2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Canim 1 s.bardagi pudra sekeri 1 s.bardagindab bir parmak eksik yag ve un. Pudra sekerinin arkaaini oku mutlaka bazilarinda eser miktar uyari var. bu ucunu karistir baya zor sekil alacak kadae un kat bol bol. Zor toparlanan sekil verilen bulgur bulgur bi kivam olsun. Yuvarlak yassi sekil ver. 170 derecede hafif alti kizarsin yeterli. Soguyunca kiyir kiyir kurabiyen hazir. Ben hatta iki olcu yapip gunlerce yiyorum:). Insallah sevwrsin. Cok pisirme cok sertlesir
Cnm valla efsane güzel oldu daha önce bu kadar güzel kurabiye yemedim desem yeri var çok saol

Cnm valla efsane güzel oldu daha önce bu kadar güzel kurabiye yemedim desem yeri var çok saol
Coook sevindim begenmene. Valla ben artik misafire yapar oldum:) resmen eskiden un kurabiyesi yapamiyormusum. Yok tereyagi katardim yok nisasta falan filan. Hic bole kiyir kiyir olmuyodu valla. Tam pastane un kurabiyesi gibi oluyo bu.

3 gün önce süt ürünleri ve yumurta diyetine başlamıştım dün sadece iki kere kaka yaptı sarı ve tanecikliydi
Akşam taze fasulye pilav yedim bu gün tanecikler yine yok sık ve az az yapıyor bizi epey zorluycak gibi bu alerji işi
Fasulyeye domates kattin mi. Bir cok kisiye dokunuyor. Pilava neler kattin. Mesela arpa sehriye kattiysan paketi okudunmu. Mesela Filiz markada eser miktar yumurta var. sehriye makarna fakan konusunda en guvenilir nuh'un ankara.

Birde dün Ocak doktoruna gittik pek tatmin etmedi açıkçası yaptığın diyete ceviz hariç kuruyemişleride ekle dedi
Probiyodik verdi ama kullanmak pek mantıklı gelmedi açıkçası
En yakın Edirnede buldum alerji uzmanı artık en kısa zamanda oraya gitmez çocuk doktoru muzdarip bir saatlik mesafede gerçi :KK43:
Hem alerji hem iki çocuk kafayı yemezsem iyidir
Uzun zamandır sıkı diyet yapan arkadaşları tebrik ederim gerçekten çok zormuş
Canim bir sure sonra alisiyorsun. Ilk zaman cok daha yorucu hem fiziksel hem ruhsal olarak. Ama zamanla alisiyorsun. Yasam bicimi halini aliyor.

Aslinda benim okudugum kitaplar okul oncesi kitaplari hep, sadece bol mimikle ve hareketler okuyorum o hoslarina gidiyor resimlerini gosteriyorum.
Annecegim seni cok seviyorum, babacigim seni cok seviyorum, annemi neden cok seviyorum , küçük ayi serileri. , pearson ve ykb yayınlarının cok guzel resimli okul oncesi kitaplari var resmi bol yazisi az kitaplar.

cok sagol canim bebek icin ozel araniyodum demekki bulamamam normalmis :)

Evet doktor henuz birsey demedi. Ama bi arkadasim 3. Ayda yapiliyor doktorun demedi mi deyince sasirmistim. Tesekkur ederim cevabin icin

ben ozellikle sormustum bizim kizda hafif kayma vardi, simdi bakma 6. aydan sonra duzelir duzelmezse goz muanesine yonlendiririm sizi dedi drumuz sanirim bi sorun gorunmuyosa yonlendirmiyolar da

Coook sevindim begenmene. Valla ben artik misafire yapar oldum:) resmen eskiden un kurabiyesi yapamiyormusum. Yok tereyagi katardim yok nisasta falan filan. Hic bole kiyir kiyir olmuyodu valla. Tam pastane un kurabiyesi gibi oluyo bu.
Valla bn ne yapmışım be yemişim kurabiye bu ne yaa :KK70: hem dr zeytinyağı ile yaptım

cok sagol canim bebek icin ozel araniyodum demekki bulamamam normalmis :)

ben ozellikle sormustum bizim kizda hafif kayma vardi, simdi bakma 6. aydan sonra duzelir duzelmezse goz muanesine yonlendiririm sizi dedi drumuz sanirim bi sorun gorunmuyosa yonlendirmiyolar da
Sagolasin. Bizim de bazen sasi bakiyo ama ole buyuk bir sorun diil heralde. Daha uc ay 10 gunluk falan cunku

