2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
benim de çok ağlamalarım oldu bebeğim küvözde kaldı 3 gün göğüs ucum yoktu hastanedeki hemşireler de veremedi göğsümü bebeğime biberona alıştı meme almak bilmedi çbi orda yıprandım memeyi aldı bu sefer süt yetersiz geldi bi ona ağladım yine tam yetmiyo sütüm günlük 60 90 cc arası kadar mama veriyorum yerleşmiş ya zihnime sütüm az mamayı verince rahat ediyorum kilo alımı da çok değil zaten 650 750 arası hep bu da doymadığını gösteriyo ne yazıkki :KK43:
650 ve 700 müüüü gurupta rekor rakam cnm herkesin 3. Aydan sonra 400 500 aldı buda demek oluyo ki bebeğin iyi duyuyor. Biz bu ay 200 aldık :).

650 ve 700 müüüü gurupta rekor rakam cnm herkesin 3. Aydan sonra 400 500 aldı buda demek oluyo ki bebeğin iyi duyuyor. Biz bu ay 200 aldık :).
sağık ocağındaki hemşire 600 çok az mama yedirmeye çalışın diyo biberonu da pek sevmiyo şırıngayla veriyorum verdiğim mamayı da 6 aya kadar 1kg almalıymış her ay benim de kafamı karıştırdı o kadın zaten

zaten sütünüz varsa emzirin benim gündüz pek olmuyo keşke olsa da her saat emzirsem sütsüzlük uykusuzluktan daha kötü

Emzirdikce çoğalıyor mesela dün az emzirdiysem bugün daha az oluyor, dün çok emzirdiysem bugün daha çabuk doluyor meme. Bizzat denedim

sağık ocağındaki hemşire 600 çok az mama yedirmeye çalışın diyo biberonu da pek sevmiyo şırıngayla veriyorum verdiğim mamayı da 6 aya kadar 1kg almalıymış her ay benim de kafamı karıştırdı o kadın zaten
Ayyyyy ben şok geçen ay 400 aldı hemşire harika bu aylarda tam normal anne sütüne devam sütüm yok kaygısı yok rahat relax dedi moral verip gönderdi. Benim doktor da kilosu iyi tam sınırda dedi normal 400-800 arası gerisini şeb düşün her ay bir kilo alamaz yani benim tanıdığım hiçbir bebek almadı yengemin oğlu tosuncuk 600 gram la ilerliyorlar ve doktoru harika buluyor

emzik almadı ama şimdi yatır kaldır yapıyorum uyutmak için wmzik almaya başladı uykuya dalarken biberonu da çok açsa alıyor 4 aylık tartısında 7 kiloydu 1200 900 650 700 giderek azalmış kilo alımı :KK43: formül mama veriyorum günlük 60 cc kadar bazı günlere hiç vermiyorum durumuna bakıyorum yani bakıyorum gruba şimdi
Canım senin bebeğin gayet doyuyor.Mamayı boşa veriyorsun.4 aylık benim kızım 6 kgdı.Bebekler ilk 3 ay hızlı alır sonrasında 400-600 arası almaları yeterli hatta diş dönemi daha bile azalabiliyor.İlk 3 ay da sınır 600/1000 gram arasıdır.Artık 4-5. Ayda zaten 1 kg beklememek lazım öyle gitselerdi 1 yaşında obez olurlardı.Mama verme boşuna gayet iyi kilo alımı 4. Ayda 7 kg daha ne olsun.Maşallah bebeğine.

O kadın saçmalamış.6 aya kadar 1 kg alsa 6 aylık 3 kg doğan bir bebek 9 kg olurdu.9 kilo nerdeyse 1 yaşın ideal kilosudur.Neyin kafasında bu ebeler/hemşireler ben anlamıyorum.

Bebek ne zmaan isterse o zaman emzirin kızlar.Saat tutmanın dk tutmanın hiç anlamı yok.Artık büyüdüler kısa sürede daha çok süt çekip daha uzun emmeden durabilirler.Bebek acıktığı zaman sinyallerini veriyor zaten istediği zaman istediği kadar emzirin zorlamanın da saat tutmanın da gerçekten anlamı yok yenidoğan değiller artık.

Oyy maşallah maşallah

Bebek ne zmaan isterse o zaman emzirin kızlar.Saat tutmanın dk tutmanın hiç anlamı yok.Artık büyüdüler kısa sürede daha çok süt çekip daha uzun emmeden durabilirler.Bebek acıktığı zaman sinyallerini veriyor zaten istediği zaman istediği kadar emzirin zorlamanın da saat tutmanın da gerçekten anlamı yok yenidoğan değiller artık.

Aynı fikirdeyim.

Kızlar bizimki yeni bi huy edindi emerken kafayı kaldırıp kalkmaya çalışıyor. Doğrultuyorum oturuyor kucakta etrafı izliyor geri memeye itiyor kendini :işsiz::KK45: 5 dk emecek belki 15 dk beyfendinin keyfini bekliyoruz.

Kucakta oturtmaya başladık bu arada ama çok sık ya da uzun süre değil. Siz de durumlar Nasıl oturmayla ilgili?

