2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar kırmızı biber YOk mukus yok :KK70: çok mutluyum yas her kaka da böyle sevinçten dans edesin geliyor :)
Bu arada si vitamin kullanıyor musunuz kalsiyum için dr bana erirsin dedi vitamin yazdı :))
Yumurta denemesinden sonra mahvoldu çocuğum gürültü mukus kaşıntı pişik ne varsa geri geldi uykuya dalamana offf offf bende aptallık tüm ailenin alerjisi var keşke yumurtayı hiç denemeseydim başka birşey deneseydim. Ben kullanmıyorum onun yerine maden suyu içicem diye anlaştık doktorla oda unutuyorum içmeyi bugünden itibaren ihmal etmeyeyim

Bizim Doktor da kilo alımı çok iyi bence alerji değil filan dedi tahlil istedim de böyle çıktı. Bu arada kakasında kahverengi kılcal şeyler var birde benek benek kan olabilir mi acaba
Bana da aynisini dediler. Bir prof bile bu cocugun kilo alimi iyi alerji degildir dedi. Bosa vakit kaybilar valla. Canim bizim de kahverengi benekler ve iplikvik gibi uzantilar vardi. Ben kan diye dusunuyordum hatta. Kaka tahlilinde cikmadi. Gizli kan bile cikmadi. Kan diilmis demekki dedim.

Yumurta denemesinden sonra mahvoldu çocuğum gürültü mukus kaşıntı pişik ne varsa geri geldi uykuya dalamana offf offf bende aptallık tüm ailenin alerjisi var keşke yumurtayı hiç denemeseydim başka birşey deneseydim. Ben kullanmıyorum onun yerine maden suyu içicem diye anlaştık doktorla oda unutuyorum içmeyi bugünden itibaren ihmal etmeyeyim
Ben son bi baska prof. A gitcem demistim ya. Gittim. Bizim testte cikmiyo alerji. Dediki sut ve yumurta en buyuk alerjrn. 6. Aya kadar bunlari deneme. 6. Ayda accaz bunllari dedi vgecmezse diyete devam dedi. 12-18 ayda geciyo genellikle ama erken baslamissin diyete daha erken de bitebilir dedi. Diger tum yiyeceklwri korkma dene dedi. Dana eti de dahil. Sadece hepsini birbirine karistirma dedi. Iki gun sadece dana eti denr mesela dedi. Sonra digerine gec. Ben zaten bole yapiyordum ama korktugum icin cok yavas ilerliyordum ve bazi besinleri hic denemiyordum bile. Korkmadan dene ve birsey olursa bana foto at dedi. Bazi kizarikliklarini gosterdim alerjiden saniyordum degil dedi mesela. Ben hep onlar alerjiden saniyordum. Mukus gecmiyo dedim. Bazilarinda diyete ragmen gecmeyebiliyo dedi. Gececek olsa simdiye gecerdi dedi. Cunku bizim tek sorun mukus degildi. Digwr tum belirtiler gecti. O yuzden mukusu onemsemicekmisiz.
Ole iste. Mesela artik tahin yiyorum. Ki susam cok alerjiktir diye korkudan asla denememistim. Ve hic dokunmadj. Azicik azicik arttirarak denedim ve sorun yok. Dana eti de yiyebiliyormusuz meger. Birksc meyve de ekledik. Simdilik iyi gidiyoruz. Ve sut urunleri yumurtayi sakin deneme alerjeni vucudu unutacak dedi. Bi kac ayda olmaz bu dedi. Her doktorun tarzi farkli galiba. Seninki yumurta denetmis mesela.

