2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
kkizlar cok canim sıkıldi yaa kizima yaptigim yemekten vverdim acisi biraz fazla kacmis cok sonra farkettim simdide uyurken surekli mizirdiyor bisey olmus olabilir mi aci yedireniniz varmi
benimki fena acıyiyor canım ağzı yana yana birşey olmaz ama bende çok vermek istemiyorum oda acı seviyor az katıyorum çok yediğide oldu birşey olmaz inş

gülüm, çok erken geldi bana.ben 2 yaşından sonra başlayacağım.hem gece de altını bağlardım oğlumda.olur da ıslatırsa ve sen uyanamazsan çocuk çok üşür.
ay bende öyle düşünüyordum banada çooook erken geldi ama bunu kendisi teklif etti tuvalete gidelim dediğin olmaz besine yap demek mantıksız ve yanlış geldi o şekilde başlatmış oldu kendisi MaŞAllah bu gece yapmadı altına ki benimki 40 dk bir emer gece yaptığında kalkıp üstünün ıslak olduğunu gösterdi değiştirdim uyudu gündüzde kakasını söyledi ben 10 aylık yürümüşüm bir yaşta tamamen öğrenmişim tuvaleti bizim çocuk gelişimi öğretmenide çocuğa bağlı bazı Bebek erken öğrenebilir derdi açıkcası artık Bu süreçle ilgili Bilgi lazım bana nasıl ilerler iyimi gidiyoruz kötü mü öğlen uykusunda hiç yapmaz altına gündüzde az da olsa çişi söylüyor çok nadir kaçırıyor yoksa ben kış zamanı hiç istemiyordum tecrübeni paylaşırsan çok sevinirim canım

kelin ilacı olsa olayı oldu.inan her şeyi ilk kez yaşıyormuş gibi geliyor.hatırlasan yazarım:))

Büyük oğlum 20 aylıktı alıştırdıgımda ama çok net konusuyodu birazda çocuğa bağlı mesela ufaklık şuan kendini ifade edemiyo daha bekliycem onun için abisi ni alıştırırken gece gündüz aynı anda bezi kestim gecede bağlamadım 1 hafta sürdü kakayı sòylemesi 4 gün kadarda çiş sürdü taslar varya pilastik onlardan aldım yazdı bi iç çamaşırı giydirdim saat başı hemen hemen tası tutuyordum salonda bahçede alışamaya kadar ev ye taşınmayalım dedim iyide oldu zaten bi kaç gün sonra o geliyodu çiş diye kakasını da hep soruyordum kadınlığını gösterip kakayı buraya yapıcaz yerler kaka olur diyodum zaten çok tintirik ti sevmezdi pisliği halaa öyle arada oturuyodu kalkiyodu lazimliga hiç kaçırmadı kakayı gecede sabaha kadar ilk başlarda 4 kere kaldiriyodum tas tutuyordum alıp ev ye uyku sersemi gitmek istemez diye zaten 1 haftadan sonra sende anlıyorum onun ihtiyaç saatlerini 10 gün içinde azaltarak kaldırmaya devam ettim gece daha sonra 1 e düşürdüm sabah 5 gibi yapiyodu çişini ve 1 ay kadar sonra hiç kalkmadan sabaha kadar tutuyodu uyaninca yapiyodu ve halaa öyle gece kalkmaz uyaninca yapar 4 yasinda simdi aslinda mesanesini kontrol etmeyi ögreniyo cocuk nasi alisirsa öyle gidiyo kimi cocuk halaa gece 2 kere kalkiyomuş bizim ihtiyac olmadi ama kararli ol erken oldu deyip beze gecme bi sonraki daha zor olur biraz sıkıntılı 1 ay kadar tam anlamıyla sürüyo benimki konusuyodu o yüzden rahat iletişim kuruyordum çok zorlanmadim

kkizlar cok canim sıkıldi yaa kizima yaptigim yemekten vverdim acisi biraz fazla kacmis cok sonra farkettim simdide uyurken surekli mizirdiyor bisey olmus olabilir mi aci yedireniniz varmi
Kakasını yaparken biraz acır sanırım başka sorun olacağını sanmıyorum yiyemezdi zaten düşündüğün kadar acı olsa

