2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Daha önce 8 haftalıkken kürtaj oldum kalp atışı olmadığı için birde dış gebelik hikayem var yani bunlar beni strese sokan
Merhaba benimde 3 düşük yaptığım hamileliklerimde hiç bulantim olmamıştı.1 çocuğum var ona hamileyken bulantidan kafami kaldiramiyordum çok yanaydı.günde birkaç kez istifra ediyordum.şu an hamileyim hiç bulantim yok diye yine kürtaj olucam kaygısı yaşadım hep.ilk gittiğimde çok küçüktü keseyi göremedi. Ben kesin boş gebelik dedim.ikinci gittiğimde keseyi gördü. Ama kalp atışı göremedi. Ben yine aynı olumsuz dusuncedeydim.son olarak cuma gittim.bana göre 7+ u ltrasona göre 6+4 te kalp atışını duydum ve sok olsun.hatta doktora kesin mi yani diye sordumyani diycegim o ki başkalarının ki bulanıyor diye seninkinin de bulan si şart değilmiş. Yaşadım gördüm. Uzun yazdım ki seni rahatlatabileyim

Bende de kanama alani var bana da dedi dr agtin var mi diye. Sana dr istirahat verdi mi canim? Ben bir is yapmiyorum genelde yatiyorum.

Bende de kanama alani var bana da dedi dr agtin var mi diye. Sana dr istirahat verdi mi canim? Ben bir is yapmiyorum genelde yatiyorum.
Yok canım hatta moralım cok bozuldu dedim hayır hıc dert etme dedi amq sımdi herseyı ona baglar oldum acaba gececekmı kanama alanı nedir bu bahtsızlıgımız senın karnın ağrıyo mu

Yok canım hatta moralım cok bozuldu dedim hayır hıc dert etme dedi amq sımdi herseyı ona baglar oldum acaba gececekmı kanama alanı nedir bu bahtsızlıgımız senın karnın ağrıyo mu
Bende hafif adet agrilarim oluyor ama normal diye dusunuyorum. Bebek iyi oldugu surece kanama alani zarar vermezmis ama ben de cok dert ettim yani 5. Haftamdan beri var. Bir gun kanamam oldu kirmizi sonra bir ay kahve leke geldi. Senin var mi lekelenmen?

Kanaman var mı ki? Kanama alanı olup da kanaman olmadan bebeğe birşey olacağını sanmıyorum. Ki benim kanamam olduğu halde dün acile gittim kalp atışları görünüyordu hala içimizi ferah tutalım. Hepimizin aklında deli sorular... Ama iyi düşünelim iyi olsun ben hep dua ediyorum

Bende aynı şeyden kaygılıyım ama içime su serptin bugün doktora gidicektik gittik geri dönmek zorunda kaldım muayene olamadın o yüzden bebeğin durumunu merak ediyorum

Benim de 2 hafta önceki cuma ve dün kanamam oldu, dün ağrılı ve daha fazlaydı sonra geçti kahve devam ediyor her zamanki gibi. Acile gittim kanama alanı falan da göremedi niye oluyor bilmiyorum

Ben de aynı.işin garibi hem midem bulanıyor hem yiyorum.arada kussam bile tekrar yiyorum.neyse şikayet etmeyeyim :) çok şükür .

Bende aynı şekilde. Bulantı var ama çıkarma yok. Ins da olmaz

Benim hiçbir belirtim yok yine kötü düşünmek istemiyorum ama yinede sanırım ters giden birşeyler var

Üzülme yumiti farklı bir sıkıntın yoksa. Oğlumda bende hiç belirti yasamadim

Benim hiçbir belirtim yok yine kötü düşünmek istemiyorum ama yinede sanırım ters giden birşeyler var
Canım en başından beri böyle mi?? Olabilir ben tabi durumumu bilmiyorum daha kalp atışını görmedim ama her gün farklı belirtiler oluyor. Geçen hafta uykudan gözümü açamıyodum. Sonra deli gibi yorgundum hiç bulantım olmadı ama bugün dışarda bişiler yerken balık kızartıyolardı acayip tiksindim.bazen hiç karnım ağrımıyo mesela acayip üzülüyorum.

Sizin hergün adet ağrınız oluyo mu??

Bennde 9 haftalık kalp atışı duran gebeliğim oldu Allah göstermesin bir daha endişe hep var yani ama düşünmüyorum

Can'ım işte öyle olumsuz şeyler yasayınca korkuyor insan hamileyim bile diyemiyorum sevinemiyorum

Yani ara sıra kasık Ağrı'sı dışında bir belirtin yok hiç

Yani ara sıra kasık Ağrı'sı dışında bir belirtin yok hiç

Benim bugün 7.haftam. Göğüslerimin 1 beden büyümesi ve uyku halinden başka hiçbir belirtim yok.
Ara ara kasık ağrılarım var birde.. Bulantı, kusma yok.. Bazen yemekten sonra oluyor kuru bulantı soda filan içince geçiyor.

Bende hep kesin bende sorun var diye düşünüyordum ama doktorum normal olduğunu söylüyor. Herkeste aynı olacak diye birşey yok dedi. Gebelik öncesi tüm kan ve vitamin değerlerim de normal olduğu içinde fazla sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum dedi.

Haftasonu kalp atışı için randevum var, inşallah duyacağım.

Nasıl ya gerinince mi gitti Off çok üzücü ya allah bi daha yaşatmasın, sağlıkla kavuşun bu sefer

Tiroid hormonu düşüklüğü ile tsh düşüklüğü aynı şey değil ki sizin bahsettiğiniz tiroid hormon düşüklüğü , onda aksine tsh yüksek olur ve hipotiroidi göstergesidir , yazan arkadaşta tsh hormunu düşük yani hipetrioidisi var ama sınırda muhtemelen ilaç kullanımını gerektirmeyecek.

gelsene sende belirti olmusmuydu kalp durdugunda? Yoksa hersey yolundayken kontrolde mi cikmisti? Ayyy benim dr.un muayenesine tasinasim var sanki. 9 ay orda yasasam olmaz mi ki? Bir yandan sizleri rahatlatayim diyorum sonra bir bakiyorum kendim bermuda seytan ucgeninde girdapa kapilmisim...

Ayy yapmayın yaa sakin sakin takılıyorduk şurada Çok evham da iyi değil gerçi işte yaşamadan konuşması kolaydır da.. Höf neyseki yarın doktordayım

Kızlar bugün doktora gittim. Başka şehre tayin olduğum ve bu ilçede özel hast olmadığı için devlet hast gittim. Ultrasona girmek istemiyorum dedim kadın doktor kalp atışını duymam lazım dedi. Testlerde problem çıkarmasın diye alttan aldım. Sonra testleri istedi. Çok ters, aksi bir kadındı. İçim sıkıldı odada. 3 hafa sonra kalp atışını tekrar dinledim. Tosun gibi olmuş yavrum ayaklarını gördüm kıpır kıpır. Sırt üstü kaykılmış:) bebek 10+3 ultrasona göre 11. Haftada. Korkudan doktora soramadım hemşire bebek iridir sorun yok dedi. Öyle işte.

Bu hafta 2 li teste alacak sanırım beni. 11. Haftada dedi. Yarın kan testi sonuçlrını almaya gittiğimde söyler umarım. Şu testleri devlete kaktırayım da, sonra özelde pamuk gibi bir doktor bulurum. Bu memurlar çok vicdansız, duyarsız. Kadının saçını başını yolcaktım ama sabrettim sorun çıkarmasın diye. Belki de erkek doktor olsa farklı olabilirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…