2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar kızım 280 gr almış haftaya tekrarr tartalım dedi.kafası büyümemiş yaaa 40,5 ölçüldü yine nedenki
enfeksiyon olabilir malum kızlarda sık oluyor yaz olunca birde. Enfeksiyon da gelişimini etkiliyor bizde geçirdik cnm bi idrar kültürü bakmasını isteyebilirsiniz doktorundan

çok güzel özetlemişsin cnm. Bende tamamen herşeyi bıraktım emmeye ağırlık verdim çok ii gidiyoruz eskiye rağmen. Ama benim maalesef emme problemi olduğu için dolu olmasa tutmuyor memeyi bende bol sıvı ve normal beslenmeye devam ediyorum göğüslerim genelde dolu oluyor çok nadir azalıyor maşAllah. Gece sık su içmek baya iyi geliyor. Ek gıdaya da geçmeyi 6. Ayda oda tatlara alışması için başlıcam en güzeli anne sütü keşke yetsede hep emme ağırlıklı gitsek 1 yaşına kadar

Bana da ek gıda için 4. Ayda başla da başla diyenler var ama henüz başlamadım. 5.5 aylık olsun yavaştan başlıcam çünkü tam 6 aylıkken işe başlayacam 1 öğün mama yada ek gıda olacak.
1-1.5 ay genelde tadımla geçiyor canım.Öğün haline daha sonra geliyor.Yani erken başlamanın çok bir farkı olmaz çünkü hala tadımlarda olmuş olacaksınız.

Kizlar dogum yapali 4 ay oldu ve 2 defa adet oldum ama arada renkli akintilarim oliyor normalmi acaba dogumdan once olmaz di hic

Kizlar dogum yapali 4 ay oldu ve 2 defa adet oldum ama arada renkli akintilarim oliyor normalmi acaba dogumdan once olmaz di hic

Kızlar bi ek gıda macerasıda bzden.bebeğim premature doğdu 32haftalık 1845gr doğdu.şımdı 5.aya giricez ama aslında 3aylığız çok şukur kılo alımlarmz ıı oldu ilk başta sağdm snr emzirdm.gece bi tek oda bazn mama veriodm.ama bu son 15gundr hiç kilo almamışz sdece boy uzamış.6500kılo 65cmiz.dr.mz 3.aya göre değerlendirince persentıl olarak 300gr aşağıdaymşz.sebze meyve olarak başlattı bizi.bgn cok şe okudm düzeltlmş yaşı 6ayı bekle dıyen var yok bebek 4.ayda bile ek gıdaya geçmelı dıyen var.szce napmalıym bna bi fikir verin.

Canım baş ölçüsüne mi dedin kilosuna mı?? Baş ölçüsü kafamı karıştırdı.sizde sıkıntı hangisiydi

kasıkta ağrı filan oluyorsa enfeksiyon olabilir. Onun dışında bi bilgim yok

Canım baş ölçüsüne mi dedin kilosuna mı?? Baş ölçüsü kafamı karıştırdı.sizde sıkıntı hangisiydi
yani bizim herşeyi yavaşlamıştı ama hatırlamıyorum başölçüsünü inan

Canım 3. Ayda 6500 kg 65 cm le nasıl persantilde 300 gr aşağıdaymışsınız? Siz 50 persantilin üstündesiniz bile.Kaldı ki o persantilde herkes 50 de olmak zorunda değil öyle olsa persantil diye bir şey olmazdı 10 persantillik bebek de normaldir 90 persantillik de o çizelgede arada kalan tüm bebekler normaldir doktorun neyin kafasında ben anlamadım

Bu arada ben düzeltilmiş 6 ayını beklemiştim ilk kızımın.37 haftalık doğanın bile 3 hafta daha beklemesi gerektğini savunan görüşler var yani 6 ayın 40 hafta üzerinden hesap edilmesini isteyenler.

Canım 3 aylık 6.500 kg diyosun maşallah daha ne olcak kilosu 5 aylıkken o kiloda olan var ve 1800 d3n o kiloya gelmiş bence çok iyi başka bi dr a git istersen ek gıdaya gerek yok gibi

Bu arada ben düzeltilmiş 6 ayını beklemiştim ilk kızımın.37 haftalık doğanın bile 3 hafta daha beklemesi gerektğini savunan görüşler var yani 6 ayın 40 hafta üzerinden hesap edilmesini isteyenler.

Benim kız tam 41. haftanın dolduğu gün doğdu. O zaman da 6. Ay dolmadan başlayabilir miyim acaba?

Cnm sen dha da ıı bılırsn,ılk bebeğin senınde erkencıydı.kndı dr.arkadaşm var onunlada knstum bebeği alıştrma olarak ewt öğün gbi değil dedi.4.aydan snr kılo almayan bebeklerde olabılır dedi.ya bu 15gndr grıpte oldu.acaba burnu mu tıkalı ememedi dedim ama bi yandan sağıpta verıorm.pekı senın bebebğin dha snr ek gıdada zorluk çektımı

Canım 3 aylık 6.500 kg diyosun maşallah daha ne olcak kilosu 5 aylıkken o kiloda olan var ve 1800 d3n o kiloya gelmiş bence çok iyi başka bi dr a git istersen ek gıdaya gerek yok gibi
Birde ek gıdadan okdr cok korkuyormkı meme en kolayı cıkar emsin.böyle yok organık,yok buharda pişir.bi dr.a dha danıştm kılo alımı durmuşsa denenebılır dedi.ama bnm içim rahat değil

Canım benim oğlum 3.ayında 5800 dü, o zaman biz persentile göre yanmışız :)) prematüre bir bebek diyorsun, maşaallah zamanındaki bebekleri yakalamış daha ne olsun. Bence kilosunu takip et, hemen acele etme. Grip de olmuştu diyorsun o etkilemiştir belki.

Bizim de öyle çıktı. Doktor sorun etmeyince ben de etmedim açıkçası.
Yaa doktuma mesaj attım dönmedi.tatildeyiz.başka doktora gittik.bişe demediyse normal demekki.peki kilo ve boy ne kadar artmıştı

kasıkta ağrı filan oluyorsa enfeksiyon olabilir. Onun dışında bi bilgim yok

yani bizim herşeyi yavaşlamıştı ama hatırlamıyorum başölçüsünü inan
Keşke aklında olsaydı.bizim aşı kağıdımız var ona yazıyor doktoru.

Aralıktaysa sorun etmiyor benm doktor da.ama son gittiğim 280 gr aldı diye bir hafta sonra tekrar bakalım dedi ne yapıcaksa

Cnm kac cm ve bıngıldak açık mı
Açık dedi canım normal oranda kapalılığı öle anladık yani cümlelerinden.40,5 çıktı geçen ayla aynı.4.ayımızdayız

Evde var kağıtlarım ama bebek fırsat vermiyor bi bakayım fırsat bulursam bakar söylerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…