LifeandFeel başarırsın bence de
Benim minnak 3 ay önce söylemeye başlamıştı ama benim düzenim olmadığı için(iş saatleri,tatil) üstünde durmadım. Bir de o kadar çok yiyip-içiyor ki(çiş-kaka da çok sık oluyor) sürekli başında nöbet tutmak gerek. Ben işteyken de eşim ilgilenmeyeceği için “kendi isteyeceği” zamana bıraktım ben.
Kolaylıklar diliyorum

Aynen canım bugün 5. Gün hiç çiş kaçırmadı metobolizmasıda yavaş bir çocuk çok şükür çok iyi gidiyoruz çişi gelmiş yazmayı yarıda böldü kakasınıda alışır inş konuşma YÖK ama işaretle çok güzel anlatıyor tamamen bitince eğitim inş yazarım bu süreçte çok sabırlıyım daha henüz hiç kızmadım ama yanlış yaptığını kötü hissetmeden anlattım. Çok teşekkür ederim tecrübeni paylaştığın için canım
çok sağol canım aynen sık çıkan çocuk ilk süreçte çok zor ki benimki az çıkmasına rağmen çok kaçırdı ilk gün uygun zamanda sende başlarsın kuzucuğun hazırsa madem Bende başarımı özetlerim buraya eğer başarabilirsek

Hayırlı olsun, kolay gelsin öncelikle:)

Ömer'i de düşünmüştüm ben ama Ömer sadece kakasını söylüyor o da hemen yetiştirmem lazım tuvalete ki kaçırmasın:) çiş olayı Ömer gece çok dolduruyor bezini ki ilk kurallardan birinin sabah kuru kalkmak olduğunu biliyorum. Yakup gece çok yapmıyormuş sanırım, bu büyük avantaj, gün içerisinde de çok çıkmıyorsa tuvalete, saatlerini bir süre sonra anlarsın sen de, sabırlı olduğun müddetçe çözersin inşaallah:)

sağol canım inşAllah canım biraz inat ondan korkum her konuda alttan alıyoruz alışıp inat etmesin diye hamdolsun iyi kötü ilerlemek katediyoruz ama çoğu çocuk gece sık yapar gündüz sık tuvalete götürünce kaslar gelişiyor ve gecede azalıyor tuvalet sayısı Yakup ilk iki gece birerkere yaptı sonraki geceler hiç yapmadı inş hepimizin çok kolay olur tuvalet etiğimi sıkıntılı oldumu hem anne çocuk yıpranıyor o yüzden çok iyi gözlemlemek lazım acele etmeye gerek yok

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz

Ben net hatırlamıyorum ama 5-6 aylıkken tutamadığından eminim. Gereksiz yere evham yapıp bebeğinizin en güzel zamanlarını gergin gergin geçirmeyin. Şimdi kıkır kıkır gülmeye başlamıştır o

Bicok foruma yazdim aldigim en guzel cevap. Bicok kisi yardimci oldu Allah razi olsun ama hepsi benimki tutuyodj fln diyince bu cevap ilac oldu. Gozlerim doldu. Aynen oyle kikir kikir cok gueryuzlu hicbisey yapmasamda suratima bakip guluyo :)

