2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Sicaklarda etkiliyo. Daha hassas bizim bebeler herseye ne yazikki. Belki sadece isiliktir. Takip et bakalim. Ulasabiliyosan doktoruna foto at en aZindan isilik mi degil mi anlamis olursu
Cnm ek gıda zamanında en az alerjenler ne malum benim bebe aç doktor yok 10 temmuza kadar mecbur vitaminli birşeyler vereyim bir bilgin varmı tatlı patates kabak biliyorum nette elma içinde bir alerjen bir alerjen den korur diyorlar bilemedim

Fasulyeye domates kattin mi. Bir cok kisiye dokunuyor. Pilava neler kattin. Mesela arpa sehriye kattiysan paketi okudunmu. Mesela Filiz markada eser miktar yumurta var. sehriye makarna fakan konusunda en guvenilir nuh'un ankara.
Kakasını düzeltmeden önceki gün domates yemiştim o değildir muhtemelen ama filiz şehriye kullandım aslında ankara makarna yemem gerektiğini Biliyorumda nasıl boşluğuma geldiyse filiz kullandım

Ya kızlr herkeste bu kadar alerji olması normal mi? Ne bilim tüm grup alerjik bebek sanki.Acaba alerji diye yorumladığımız bazı belirtiler normal şeyler mi? Bana esas belirti döküntü ve kanlı kaka geliyor artık diğer türlü tüm bebekler alerjik nerdeyse.

Ya kızlr herkeste bu kadar alerji olması normal mi? Ne bilim tüm grup alerjik bebek sanki.Acaba alerji diye yorumladığımız bazı belirtiler normal şeyler mi? Bana esas belirti döküntü ve kanlı kaka geliyor artık diğer türlü tüm bebekler alerjik nerdeyse.

Ben de geçen gün onu düşündüm burda hep alerjiyi okuyunca artık kafa yorar oldum :) benim oğlumda da gurultu var ama gazından o biliyorum mesela kakasını çok az yapıyor 5-6 günde bir ama o da gürültülü oluyor, kulak arkası kabuk gibi değil de o his de vardı elimle yıkarken ama o geçti mesela da oluyor yani her bebekte sanki. Yani belirtilerin bazıları çok genel, ayrıştırıcı şeyler senin dediklerin bence de.

ayni seyi ben de dusundum hatta cok mukuslu kaka yapti bir kac gun ve ben diyet yapiim dedim partikuller tamamen bitti mukus daha da artti bende vazgecip yemeye basladim ve partikuller geri geldi
yanliz bazi seylerin rahatsiz ettigi kesin, mesela hurma cok gaz yapio, son kesfim zeytinyagli bi d vitamini kullaniyorduk o da isal yapiyor hatta onu kesince mukus gecti simdi yeni marka isticem drdan

cok sukur kontrollerimiz iyi cikti, beyin ve ic organlarda sorun yok. boynundaki sislikte de hafif buyume var ultrasonu ceken dr bu kadari normal buna buyumus bile demeyiz dedi ama sagolsun drumuz tum moralimizi bozdu ilaca baslayalim die, neymis buyume normal ama gerilemezse kozmatik sorunlara neden olabilirmis buyuyunce. ben ilac yuzunden kalp sorunu olursa kozmatik sorundan daha kotu diyince sizin bileceginiz is secim sizin dio. ne sinir bu drlar para icin kucucuk bebegin kalbiyle oynicaklar
ay icimi doktum resmen, dr esimin ailesinin tanidigi laf soyletmiyor sinir oluyorum

Bana da artık mukuslı kaka normal olabilirmiş gibi geliyor.Çoğu bebeğinki mukuslu anlaşılan.Aynı şekilde gaz da zaten ilk aylar hemen her bebekte olur.Bir kısmı sancılanır.Kulak arkası kabuklanma popo arası kızarıklık bunlar da normal gibi geliyor.Ne bilim en azından gıdaları kesmeyi gerektirecek kadar kesin belirtiler değil gibi ya.Bu belirtilerle tüm grup alerjik sınıfına girdi , bi yerde yanlışlık var ama nerde bilemedim.

Canim cunku bu cagimizin hastaligi. Artik hicbirsey dogal degil. Yedigimiz ictigimiz soludugumuz. O yuzden bebekler cok daha hasssas.
Aleeji zaten kendi basimiza karae verecwgimiz birsey degul. Iki yolu var. 1. Testte cikmistir evet alerjidir. 2. Testte cikmaz belirtiler vardir. Diyet denenir belirtiler azalir bebek rahatlarsa evet yine alerjidir. Kucuk bebeklerde zaten testte kolay kolay cikmaz. Deneme yanilma bulunur. Ve buradaki bir cok kisi diyet yapinca kakanin azalmasina mukusun azalmasina sahit oluyor. Bu da alerji varligini onayliyor
Ve onemli olan su an degil zaten. Besin alerjisi gecici. Tedavi edilmezse ileride solunum alerjisine yani alerjik asitima cevirme olasiligi var. bizim ugrasimiz bunun icin.
Kendi adima. Diyetten sonra cildi duzeldi. Karin agrisu gurultusu bitti. Uykulari rahatlamaya basladi. Goz kulak kasintisi azaldi. Hirilti neredeyse bitti.
Sadece mukus varsa zaten onemsemeyin diyoruz hepimiz. Tek basina alerji belirtisi olamaz.
Aciklama geregi duydum cunku alerji konusunda en cok paylasim yapan benim. Ama kimseye alerjik senin bebegin demedim. Sadece suphelendigim kisilere lutfen dikkat et lutfen arastir dedim. ki vicdanendi bu. Cunku ben de bilmiyordum kendimin doktoruydum.

