2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Benimde düşük çıktı Dr hemen endokrine yönlendirdi. Birkaç test daha yapıldı. Ufaktan haşimato çıktı. :-) 14/15 hafta tekrar test sonrası ilaç alıp alamayacağıma karar verecek. Hamilelikte önemli değerler.
Tiroid hormonu düşüklüğü ile tsh düşüklüğü aynı şey değil ki sizin bahsettiğiniz tiroid hormon düşüklüğü , onda aksine tsh yüksek olur ve hipotiroidi göstergesidir , yazan arkadaşta tsh hormunu düşük yani hipetrioidisi var ama sınırda muhtemelen ilaç kullanımını gerektirmeyecek.
istersen soruyu tekrar oku. Tsh düşük demiş benimde tsh 0,27 çıktı yani düşük. İlaca başlanıp başlanılmayacapına tabiki Dr karar verir. Bu benim bir bir yaşadığım durum. Zaten ilaç kullanıma başlanacaksada yanında başka tahlillerde istiyor. Sizin yazdığınız cevabı anlamadım. Yani ne anlatıyorsunuz. Kaçırdığım bişey mi var.

Kızlar bugün doktora gittim. Başka şehre tayin olduğum ve bu ilçede özel hast olmadığı için devlet hast gittim. Ultrasona girmek istemiyorum dedim kadın doktor kalp atışını duymam lazım dedi. Testlerde problem çıkarmasın diye alttan aldım. Sonra testleri istedi. Çok ters, aksi bir kadındı. İçim sıkıldı odada. 3 hafa sonra kalp atışını tekrar dinledim. Tosun gibi olmuş yavrum ayaklarını gördüm kıpır kıpır. Sırt üstü kaykılmış:) bebek 10+3 ultrasona göre 11. Haftada. Korkudan doktora soramadım hemşire bebek iridir sorun yok dedi. Öyle işte.

Oyyy masallah sanada bebisinede. Şöyle guzel haberler alalimda icimiz ferahlasin azicik ya :)

istersen soruyu tekrar oku. Tsh düşük demiş benimde tsh 0,27 çıktı yani düşük. İlaca başlanıp başlanılmayacapına tabiki Dr karar verir. Bu benim bir bir yaşadığım durum. Zaten ilaç kullanıma başlanacaksada yanında başka tahlillerde istiyor. Sizin yazdığınız cevabı anlamadım. Yani ne anlatıyorsunuz. Kaçırdığım bişey mi var.
Evet sanırım anlaşamadık şöyle ki Tsh ınız düşükse haşimato olmazsınız haşimatoda tsh yüksek olur çünkü serbest t3 t4 düşük olur.Karşıdaki kişide Tsh düşük olduğu için sizin de yorumunuzda bende de düşüktü ufaktan haşimato çıktı dediğiniz için sanırım tsh ı değil serbest t3 t4 ü kast ettiğinizi belirtmiştim ama tshınız düşükmüş , dediğim gibi bu noktada da haşimato olmaz zaten onda tsh aksine yükselir çünkü.İlaç kısmına karışmadım doktoruna göstermesi gerektiğini zaten belirtmiştim.

Karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Kızlar bugün doktora gittim. Başka şehre tayin olduğum ve bu ilçede özel hast olmadığı için devlet hast gittim. Ultrasona girmek istemiyorum dedim kadın doktor kalp atışını duymam lazım dedi. Testlerde problem çıkarmasın diye alttan aldım. Sonra testleri istedi. Çok ters, aksi bir kadındı. İçim sıkıldı odada. 3 hafa sonra kalp atışını tekrar dinledim. Tosun gibi olmuş yavrum ayaklarını gördüm kıpır kıpır. Sırt üstü kaykılmış:) bebek 10+3 ultrasona göre 11. Haftada. Korkudan doktora soramadım hemşire bebek iridir sorun yok dedi. Öyle işte.
Ay çok güzell maşallah yaa :KK37: hareketlere geçtik artık kalp atışlarından :)