Bicok foruma yazdim aldigim en guzel cevap. Bicok kisi yardimci oldu Allah razi olsun ama hepsi benimki tutuyodj fln diyince bu cevap ilac oldu. Gozlerim doldu. Aynen oyle kikir kikir cok gueryuzlu hicbisey yapmasamda suratima bakip guluyo :)
Çok sevindim yazdıklarımın size iyi gelmesine:)
Benim kızım şimdi bir buçuk yaşında,ben şimdiden özlüyorum daha küçük hallerini,daha yeni kıkırdamaya başladığındaki gülüşleri falan herşeyi ilk yapışları insanı mest ediyor hakkaten. O anın tadını çıkarın,bir sonrakinin derdini gütmeyin. Geçenlerde bir yazı görmüştüm;türk insanı kronolojisi diye: çocuk yürüsün rahatlıycam,okula gitsin rahatlıycam,üniv kazansın rahatlıycam,evlensin rahatlıycam diye..hep böyle bir sonraki adımı gözlemekten dar ediyoruz hayatı kendimize:/
Çok eşsiz zamanlar,ilk çocukta habersiz yakalanıyorsun bir de her yeniliğe
Anlatılmıyor walla,yaşanabilecek şeyler
Bu arada benim kızım da yaşıtlarına göre hep geç oturdu,emekledi,yürüdü..

Kızlar merhaba umarım herkes iyidir. Bişey sormak istiyorum hamile olduğumu yazmıştım geçenlerde Rabbim nasip ederse mayıs annesi olucam. Tekrar foruma mayıs annesi olarak Nasıl kayıt yaptırıyorduk. Unutmuşum biraz bakındım ama bulamadım. Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada güzel Dilek'leriniz için Teşkr ederim.

merhaba Ss bende hamile olduğumu öğrendim birkaç gün önce sürpriz oldu beklemiyordum:) haziran annesi olacam nasip olursa. kişisel bilgilerden hamilelik takvimine doğumun gerçekleşeceği tarihi gireceksin canım:)

Benim oğlum 4-4.5 aylıktı ama şunu da söyleyeyim, bu uzanmayı zamanında yaptı belki ama bay bayı 15 aylıkken yaptı mesela ki her yerde 8-9 aylıkken yapar yazıyor:)) yani inanın hiç belli olmıyor, birden oyuncağı tutmaya, dönmeye vs hepsini aynı anda yapmaya başlar, kimi bebek aşama aşama yapıyor, kimi benek sanki biriktirip yapıyor:) ben bay bay yapmıyor kendimi yemiştim, şimdi odadan çıkarken bile yapıyor hatta görmezsem önüme geçip yapıyor:)) yani hiç takılmayın, siz bol bol oyuncakları gösterin, yukarıda tutup anlatın, ses çıkaran oyuncakları kullanın, o zamanı geldiğinde pat diyip uzanıcaktır zaten:)

Can'ım öncelikle hayırlı olsun bebişlerimiz rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Kayıt için verdiğin bilgiler için ayrıca teşekkür ederim

vay bee ne çabuk geçti benim kızımın wc eğiyimi vermeye başladik gösteriyo yaptım diyo... ama öğretemedik henüz 19 aylık...:/
sevimli dostlar sarkisinin hepsini biliyor maşallah:) şarkı sölüyor :)şarkıcı olucak herade.

ikinci bebek için düşünüyorum henüz erken diyorum. 3-4 yaşına gelsin dedim .burda hamile olduğu öğrenenlere tebrik ediyorum:)

Slm kızlar hamile olan arkadaşlar varmış rabbim tamamına erdirsin sağlıkla kavuşsunlar bebeklerine masaallah yakupta cise baslamis benim buyuk kizda 20 aylikken söylemişti kimi bebekler erkenci
Benim bıdık sağlığı yerinde çok şükür hasta filan değil ama hala yemek işi düzene girmedi daha hiçbir sebzeli yemeye gelemedik ıspanak mis fasulyeymis köfte tavuk hiç biri anaca çorba içecek oda belli başlı makarna pilav meyve yedikleri çok kısıtlı çok seçici zorlamayada gelmiyor bu sefer aglamaktan kendini kasiyor basliyor kusmaya...:/
Konuşmada yok gibi bişey anne abla gel hadi bide şu diğerleri hep işaretlerle bide evin en küçüğü olduğu için mi nedir çok nazliyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…