Son düzenleme:
Cnm ek gıda zamanında en az alerjenler ne malum benim bebe aç doktor yok 10 temmuza kadar mecbur vitaminli birşeyler vereyim bir bilgin varmı tatlı patates kabak biliyorum nette elma içinde bir alerjen bir alerjen den korur diyorlar bilemedim
Inan bebeklere ek gida konusunda ben de bilgisizim canim. Hatta en buyuk endisem ne vericez biz bu bebeklere diye :KK43: dedigin gibi hep tatli patates bal kabagi ile baslangiclar okudum. Tatli patates bayagi bealeyici imis. Eger vereceksen dikkatlice uc gun kuralina uy mutlaka. Arttirarak ver.
Mama icin baska marka denedin mi canim sen. digeleri belki dokunmazdi. Kilo alimi icin o mamalar cok iyi gelirdi size

Ewt bnde oyle duşunuorm ben mı cok normalleştrdm bılmıorm.yanı cılde bı dokuntu olmadığı sürece anneyede bebişlerede zorluk.

Canim cunku bu cagimizin hastaligi. Artik hicbirsey dogal degil. Yedigimiz ictigimiz soludugumuz. O yuzden bebekler cok daha hasssas.
Aleeji zaten kendi basimiza karae verecwgimiz birsey degul. Iki yolu var. 1. Testte cikmistir evet alerjidir. 2. Testte cikmaz belirtiler vardir. Diyet denenir belirtiler azalir bebek rahatlarsa evet yine alerjidir. Kucuk bebeklerde zaten testte kolay kolay cikmaz. Deneme yanilma bulunur. Ve buradaki bir cok kisi diyet yapinca kakanin azalmasina mukusun azalmasina sahit oluyor. Bu da alerji varligini onayliyor
Ve onemli olan su an degil zaten. Besin alerjisi gecici. Tedavi edilmezse ileride solunum alerjisine yani alerjik asitima cevirme olasiligi var. bizim ugrasimiz bunun icin.
Kendi adima. Diyetten sonra cildi duzeldi. Karin agrisu gurultusu bitti. Uykulari rahatlamaya basladi. Goz kulak kasintisi azaldi. Hirilti neredeyse bitti.
Sadece mukus varsa zaten onemsemeyin diyoruz hepimiz. Tek basina alerji belirtisi olamaz.
Aciklama geregi duydum cunku alerji konusunda en cok paylasim yapan benim. Ama kimseye alerjik senin bebegin demedim. Sadece suphelendigim kisilere lutfen dikkat et lutfen arastir dedim. ki vicdanendi bu. Cunku ben de bilmiyordum kendimin doktoruydum.
Cnm yazını okudm ewt sen gercekten bu konuda bılgı sahıbısn,hatta belkı coğu dr.lardn dha ii bilıosn bu işi.ben sizn için uzuldm gerçekten cok zor bn birz rejim yapım dedım sütüm azaldı cok zorlandm,bıraktm hemn.inşallah gecsin artk bu alerjı szden.

Canım kimseye yönelik bir şey yazmadım.Her anne kendi bebeğinin doktorudur bir yerde.Bahsettiğin şeyleri zaten biliyorum ki ben de süt ve süt ürünleri diyeti yapan bebeğine alerji testleri yaptırmış biriyim.Benim takıldığım 10 kişiden 8 inde alerji belirtileri var grupta istediği kadar çağımızın hastalığı olsun 10 da 8 oranında bir hastalık olamaz.Zaten tıbbi sıklığı yüzde 5-15 olarak belirtilmiş bebeklik döneminde.Mesela benim bebeğimde kanlı mukuslu kaka vardı kestim 15 gündür kan görmüyorum fakat ona bağlı mı görmüyorum yoksa zaten normalde de 1-2 seferlik olan bir şeydi geçti mi bu ayrımı yapamıyorum.Diyeti katı yapmama rağmen geri kalan her şey aynı çocukta kakası mukuslu döküntümüz zaten olmadı gazı olacaksa yine oluyor.Şimdi acabs gerçekten alerji mi endişesi yaşıyorum.10 kişinin 8 inde de hemen hemen aynı şeylerin olması bana bir kısmımız zaten alerjik değil boşa yapıyor bu diyetleri diye düşündürtüyor.

ayni seyi ben de dusundum hatta cok mukuslu kaka yapti bir kac gun ve ben diyet yapiim dedim partikuller tamamen bitti mukus daha da artti bende vazgecip yemeye basladim ve partikuller geri geldi
yanliz bazi seylerin rahatsiz ettigi kesin, mesela hurma cok gaz yapio, son kesfim zeytinyagli bi d vitamini kullaniyorduk o da isal yapiyor hatta onu kesince mukus gecti simdi yeni marka isticem drdan
Hangi markaydı vitamin canım wellcare mi?

