2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar taze fasulye yiyormusunuz? Bebeğe gaz yapar mı? Birde ben süt ve yoğurt yemiyorum gaz yapıyor diye siz yiyormusunuz ? Süt ve yoğurdu da denemek istiyorum ama cesaretim yok:KK43:
dün akşamki iftar menümdü taze fasulye:)ben hiç birşeyden kısmıyorum gaz için artık büyüdüler gazlarini rahat çıkarıyorlar

ben doktoruma sormustum annenin sutunden gaz gecmez dedi, o gunden beri herseyi yiyip iciyorum, gaz problemimiz yok sukur. Hatta ben kahve cok severim, asiriya kacilirsa cocugun uykusunu etkiler diye internette okudum, nolur nolmaz diye kendimce deneyler yaptim bikac gun, gunde 2 fincan arti bikac yudum kolaya kadar ciktim, hic degisiklik olmadi, ki doktorum da kahve icin de ayni seyi soylemisti, kanitlamis oldum kendimce :)

Tabi alerjiyle alakali bir durum varsa onlari bilemiyorum. annenin yediginin ancak %1'i sutle cocuga geciyor, gaz ve uykusuzluk yapacak kadar etkili bi miktar degil belki ama buradan okudugum kadariyla alerjiye yol acabiliyor
Cnm annenin sütüne tabıkıde ne yediğine okdr bağlıkı,şurdan aklına gelsin madde bağımlısı annelerın madde bağımlısı bebeklerı oluyor..kahve zararlı değil gunde 1bardak beyın gelişimleri için önerılıo.sen vitamınlı şeylerle desteklersn kilo alımı dha ii oluyor.herkes bebeğini emzirio ama bazı bebekler 1kılo alırkn bazısı 600gr alıo.bnde herşeyı yiyorm ama yınede sosıs,aşırı hazır gıdalar,çiğet tarzı şelerden uzak duruyorm

Kızlar iyi hoşta ben nezaman gazlansam bebekte gazlanıyo bence bu kişiden kişiye bebekten bebeğe değişen birşey hiç etkilemez gibi gelmiyor bana bariz denemelerimde benim oğlun etkileniyo artık bende çok dikkat edemiyorum zaten menü kısıtlı olunca mecbur yiyorum. Büyüdüler zaten çok rahat çıkartıyor kar :)

Denedim ama bebeğin alerjisi var diye kestim pekmez dokunuyor gibi sezdim bu ara hiçbirşey yiyemiyorum yumurta deniyeceğim için tepkilerin neyden olduğu karışmasın diye. Yeni doğum yaptığımda eşimin aktardan aldığı küp şeker halinde olan bi karışım vardı ondan aldı çorba yaptım içtim bol bol biraz daha iyi ama emmiyo oğlum doğru düzgün doktor pirinçunu başlayabilirsin oğlun aç senin dedi bu arada da alerji özel mamaları denemeye devam belki yer diye benim oğluş annesini çok üzüyor Allah başka üzüntü vermesin
Amin canım valla çok zor işin

Koşu bandım balkonda sessiz sedasıź duruyodu ve onu içeri aldım bir güzel temizledim 4 gündür yürüyüşe başladım 1.600 gr verdim tam gaz devam tatlı ve hamur işi yemiyorum çok ta kısamıyorum emziriyorum ama abartmıyorum ekmeği falan

Kızlar iyi hoşta ben nezaman gazlansam bebekte gazlanıyo bence bu kişiden kişiye bebekten bebeğe değişen birşey hiç etkilemez gibi gelmi
yor bana bariz denemelerimde benim oğlun etkileniyo artık bende çok dikkat edemiyorum zaten menü kısıtlı olunca mecbur yiyorum. Büyüdüler zaten çok rahat çıkartıyor kar :)
Zaten azcık bise yiyorsun canım artık rahatlar o konuda rahat ol bari

Koşu bandım balkonda sessiz sedasıź duruyodu ve onu içeri aldım bir güzel temizledim 4 gündür yürüyüşe başladım 1.600 gr verdim tam gaz devam tatlı ve hamur işi yemiyorum çok ta kısamıyorum emziriyorum ama abartmıyorum ekmeği falan
ohh süper devam bende basen kaldırma hareketlerine başlıcam :süslü:
Zaten azcık bise yiyorsun canım artık rahatlar o konuda rahat ol bari
yok zaten dikkat etme lüksüm yok dediğin gibi menü çok kısıtlı inş çabuk düzelir daha babasıyla markete gidicek oğlum :KK43:

Şu yazdıklarını bende uygulayabilsem çok güzel olacak:110: kilo vereceğime kilo almışım. 65 kilodan 67 olmuşum:KK43: süt olsun diye sürekli ağzımda birşeyler atıştırıyorum meyve + helva tahin pekmez bunları çok yiyorum yoksa başka türlü süt olamicak gibime geliyor:KK12:

tühh çok geçmiş olsun. İstanbulun altyapısı kötü maalesef çok oluyor tıkanmalar.

Amâann hakkından gelebildinmi bari benimde evlenmeden önce öyle bose başımıza gelmişti biz uyurken mutfaktaki lavabonun altındaki boru patlamış dize kadar her yer suydu
hallettik çok şükür eşimle bizimde lavabonun altındaki musluğu giden boru patladı allahtan diğer odalara geçmeden mutfakta kaldı su

Kızlar taze fasulye yiyormusunuz? Bebeğe gaz yapar mı? Birde ben süt ve yoğurt yemiyorum gaz yapıyor diye siz yiyormusunuz ? Süt ve yoğurdu da denemek istiyorum ama cesaretim yok:KK43:

Bn yiyorum bizimkinin gaz problemi olmadigi icin..zaten sutten gaz gecmez belki evet ama fasulye nasil bize etki ediyorsa sutten fasulhe geciuor cocugada etki ediuor o yuzden LifeandFeel LifeandFeel e katikiyirum cocujlara geciuordur..alesrji icin pilavdaki tereyagindan bile etkileniyirsa fasulye yiyince biz illa ki gaz yapar bbekde ama bizim skntimiz olmadigi icin yiyorumm

Kaka kaka off taktım kakaya.. kızlar kokulu yaptı çok fena öğürdüm resmen kokusundan :KK43: ağlıcam artık bi foto atıyorum midesi bulanan bakmasın :)
Bilgili deneyimli arkadaşlarım bi bakın bakalım???
Bizimki De bunun gibi ala daha altın sarısı ama koku yok. Yani mama kullanırken fena kokuyordu ama mamayı bırakıp anne sütüne geçtiğimizden beri koymuyor.

X