2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
ben çocuk gastro hocasına gidiyorum artık.kızım hep sık kaka yapıyor ve kan var.alerji kaynaklıymış.ben diyetteyim, neyse...bizim de yarın 5 bitiyor.elma şeftali suyuyla başla dedi.önce tattırma, sonra çoğaltma.2 hafta sonrada çorba tarifi vericek
Anladım acaba bende götürsemmi doktoraya sağlık ocağında diş çıkarmasından dolayı ishali ve zayıflığı var dediler.

bizim kaka problemi var.hep yazardım buraya 10-12 kaka yapıyor diye.kan da çıkınca gittim hocaya.bi git istersen ama diş dönemi de sıkıntılıdır.
Bizim o yönden sıkıntımız yok işte.bi ara emme problemi vardı. Şimdi düzeldi ama bu seferde sütüm yetmiyo gibi geliyo gerçi bez sayımızda normal.

Kızlar ek gıdaya başlayanlar neyle ve nasıl başladınız çok kararsızım şimdi yavaş yavaş başlamak istiyorum. Yogurt veriyorum ama sadece yoğurt yetermi.

Canım bağırsaklarını yorma daha istersen bebeğinin, çok erken sanki. Diş dönemindeymiş zaten, iştahsızlık çok normal. Bebek de emdikçe süt çoğaldığı için şu ara azaldığını hissetmende normal. Ek gıda kilo aldırıcı bir dönem de değil şu anda sizin için, bir de yoğurt da ağır bir besin. Hiç yoktan illa ki başlamalıyım diyorsan, mevsim sebzeleriyle başla hani.

Canım bağırsaklarını yorma daha istersen bebeğinin, çok erken sanki. Diş dönemindeymiş zaten, iştahsızlık çok normal. Bebek de emdikçe süt çoğaldığı için şu ara azaldığını hissetmende normal. Ek gıda kilo aldırıcı bir dönem de değil şu anda sizin için, bir de yoğurt da ağır bir besin. Hiç yoktan illa ki başlamalıyım diyorsan, mevsim sebzeleriyle başla hani.
Ozaman beklesem daha iyi olucak

Kızlar yanlış yapıyorsunuz.Öncelikle ek gıdaya 6. Aydan önce başlanmaz.Bebeğin 6. Ayını bitirmesi gerekli ilk 6 ay anne sütü/formül mama dışında bir şey verilmez verilmemeli.Ayrıca göğüslerin yumuşak olması süt olmadığı anlamına gelmiyor göğüsler bu ayda artık terbiye oluyor ilk aylardaki şişme akma taşma bunlar olmuyor.Ek gıdaya da bebek kilo alsın diye değil farklı gıdalara yemeye alışsın diye başlanıyor.Hepsinden 1 çay kaşığı ver hemen çorbalara başla suyundan ver vs diyen hemşire ebe doktor hem kimse dinlemeyin lütfen.Gıdaların 3 gün kuralı ile başlanması gerekli alerji riski açısından.Aynı besini 3 gün miktarı yavaş yavaş artırarak denemelisiniz alerjik bir belirti yoksa o besini beslenme listenize alabilirsiniz.Karışımlarla ek gıdaya başlanmaz çünkü alerjik bir durumda hangi gıdadan bunu bilemezsiniz.Önce sebzelerle başlamak daha iyi çünkü meyvenin şekerine alışan bebekler sebzeyi istemeyebiliyor.Sebze-meyve- yoğurt sıralaması doğru olan.Domates patlıcan gibi alerjik gıdalar başlarda verilmemeli.Tuzlu şekerli paket gıdalar bunlar zaten yasak bebeklere.Blw türkiye sayfasını tavsiye ederim blw uygulamayacaksanız dahi ek gıdaya geçiş konusunda güzel bilgiler var.

