2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bizim kafa ultrasonu bir kere cekildi baska istemedi sadece muayene ediyor noroloji doktoru. Her doktor baska bir sey yapiyor glb. Rop dan gectik. Ama 6. Ayda tekrar istiyorum gormek dedi. Kalcayida bizim doktor 6. Ayda tekrar kontrol etmek lazim dedi. Bilmiyorum gerekli mi yoksa sirf birsey istenek icin mi isteniyor insan arada kaliyor.
Bizim halimiz zor iki kizimda kucakta emerek uyiyor ve artik bellimi hisetmiyorum. Annem eşim cok yardimci ama genede butun kontrol bende tabi birde sadece anne sutu olunca inek gibi geziyorum evde :)))) ama olsun onlar saglikla buyusun hepsine degiyor.
Birde kitap okuyorum gunluk onlarla cok seviyorlar :) ayni kitabin gunde 5 kere okuyorum nerdeyse :)
Ay maşallah sübhanallah sana vall hep iki çocuk hem anne sütü valla helal olsun ayakta alkışlıyorum seni nazar değmesin inşallah:))

canım ben örtmüyorum üstünü belki sabaha karşı oda muslim yada amerikan bez yada ince namaz tulbbenti ortuyorum çarşaf kalın bile gelebilir üstünü örtecegim zamanda sadece bacaklarını max beline kadar ortuyorum

Ben de öyle yapayım bari ya. Bezi sabah kupkuruydu o kadar terliyorki kuzum, bezi öyle görünce korktum.

Dogum yapali 20 gun oldu. 40 gunum dolduğunda dr kontrolum var. Kontrolde spiral taktirmayi düşünüyorum. Benim icin en uygun yontem olarak tercihim bu yonde.
Sorum ise, spiral taktırma sureci hakkinda. Sanirim cesitleri ve markalareli var. Ozel hastaneye doktoruma gidecegim.
Doktor orada kendisi kafasina gore mi takiyor? Yoksa ben satin alip mi taktiracagim? Spiral kullanan ya da konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarim yardimci olabilir mi? En iyi marka/model hangisidir? Onerileriniz var mi?
Tesekkur ederim
:KK200:

Bizim kafa ultrasonu bir kere cekildi baska istemedi sadece muayene ediyor noroloji doktoru. Her doktor baska bir sey yapiyor glb. Rop dan gectik. Ama 6. Ayda tekrar istiyorum gormek dedi. Kalcayida bizim doktor 6. Ayda tekrar kontrol etmek lazim dedi. Bilmiyorum gerekli mi yoksa sirf birsey istenek icin mi isteniyor insan arada kaliyor.
Bizim halimiz zor iki kizimda kucakta emerek uyiyor ve artik bellimi hisetmiyorum. Annem eşim cok yardimci ama genede butun kontrol bende tabi birde sadece anne sutu olunca inek gibi geziyorum evde :)))) ama olsun onlar saglikla buyusun hepsine degiyor.
Birde kitap okuyorum gunluk onlarla cok seviyorlar :) ayni kitabin gunde 5 kere okuyorum nerdeyse :)

ben de kitap bakiniyorum ama netten bisey anlasilmiyor hangi kitabi okuyorsun canim? ornek olsun bana da

Aslinda benim okudugum kitaplar okul oncesi kitaplari hep, sadece bol mimikle ve hareketler okuyorum o hoslarina gidiyor resimlerini gosteriyorum.
Annecegim seni cok seviyorum, babacigim seni cok seviyorum, annemi neden cok seviyorum , küçük ayi serileri. , pearson ve ykb yayınlarının cok guzel resimli okul oncesi kitaplari var resmi bol yazisi az kitaplar.
ben de kitap bakiniyorum ama netten bisey anlasilmiyor hangi kitabi okuyorsun canim? ornek olsun bana da

Birde bizimde ıkı kere cekildi,biri küvözdeydi diğeri cıktıktan snr bi kere dha çekildi..dr.demiştiki çıktıktan bi ay snr beyın kanaması geçrme ihtimalleri varmş Allah korusun .6ayda çağırdı

Senin oğlan nasıl, yolunda dimi herşey? Küvözden çıkınca unuttu teyzesini ne arıyor ne soruyor