Saatsiz yaptığımda her huysuzlanışında verdiğimde 1 dakika emiyo emmiyo bırakıyo doyduğunu anlamıyorum o yüZden saatli yapmaya karar verdim böylece göğsm de toparlanıho biraz süt biriktiğini hissediyorum 7 kilo iyi diyosun ama göreb hep zatıf diyo bebeğime 68.5 boyu şu an ıyandı debeleniyo yatağında balalım uykuya dalabilecek mi :110:

Saatsiz yaptığımda her huysuzlanışında verdiğimde 1 dakika emiyo emmiyo bırakıyo doyduğunu anlamıyorum o yüZden saatli yapmaya karar verdim böylece göğsm de toparlanıho biraz süt biriktiğini hissediyorum 7 kilo iyi diyosun ama göreb hep zatıf diyo bebeğime 68.5 boyu şu an ıyandı debeleniyo yatağında balalım uykuya dalabilecek mi :110:
Canım seninki zayıfsa benimkine ne denir bilmiyorum.5 aylık daha yeni 6700 oldu sağlık ocağı da normal dr umuz da gayet iyi gelişimi dedi.Senin bebeğin iştahsız değil çünkü gelişimi gayet iyi maşallah nazar değmesin.Boyu da çok iyi.Bebeğin kendine yeten kadar sütü çekiypr belli ki.Şuan benimki de 2-3 saatten önce içmez kesinlikle ittiriyor eliyle eskiden ben istediğimde tuttururdum hemen emerdi şimdi asla almıyor kendi isteynce emiyor sadece.Her huysuzlandığında teklif et ama emmezse zorlama çünkü acıktığında emer küçücük bebek açlığa ne kadsr dayanabilir ki.Bak sana bi link yollayacağım bulursam onu mutlaka oku.

Ben de 3 saatten kısa sürede verdiğimde almıyor işte alsada 1. 2 dakika sürüyor ben de doyup doymadığını anlamıyorum bunyüzden saatli yapıyorum ben 3 saat sonra vermesem onun şsteyeceği yok zaten iştahsız oğlum ne yazıkki
http://www.lllturkiye.org/2015/11/yetersiz-sut-uretimi-mi-giris-dersi.html?m=1
http://www.lllturkiye.org/2011/07/bebegim-yeterince-sut-alyor-mu.html?m=1
Bu linkleri oku.Bebeğin her şeyi ayarlıyor sen ona bırak artık sık sık emmek istemez zaten büyüdü.5 dk da bile çok iyi süt çeker.Kilo alımı iyi bir bebeğin aç olma doymama ihtimali yok ki senin oğlun üst sınırda alıyor nerdeyse.Huysuzluğunda ver ama emmiyorsa aç değildir belki gezdirilmek istiyodur belki uykusu gelmiştir.Bekleyince iyi oluyor süt birikiyor düşüncesi kesinlikle yanlış.Ne kadar arz o kadar taleptir emzirme işi memede süt beklerse vücut der ki aaa bu sütü ürettik ama emen yok öyle bekliyor o zaman daha az üretelim der.Çünkü artık tamamen ihtiyaca göre üretir hale döndü göğüsler.Ama diyelim 3 saate bir emmek istyor oğlun o zaman da ona göre ayarlar yani tamamen bebeğin emdiği forma göre ayarlanacak hale döndü göğüsler kaygı etme.

Son düzenleme:
q

Bnm icin cok iyi oldu tarifin ama bn 2 kepce sadece mayalayacagim diyelim ne kadar maya koymaliyim
Hiç okadar az yapmadım ama 1 çay kaşığı köy çok tepeleme olmadan bi dene ama bence yapmışken 1 lt sütle yap belki tadını severseniz sizde tüketirsiniz en sağlıklısı 1 lt süt içinde 1 yemek kaşığı tepeleme değil ama

Kendi kendine uyuyunca daha uzun süre uyuyormuş bebekler en azından kitapta myle yazıyor bebeğimde de öyle oldu uyuyunca 40 dakikayı geçmeyen uykuları artmaya başladı sizin bebeğiniz sallanmadan uykuya dalıyorsa uuandığında neden sallanmak istiyor ki
Benim büyük oğlum 2 yaşında düzene girdi uykusu malesef kendide yatsa bende yatırsam bi türlü becerememiştik umarım bu çabuk olur ama 2 yaşına kadar emzirmiştim ki şahsi fikrim çok fazla çocuk seni yalancı meme gibi kullanıyo sabaha kadar oturuyorum emiyodu meme ağzında yalancı meme vermemiştim yaptırdığım anda ağlıyordu çok cektimm

Hemşireler kendini ne sanıyo bilemedim 1 kg almak zorunda ne demek ne alaka her çocuk farklı insanı telaşa sıkmaktan başka bi ise yaramıyorlar geçen ay 650 gr almıştı oğlum fena değil dedi bende yoo gayet iyi dedim sadece emziriyorum çünki dedim :) Bakıyo öyle

Maşallah daha ne olsun nekadar sık emerse emsin süt daha çok olur şu 3 saat arayla dedikleri şey çok saçma ben büyük oğlumu 7 ay sadece emzirdim ve 2 yıl bu şekilde sık sık emdi

Oyy maşallah maşallah

Aynı fikirdeyim.

Kızlar bizimki yeni bi huy edindi emerken kafayı kaldırıp kalkmaya çalışıyor. Doğrultuyorum oturuyor kucakta etrafı izliyor geri memeye itiyor kendini :işsiz::KK45: 5 dk emecek belki 15 dk beyfendinin keyfini bekliyoruz.

Kucakta oturtmaya başladık bu arada ama çok sık ya da uzun süre değil. Siz de durumlar Nasıl oturmayla ilgili?
Bizimki de niyetli ufak ufak başladık tam oturumuyla dr a sorcam yavaştan otururlar zaten

X