2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bir kaç gündür çok soru soruyorum ama etrafımda bebek olmayınca tecrübeye danışmak iyi oluyor:)

Şimdi benim oğlum 6.5 aylıkken baba, abba gübi hecelemeye başlamıştı ve günde defalarca söylüyordu fakat son 10 gündür bazı günler hiç, bazı günler de arada söylemeye başladı. Şimdi ge ge diyor mesela ve anlamsız bir çok hecesi. Babayı falan neden söylemiyor olabilir eskisi kadar? Normal bir süreç mi?
Aaaaaaa bizimkini tarif ettin sanki basta sürekli baba diyen çocuk simdi takti bi dedeye edaya(kiz kardesimin adi ben tekrar edince alisti onu söylemeye ) baba demez oldu :KK43:

Kızlar benim minnak yürümek üzere sanırım. Çok heyecanlanıyorum ya :skandal:Bir yandan da korkuyorum çok zor günler başlayacak. Kelime olarak bç gel gel var arada meme baba var ama bilinçli mi emin değilim. Bye bye falan yapamıyor. Aklı sadece kudurmaya çalışıyor bizimkinin :işsiz:
Abahahaha seninki hic yerinde durmuyor masalllah ya minnosa

Aaaaaaa bizimkini tarif ettin sanki basta sürekli baba diyen çocuk simdi takti bi dedeye edaya(kiz kardesimin adi ben tekrar edince alisti onu söylemeye ) baba demez oldu :KK43:

Ay dede de yok bizde. Ben çiçekleri severken cici diyorum, onu tekrar ediyor. Ge ge diyor, gel gelden dolayı, bıy diyor falan ama çılgınlar gibi tekrarladığı baba uçtu. Hepsinde öyle oluyor demek :ıslık:

Kızlar yaa bi kaç gün önce bebeğimn kulak arkasında ense bitimi sac hizasında ufak bi mercimek tanesi kadar bişe farkettim.bgn dr.a götrdm enfeksıyondan dolayı olabılır buyumesse sorun yok bebeklerın coğunda vardr dedi.birde siz bakarmısnz

Merhaba sessiz tskipçilerinzdenim. Grup kuruluğundan beri her gün kesin okuyorum sizleri oğlum 3 mart doğumlu
Kafasının arkasındaki bezeleri tam 5 aylıkken diş çıkarırken fark Ettık. Neredeyse 5-6 doktor gördü ve buyumedği sürece problem olmadığını söyledi zamanla ksyboluyormus .4ay geçti daha kaybolmadı bizimki bu bezeler tanıdığım bi kaç bebekte daha var .içinizi ferah tutun geçicidir inşallah H Hayirlisikismet

Kızlar yaa bi kaç gün önce bebeğimn kulak arkasında ense bitimi sac hizasında ufak bi mercimek tanesi kadar bişe farkettim.bgn dr.a götrdm enfeksıyondan dolayı olabılır buyumesse sorun yok bebeklerın coğunda vardr dedi.birde siz bakarmısnz
Geçmiş olsun bak dr çok olumsuz konusmamış insallah sorun olmaz ama büyük oglumdaki form da da vardı bi kaç bebek şükür bise çıkmadı

Merhaba sessiz tskipçilerinzdenim. Grup kuruluğundan beri her gün kesin okuyorum sizleri oğlum 3 mart doğumlu
Kafasının arkasındaki bezeleri tam 5 aylıkken diş çıkarırken fark Ettık. Neredeyse 5-6 doktor gördü ve buyumedği sürece problem olmadığını söyledi zamanla ksyboluyormus .4ay geçti daha kaybolmadı bizimki bu bezeler tanıdığım bi kaç bebekte daha var .içinizi ferah tutun geçicidir inşallah H Hayirlisikismet
Yaa cok teşekkür ederim,yazdığınz için..bende ailemn yanındaım brz kafamı dinlim die geldım evham yaptım.15gun snr kndi dr.umza götrcm.burda bi dr.a götrdüm takıp et coğu bebekte vardr dedi amaa kndi drun kan tahlılı belki isteyebılır korkma dedi.ztn buay kan tahlılı yapıcaktk normal değerlere bakıcaktı inşallah korkulacak bişe değildr.bos yere evham yapıormdr

