2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bana da ebe vegaferon verdi tadını sevmezse bi iki damla şeftali suyu damlat kaşığa öyle ver dedi. Ama ben ferrum aldım onu içiyor bebişim.
Sağlık ocağının verdiği dolapta duruyor kullanmicam. Bir kaç kişi daha ferrum kullanıyor bende eczaneden alıp onu kullanıcam.

bende ayni durumdaim emzirenlerde normal diolar unutkanlik da var mi? ben de fena halde bazen ne zmn emzirdim fln bile unutuyorum :KK43:

Unutkanlık hep vardı bende ama şimdiki kadar değildi. İnşallah şu terleme işide düzelir. Acaba regl olmadığımdan mı diye düşünüyordum bende

İyi Can'ım adına sevindim. İçin rahat etmiştir en azından kafanda soru işareti kalmadı. Bu arada bende adet oldum az önce çok mutluyumm:halay:
Yess bugün bende oldum hamilelik testi yapacaktım korunma ignesi için test yapacaktım bide düzenli olmuyodum geçtimi geçmedimi bil3miyorumda iyi oldu hemen iğneni vurdurmak lazim

Kızlar ne dicem? Ben 2-3 günde bir de olsa bazen 1 saatliğine falan aşağıda kv var onlar istiyor oğlumu oraya bırakıyorum. Daha doğrusu halası istiyor, çok güzel oynuyorlar beraber, seviyor da halayı bırakıyorum öyle. İyi mi ediyorum kötü mü bilemedim. Bağı zedeleyici bir şey değildir dimi bu? Başka insanlarla da iletişimi olsun istiyorum çünkü bir yandan. Bana da iyi geliyor dinleniyorum biraz, daha iyi vakit geçirebiliyorum sonra. Yabancı da değil halası gerçi de işte ne bileyim, Adem Güneş psikolojimi bozdu :))

Kızlar ne dicem? Ben 2-3 günde bir de olsa bazen 1 saatliğine falan aşağıda kv var onlar istiyor oğlumu oraya bırakıyorum. Daha doğrusu halası istiyor, çok güzel oynuyorlar beraber, seviyor da halayı bırakıyorum öyle. İyi mi ediyorum kötü mü bilemedim. Bağı zedeleyici bir şey değildir dimi bu? Başka insanlarla da iletişimi olsun istiyorum çünkü bir yandan. Bana da iyi geliyor dinleniyorum biraz, daha iyi vakit geçirebiliyorum sonra. Yabancı da değil halası gerçi de işte ne bileyim, Adem Güneş psikolojimi bozdu :))
1 saat normal canım bence sende dinlen millet mecburen sabahtan akşama kadar bırakıyo calısiyo hem yabancıda değil benim öyle imkanım olsa bırakırdım heralde benim fikrim tabi

Benim imkanım olsada 2 saatliğine bıraksam :) tek başıma bakıyorum hiç kimse yok bırakacağım. Benimde dinlenmeye ihtiyacım var:))

2017-08-06-18-00-04-460.jpg

bizimkide huzursuz bu ara gece ya emzik agzinda olcak yada meme. ağzından çektiğim yada düştüğü an ya ağlıyor yada tisirdamaya başlıyor yat kalk yat kalk sersem oluyorum yatağa alıyorum yanıma bu seferde yataktan düşecek diye tedirgin oluyorum uyamiyorum 15 20 gündür bu sekildeyiz sıcaklar dan diyorum ınş geçicidir
İnşallah geçicidir yoksa zombi gibi gezicez mecbur;bu kadar uykusuzluğa ve yorgunluğa rağmen de kilo vermiyorum ona şaşırıyorum valla

1 saat normal canım bence sende dinlen millet mecburen sabahtan akşama kadar bırakıyo calısiyo hem yabancıda değil benim öyle imkanım olsa bırakırdım heralde benim fikrim tabi

Evet o da var, çalışsaydım bırakıcaktım mecbur anneme ya da kv'ye. İlk başlarda hiç yollayamıyordum, şimdi yavaş yavaş öyle 2-3 günde bir iniyor aşağıya ne bileyim işte ama fikir almak iyi geldi çok sağol :)