Canım kimseye yönelik bir şey yazmadım.Her anne kendi bebeğinin doktorudur bir yerde.Bahsettiğin şeyleri zaten biliyorum ki ben de süt ve süt ürünleri diyeti yapan bebeğine alerji testleri yaptırmış biriyim.Benim takıldığım 10 kişiden 8 inde alerji belirtileri var grupta istediği kadar çağımızın hastalığı olsun 10 da 8 oranında bir hastalık olamaz.Zaten tıbbi sıklığı yüzde 5-15 olarak belirtilmiş bebeklik döneminde.Mesela benim bebeğimde kanlı mukuslu kaka vardı kestim 15 gündür kan görmüyorum fakat ona bağlı mı görmüyorum yoksa zaten normalde de 1-2 seferlik olan bir şeydi geçti mi bu ayrımı yapamıyorum.Diyeti katı yapmama rağmen geri kalan her şey aynı çocukta kakası mukuslu döküntümüz zaten olmadı gazı olacaksa yine oluyor.Şimdi acabs gerçekten alerji mi endişesi yaşıyorum.10 kişinin 8 inde de hemen hemen aynı şeylerin olması bana bir kısmımız zaten alerjik değil boşa yapıyor bu diyetleri diye düşündürtüyor.
Canim o zaman tek yolun denemek. Ben bi prof. A gitmistim. Cocuk doktoruydu alerji uzmanligi yoktu. Bebegimin kilo alimi normal kanda da alerji cikmayinca alerji oldugunu dusunmuyorum dedi. O kaadar guzel anlattiki evet alerji olmadigina ikna oldum. Bu hafta sut urunleri ye haftaya da yumurta deneyelim dedj. Iki gun azicik oeynir yedim korkuyla. Ve sonuc geceleri yine kivranmaya basladi. Kakasini zor ama ishal yapti. Gaz agrisi bi anda artti huzursuzluk basladi. Ve yuzunde minik kizarikliklar basladi. Aradim doktoru hemen kes alerji doktoruna sevk edelim sizi dedi. Eger alerji olmadigini dusunuyorsan deneyeceksin. Ha tabi denemek de zor cunku bir nevi cocuga aci cektirmeyi goze almis oluyoruz. Bi de senin kanli kaka. Diyeti bozar bozmaz gormeyebilirsin. Bagirsaklar tahrip oldukca gelen bisey kan.
Ama emin olamiyorum diyorsan risk alacaksin.

Cnm yazını okudm ewt sen gercekten bu konuda bılgı sahıbısn,hatta belkı coğu dr.lardn dha ii bilıosn bu işi.ben sizn için uzuldm gerçekten cok zor bn birz rejim yapım dedım sütüm azaldı cok zorlandm,bıraktm hemn.inşallah gecsin artk bu alerjı szden.
Sagol canim. Keske olmasaydi keske abartiyor olsaydim ama inan bebegimin ilk halini gorsen o kadar uzulurdun ki. Hatta sana yazmistim sivilce gibi seyler var ama gececek diyorlar diye. O gececek denen seyler sulu yaralara donusmustu cok kotuydu. Yara bere icindeydi tum yuzu boynu. Cunku ben aman cok faydali deyip sut yogurt yumurta yiyordum her gun. Bu da yetmez gibi mama vermeye calismistim:KK43: bunlar olan alerjisini iyice azdirdi.
Beni biliyosun hamileyken de neler cektim ne korkular yasadim. Ama yine de hep pozitif olmaya calismistim. Simdi de oyleyim. Bu sadece bir hassasiyet. Bebegim bazi gidalara hassas ve bir sure yemeyecegiz. Elbet gececek. Allah beterinden sakinsin. Onca korkuyu stresi aciyi cektikten sonra bu cok daha kolay:)

Kızlar günaydın dün klima taktırdık eve oğlum maşallah serin olunca güzel uyudu. Klimalı odada yatırmadık hasta olmasın diye kapıları açık bıraktık yatırdığımız oda da bayağı serinledi gece bir defa uyandı emzirdikten sonra hemen uyudu. Ondan önceki son üç gün çocuk sıcaklardan sabaha kadar uyumadı vücudu hep isilik olmuş banyo yaptırınca fark ettim. Birde kollarını hep sivri sinekler yemiş oğluşumun balkon kapısı ve pencere açık olduğu için hep ordan geliyorlardı. İnşallah kollarında düzelir. Allah hepimize yardım etsin.

X