2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bizim babamız ilkinden çok daha heyecanlı olduğundan daha 8 haftalık felandı söyledi. Hatta herkese söyledi. Oğluşum ilk başta çok sevindi ama bir ara kanamam oldu, görümcemler de onun yanında konuşmuşlar kanamam var diye. O zamandan beri biraz tepkili. Sanki bebek yüzünden bana bir şey olacak diye korkuyor. Tabi kanama deyince çocuk kim bilir ne getirdi gözünün önüne. Ama bizimkiler de bebek değiller canım bilsinler zaten. Böyle bir mutluluğu onlarsız yaşamak haksızlık olur gibi geliyor bana. Bizimki erkek istiyor. Kız olma ihtimaline alıştırmaya çalışıyoruz :) Seninki de kız mı istiyor yoksa :)

Bence de haksızlık olurdu haklısın..Aynen bizimki de kız olsun istiyo çok, babamız erkek olsun istiyo sağlıkla alalım da kız erkek fark etmez benim için

Değişiyormuş :110: beta hcg ye bağlı olduğu düşünülüyor o da belli bir haftadan sonra azalıyor hamilelikte , 16 dan sonra biter tamamen sanırım ama belli de olmaz herkeste farklı ya bazısı hiç yaşamıyor ne güzel:KK51:

Değişiyormuş :110: beta hcg ye bağlı olduğu düşünülüyor o da belli bir haftadan sonra azalıyor hamilelikte , 16 dan sonra biter tamamen sanırım ama belli de olmaz herkeste farklı ya bazısı hiç yaşamıyor ne güzel:KK51:
Ah ahhh bende de aksam bu saatten sora ne yesem cikartiyorum sanki bogazimdan asagiya inmiyor yediklerim:KK43:

Kizlar bugun midemi usutmusum galiba agrim oldu ama gecti simdi sadece gaz sancisi gibi kaldi o da hareket edince oluyor valla korktum

Arkadaşlar daha önce aranızda konuştunuz mu acaba, kaçıncı haftadan sonra sırt üstü yatmamak gerekiyordu. Bilen ya da hatırlayan var mı? Sola yatmak gerekiyordu, onu hatırlıyorum. Onun sebebi de çocuğa besin götüren damarlar sağ tarafta olduğu içinmiş.
bende merak ediyorum onu hatta ben hala karnımın ustune yatıyorum daha hiç göbeğim çıkmadığı için bi problem olmaz inşallah..sadece yatarken goguslerim acıyor.. birde uykuda cok geriniyorum bişe olurmu acaba uzanmakla

Kızlar valla forumu terkedeceğim :)
Yok çiğ köfte yok turşu suyu :) hepsini de Can'ım çekti.turşu suyu bulmam zaten imkansız da bizim burada battalbey çiğköfte var.acaba güvenilir ve güzel midir bilmiyorum. Neyse şaka bir yana afiyet şifa olsun yedikleriniz :)

merhaba kızlar ALLAH bebeklerimizi sağlıklı bı sekılde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah aminn....takvımı nasıl yaptınız acaba bende yapmak ıstıyorumda

Cigkofteyle ilgili farkli doktorlardan yorumlar okudum evet etsizin zaararli olacagini sanmıyorum ama icine ne koyduklarini da tam olarak bilmiyoruz kendime kisir yapip yemeyi dusunuyorum eger canim cok cekerse nacizane fikrim budur

Kızlar valla forumu terkedeceğim :)
Yok çiğ köfte yok turşu suyu :) hepsini de Can'ım çekti.turşu suyu bulmam zaten imkansız da bizim burada battalbey çiğköfte var.acaba güvenilir ve güzel midir bilmiyorum. Neyse şaka bir yana afiyet şifa olsun yedikleriniz :)
Haklısın canım ya insanın canı cekiyo ister istemez hakkını helal et markette turşu varsa onun suyundan iç bende öyle yaptim

Cigkofteyle ilgili farkli doktorlardan yorumlar okudum evet etsizin zaararli olacagini sanmıyorum ama icine ne koyduklarini da tam olarak bilmiyoruz kendime kisir yapip yemeyi dusunuyorum eger canim cok cekerse nacizane fikrim budur
mantıklı dusunmussun canım ama ikisinin yeri ayrı kisirda yesem illa canım diğerini çeker eminim

Kizlar uyku pozisyonu konisunda bilgi vereyim. 12ye kadar yuzustu dahil her pozisyondda yatabilirsiniz. 12-24 arasi sirt ustu yan yatabilirsiniz. 24ten sonra da sadece yan ozellikle sol yan. Simdiden sola yatmaya calismayin o bebek buyuyunce oluyor. Bana doktor demisti.

Belli başlı yasaklar dışında çok pimpirik yapmayın kızlar sonuçta marketten çikolata yoğurt vs bir sürü şey alıyoruz hemen hepsi katkı maddeli , istesek de istemesek de maruz kalıyoruz yani çok abartılmadığı sürece canı çektiğinde kişinin arada yemesinden sorun olmaz diye düşünüyorum.Bana tüp bebek doktorum kızartmalardan ve çok tuzlu şeylerden uzak durmaya çalış dedi , turşu bu konuda biraz riskli ama kesin yasak gibi bir şey dememişti arada tüketilinebilir bence.

Yerini tutar mı ya :) Dozunda arada kaçamak yapsak sanki pek bişey olmaz :p Sonuçta genel olarak dikkat ediyoruz.

Herşey normal ilerler ideal kilo alımı olursa sanırım bende 86 gibi olu cam ama ben şimdiden 3 parça bisi aldım çünkü evde rahat o lamiyordum .
Yanlız naçizane tavsiyem takım alırken gecelik misali mutlaka alt kısmın lastiğini kontrol edin keza benimki küçük geldi :işsiz:
Hamilelik takim pijama olmali. Ben gecen yil 34 liraya atmisim kalin hem de. Bilmiyorum bebeğim olursa da giyerim diye.. Bebeğimi kaybedince onlari giyemedim kaldi.. İkincisinde olsa yine ayni giycem çünkü hevesim kursagimda kalmisti. Başka da alirim. İkinci bebegime abisinin kiyafetleri giydirmek istemedim. Verdim başka birilerine. Bi kaç parca biraktim onlari giydirir miyim bilmiyorum. Giydirmem herade. O parca kiyafetler ani olarak kalsin neyse. Simdi kilo alaamiyorum aksine veriyorum tam 5kilo gitti nasil mi tuzsuz şekersiz hamurisisz pilav makarna tatli yemeyince cabuk gidiyor. Dogumdan sora ayni şekilde uygulamaya düşünüyorum:)

X