2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar günaydın dün klima taktırdık eve oğlum maşallah serin olunca güzel uyudu. Klimalı odada yatırmadık hasta olmasın diye kapıları açık bıraktık yatırdığımız oda da bayağı serinledi gece bir defa uyandı emzirdikten sonra hemen uyudu. Ondan önceki son üç gün çocuk sıcaklardan sabaha kadar uyumadı vücudu hep isilik olmuş banyo yaptırınca fark ettim. Birde kollarını hep sivri sinekler yemiş oğluşumun balkon kapısı ve pencere açık olduğu için hep ordan geliyorlardı. İnşallah kollarında düzelir. Allah hepimize yardım etsin.

Canım sivrisinek için lavanta yağını kullan. Spreyli şişler var ya, onunsuyla doldur içine bir kaç damla lavanta yağı döküp bebeğinin yatağının kenarına sık yatmadan önce, gelemiyorlar :)

Canım sivrisinek için lavanta yağını kullan. Spreyli şişler var ya, onunsuyla doldur içine bir kaç damla lavanta yağı döküp bebeğinin yatağının kenarına sık yatmadan önce, gelemiyorlar :)
Teşekkür ederim Canım tavsiyen için yaparım.

Inan bebeklere ek gida konusunda ben de bilgisizim canim. Hatta en buyuk endisem ne vericez biz bu bebeklere diye :KK43: dedigin gibi hep tatli patates bal kabagi ile baslangiclar okudum. Tatli patates bayagi bealeyici imis. Eger vereceksen dikkatlice uc gun kuralina uy mutlaka. Arttirarak ver.
Mama icin baska marka denedin mi canim sen. digeleri belki dokunmazdi. Kilo alimi icin o mamalar cok iyi gelirdi size
Perişan oldu yavrum denedik cnm bir doktora süt anne bul yada pirinç unu ver dedirtti yavrum o derece yani sütüm yetmiyor maalesef m benimki çok hızlı yakıyor yine un kavurdum muhallebi yaptın yedirdim şimdi herkesin biberon için ağlar benim kaşıkla doyur diye ağlıyo pesss:işsiz: muzmu alerji yaptı yoksa dana etimi bilemiyorum muz denemeye başlayacağım gün dana eti yedim kuzu eti sanıp:olamaz: ama:KK1: muzu 5 gündür yiyorum aynı hiç düzelmedi hep kaşıntı kafa atmalar sancıdan off ne zor süt yetmeyince emmeyince sütüm yetse çok daha kolay olucak

Perişan oldu yavrum denedik cnm bir doktora süt anne bul yada pirinç unu ver dedirtti yavrum o derece yani sütüm yetmiyor maalesef m benimki çok hızlı yakıyor yine un kavurdum muhallebi yaptın yedirdim şimdi herkesin biberon için ağlar benim kaşıkla doyur diye ağlıyo pesss:işsiz: muzmu alerji yaptı yoksa dana etimi bilemiyorum muz denemeye başlayacağım gün dana eti yedim kuzu eti sanıp:olamaz: ama:KK1: muzu 5 gündür yiyorum aynı hiç düzelmedi hep kaşıntı kafa atmalar sancıdan off ne zor süt yetmeyince emmeyince sütüm yetse çok daha kolay olucak

Allah yardımcımız olsun canım...ben de süt olsun diye günlerdir kahvaltı dahil. kıymalı bulgur çorbası içiyorum salçasız.iğrenç bi tadı var ama mecbur..benim de süt kesildi kesilecek...mama da vermedim daha.aptamili vermeye korkuyorum.süt olsun diye gece bile bulgur içiyorm yok yani...kilo aldı başını gitti ama 6 ay bi geçsin, ek gıdaya geçelim ben de diyete başlıycam

Diyet yapmaya başlayınca benim sütümde azaldı bu gün zor yetirdim sütümü
Ne yiyeceğimi bilmediğimden aç kaldım tansiyonum düştü kötü oldum baya
İşimiz çok zor

