2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar mama verenler hangi mamayı kullanıyorsunuz benim kızım zayıflıyo sütüm yaramıyo galiba. Sadece süt verince içim rahat etmiyo acaba daha sıkmı emzirsem

Evolvia veriyorduk başta yaramadı bıraktık aptamil kullanıyoruz şimdi. Sütüm az. Mamaya rağmen kızım hala 5400 - 5500 kg civarı.

Kızlar mama verenler hangi mamayı kullanıyorsunuz benim kızım zayıflıyo sütüm yaramıyo galiba. Sadece süt verince içim rahat etmiyo acaba daha sıkmı emzirsem

Oğlum sarılıkken mama desteği vermiştim ben de, hastaneden aptamil'i tavsiye etmişlerdi onu kullandım ama uzun süreli kullanmadığım için çok detay bilmiyorum tabi.

Fakat her şeyden önce sütüm yaramıyor düşüncesini sil bence. Bebeğin için kilo yapsın diye mama verme, kilo her şey değildir o anne sütünün mucizesi çok başka, içinde barındırdıkları çok başka. Kilo olsa ne olmasa ne, gelişim sadece kiloyla ölçülebilir bir şey değil hem :) daha sık emzir, ten tene temas edin bolca, yediklerine vitamin açısından daha çok dikkat et. Emin ol farkedecektir.

Son düzenleme:
Sütüm yaramıyor diye kesinlikle düşünme tabikide sık sık emzir emzirdikçe sütün artıcaktır. Sütünün artması için bol su iç lokum mesela benim sütümü artıyor, dereotu yeşillik bunları bol bol ye sabah öğlen akşam öğünleri atlamamaya gayret et. Emzirmeyi bırakma en azından ek gıdaya geçinceye kadar gayret et. Mamaya gelince ben ilk doğum yaptığım da sütüm çok az dı dr bana aptamili tavsiye etmişti. Bir kaç defa vermiştim ama sonradan bıraktım sadece anne sütü veriyorum.
Sağol canım işte herkes zayıflıyo faln dedi ondan kendimi kötü hissediyorum yoksa bende çok azda olsa emzirmenin daha çok yarıyacağını düşünüyorum

Kızımda son iki haftada 200 gr aldı alerjiden çok alamıyor kuzuklar
Birde senin kuzucuk küçük doğmuştu galiba
Büyük kızım 2145gr doğdu küçüğü 2850gr doğdu, doğalolarak küçüğün kilo alımı daha çok çünkü iri doğdu
büyük kızım nekadar çok yesede kilo almaz yapısı öyledir bebekkende öyleydi belki seni be işte öyledir
Yok cnm güzel gece rahat uyursa çok güzel alıyor 4 günde 200 gram aldı ama 3 günde 50 gram verdi şimdi durdu yine eee böyle olunca da bebek doymuyor huzurlu değil rahat değil diye aklıma geliyor benim sütüm hemen yarıyor sık yerse eğer
Sağol canım işte herkes zayıflıyo faln dedi ondan kendimi kötü hissediyorum yoksa bende çok azda olsa emzirmenin daha çok yarıyacağını düşünüyorum
cnm sıkma canını benim kendi annem benim moralimi mahvediyor yinede taviz veriyorum bana senin sütün yaramadı bebeğe dedi telefonda bugün çok pis çıkıştım zaten ne geldiyse başıma annem yüzünden geldi mama ver diye tutturmasaydı bebeğim bu kadar erken alerjiyle tanışmıcaktı eltim bebek sarılık bile oldu asla mama vermem bunlar doğal süreçler böyle olması gerekiyor dedi ve çocukları hastane yüzü göremedi. Anne sütü vermen kadar güzel birşey varmı bebeğe milletin tombul hoşuna gidiyor diye gereksiz yere mamamı verelim. Ben karnının doyduğunu bileyim yeter diyorum kilo sağlıklı değil hantal oluyorlar arkadaşın bebeği otururken kendini taşıyamıyor düşüyor hastanelik oldu kafa üzeri düştüde.

Ay 2018 mart anneleri başlığı açılmış, yeni gördüm :KK200: geçen sene bu zamanlarda varlığından haberim bile yoktu küçüğümün, şimdi içeride uyuyor şükürler olsun :nazar: Rabbim hiç birimize evlatlarımızın acısını, sıkıntısını yaşatmasın. Her nefeslerinde yanlarında olabilmeyi, hayatlarında olabilmeyi nasip etsin inşaallah :dua:

Oğlum sarılıkken mama desteği vermiştim ben de, hastaneden aptamil'i tavsiye etmişlerdi onu kullandım ama uzun süreli kullanmadığım için çok detay bilmiyorum tabi.

