2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ya tarhanadan açılmışken konu sorayım ben de. Malum çok yararlı bebekler için, benim de annem yapıyor, bana da vercek inşaallah ama içinde domates ve kırmızı biber var. 1 yaşından önce 8 aylıkken falan domates tadımı yaptırıp, bir sorun olmazsa tarhana içirsem dokunur mu acaba? Bağırsaklarına ağır gelir mi ki deneyimli anneler?

Benİm tarhanamı da annem yapar. Kızım için ufak miktarda donatessiz salçasız ayrı yapacak. Hatta içine ruşeym falan da koydurmayı planlıyorum.

ya emziklisin ye diye boşuna ısrar etmiyorlarmış

bebekler için yapılanlar da yoğurt domates filan yok ne güzel yapanın var anne söylersin azıcık ta bebişin için özel yapar. Taki 8 ay 1 yaşa kadar.

Benİm tarhanamı da annem yapar. Kızım için ufak miktarda donatessiz salçasız ayrı yapacak. Hatta içine ruşeym falan da koydurmayı planlıyorum.

Dur bir söyleyeyim öyle yapabiliyorsa yapsın bari.

ya emziklisin ye diye boşuna ısrar etmiyorlarmış

bebekler için yapılanlar da yoğurt domates filan yok ne güzel yapanın var anne söylersin azıcık ta bebişin için özel yapar. Taki 8 ay 1 yaşa kadar.

Çok şükür her sene yapıyor, ananemden o devraldı :) söyleyeyim bari az bir şey öyle yapsın.

Ne için canım? Konuyu hatırlayamadım.

canim facebook uzerinden blw turkiye sayfasina yazsana orda guzel yonlendiriyorlar

Doğru valla ilk doğduklarında daha rahattık ben eşime sordum hatırlayamadı 4 yıl öncesini nasıl hatırlayım dedi :) bi kaç aya bizede lazım olcak acaba kadınlar kulübünden mi baksak öyle bi başlık varmı ki? Organik iyi bi site buluruz belki

Bana da kvdem birine yaptırmıştı tarhanayı bebişe özel.Hiç netten almadım.Pirinç unu da vermedim ya ne bilim besleyici değeri yok bir şeyi yok bu kızıma da vermeyi düşünmüyorum.

Alerjisi varmı şu an eğer varsa yapma ama Yoksa dene ben büyük oğlanda veriyosun tarhana ama 7 yada 8 aylıkken falan

Bulsak çok iyi memlekettengelsin diye bir site varmış orada hiçbirşey kalmıyo yok stoklarda. Vitma diye bi site buldum işletmenin başındakiler kadın herşey doğal organik sağlıkbakanı onaylı çalışanlar sağlık kontrolünden geçiyor paketlemesi filanda iyiymiş iş yeriyle ilgili geniş video falan bulsam biraz daha içim rahat eder belki ürünleri hoşuma gitti bizim gibi alerjik anneleri de düşünmüşler özel tarhana makarna unlar kinoa rüşeym filan satıyorlarmış organik bakalım.

Bana da kvdem birine yaptırmıştı tarhanayı bebişe özel.Hiç netten almadım.Pirinç unu da vermedim ya ne bilim besleyici değeri yok bir şeyi yok bu kızıma da vermeyi düşünmüyorum.
Yoğurt süt olmayınca meyveli muhallebi için ideal her zaman değil tabi alerji yapmazsa yulaf unu filan tercih ederim. Birde pirinç unu çok kısa süre veriliyor büyüdük sıra daha tanecikli yiyebiliyorlar ozaman irmik daha iyi olur

Alerjisi varmı şu an eğer varsa yapma ama Yoksa dene ben büyük oğlanda veriyosun tarhana ama 7 yada 8 aylıkken falan

Yok canım alerjisi, onun için dedim zaten 8 aylık olduğunda aralık ayı falan olcak inşaallah hani bir denerim ama önce bir anneme danışayım bakalım yapabilcek mi:)

Aşıyı oldu süt lokumum, şimdi sabah uykusunu uyuyor. İnşaallah 2.ay aşısı gibi rahat geçer :) tarttırdım bu arada, 2 haftada 300 gr almış, 3 cm de uzamış. Çok hızlı gitmiyor maalesef ama böyle olcak artık demek ki. Sık emzirince de gazlanıyor hemen, kısır bir döngü oldu bizim için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…