2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar ben de gel by hiç ogretmedim şimdi bakıyorum hepinizin ki yapıyormuş. Burayı okumasam her şeyi kendi başına öğrenecek sanicam :KK76::skandal:

Ya bizim oğlan 5. Ve 6. Dişini çıkarıyor çok ishal sizde de öyle mi oldu ateş de olunca ince giydirdim üşüttüm mu acaba çocuğu kızlar bir şey söyleyin Ya :KK43:

Kızlar kızlar merhaba bebeklerinize hangi tarifleri veriyorsunuz beraber Paylaşalım mı birbirimize fikir olur mesela pan kek nasıl yapıyorsunuz
ben oğluma
yoğurt çorbası yapıyorum Bir tatlı kaşığı yoğurt bir tatlı kaşığı un bir su bardağı kadar su kıvamına göre un ve yoğurdu ayarlıyorum ve yumurta sarısı ekliyorum çok seviyo

Başka bir tarif daha

kabak yemeği yapıyorum yarım soğan 2 kabak çok az pirinç çok az salça salça ev salçası tencerede pişiriyorum gerekirse su ekliyorum blenderdan geçirip veriyorum

Kızlar kızlar merhaba bebeklerinize hangi tarifleri veriyorsunuz beraber Paylaşalım mı birbirimize fikir olur mesela pan kek nasıl yapıyorsunuz
ben oğluma
yoğurt çorbası yapıyorum Bir tatlı kaşığı yoğurt bir tatlı kaşığı un bir su bardağı kadar su kıvamına göre un ve yoğurdu ayarlıyorum ve yumurta sarısı ekliyorum çok seviyo

Başka bir tarif daha

kabak yemeği yapıyorum yarım soğan 2 kabak çok az pirinç çok az salça salça ev salçası tencerede pişiriyorum gerekirse su ekliyorum blenderdan geçirip veriyorum
Bebeğiniz kaç aylık salça vermedim henüz ben ama çorbasına kıyma katıyorum

Kızlar günaydın herkese uzun zamandır yazamıyorum.masallah hepimizin bebeklerine.benim bebegim alkış çak vs yapıyor.ama emeklemiyor.artık emeklemesi gerekmezmi.sürünerek yada yuvarlanarak ilerliyor:)yani dizlerinin üzerinde ilerlemiyor.szinkiler basladımı emeklemeye.ek gıda konusuda gecmiş.kahvaltı ve bir meyve püresi dısında oturtamadım daha menüyü tam.full anne sütü devam.hala regl olmadım.8.5aylık oglum.normal mi ya.siz oldunuzmu
Ömer 10 gün sonra 9 aylık olacak 1 aydır emeklemeye başladı koltuğu tutup ileri gidebiliyor .. Baba , dede mam ma gibi kelime heceleri çıkarabiliyor gel dedimğimde algılayıp gelebiliyor .... Kahvaltıda : 1 yumurta sarısı , 1 çay kaşığı pekmez , 1 yemek kaşığı çökelek , çeyrek ceviz , 3 tane keçi sütlü bisküviyi karıştırıp veriyorum öğlen : kıymalı sebze çorbasını püre yapıp veriyorum akşam : yoğurt bazen elma ya da armut katıp veriyorum

Benim 10 gün sonra 9 olacak blendır vuruyorum ☺️ Salça veriliyosa katayım bende
Ev salçası canım. Sende guvenilirse verebilirsin . Benim boddik yemiyor diğer türlü.
Ben artık kendimize yemek yaparken hic tuz atmıyorum. Salçayı da az katıyorum. Gecen nohut yapt im suyuna ekmek batırıyorum çok seviyor. Bizimle sofrada olunca iştahlı

Ömer 10 gün sonra 9 aylık olacak 1 aydır emeklemeye başladı koltuğu tutup ileri gidebiliyor .. Baba , dede mam ma gibi kelime heceleri çıkarabiliyor gel dedimğimde algılayıp gelebiliyor .... Kahvaltıda : 1 yumurta sarısı , 1 çay kaşığı pekmez , 1 yemek kaşığı çökelek , çeyrek ceviz , 3 tane keçi sütlü bisküviyi karıştırıp veriyorum öğlen : kıymalı sebze çorbasını püre yapıp veriyorum akşam : yoğurt bazen elma ya da armut katıp veriyorum
Maşallah canım.Biz de emeklemek yok henüz. Olduğu yerde O çiziyor :)

Bir kaç gündür çok soru soruyorum ama etrafımda bebek olmayınca tecrübeye danışmak iyi oluyor:)

Şimdi benim oğlum 6.5 aylıkken baba, abba gübi hecelemeye başlamıştı ve günde defalarca söylüyordu fakat son 10 gündür bazı günler hiç, bazı günler de arada söylemeye başladı. Şimdi ge ge diyor mesela ve anlamsız bir çok hecesi. Babayı falan neden söylemiyor olabilir eskisi kadar? Normal bir süreç mi?
Cok normal aynısını yaşadık de de hecesıne geçti

tota00 tota00 bikaç sayfa önce yazdıklarına ithafen yazayım dedim:) ben perişanlardayım yetişemiyorum yine:/
Senin oğlan bence genel olarak, özellikle dil becerisi falan gayet iyi. Bizim yavruları biraz daha geriden gelir diye bekliyoruz ya..yani gayet iyi gidiyor gibi seninki.
Benim fıstığım sadece anne diyor mesela.

ben oğluma

Başka bir tarif daha

Ezogelin çorbası yayla çorbası kuzu etli pirinçli çorba küçük sulu köfteli çorba tarhana ćorbalarımız bunlar sebze püresi ekliyorum bazen patates kızartması seviyo abisi ne yiyosa illa tatcak pastaların iç kurmasını seviyo pirinç ünlü muhallebi sevmiyo kahvaltı menemen omlet pankek değişiyo menemene labne koyuyorum birazda avakado öyle seviyo bukadar saydım ama obur bi çocuk değil zor yiyo bende lezzetli şeyler vermeye çalışıyorum abiside bebek muhallebisi sevmezdi kazandibi yapardım yerdi bende biraz mutfak delisiyimdir bakalım biraz zorluyolar yemek konusunda

Kızlar ya benim kafama yine birşey takıldı sizinde bebişleriniz kakasını yaparken öğürme-kusma gibi şikayetleriniz oluyor mu ? Bu ara cok olmaya başladı bu kusma işi canımı sıkıyor ?

Cok normal aynısını yaşadık de de hecesıne geçti

Ay çok rahatladım canım, sağol:)

tota00 tota00 bikaç sayfa önce yazdıklarına ithafen yazayım dedim:) ben perişanlardayım yetişemiyorum yine:/
Senin oğlan bence genel olarak, özellikle dil becerisi falan gayet iyi. Bizim yavruları biraz daha geriden gelir diye bekliyoruz ya..yani gayet iyi gidiyor gibi seninki.
Benim fıstığım sadece anne diyor mesela.

Yani ortalama bir düzeydeyiz :) inşaallah iyi gider valla bakalım. Annelik hep bir telaş hali, zaten normalde de evhamlıyım şimdi çarpı 2 oldu vallahi. Çok yoruyor bu durum beni.

Kızlar yaaa, benim fıstığımın burnu akıyor,gözünden ağlamazken yaş akıyor:KK43: bi öneriniz olur mu?
Ihlamur verdim ama bi defa içtikten sonra ağzını açmadı:/

X