Kızlar anca yazabildim.
Gittik doktora hiç birşey değişiklik yok kesenin arkasında kocaman bir kanama alanı var öyle böyle değil baya çok artık iğne olmayacgm günde 3 kere progestan kullanıcam sadece. Doktor ya bu kanama bu çocuğu dusurecek ya da akacak yahutta vücut emecek ama ciddi anlamda dusuk riskim devam ediyor. Bebeğim kocaman olmuş kızlar onu öyle gordum ya nasıl kaybederim ben onu dayanamam :cry:

Benim de 2 hafta önceki cuma ve dün kanamam oldu, dün ağrılı ve daha fazlaydı sonra geçti kahve devam ediyor her zamanki gibi. Acile gittim kanama alanı falan da göremedi niye oluyor bilmiyorum
Ya iste ben bir yandan seviniyorum en azindan diyorum kanama alanindan geliyor. Ama iste hep tedirginlik var:KK43: allah saglikla almayi nasip etsin hepimize

S sevgininkokusu sanırım şeninde Bilgin var. Hamilelikte düşük çıkması, yüksek çıkmasından daha iyi dedi Dr. Bu durumla karışılaşan olursa panik yamayın. Benim bir kaybım olduğu için hemen endokrine gönderdi. Asıl takip Zaman'ında 14/15 hafta takibi önemli dedi. Bilmiyorum artık Rabbime emanet. Zaten doğumluların çoğu hemen endokrine yolluyor.

Kızlar anca yazabildim.
Gittik doktora hiç birşey değişiklik yok kesenin arkasında kocaman bir kanama alanı var öyle böyle değil baya çok artık iğne olmayacgm günde 3 kere progestan kullanıcam sadece. Doktor ya bu kanama bu çocuğu dusurecek ya da akacak yahutta vücut emecek ama ciddi anlamda dusuk riskim devam ediyor. Bebeğim kocaman olmuş kızlar onu öyle gordum ya nasıl kaybederim ben onu dayanamam :cry:
Bebeginin iyi olduguna cok sevindim canim. Su an sen hep yatacaksin ilacini iceceksin ve o kanama alani kaybolacak. Arkadasimin 6 hafta kanamasi oldu pedler tasti kocaman bir kanama alani vardi bebegin tam ustunde hem de en tehlikelisi. Sonra dogurdu cok sukur:) insallah beraber atlatacagiz o gunleri canim.

Kızlar anca yazabildim.
Can'ım hep sana dua ediyorum. Senin bebiş çok güçlü çıktı. İnşAllah ta bırakmayacak.

Kızlar anca yazabildim.

Üzülme sakin ol dua et yerindende kipirdama canim. Annen falan varsa gelsinler bi süre sana baksınlar .

Kızlar anca yazabildim.

Benim içimden geçen his o bebeğin sana tutunacağı. 10. Haftadasın o kan akacak, bebek de orada kalacak. İçime doğuyo.

Bebeginin iyi olduguna cok sevindim canim. Su an sen hep yatacaksin ilacini iceceksin ve o kanama alani kaybolacak. Arkadasimin 6 hafta kanamasi oldu pedler tasti kocaman bir kanama alani vardi bebegin tam ustunde hem de en tehlikelisi. Sonra dogurdu cok sukur:) insallah beraber atlatacagiz o gunleri canim.

Ay inşallah canm benim Rabbim miniklerimizi bize bagislasin

Can'ım hep sana dua ediyorum. Senin bebiş çok güçlü çıktı. İnşAllah ta bırakmayacak.

Saol canım benim çok tesekkur edrm inşallah öyle olur bırakmaz beni

Benim içimden geçen his o bebeğin sana tutunacağı. 10. Haftadasın o kan akacak, bebek de orada kalacak. İçime doğuyo.

Ay msjlariniz beni çok mutlu ediyor umut oluyor bana inşallah öyle olur

Üzülme sakin ol dua et yerindende kipirdama canim. Annen falan varsa gelsinler bi süre sana baksınlar .