3 gün önce süt ürünleri ve yumurta diyetine başlamıştım dün sadece iki kere kaka yaptı sarı ve tanecikliydi
Akşam taze fasulye pilav yedim bu gün tanecikler yine yok sık ve az az yapıyor bizi epey zorluycak gibi bu alerji işi

Birde dün Ocak doktoruna gittik pek tatmin etmedi açıkçası yaptığın diyete ceviz hariç kuruyemişleride ekle dedi
Probiyodik verdi ama kullanmak pek mantıklı gelmedi açıkçası
En yakın Edirnede buldum alerji uzmanı artık en kısa zamanda oraya gitmez çocuk doktoru muzdarip bir saatlik mesafede gerçi :KK43:
Hem alerji hem iki çocuk kafayı yemezsem iyidir
Uzun zamandır sıkı diyet yapan arkadaşları tebrik ederim gerçekten çok zormuş

Senin oğlan nasıl, yolunda dimi herşey? Küvözden çıkınca unuttu teyzesini ne arıyor ne soruyor
Yaa cnm iiz doğru diosn:KK66:emmeyen bebek artk bi tek memede uyuyo.cok şukur yolunda herşe ama bn halaa ıı değilm cok pımpırıklıım dr.aılemn yanına yolladı yrn tekrar ist.a gdıorm yıne bi stres oldm.guluorz agulayıp konuşuorz resmn,kahkaha atıo.popoyu kaldırp geri geri gdıorz okdr:KK66:eller süreklı ağızda,dönmeye çalısıo amaa dha vaktı var gözüyle bakıorm.bnı artk tanımaya başladı.buara ellere taktım dha uzanıp bişe almıo normal mı onu bılmıorm.kafa tutusuda belli bi süreden snr yoruluo oda normal mi bilmıorm.istanbulda ii bi nörolog varmş ona gdıcm marsmallowla aynı nörolğa gdıorz ama dr.iimi kötü mü anlayamadk.siz kime gdıosnz memnunmusnz.bz marsmalowda whatsaptan yazısıorz sürekli yaaa bu normal mi soyle mı boyle mı dıorm sizi takıpteım:KK66:

bu arada kizlar dondurma ihtiyaci icin bisey okudum. Sole yapiolarmis. Muzu digrayip biraz donduruyoruz. Sonra cikarip kakao katip robotta cekiyoruz. Tekrar buzluga atip biraz daha donduruyoruz ve dondurmamsi urunumuz haziiir. Tabi dokunmayanlar cilek badem findik fistik ne isterse ekleyebilir. Ben simdilik sadece muz kakao denicem yarin.
Biraz da bal mi katsak ki :)

Yaa cnm iiz doğru diosn:KK66:emmeyen bebek artk bi tek memede uyuyo.cok şukur yolunda herşe ama bn halaa ıı değilm cok pımpırıklıım dr.aılemn yanına yolladı yrn tekrar ist.a gdıorm yıne bi stres oldm.guluorz agulayıp konuşuorz resmn,kahkaha atıo.popoyu kaldırp geri geri gdıorz okdr:KK66:eller süreklı ağızda,dönmeye çalısıo amaa dha vaktı var gözüyle bakıorm.bnı artk tanımaya başladı.buara ellere taktım dha uzanıp bişe almıo normal mı onu bılmıorm.kafa tutusuda belli bi süreden snr yoruluo oda normal mi bilmıorm.istanbulda ii bi nörolog varmş ona gdıcm marsmallowla aynı nörolğa gdıorz ama dr.iimi kötü mü anlayamadk.siz kime gdıosnz memnunmusnz.bz marsmalowda whatsaptan yazısıorz sürekli yaaa bu normal mi soyle mı boyle mı dıorm sizi takıpteım:KK66:
:KK200: Yoldaş :KK70:

Masallah oğluşuna, bence hiç pimpiriklenmene gerek yok cunku anlattıkların kadarıyla gayet iyi ilerliyor, gelişimi normal bence. Senin oğlun ufak hem bizimkilerden o yuzden kıyaslayıp kendini yanıltma. Çok şükür bugunlere :) öp kuzunu

X