Sagolasin. Bizim de bazen sasi bakiyo ama ole buyuk bir sorun diil heralde. Daha uc ay 10 gunluk falan cunku
ben internette 3 ayda gecmesi gerek die okumustum ondan ozellikle dr a sordum bakma oralara gecer merak etme sen dedi simdi 4 aylik olmak uzere hemen hemen gecti takma kafana yani sen sormamis olsan dikkatli bakmamistim bile bayadir :)

Yaz mevsimini zaen hiç sevmezdim, artık kendisiyle daha da nefretleşiyoruz sanırım. Oğlum demin ıkınıyordu, uyanır gibi oldu dedim biraz emzireyim bari, bir baktım su gibi olmuş çocuk, çarşafına kadar değiştirdim. Ne yapayım çıplak mı yatırayım yani? Bir çıtçıtlıyla yatıyorum, he üzerini örtmeden yapamıyorum evet bir çarşaf örtüyorum. Ne yapsam bilemedim ödüm kopuyor hasta etcem diye.
Tam hastalık havası yerde iyi değil üşümeside napcaz böyle anlamadım klima açıyorum ben başka odada salona geliyo öyle hallettik

Arkadaslar goz muayenesi kacinci ayda yapiliyor

4. aydan sonra yapılıyor.biz yaptırdık canım.

Fasulyeye domates kattin mi. Bir cok kisiye dokunuyor. Pilava neler kattin. Mesela arpa sehriye kattiysan paketi okudunmu. Mesela Filiz markada eser miktar yumurta var. sehriye makarna fakan konusunda en guvenilir nuh'un ankara.

bugün filiz makarna yaptım ve arkasında alerjen uyarısını okuyunca yemedim.ama ilginçtür, kızımın kulak arkası geçmiş ama boğaxı çok daha kötü dökülüyor.dün balık yedim.bugün de mısır...anlaşılan bunları da kesmeliyim

sağol canım.aptamili bile içmeyen kızcazım onu hiç içmez öyle kötüyse...bi de dün benim öküz dedi ya, boşanma davası açarım diye, galiba o da etkiledi çünkü bu sürümceme, bitmeyen sorunlar tüketti beni iyice.34 yaşındayım ama saçlarım bembeyaz.boya da yapmıyorum emziriyorum diye.inan annemden daha yaşlı görünüyorum ki 6 yıl önce bir tane bile beyazım yokmuş.bu öküz tepti beni...

hayır canım.geçer dedi.
takma canım dicem ama insansın elinde değil Allah ıslah etsin aynı durumu defalarca yaşadım maalesef

sağ göğsümün sütü sola göre az bende bugun ilk onu verdim hep bu seferde sola geçince emmek istemedi sıcaktan dolayı bu seferde sol göğsüm agrimaya başladı zoraki emzirdim bosalttim galiba ama kahverengi bölgenin ustu morar di ve dokununca ağrıyor
Nasıl oldun cnm dikkat et ben hafif kızarıklıkta bile 38 dereceyi baya geçti
kizlar bu gece bize dua edin lutfen yarin cok onemli bi kontrole giriyoruz kizimin beyni ve ic organlari kontrol edilecek her hangi bir sorun var mi diye boynunda hemanjiom var baska bir yerde daha varsa ilac tedavisi verilebilir ama o ilacin cok buyuk yan etkileri var kalbine cok hasar veriyormus cok endiseliyim :KK43:
Allah şifa versin kuzuna en kısa zamanda inşallah kötü bir etkisi olmaz atlarırsınız
@baharinbahcesi LifeandFeel LifeandFeel mashmallow mashmallow ya kızlar bu alerji işini sizden okudukça işkilleniyorum. Doktor teninde pürüz yok, pişik yok idrarda kan uiyok o yüzden alerjiyi eledim dedi. Mukuslu kaka, gürültürlü ve sürekli taşan kaka(primada taşıyordu huggies denedim yine bu kez o taşırmadı). Belirti bu yani. Ve aşırı az kilo almış son kontrolde. Sadece 250 gr 1 ayda. Kontrolden 1 hafta geçti aşı için gidip yine tartıldı bugün 250 gr almış yine gerçi. Ama alerji varsa çektiriyorsam diye de bi şüphe düştü. Ayrıca ilk kez aşı günü sıkıntılı geçti :/ ateş bi 37.8 oldu ödüm koptu fitil vermeden indi hemen çok şükür.
az kilo alması idrar yolları enfeksiynundan olabilir muhtemelen oda çok kaka yaptırıyor cnm bizdede mevcut kendisi ne ararsan var gerçi bizde. Karın gurultusu gözlerde kaşıntı hapşırma öksürme popoda daima kızarıklık emme problemi vs (emme problemi genelde idrar yolları enfeksiyonundan oluyor) Netten bak bir belirtilere eğer şüpheleniyorsan doktorunla tekrar görüş