Bir buçuk haftadır annemde kalıyorum canım annemlerde tatile gidecek ev tuttular bende onlarla gidicem orda bakacak bana yoksa gitmiyor baskada bakacak kimse yok

Merhaba atkadaşlar ,
Benim de pko nedenli başlayan tüp bebek tedavim temmuz ayında transfer olarak gerçekleşti ve 6 haftalık gebeyim, sizlere bir sorum olacak iki haftadır özelikle bu hafta aşırı adet ağrıları yaşıyorum, geceleri ağrı ile uyanıyor gündüzleri klima altında ağrıdan kan ter içinde kalıyorum sonra birden geçiyor sonra bir anda tekrar vuruyor.. Bazen hiç birşey yokmuş gibi.. Hatta geçen hafta çok az lekelenme oldu iki gün sonra ulstrasona girdim herşey yolundaydı.. Doktorum normal diyor ilaçları azaltınca azalabilir dedi, çünkü hala günde dört tane estrofem , dört tane progestron, iki günde bir progrex iğne vuruluyorum.. Aynı veya benzer şeyler yaşayan var mı?? Belki de ben çok hassasım ilk adet dönemlerinde genç kızken çektiğim ağrıların aynıları.. 1 ay bekleyip Dondurulmuş embriyo transferiydi ama 40 tane yumurtam toplanmıştı belki hepsinin etkisi vardır??

Ay inşallah canm benim Rabbim miniklerimizi bize bagislasin

Saol canım benim çok tesekkur edrm inşallah öyle olur bırakmaz beni

Ay msjlariniz beni çok mutlu ediyor umut oluyor bana inşallah öyle olur

Bir buçuk haftadır annemde kalıyorum canım annemlerde tatile gidecek ev tuttular bende onlarla gidicem orda bakacak bana yoksa gitmiyor baskada bakacak kimse yok

Yolculuk yapman da risk oluşmuyor mu?

Kızlar anca yazabildim.
İkiniz de çok güçlüsünüz inşallah kucağına aldığın günü de burada paylaşacaksın, hepsi birer anı olarak kalacak geride. Sen elinden gelenin fazlasını yapıyorsun, bebeğin de öyle inşallah martta kavuşursunuz :)
Hamilelerin hisleri kuvvetli olur derler :KK66:

Merhaba atkadaşlar ,
Benim de pko nedenli başlayan tüp bebek tedavim temmuz ayında transfer olarak gerçekleşti ve 6 haftalık gebeyim, sizlere bir sorum olacak iki haftadır özelikle bu hafta aşırı adet ağrıları yaşıyorum, geceleri ağrı ile uyanıyor gündüzleri klima altında ağrıdan kan ter içinde kalıyorum sonra birden geçiyor sonra bir anda tekrar vuruyor.. Bazen hiç birşey yokmuş gibi.. Hatta geçen hafta çok az lekelenme oldu iki gün sonra ulstrasona girdim herşey yolundaydı.. Doktorum normal diyor ilaçları azaltınca azalabilir dedi, çünkü hala günde dört tane estrofem , dört tane progestron, iki günde bir progrex iğne vuruluyorum.. Aynı veya benzer şeyler yaşayan var mı?? Belki de ben çok hassasım ilk adet dönemlerinde genç kızken çektiğim ağrıların aynıları.. 1 ay bekleyip Dondurulmuş embriyo transferiydi ama 40 tane yumurtam toplanmıştı belki hepsinin etkisi vardır??
6 haftalarda benim benim kasıklarım gende belim çok ağrıdı, kanamada geçirdim. İğne ilaç vs derken geçti. Kanama alanı yok diyordu. İleriki haftalarda geçer. Geçmiş olsun

İkiniz de çok güçlüsünüz inşallah kucağına aldığın günü de burada paylaşacaksın, hepsi birer anı olarak kalacak geride. Sen elinden gelenin fazlasını yapıyorsun, bebeğin de öyle inşallah martta kavuşursunuz :)

Hamilelerin hisleri kuvvetli olur derler :KK66:

Ay amin canm insallah . Ne kadar uzulsemde ben tedbirimi aldım gerisi Rabbime kalmış o ne takdir ederse o olacak

Kızlar anca yazabildim.
Kaybetmek felan yok Rabbimin izniyle sapasaglam alacaksin bebegini kucagina insallah

X