2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar,
Bebeğiniz sürekli ayakta durmak istiyor mu? 4,5 aylık olduk oğlum ve sürekli ayakta durmak ayaklarını yere basmak istiyor bizden destek alarak. Oturtmak ya da yatar pozisyonda tutmak imkansız.Uyanıyor ve ayağa kalkmak istiyor. Açıkçası omurgasına ya da kalçasına zarar verecek diye korkuyoruz artık.

Aynı benim oğlum. :))

Kızlar bebeğinize normal inek sütünden yapılan yoğurt mu veriyorsunuz yoksa keçi sütünden mi hangisi daha sağlıklı bilemedim.

Kızlar ne dicem? Ben 2-3 günde bir de olsa bazen 1 saatliğine falan aşağıda kv var onlar istiyor oğlumu oraya bırakıyorum. Daha doğrusu halası istiyor, çok güzel oynuyorlar beraber, seviyor da halayı bırakıyorum öyle. İyi mi ediyorum kötü mü bilemedim. Bağı zedeleyici bir şey değildir dimi bu? Başka insanlarla da iletişimi olsun istiyorum çünkü bir yandan. Bana da iyi geliyor dinleniyorum biraz, daha iyi vakit geçirebiliyorum sonra. Yabancı da değil halası gerçi de işte ne bileyim, Adem Güneş psikolojimi bozdu :))
Canım bence bu çok iyi bişey annlerinde dinlenmeye ihtiyacı var. Ben doğumdan sonra süt sağdım anneme yada kayınvalideme bıraktım eşimle vakit geçirdik. Ve bu ikimizede çok iyi geliyor. Eşimle aramdaki bağ hiç bozulmadı o yüzden.

Kızlar bebeğinize normal inek sütünden yapılan yoğurt mu veriyorsunuz yoksa keçi sütünden mi hangisi daha sağlıklı bilemedim.

Keçi sütü daha sağlıklı tabi ama bana ağır geldiği için, sanki o da yemez gibi düşünüyorum :) inek sütünden yapıcam onun için.

Canım bence bu çok iyi bişey annlerinde dinlenmeye ihtiyacı var. Ben doğumdan sonra süt sağdım anneme yada kayınvalideme bıraktım eşimle vakit geçirdik. Ve bu ikimizede çok iyi geliyor. Eşimle aramdaki bağ hiç bozulmadı o yüzden.

Haklısın da ben biraz duygusalım sanırım, her bıraktığımda gözüm doluyor hatta bazen ağladığım oluyor :) eşimle çok şükür başta bocaladık ama toparladık bir sorun yok da mesele benim dinlenmemde, onun için ihtiyacım var:)

Ya hiç sorma, cidden kendini kötü hissettiriyor. Yok uykuya dalamıyorsa hemen bağlanamamıştır, sudan korkuyorsa bağlanamıştır, hani nerdeyse tuvaletini yapamıyorsa bağlanamamıştır diyecek :)) nerden okuduysam. Yani halasını da çok seviyor, kahkaha attığı 4 insan var, biri de o. Güzel de oynuyorlar, vakti değerleniyor oğlumun aslında. Dediğin gibi çalışsam zaten nerdeyse bütün gün ayrı olcaktık, onu da düşündüm hem. İyi oldu sormam, içim rahatladı vallahi, sağolun :))
Oyuncaktan çok insanla iletişim kuran bebekler daha zeki oluyor. Ben herkese veriyorum herkese de gidiyor. Ben de rahat ediyorum oğlum da keyifli vakit geçiriyor.

Bende ucuz birtane alıcam oğluşa değişik bir aktivite olur günde en fazla 5, 10 dk büyüyene kadar büyüdükten sonra zaten dolanır onunla. bizim çevremiz de herkes kullandı yorumlarda da erken yürümeye yardımcı olduğunu söylüyor anneler. Ama dikkat etmek lazım uzun kullanım emekleme becerisini etkiler :KK66:
Yürüteç tam tersi yürüme kaslarını geliştirmiyor Allah korusun kalça çıkığı yapabilir bir de çok kazaya sebep oluyor. Kesinlikle kullanmayın diye okuyorum her yerde. Bir de daha çok küçük bizim bebekler. Ben daha oturtmuyorum bile. Bence kullanmayın.