Fakat her şeyden önce sütüm yaramıyor düşüncesini sil bence. Bebeğin için kilo yapsın diye mama verme, kilo her şey değildir o anne sütünün mucizesi çok başka, içinde barındırdıkları çok başka. Kilo olsa ne olmasa ne, gelişim sadece kiloyla ölçülebilir bir şey değil hem :) daha sık emzir, ten tene temas edin bolca, yediklerine vitamin açısından daha çok dikkat et. Emin ol farkedecektir.
Çok hakkısın anne sütünün yerini hiçbişey dolduramaz heleki bebeklerin boş boş şişirmek bence hiç iyi değil ama işte içim rahat etmiyo

Yok cnm güzel gece rahat uyursa çok güzel alıyor 4 günde 200 gram aldı ama 3 günde 50 gram verdi şimdi durdu yine eee böyle olunca da bebek doymuyor huzurlu değil rahat değil diye aklıma geliyor benim sütüm hemen yarıyor sık yerse eğer
cnm sıkma canını benim kendi annem benim moralimi mahvediyor yinede taviz veriyorum bana senin sütün yaramadı bebeğe dedi telefonda bugün çok pis çıkıştım zaten ne geldiyse başıma annem yüzünden geldi mama ver diye tutturmasaydı bebeğim bu kadar erken alerjiyle tanışmıcaktı eltim bebek sarılık bile oldu asla mama vermem bunlar doğal süreçler böyle olması gerekiyor dedi ve çocukları hastane yüzü göremedi. Anne sütü vermen kadar güzel birşey varmı bebeğe milletin tombul hoşuna gidiyor diye gereksiz yere mamamı verelim. Ben karnının doyduğunu bileyim yeter diyorum kilo sağlıklı değil hantal oluyorlar arkadaşın bebeği otururken kendini taşıyamıyor düşüyor hastanelik oldu kafa üzeri düştüde.
Benim annemde canımı çok sıkıyo her gittiğimizde bu çocuk hiç kilo almamış aç bu çocuk doymuyo diyo zayıf diye daha kafayı taktı mamaya başla diyo. Ama işte zaten ek gıdaya az kaldı az daha dayansam toparlar diye düşünüyorum kulak ardı ediyorum. Çocuğumu görüncede acaba versem mi köyümü yapıyorum diyorum

Benim kızım da zayıf.5400 dü geçen ay 3 aylıkken şimdi de tartıyorum evdekine göre 6 falan geliyor.3. Ay az aldı ama yine de mama vermiyorum henüz.Normal sınırlarda çünkü.Puf puf bebek beklentim yok maşallah mutlu bir bebek dönüyor gülüyor şimdi ayaklarını kaldırmaya başladı yakında onları da ağzına alır zorla çocuğu sırf kilo alsın diye vermek istemiyorum.Çünkü mamayı verdiğimde 3-4 defa kustu tolere edemiyor ağır geliyor sanırım.Sağlığı yerinde olsun kilosunu takmıyorum o kadar zaten diş dönemi falan aldıklarını bile veriyorlar.

Bu arada aptamil büyük firma hastanelere sponsor oluyor.Doğumumda hemşiremiz öyle demişti aptamil sponsor bize bu mamalar özel geliyor diye.O yüzden bu işte ticari kaygının da olduğunu düşünüyorum.Zor çözünen biraz ağır bir mama.

Kızlar bebeklerinize su veriyor musunuz . Şu ana kadar vermedim .eşim ver diye ısrar ediyor. Kararsız kaldım. Daha önce 3 saatte zorla Emen bebek havalar sicaklandiktan beri saat başı emiyor .acaba susuyor da mı emiyor sık sık. Gerçi bu benim işime gelir sık emer çabuk büyür :)

62 cm 6300 gram bir ay önce 5900 dü :KK43:

Canm gayet iyi bkz 5 ayligiz 5.800 kilo kizim 64 cm duzenli 700 gr aliyor bu ay 500 almis kolosu az ama dr jmhz hic proplem yapmiyor motor gelisimi iyi kiloyu hic kafana takma suan normal diyir bunyeden bunyeye dark oluyor..cok hareketli bizkmkide alsada bu harekete yakiyoodur ☺☺

Kızlar bebeklerinize su veriyor musunuz . Şu ana kadar vermedim .eşim ver diye ısrar ediyor. Kararsız kaldım. Daha önce 3 saatte zorla Emen bebek havalar sicaklandiktan beri saat başı emiyor .acaba susuyor da mı emiyor sık sık. Gerçi bu benim işime gelir sık emer çabuk büyür :)

Kızım su içmekten hiç hoşlanmasa da ben veriyorum :)

ilk zamanlarda göre capaklanma bayağı azaldı ama göz yaşınız ara ara hala dışarı akıyor sabah kalkıyor bi bakıyorsun gözü geçmiş diyorsun sonra göz yaşı yanagından süzülüp gidiyor bazende goz cukurunda birikiyor
Canim bizimde oleydi azaldigini gosteriyorr bizim hatta bazen 2 3 gin olmuyordu sonra tekrardan oluyordu bigun geciverdii ama 4 aya yakin b sekilde surdu az kalis bnce gecmesi canm

ilk zamanlarda göre capaklanma bayağı azaldı ama göz yaşınız ara ara hala dışarı akıyor sabah kalkıyor bi bakıyorsun gözü geçmiş diyorsun sonra göz yaşı yanagından süzülüp gidiyor bazende goz cukurunda birikiyor
Canim bizimde oleydi azaldigini gosteriyorr bizim hatta bazen 2 3 gin olmuyordu sonra tekrardan oluyordu bigun geciverdii ama 4 aya yakin b sekilde surdu az kalis bnce gecmesi canm

Ben veriyorum çay kaşığıyla 5 kaşık kadar 1 haftadır

Ben bu sıcaklarda veriyorum. Bence vermelisin yazık günah bebişe.

X