu bi giriş yaptım.dr r andevusundan güzel haberlerini beklediğim arkadaşlarımdan biri den müjdeyi okudum çok mutlu oldum.
Sonrasında bi arkadaş bi soru sordu kendi yapıp yapmicam ve benim için saçma olan TEST hakkında yorum yaptım.
Üstün koru okuyup bodozlama dalan ve altında başka şeyler arayan arkadaşlar için yazıyorum TEST ler hakkında konuştum dr lar içi değil ki benim babam hali hazirda çapa unv.görevli.

Bana kalkıp dr ların okuduğu dirsek egittigi hakkında demagoji yapmaya gerek yoktu konu onlar değildi .Ben bu dan önceki gebeligimde her kanamada kime kostüm kimden ilaç vs istedim günde 3 kere gittiğimi bilirim.
Konuyu dr lara uzaktan arkadaşa bunu anlayamadım.

Sonrasinda da eski mevzulara giden bi kişi daha çıktı.

Beni ilk düştüğünden sonra bu gebeligimde riskli 7 senelik ozlemim benim kuzum hepinizinki kadar benimkide bana kıymetli .

Sigara alışkanlığım var ve bundan kurtulmaya çalışıyorum şurada birşeyler öğrenmeye zaman geçirmeye geliyorum ama bazı arkadaşlar sayesinde içmemek için zor durduğum aliskanligimi sağ olsunlar tektiklediler .

Kimde ne hakkım varsa helal olsun .Ben devam edemiyecegin.
Yanlız bu gibi bir çoğumuz için sıkıntılı geçen bu süreçte kimse kimsenin üzerine sıçrayıp sırf ben haklıyım o öyle değil sende böyle dusunemezsin gibi yaklaşıp canını sikmasin.Bana böyle yaptınız.

Hoşçakalın.
Bizi bırakma arkadaşım lütfen :KK43:

Hepimiz çiğ köfte mi istemişiz :KK70: Akşam ilk işim çiğ köfte yemek olacak :KK70: Yeşillikleri iyi yıkanmamış oluyor ona dikkat etmemiz gerekir sanki
Ben de oğluma doğuma gitmeden bikaç gün önce çiğ köfte yemiştim. Emzirme döneminde gaz yapar diye tüketemem diye yemiştim.

Çiğ köfte benim de aklımda bayadır :KK70: ama yemek istemiyordum şimdi sizden güç alarak yiyeceğim sanırım :KK70:

Bizim buradaki Çiğköfteci Sait. Oradakinde et var mıdır acaba, bilen var mı? Siz nerden alacaksınız?

Yedim Az önce yeşillikleri bol suda yıkadım ve sirkeli suda beklettim Biraz. :) yedim midem rahatladı biraz eksi ve tuzlu olunca tabi :)
Oh afiyet olsuun :)
Benim canımhiç tatlı şeyler istemiyor dondurma falan kesinlikle yiyemiyorum. Hem böyle tuzlu hamur işli çiğ köfte gibi ekşili şeyler istiyorum iştahımın da maşallahı var :)
Ben de bu pastane dondurmalarına bayılıyorum, külahta satılan. Onun dışında tatlı yok :) Aman iştahsızlık çok kötü, iyi böyle :)

Arkadaşlar daha önce aranızda konuştunuz mu acaba, kaçıncı haftadan sonra sırt üstü yatmamak gerekiyordu. Bilen ya da hatırlayan var mı? Sola yatmak gerekiyordu, onu hatırlıyorum. Onun sebebi de çocuğa besin götüren damarlar sağ tarafta olduğu içinmiş.

merhaba kızlar tazecik bir anne adayı olarak bende mart 2017 annesi olacağım Allah kısmet ederse..

ay böyle yazınca da bir garip oldu hala anne olabileceğim fikri garip geliyorda bana :anne:

sağlıkla kucağımıza alırız inşallah hepimiz :KK200::nazar:
Hadi bakalım Allah tamamına erdirsin :) Bdv de bir kaç kez konuna denk gelmiştim gebe kalma sürecinde mesajlarını okumuştum çok sevindim senin adına :) Kucağına almak nasip olsun pembesucum :)

Ben de oğluma doğuma gitmeden bikaç gün önce çiğ köfte yemiştim. Emzirme döneminde gaz yapar diye tüketemem diye yemiştim.
Çok mantıklı :KK70:
Çiğ köfte benim de aklımda bayadır :KK70: ama yemek istemiyordum şimdi sizden güç alarak yiyeceğim sanırım :KK70:

Bizim buradaki Çiğköfteci Sait. Oradakinde et var mıdır acaba, bilen var mı? Siz nerden alacaksınız?
Çiğköfte çılgınlığı başladı zengin edicez hepsini :KK70: Benim bildiğim etli çiğköfte satmak yasak ama yine öğrenmek lazım. Ben çok şubesi olanlardan birinden alırım oses, komagene ya da adıyamanlı gibi..

Kızımız olcak nedir böyle eksi turşu istekleri ya :) bir çiğköfte isteyen de benim akşam esim getirecek. Burda okuyunca bu kadar olur dedim ya. :KK70: Sabatanda turşu suyu içtim salatalık turşusu yedim

Çok mantıklı :KK70:

Çiğköfte çılgınlığı başladı zengin edicez hepsini :KK70: Benim bildiğim etli çiğköfte satmak yasak ama yine öğrenmek lazım. Ben çok şubesi olanlardan birinden alırım oses, komagene ya da adıyamanlı gibi..
Ahahahah aynen :KK70: Ben İzmitliyim, burada sait zinciri var adeta :KK70: çiğköfte denince akla gelen ilk isim sait :KK70: bide tatlıses i biliyorum başka bildiğim yok.

Arkadaşlar daha önce aranızda konuştunuz mu acaba, kaçıncı haftadan sonra sırt üstü yatmamak gerekiyordu. Bilen ya da hatırlayan var mı? Sola yatmak gerekiyordu, onu hatırlıyorum. Onun sebebi de çocuğa besin götüren damarlar sağ tarafta olduğu içinmiş.
Ya ben pek bilemedim sanırım kendin zaten sırt üstü yatamayacak duruma geleceksin. Ben nasıl rahat ediyorsam yatıyorum. yüzüstü oluyo bazen, genelde solda

Geçen market alışverişi yapıyoruz, zeytin reyonundan geçerken yeşil zeytin gördük çok canım istedi aldık arabaya biner binmez poşeti aldım daha ordayken yemeye başladım sanırım bi 10/15 tane yemişimdir. :KK70: Görmesem aklıma gelmez, görünce canım çekti sadece.

Kızımız olcak nedir böyle eksi turşu istekleri ya :) bir çiğköfte isteyen de benim akşam esim getirecek. Burda okuyunca bu kadar olur dedim ya. :KK70: Sabatanda turşu suyu içtim salatalık turşusu yedim
Allaah ağzım sulandı :KK53: turşu suyu hiç içmedim şu an istiyorum resmen
Ahahahah aynen :KK70: Ben İzmitliyim, burada sait zinciri var adeta :KK70: çiğköfte denince akla gelen ilk isim sait :KK70: bide tatlıses i biliyorum başka bildiğim yok.
Ay kap o zaman hemen :rolleyes:

X