Ben son bi baska prof. A gitcem demistim ya. Gittim. Bizim testte cikmiyo alerji. Dediki sut ve yumurta en buyuk alerjrn. 6. Aya kadar bunlari deneme. 6. Ayda accaz bunllari dedi vgecmezse diyete devam dedi. 12-18 ayda geciyo genellikle ama erken baslamissin diyete daha erken de bitebilir dedi. Diger tum yiyeceklwri korkma dene dedi. Dana eti de dahil. Sadece hepsini birbirine karistirma dedi. Iki gun sadece dana eti denr mesela dedi. Sonra digerine gec. Ben zaten bole yapiyordum ama korktugum icin cok yavas ilerliyordum ve bazi besinleri hic denemiyordum bile. Korkmadan dene ve birsey olursa bana foto at dedi. Bazi kizarikliklarini gosterdim alerjiden saniyordum degil dedi mesela. Ben hep onlar alerjiden saniyordum. Mukus gecmiyo dedim. Bazilarinda diyete ragmen gecmeyebiliyo dedi. Gececek olsa simdiye gecerdi dedi. Cunku bizim tek sorun mukus degildi. Digwr tum belirtiler gecti. O yuzden mukusu onemsemicekmisiz.
Ole iste. Mesela artik tahin yiyorum. Ki susam cok alerjiktir diye korkudan asla denememistim. Ve hic dokunmadj. Azicik azicik arttirarak denedim ve sorun yok. Dana eti de yiyebiliyormusuz meger. Birksc meyve de ekledik. Simdilik iyi gidiyoruz. Ve sut urunleri yumurtayi sakin deneme alerjeni vucudu unutacak dedi. Bi kac ayda olmaz bu dedi. Her doktorun tarzi farkli galiba. Seninki yumurta denetmis mesela.
Sevindim onların kan olmadığına. MaşAllah baya ilerlemişsiniz cnm ya çok sevindim ben şuan et pilav dışında ne yerden dokunuyor sıpaya çok dirençsiz kaldım artık.
Bizim en büyük belirti karın gurultusu göz kaşıntısı galiba bunlar azınca alerjik birşey yemişim demek. Sorma yaa senin doktorun dediği benimde aklıma geldi doktora uydum çocuk perişan şuam yetmiyormuş gibi düzelmesini bekliyorum birşey denemek için. Oda yumurta çok önemli gıdasız kalma dedi depresyona girersin dedi ama eşimin tarafı komple alerjik yumurtaya ben bunu söylemsem belki denetmezdi. Bende tahin denicem en azından sütün kalitesi artar. Dün hiç durmadı et bile haşlayamadım sade yavan ekmek yedim inan

Sevindim onların kan olmadığına. MaşAllah baya ilerlemişsiniz cnm ya çok sevindim ben şuan et pilav dışında ne yerden dokunuyor sıpaya çok dirençsiz kaldım artık.
Bizim en büyük belirti karın gurultusu göz kaşıntısı galiba bunlar azınca alerjik birşey yemişim demek. Sorma yaa senin doktorun dediği benimde aklıma geldi doktora uydum çocuk perişan şuam yetmiyormuş gibi düzelmesini bekliyorum birşey denemek için. Oda yumurta çok önemli gıdasız kalma dedi depresyona girersin dedi ama eşimin tarafı komple alerjik yumurtaya ben bunu söylemsem belki denetmezdi. Bende tahin denicem en azından sütün kalitesi artar. Dün hiç durmadı et bile haşlayamadım sade yavan ekmek yedim inan
Inanirim canim inanmaz miyim. Benim de kuru ekmekle ya da sade haslama patatesle gunlerim gecti. Bir saniye kucagimdan inmezdi acidan.
Bana doktor dediki bir cocuk alerjikse zaten sut yumurta neredeyse garantidir dedi. Onlara hic bulasma dedi. Bu kadar duzeltmissin cocugu geri toparlamakla ugrasirsin dedi. Diger gidalara basla vitaminsiz kalmamak icin dedi. Ozellikle dana etini sordum. Sut alerjisi olan 10 cocuktan birinin dana etine de vardir dedi. Nwyseki bize dokunmadi. Tahin de dedigin gibi cok bealeyici diye sectim. Yavas yavas ilerliyorum. Yani bir guven geldi. Cesaret buldum bu doktorla. Korkudan ac geziyordum resmen. Bide kalsiyum tableti mutlaka kullan dedi. Ve ben bide gidip saglik ocaginda kan degerlerime de baktirdim dusme varsa diye. Aklinda olsun seninde

İnşaallah, inşaallah.. Benim de öyle oğlum, 2310 du kilosu hastaneden çıktığında. Nasıl toparlayacak derken, kısmen yakaladık. Hala geriden geliyoruz belki ama olsun. Onun için de motor gelişimlerine biraz fazla takıyorum sanırım, zamanla rahatlarım ben de inşaallah :)