Allah yardımcımız olsun canım...ben de süt olsun diye günlerdir kahvaltı dahil. kıymalı bulgur çorbası içiyorum salçasız.iğrenç bi tadı var ama mecbur..benim de süt kesildi kesilecek...mama da vermedim daha.aptamili vermeye korkuyorum.süt olsun diye gece bile bulgur içiyorm yok yani...kilo aldı başını gitti ama 6 ay bi geçsin, ek gıdaya geçelim ben de diyete başlıycam
sen yemeğe devam et bol bol su iç cnm inş gelicek de. Birde bizim özel mamaları kaşıkla verebilirsin kaşığı mecbur yutuyor ama ben pirinç ununa kattım maalesef dokundu bize cnm öbürünü denemeye cesaretim kalmadı glükoz şurubu filan yazıyordu içinde bebelac pepti junior da onu vereceğine un muhallebisi veririm daha iyi

maden suyu bebeğe gaz yapmıyor mu
Bilmem ki benimki artık gaz için ağlamadığından hareket ederek çıkardığından hiç anlamıyorum artık ne gaz yapıyor cnm :))
Diyet yapmaya başlayınca benim sütümde azaldı bu gün zor yetirdim sütümü
Ne yiyeceğimi bilmediğimden aç kaldım tansiyonum düştü kötü oldum baya
İşimiz çok zor
maalesef diyet azaltıyor benimde bazen ayaklarım yere basmıyor açlıktan gerçekten zor anneler olarak Allah yardım etsin bebeklerimizi doyurabilelim

Kızlar bebişlerin GÖZ RENKLERİ nasıl oldu bizim gri maviydı ilk sonra gri yeşil arası oldu sonra koyu yeşil ela arası oldu öyle kalıyoruz eşimde bende kahverengi gözlüyüz:cool:

Kızlar günaydın dün klima taktırdık eve oğlum maşallah serin olunca güzel uyudu. Klimalı odada yatırmadık hasta olmasın diye kapıları açık bıraktık yatırdığımız oda da bayağı serinledi gece bir defa uyandı emzirdikten sonra hemen uyudu. Ondan önceki son üç gün çocuk sıcaklardan sabaha kadar uyumadı vücudu hep isilik olmuş banyo yaptırınca fark ettim. Birde kollarını hep sivri sinekler yemiş oğluşumun balkon kapısı ve pencere açık olduğu için hep ordan geliyorlardı. İnşallah kollarında düzelir. Allah hepimize yardım etsin.

Ben de hergün Ilık suyla banyo yaptırıyorum ama yüzü kolları kızarık hep. İsilik galiba. Bugün de çok sıcaktı klima zararlı mı kararsızdım ama açtık vallahi. Klimanın olduğu odada tutmuyorum bebişi yan odadayız ama serinlik oluyor tabi. Acayip terliyor emerken, uyurken. Gece her seferinde kafasının altı ıslak terden. Bi o başa bi bu başa yatırıyorum sürekli çarşaf da değiştiremem ki her emzirmede aynı.

Benim de aklımda olsun teşekkürler

Ek gıdaya mı geçtiniz kızlar?

Sagol canim. Keske olmasaydi keske abartiyor olsaydim ama inan bebegimin ilk halini gorsen o kadar uzulurdun ki. Hatta sana yazmistim sivilce gibi seyler var ama gececek diyorlar diye. O gececek denen seyler sulu yaralara donusmustu cok kotuydu. Yara bere icindeydi tum yuzu boynu. Cunku ben aman cok faydali deyip sut yogurt yumurta yiyordum her gun. Bu da yetmez gibi mama vermeye calismistim:KK43: bunlar olan alerjisini iyice azdirdi.
Beni biliyosun hamileyken de neler cektim ne korkular yasadim. Ama yine de hep pozitif olmaya calismistim. Simdi de oyleyim. Bu sadece bir hassasiyet. Bebegim bazi gidalara hassas ve bir sure yemeyecegiz. Elbet gececek. Allah beterinden sakinsin. Onca korkuyu stresi aciyi cektikten sonra bu cok daha kolay:)
Yok cnm abartıosn dermiim hiç,walla cok zor işinz ama..Tabı Allah kötüsünden korusn.bn bi öğün yemeyınce sütüm gdio.sizn yıne ii.ama sdece mukus belirtisi varkn alerjı mı demk oda herkeste var