Yürüteç tam tersi yürüme kaslarını geliştirmiyor Allah korusun kalça çıkığı yapabilir bir de çok kazaya sebep oluyor. Kesinlikle kullanmayın diye okuyorum her yerde. Bir de daha çok küçük bizim bebekler. Ben daha oturtmuyorum bile. Bence kullanmayın.
Cnm o doktorların görüşü anneler hep tavsiye ediyor benim yeğenlerimde dahil çevremde herkes kullandı zararlı asla olmaz diyenlerde hepside en geç 12. Ayda yürüdü tercihe kalmış. Sağlıklı birşey bile fazla kullanıldığında zarar veriyor herşeyde olduğu gibi bununda fazla kullanımı zarar :KK66:.

Ben keçi yoğurdu veriyordum alerjisi azdı o yüzden ara verdim. İlk tiksindi filan sonra alıştı çok güzel yiyordu. Daha sağlıklı daha kolay sindirilir laktoz oranı düşük tercihe kalmış bebek tolere edebiliyorsa inek sütü daha kolay bulunuyo

Yürüteç tercih meselesi ben abartmadan kullanılması gerektiğini düşünüyorum tek başına bakanlar ailesi yanında olmayanlar mecbur ben mesela ejderi koyuydum(Büyük oglum) makinayı boşaltıp alıyordum yada yemek yiceksem yani 15 dk falan duruyodutoplam 1 saati geçmezdi mecburiyet ten yani yerde yanlıź duruyodu buda öyle şükür kaza olayı hiç olmadı ama biz evi bildiğinız bahçe çitleri varya pilsanın renkli komple onla çeviŕmistik:))) çocuk ıçın zararlı hiç bişey yoktu etrafta

Cnm o doktorların görüşü anneler hep tavsiye ediyor benim yeğenlerimde dahil çevremde herkes kullandı zararlı asla olmaz diyenlerde hepside en geç 12. Ayda yürüdü tercihe kalmış. Sağlıklı birşey bile fazla kullanıldığında zarar veriyor herşeyde olduğu gibi bununda fazla kullanımı zarar :KK66:.
Yani dikkate almamız gereken görüş doktorların görüşü diye düşünüyorum ben annelerin değil.Anneler olayı ortopedik ve fizyolojik yönden değerlendirebilecek yetiye sahip değiller.Ev kazaları riskini çok artırdığını ve emekleyen bebeklerin kaslarının daha güçlü olduğunu okumuştum ben de ilk kızıma almadım buna da almam büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
Nasilsiniz anneler umarim herjes iyidir.ek gida nasil gidiyor baslayanlar olmustu ya bn yogurtu bi turlu tutturamiyorum gorymcem yapiyor bn ne zaman denesem olmadi nasil ogrenecegim

Nasilsiniz anneler umarim herjes iyidir.ek gida nasil gidiyor baslayanlar olmustu ya bn yogurtu bi turlu tutturamiyorum gorymcem yapiyor bn ne zaman denesem olmadi nasil ogrenecegim
Bende tutturamadım az yapmaya alışık değildim fırını 100 derecede 2,3 dk çalıştırdım sütü ısıttım bir su bardağı kadar parmak değince ısıracak kadar biraz ısırsın yani. Sorna 1 buçuk yemek kaşığı yoğurtla mayaladım az olunca tutmuyor benimki. bi güzel sardım ama ağzına birşey kapatmadan kapatınca tutmuyor sadece bezle kapattım. 12 saat fırında durdu onun sıcaklığında mayalandı oldu bitti :))

X