Benim imkanım olsada 2 saatliğine bıraksam :) tek başıma bakıyorum hiç kimse yok bırakacağım. Benimde dinlenmeye ihtiyacım var:))

Zor tabi çok zor. Ben de kimseden yardım almadan bakıyorum aslında. Ne yemeğim, ne temizliğimde, ne de oğlumun ilgilenilmesinde ama işte bazen halası istiyor, hem sen de dinlen abla diyor bu aralar yavaş yavaş bırakınca bir fikir alayım sizden dedim :)

Kızlar bana ahiliyeci emziren anneler vitamin desteği almalı demişti bende zaten kansızlık ve b 12 eksikliği var kullanmam şart ama unutuyorum :) unutkanlık hat safhada dr küçük notlar yerleştir etrafa dedi o derece yani drunuza danışıp mutlaka takviye destek alın bebekten malum dengeli beslenemiyoruz en azından ben öyleyim kahvaltı öğle akşam diye bi kavram yok ayaktan fırsat buldukça atıştırıyorum kilo da veremiyorum saçma sapan yiyorum diyete zaman lazım kendime ayrı yemek hazırlıcam ara öğünler düzenli beslenme falan malesef imkansız evde bi çocuk daha var bakmam gereken herkezin ortak sevdiği yemekleri yapıyorum ekstra zaman yok kendime ne bulsam hangi saat olsa yiyorum neyse belki benim gibi yaşayan varsa ek vitamin alın derim bende not yapıştıran pazartesi gitcem dr a bi gidemedim akşam oluyo aklıma geliyo aa gitmedim diyorum :)))

Ben çok kilo verdim maalesef, istemediğim kiloya düştüm. Hareket ve açlık fazla bu aralar. Unutkanlık bende de çok var ama, iki kere buzluğun kapısını açık unutmuşum, tuvaleti temizlicem diye çamaşır suyu, cifi döküp öyle unutmuşum. Eşim işten gelince farkediyor hep :) pazartesi ben de bir tahlil yaptırmayı düşünüyorum.

Unutkanlık hep vardı bende ama şimdiki kadar değildi. İnşallah şu terleme işide düzelir. Acaba regl olmadığımdan mı diye düşünüyordum bende
bende olmadim daha dr emzirdigin surece olmayabilirsin emzirme azalinca olursun demisti

Kızlar bana ahiliyeci emziren anneler vitamin desteği almalı demişti bende zaten kansızlık ve b 12 eksikliği var kullanmam şart ama unutuyorum :) unutkanlık hat safhada dr küçük notlar yerleştir etrafa dedi o derece yani drunuza danışıp mutlaka takviye destek alın bebekten malum dengeli beslenemiyoruz en azından ben öyleyim kahvaltı öğle akşam diye bi kavram yok ayaktan fırsat buldukça atıştırıyorum kilo da veremiyorum saçma sapan yiyorum diyete zaman lazım kendime ayrı yemek hazırlıcam ara öğünler düzenli beslenme falan malesef imkansız evde bi çocuk daha var bakmam gereken herkezin ortak sevdiği yemekleri yapıyorum ekstra zaman yok kendime ne bulsam hangi saat olsa yiyorum neyse belki benim gibi yaşayan varsa ek vitamin alın derim bende not yapıştıran pazartesi gitcem dr a bi gidemedim akşam oluyo aklıma geliyo aa gitmedim diyorum :)))
ben kullaniyorum vitamin ona ragmen boyleyim :KK43:(

Bence o adam annelere kendilerini suçlu hissettirmek için var :)) şaka bir yana çook iyi yapıyorsun dediğin gibi hem sana aşırı bağımlı olmaması başkalarıyla da iletişim kurabilmesi için önemli hem de senin için.Bağ falan zedelemez hiç korkma ya adem güneşin abarttığını düşünüyorum açıkçası ben.Eylülde çalışmaya başlayacağım tabiri caizse saatlerce bırakacağım bağı zedeler mi diye hiç düşünmedin sen de düşünme :) sık sık bırak daha uzun bile bırak bence hatta bakan olduktan sonra.

X