Canım bezin geldiği yer mi? Bizde bezin geldiği yerde vardı, doktora gösterdim döküntü değil bezden olmuştur dedi. Geçti mesela şimdi.
Sırtında vardı geçti ama kaka ayni

Benimki prematüre değildi ama düşük doğum ağırlıklı bebek olduğu için gelişimini tamamlamasına rağmen çok güçsüz bebekler olduğundan dolayı gelişimi yine geriden takip edebiliyorlar. Bizimki de bazı şeyleri zamanında ama bazı şeyleri geriden gelerek yapıyor. Dediğin gibi sürekli bir inceleme halindeyim bende, yoruyor aslında beni, belki rahat bıraksam kendimi daha iyi olcak ama işte annelik hali :) ben de öyle diyorum. Tam konuşup, yürümeye başladıklarında rahat edicez inşaallah :))

ah ayni durum bizde de var hastaneden 2100gr olarak ciktik deliye donuyorum takip yapmaktan ilk baslarda tartimiz yoktu mutfak tartisiyla tarttim simdi kuzenimde varmis o verdi tartip duruyorum
ne zaman dogmustu bebisin canim ne kadar oldu simdi?

bu sabah kahvaltıda zeytin de olmayonca domates yemeye karar verdim.sorum şu.besinlerin alerji yaptığı kaç gün içinde ortaya çıkıyor? demin yine bol mukuslu yaptı ama en azından sayımız 2-3 e düştü.düşünün, diyete girene dek en az 10 du.şu an döküntümüz de yok çok şükür.

Inanirim canim inanmaz miyim. Benim de kuru ekmekle ya da sade haslama patatesle gunlerim gecti. Bir saniye kucagimdan inmezdi acidan.
Bana doktor dediki bir cocuk alerjikse zaten sut yumurta neredeyse garantidir dedi. Onlara hic bulasma dedi. Bu kadar duzeltmissin cocugu geri toparlamakla ugrasirsin dedi. Diger gidalara basla vitaminsiz kalmamak icin dedi. Ozellikle dana etini sordum. Sut alerjisi olan 10 cocuktan birinin dana etine de vardir dedi. Nwyseki bize dokunmadi. Tahin de dedigin gibi cok bealeyici diye sectim. Yavas yavas ilerliyorum. Yani bir guven geldi. Cesaret buldum bu doktorla. Korkudan ac geziyordum resmen. Bide kalsiyum tableti mutlaka kullan dedi. Ve ben bide gidip saglik ocaginda kan degerlerime de baktirdim dusme varsa diye. Aklinda olsun seninde
Doktorun baya tecrübeliymiş cnm aynı dediği gibi toparlamakla uğraşıyorum şuan benim doktorumda kan değerlerine baktır ona göre vitamin başlayalım dedi eşim oruç tutuyor gündüz hiç çıkası gelmiyor bayramdan sonra ilk iş kan vericem. Bende düzelir düzelmez tahini deyeyim sonra balığı denicem ama sanki benim sezimlediğim balık ve tavuk dokunuyor. Bende bir tane besin bulsam alerji yapmayan babada cesaret gelecek çok Yoruldum inan

Sırtında vardı geçti ama kaka ayni

Alerji değildir o zaman canım. Kaka zaman zaman değişebiliyor çünkü.

ah ayni durum bizde de var hastaneden 2100gr olarak ciktik deliye donuyorum takip yapmaktan ilk baslarda tartimiz yoktu mutfak tartisiyla tarttim simdi kuzenimde varmis o verdi tartip duruyorum
ne zaman dogmustu bebisin canim ne kadar oldu simdi?

Bizimde evdeki tartının pili bitti, tartamıyorum şimdi merak ediyorum hatta. 10 martta doğdu canım. Ne kadarlık derken kilosu mu?