Ozaman beklesem daha iyi olucak

Aynen bence de canım. Çünkü hemen hemen ek gıdaya erken başlayan her bebekte ilerde bağırsak sorunlarına rastlanıyor. Şurda 1.5 ay kadar kaldı ki dediğim gibi ek gıda döneminde de kilo verebiliyor bebekler. Ek gıda onları yeni bir döneme alıştırmak sadece. İştahsızlığı diş sıkıntısını atlattı mı geçer gider zaten inşaallah :)

Kanguru kullanan kızlar, oğlumda kangurudan sonra dizlerinde kızarıklık oluyor, ne gibi önlem alabilirim? Bugün giydirdiğim de kalın bir eşofmandı ona rağmen bir dizi hafif kızarmış.

Aynen bence de canım. Çünkü hemen hemen ek gıdaya erken başlayan her bebekte ilerde bağırsak sorunlarına rastlanıyor. Şurda 1.5 ay kadar kaldı ki dediğim gibi ek gıda döneminde de kilo verebiliyor bebekler. Ek gıda onları yeni bir döneme alıştırmak sadece. İştahsızlığı diş sıkıntısını atlattı mı geçer gider zaten inşaallah :)
İnşallah canım

Kızlar 6. Ayı bekleyin derim ek gıda için büyük oğlumda 6. Aýın sonunda sebze püresiyle başlamıştım tattirilmalı doyurulmamalı ana öğün halaa süt yada formül mama olmalı kv anne basķısına girmeyin zaten bi dr a gitmeden hiç başlamayın hem de tarifte veriyo dr lat nekadar yedirilmesi gerektiğini söylüyorlar çok önemlı bi dönem lütfen dikkat bebekler ilkkez katı gıdayla tanışıyorlar yormamak lazım

Hoş bulduk canım hiç bi şekilde uyumuyor beşik arıyor ramazan baramında sabhdan beşiğinde güzelce uyuttum uykusunu aldırdım kayınbabama gittim bu arada kv yok rahmeti oldu canım annecim görümcelerim eltilerim kayınbabamda toplanıyoruz bnim kız iki saat sonra başladı gözleri ovalamaya başladık ayakda sallamaya ama yok uyumuyor ağlıyor göz ovalıyor görümcem aldı dolaştırdı o denedi uyutamadı sonra eltim denedi poposuna vurarak uyutamadı sonra diğer eltim çarşafı denedi uyutamadı kayınbabam aldı dolaştırdı okutu sakinleştirdi yine başa sardık uyutamadık iki saat durup eve dönmek zorunda kaldım beşiğinden hariç uyumuyor
Zor o olaý

Selam kızlar, çalışmaya başladım pek sık yazamıyorum ama mümkün olduğu kadar okumaya çalışıyorum.
Bizde durumlar iyi, aşıları sorunsuz atlattık. Bu arada gece bölük bölük uyuyor ya atak, yada aşıdan dolayı bilemedim. En azından huysuzluk ve ağlama yok, buna da şükür.

Dört buçuk ayda iki defa çarşıya indim bebek arabasındada en fazla yarım saat duruyor benim ev ortamımda uyutmam lazım beşiğini arıyor ev tipi ana kucağı aldım ondada yatmadı eşimin gelmesine bir ay kaldı ayakda sallanmaya alıştırıyoruz bakalım sonuç ne olacak

Dört buçuk ayda iki defa çarşıya indim bebek arabasındada en fazla yarım saat duruyor benim ev ortamımda uyutmam lazım beşiğini arıyor ev tipi ana kucağı aldım ondada yatmadı eşimin gelmesine bir ay kaldı ayakda sallanmaya alıştırıyoruz bakalım sonuç ne olacak
Saç kurutma makinasını aç canım benm zor anlarımda kurtarıcım kendisi.telefona indirdiğimiz programlarında deneyebilirsin.bebek arabasını da evde alıştırmıştık sonra kısa mesafeler market pazar şimdi içine oturduğu an susuyor

Bana da ek gıda için 4. Ayda başla da başla diyenler var ama henüz başlamadım. 5.5 aylık olsun yavaştan başlıcam çünkü tam 6 aylıkken işe başlayacam 1 öğün mama yada ek gıda olacak.

X