Geçmiş olsun bak dr çok olumsuz konusmamış insallah sorun olmaz ama büyük oglumdaki form da da vardı bi kaç bebek şükür bise çıkmadı
İnşallah bzmkide önemsizdir..aslında takıple alakalı dha önce varmıydı yokmuydu bılmıorm cnkü okdr küçükki yerıni.bulamıorm bazn.ama yınede cok cnm skıldı

Rica ederim .bende sürekli kontrol ediyorum kafasını büyüme var mı diye. Enfeksiyon olduğunda da olabiliyormuş ondan kan testi istemiş olabilirler. Gerçekten bir çok bebekte var . Doktor lenf bezi olduğunu söyledi zararlı bişey değil yani.
Geçmiş olsun tekrar . Bebekleri söz konusu olunca anneler endişelenebiliyor çok normal H Hayirlisikismet

Rica ederim .bende sürekli kontrol ediyorum kafasını büyüme var mı diye. Enfeksiyon olduğunda da olabiliyormuş ondan kan testi istemiş olabilirler. Gerçekten bir çok bebekte var . Doktor lenf bezi olduğunu söyledi zararlı bişey değil yani.
Geçmiş olsun tekrar . Bebekleri söz konusu olunca anneler endişelenebiliyor çok normal H Hayirlisikismet
Bakalım ist.daki dr.mz neler dicek size yazarım içimi rahatlattınz teşekkür ederim

Bizim egzama ile başımız dertte:KK43: bebeğimin çenesinde var ağız kenarlarına kadar yayılmış durumda iki defa kortizonlu krem kullandık geçti bıraktıktan sonra tekrarladı nemlendiriciler çare olmuyor kızlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi:KK43:
Bizimkine coresatin krem iyi geldi.arada çıkarsa yine ondan kullanıyorum ertesi güne bişey kalmıyor

Selam anneler nasılsınız minik kuzucuklar nasıl. bayadır giremedim telefonum bozuktu :\
Biz tam yarım kilo verdik 2 aylık uğraşı bir haftada kaybettik çok yoruluyorum başta alerji hastalık değil diyordum ama tam bir illet hastalık kısa süreli ama bu sürekli yedi bitirdi yavrumu Dua edin toparlasın yine kuzum iyi olsun. Meleklernizi Öpüyorum :KK36:

Selam anneler nasılsınız minik kuzucuklar nasıl. bayadır giremedim telefonum bozuktu :\
Biz tam yarım kilo verdik 2 aylık uğraşı bir haftada kaybettik çok yoruluyorum başta alerji hastalık değil diyordum ama tam bir illet hastalık kısa süreli ama bu sürekli yedi bitirdi yavrumu Dua edin toparlasın yine kuzum iyi olsun. Meleklernizi Öpüyorum :KK36:
Günaydın Can'ım.çok geçmiş olsun. İnşallah oğluşun en kısa zamanda verdiği kiloları alır toparlar kuzucuk. Bizde dünden beri hapşurma ve burun akıntısı başladı. Birazdan ıhlamurlu kahvaltı vericem oğluşuma inşallah şifa olur. Hastalık ayları başladı artık her ne kadar dikkat etsekte bir şekilde bulaşıyor. Rabbim şifa versin bebişlere.

Geçmiş olsun hemen süzülüyolar bide sizin ekstra alerji probleminiz var tabi

Abahahaha seninki hic yerinde durmuyor masalllah ya minnosa
Gerçekten hiç durmuyor hiç hem de. İnanılmaz bi enerji ya. Ben mesela kızımı doğduğundan beri şöyle kucağımda yatırıp sevemedim asla o kafayı yatırıp durmuyor. Dikey pozisyonda durmak istedi hep.

X