bu sabah kahvaltıda zeytin de olmayonca domates yemeye karar verdim.sorum şu.besinlerin alerji yaptığı kaç gün içinde ortaya çıkıyor? demin yine bol mukuslu yaptı ama en azından sayımız 2-3 e düştü.düşünün, diyete girene dek en az 10 du.şu an döküntümüz de yok çok şükür.
Canim cocuktan cocuga farkedermis. Kimisi hemen kimisi bi kac gun sonra tepki verirmis. O yuzden uc gun dene besinleri doktorum.
Doktorun baya tecrübeliymiş cnm aynı dediği gibi toparlamakla uğraşıyorum şuan benim doktorumda kan değerlerine baktır ona göre vitamin başlayalım dedi eşim oruç tutuyor gündüz hiç çıkası gelmiyor bayramdan sonra ilk iş kan vericem. Bende düzelir düzelmez tahini deyeyim sonra balığı denicem ama sanki benim sezimlediğim balık ve tavuk dokunuyor. Bende bir tane besin bulsam alerji yapmayan babada cesaret gelecek çok Yoruldum inan
Dokunacagini hissediyorsan hic deneme canim. Cunku dokununca bi de tekrar toparlamak vakit kaybettiriyo yeni gida da denenemiyo. Benim de mesela ailede balik alerjisi olanlar var. o yuzdwn balik hic denemeyecegim. Muz denedinmi canim. Iyi bir vitamin mineral kaynagi ve ara ogun olurdu sana. Ya da kabak alerji riski az besinlerden. Dokunmazsa bi cok yemek cesidi cikar sana. Dolmasi yemegi firinda kizartmasi falan cesit olur.

Cnm alerjiyi tetiklemiyor mu acaba ya? Bnde alayım :KK43:
Kızlar bu arada dr a gittim bugün eşimle birbirimize girmeden :) dün babamla birlik olmuşlar bn abartıyormuşum bana kırmızı et yedirdiler ve sonuç bugün sadece mukuslu kaka !!!
Neyse dr a gittim dedim şu alerji işi telefonda olmadı dr hanım bunu bi konuşalım dedim neyse ki bnm yaptıklarımı dedi süt ürünü içinde eser miktarda süt olan hiç bi şey yok bn yumurta kırmızı et de yemedim dedim çok iyi dedi.. domates salça da yok dedim... tamam dedi mutlaka kuzu Eti ye çünkü protein lazım dedi kalsiyum verdi.. sen kuruyemiş de yeme dedi.. kırmızı biberden de şüpheliyim dedim onu da kes dedi.. kırmızı biberi kesince değişiklik yoksa biber salçası kullanabilirsin dedi çünkü salçasız çok zorlanırsın dedi... 6.ayda yediricem sana dedi neyseki 20 günde 600 gr almışız kilo alımı iyi çok güzel dedi.. bir de bu kız oturmak istiyor dedim 5 aylık oturtabilirsin dedi düzeltilmiş 3,5 aylık olduk tabii yavaş yavaş oturturum diyorum az az.. sıkılana kadar oturabilir sesi ama bn o kadar tutmam daha..
Ohhh içimi döktüm :KK70: öpüyorum sizi :))

Gözün aydın canım. En azından sorun çıkmış ortaya. Bence her anne çocuğunu doktordan daha iyi bilir. Diyete devam :)

bizimkine uykusunda ağlıyor hemde etini sıkıştırmış gibi
bu arada kızlar dün bayram alışverişi için dışarı çıktım bizim zilli arabanın tentesini kapatma mi istemedi neymiş tavanları seyredemiyorum bi müddet sonra da iç mekânla dış mekanı keşfetti mağazaya girdiğim an basıyor yaygarayı dışarı çıkınca susuyor :) sonra eve gelince de yolda ki ağaçlar çok dikkatini çekti :)tek tek ağaçları inceledi çok güldük haline:emir_bebek::-)

Ayy biz varız, ağlamayı öğrendi.. özellikle uyku sıkıştırınca ağlıyor, aglata aglata uyutuyorum..sonra rahatliyor. Var bir haller anlamadım bende.

Ya dün gece aynı öyleydik biz. Uykusu var ama katiyen uyumadı, 4 kere kucağımda pış pışlarken daldı uykuya, yatırdım uyandı, yatırdım uyandı. Sıcaktan mıdır, nedir anlamıyorum.

Ya dün gece aynı öyleydik biz. Uykusu var ama katiyen uyumadı, 4 kere kucağımda pış pışlarken daldı uykuya, yatırdım uyandı, yatırdım uyandı. Sıcaktan mıdır, nedir anlamıyorum.
Ben enson banyo yaptırdım. Sonra bağırta bağırta zorla uyuttum. Güzel uyudu. Bugünde oglen zorla uyuttum, hala uyuyor. Uyanıp emerken geri uyuyor..

X