Birde dün Ocak doktoruna gittik pek tatmin etmedi açıkçası yaptığın diyete ceviz hariç kuruyemişleride ekle dedi
Probiyodik verdi ama kullanmak pek mantıklı gelmedi açıkçası
En yakın Edirnede buldum alerji uzmanı artık en kısa zamanda oraya gitmez çocuk doktoru muzdarip bir saatlik mesafede gerçi :KK43:
Hem alerji hem iki çocuk kafayı yemezsem iyidir
Uzun zamandır sıkı diyet yapan arkadaşları tebrik ederim gerçekten çok zormuş
biz probiyotiği kullanmasak halimiz perişandı doktora sormadan başlamıştım çok gazlı olunca benimki çok iyi gelmişti 1 hafta sonra etki etmişti oğlumu rahatlattı baya doktor da devam dedi gerçekten zor ama geçicek inş :)

Benim oğlan solak olcak sanırım, daha çok sol eliyle davranıyor hep cisimlere :)
Ayyy benimkide galiba herşeyi solla tutuyo gerçi benim suçum hep sağla tutuyordu birazda sol tarafa astım oyuncağı o gün bugün dür solla tutuyo hep
Biraz da bal mi katsak ki :)
Bal baya aleejikmiş kızlar öyle dedi :KK43:
Kızlar bu alerjiler geçicimiymiş peki ben okudukça üzülıyorum sizin için allah yardım etsin inşallah geçicidir
Evet inş geçiyor 1 yaş en geç 3 yaş cnm daha erkenden atlatırız belki erken fark ettiğimiz den dolayı

bugün filiz makarna yaptım ve arkasında alerjen uyarısını okuyunca yemedim.ama ilginçtür, kızımın kulak arkası geçmiş ama boğaxı çok daha kötü dökülüyor.dün balık yedim.bugün de mısır...anlaşılan bunları da kesmeliyim
bizimkininde boynu çok döktü ama sıcaktan serin olunca sönüyor terleyince gene döküyor

Masallah oğluşuna, bence hiç pimpiriklenmene gerek yok cunku anlattıkların kadarıyla gayet iyi ilerliyor, gelişimi normal bence. Senin oğlun ufak hem bizimkilerden o yuzden kıyaslayıp kendini yanıltma. Çok şükür bugunlere :) öp kuzunu
Ewt bi ay küçüğz onun için takıpteyız:KK66:sende op yerımıze inşallah bizm erken fıt fıtcı bebişlermzde cok ıı olurlar

Sicaklarda etkiliyo. Daha hassas bizim bebeler herseye ne yazikki. Belki sadece isiliktir. Takip et bakalim. Ulasabiliyosan doktoruna foto at en aZindan isilik mi degil mi anlamis olursu

Sicaklarda etkiliyo. Daha hassas bizim bebeler herseye ne yazikki. Belki sadece isiliktir. Takip et bakalim. Ulasabiliyosan doktoruna foto at en aZindan isilik mi degil mi anlamis olursu

yok canım.isilik değil.geçen böyle olduğunda atopik dermatit demişti ama biz merhemi kullanmadık.bakalım geçecek mi yine?

X