Yok cnm abartıosn dermiim hiç,walla cok zor işinz ama..Tabı Allah kötüsünden korusn.bn bi öğün yemeyınce sütüm gdio.sizn yıne ii.ama sdece mukus belirtisi varkn alerjı mı demk oda herkeste var
Yok canim sadece mukus tabiki alerji belirtisi degil. Burada soranlar olmustu hatta onlara da demistim. Sadece mukus varsa onemli diil diyor doktorlae. Hatta bizim diyete ragmen devam ediyo. Bize bile gecmeyebilir sorun diil dedi doktor. Diger belirtiler hortlamazsa ya da mukusa kan eslik etmezse kafana takma dedi. Cunku cok kisitli beslendigimde dahi gecmedi gcmiyo. Mukus bebegin sumugu genzine akip onu yutmasindan dahi olurmus

Kızlar biz bgn cok buyuk bi tehlike atlattık.havaalanında emzirme odasına kuzumu emzirm dedim hala aklıma gelince sinirm çıkıo Allah bıldığı gbı yapsın kapıyı sökmüşler ve ole bırakmşlar.bnde dırek açınca bi hareketlndi çelik kapı o an bebeğe gelmesin die bn ani hareket edince bi ayağım kaydı düştm dizimn üstune tam kurtardm oh bebeğe derkn dengemı kuramayıp bebekle düştk.Allahtan kollarımn üstüne düştük.hastaneye gtsem uçağı kacırcm Allahım okdr üzüldmki.bebeğimn hareketlernde bi değişiklik yok.inşallah bişe olmamıştr dimi.walla heryere şıkayet edicm.ztn emzirme odasımı ahır mı bellı değil.böyle insanlardn nefret ediorm.yanı ordan küçük bi cocuk gecse onun kafasna düşedebılırdı.umursamaz beyın yoksunları..

Kızlar biz bgn cok buyuk bi tehlike atlattık.havaalanında emzirme odasına kuzumu emzirm dedim hala aklıma gelince sinirm çıkıo Allah bıldığı gbı yapsın kapıyı sökmüşler ve ole bırakmşlar.bnde dırek açınca bi hareketlndi çelik kapı o an bebeğe gelmesin die bn ani hareket edince bi ayağım kaydı düştm dizimn üstune tam kurtardm oh bebeğe derkn dengemı kuramayıp bebekle düştk.Allahtan kollarımn üstüne düştük.hastaneye gtsem uçağı kacırcm Allahım okdr üzüldmki.bebeğimn hareketlernde bi değişiklik yok.inşallah bişe olmamıştr dimi.walla heryere şıkayet edicm.ztn emzirme odasımı ahır mı bellı değil.böyle insanlardn nefret ediorm.yanı ordan küçük bi cocuk gecse onun kafasna düşedebılırdı.umursamaz beyın yoksunları..

Geçmiş olsun canım yaa Nasıl sorumsuzluk yaptıkları Allah korusun

Ben de hergün Ilık suyla banyo yaptırıyorum ama yüzü kolları kızarık hep. İsilik galiba. Bugün de çok sıcaktı klima zararlı mı kararsızdım ama açtık vallahi. Klimanın olduğu odada tutmuyorum bebişi yan odadayız ama serinlik oluyor tabi. Acayip terliyor emerken, uyurken. Gece her seferinde kafasının altı ıslak terden. Bi o başa bi bu başa yatırıyorum sürekli çarşaf da değiştiremem ki her emzirmede aynı.

Benim de aklımda olsun teşekkürler

Ek gıdaya mı geçtiniz kızlar?
ben mecburiyetten günde bir kere filan muhallebi veriyorum cnm Formul mama içemedi bizimki dokunuyor sütte az olunca doktor aç bırakma dedi idrar yolları enfeksiyonundan dolayı

Tüh ya çok kötü olmuş çok geçmiş olsun et cnm tabi ki şikayet sana ve bebeğine o korkuyu yaşatmış pislikler nekadar düşüncesizler gidin erkekler tuvaletinin kapınısını bozuk kırık bırakın emzirme odası ne demek yasa ihmalinde böylesi

X