2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Benimki oyun halısında sadece izliyor, bazen tepki veriyor elleri kolları durmuyor ama uzanma durumu olmadığı için oyuncaklara sadece seyir noktasındayız:)

Kızlar bebekleriniz bir öğünde ne kadar süt içiyor ben genelde ek veriyordum bugün ilk defa öğün olarak verdim 60 cc içti anca :KK43:

20 gündür süt sağmıyorum. Memeden verdiğim için ne kadar içtiğini bilmiyorum. Ama bir haftadır iştahsız çok fazla almıyor sütü. Sadece anne sütü veriyorum.

Kızlar bebekleriniz bir öğünde ne kadar süt içiyor ben genelde ek veriyordum bugün ilk defa öğün olarak verdim 60 cc içti anca :KK43:

Hiç sağarak vermediğim için bilmiyorum. 5 günlükken hastanede kaldığımızda sağdım o da şu an ölçü değil tabi ki ama bildiğim kadarıyla 3 aylık bebekler 120 cc içerlermiş ortalama ki bu da bebekten bebeğe değişir bence canım, doyuyor demek ki :)

hahah yerim yaa bizim bacaklar boğumluydu ama sütüm yetmiyor kilosu hep boyuna gitti
M Molly123 cnm bizim idrar kültürü sınırda çıktı doktora günde 2 tane idrarlı bez çıktığını söyledim süt anne bulamazmısın dedi bulamam dedim. Bir tane daha mama vericek birde bebelacı denicez bugün aç kalmasın diye pirinç unu yapıcam izin çıktı eğer diğer mamalarada reaksiyon gösterirse pirinç ununa katıp vericen pirinç ununa onay çıktı artı suda vericem enfeksiyon sınırda olduğu için.
Izin cikmasi guzel haber canim. Pirinc ununa o alerji mamalarindan katarsin. Onlar vitamin mineral acisindan cok besleyici imis. Hemencecik toparlar insallah. Ki cok ac degildir belki istahsiz bir bebektir canim. Ac kaldi diye kendini daha cok uzme. Enfeksiyon da bir an evvel gecsin gitsin insallah

Kızlar taze fasulye yiyormusunuz? Bebeğe gaz yapar mı? Birde ben süt ve yoğurt yemiyorum gaz yapıyor diye siz yiyormusunuz ? Süt ve yoğurdu da denemek istiyorum ama cesaretim yok:KK43:

birazdan arıcam öğlen arası bitsin diye bekliyorum

ya elini tutmuşum hala bebeğin üzerine gidiyor salak zaten en gıcık gittiğim eltim biliyorda

benimki ayakta da uyusa baya uyuyor 14,15 saat rahat uyuyordur cnm

zaten etli pilav vardı baktım ette tereyağı var gidip çıkardım mecbur ağzından :KK43:. Pirinçte yok diye yedim Allahtan dalıp yemesim eti daha yeni düzeldik yumurta denemeye başlıcaz

cnm meme problemi de yaşıyoruz uzanarak kurutma makinesiyle filan veriyorum genelde az olduğunda karnı doymuyor süt dolunca bu emmiyor bi acaip yani
Canim laktoz intoleransi kesinlesmisti di mi sizin. Laktoz intoleransinda meme reddine cok rastlaniyor. Damla vermisti galiba sana. Acaba ise yaramadi mi baska damla mi istesen. Cunku bol bol emse sutun de artar hem.

Kızlar taze fasulye yiyormusunuz? Bebeğe gaz yapar mı? Birde ben süt ve yoğurt yemiyorum gaz yapıyor diye siz yiyormusunuz ? Süt ve yoğurdu da denemek istiyorum ama cesaretim yok:KK43:

Ben saydıklarının hepsini yiyorum canım. Denedim, yemediğim günler bir şey fark etmedi açıkçası. Gazı olcaksa oluyor maalesef.

Hiç sağarak vermediğim için bilmiyorum. 5 günlükken hastanede kaldığımızda sağdım o da şu an ölçü değil tabi ki ama bildiğim kadarıyla 3 aylık bebekler 120 cc içerlermiş ortalama ki bu da bebekten bebeğe değişir bence canım, doyuyor demek ki :)
nmalesef doymuyor cnm :KK43: herhalinden doktor bile süt anne bulsanız keşke diyor

Izin cikmasi guzel haber canim. Pirinc ununa o alerji mamalarindan katarsin. Onlar vitamin mineral acisindan cok besleyici imis. Hemencecik toparlar insallah. Ki cok ac degildir belki istahsiz bir bebektir canim. Ac kaldi diye kendini daha cok uzme. Enfeksiyon da bir an evvel gecsin gitsin insallah
Evet katarım yeterli toparlasın kuzum. Enfeksiyon içinde beslenmesi az olduğu için su ver dedi su vericem artık
Canim laktoz intoleransi kesinlesmisti di mi sizin. Laktoz intoleransinda meme reddine cok rastlaniyor. Damla vermisti galiba sana. Acaba ise yaramadi mi baska damla mi istesen. Cunku bol bol emse sutun de artar hem.
evet damla bize yaramadı bıraktırdı doktor kakası mukuslanıp sulanınca bıraktık damlayı bazen çok iştahlı dışarda emzirmekten bi hal oluyorum bazende memeye düşman kesiliyor tıpkı bugün ve dün gibi sancısı var ama belli de . yarın yumurta denicem ama hiç cesaretim yok çünkü eşimin tarafının hemen hemen hepsinde yumurta hassasiyeti var boşuna çocuğa eziyet etcekmişim gibi geliyor inş öyle olmaz

Kızlar ben ne yapıcam ne olur bi akıl verin bebeğim alerjik ona özel olan formülü içmior aç olsa uykulu olsa bile anne sütüm yetersiz 3 haftadır kilo almıyor idrar dolu bez sayımız günde ya 2 ya 3 napıcaz biz doktora arıcam birazdan ona da danışıcam ama çok çaresiz hissediyorum onu öyle aç gördükçe nasıl süzüldü yavrum:KK42:
Cani. Burda yapılan mayalı pekmezli karışımdan yaptın mı herkez iyi sonuç almıstı

Kızlar acil!!!
Bebeğinizin vücudunda doğumundan sonra lekeler çıkan var mı birkaç tane açık kahverengi lekeler? oğlumun vücudunda çıkmaya başladı teker teker kafeola lekesi deniyor ve nörofibramatozis diye bir hastalıktan şüpheleniliyor Nf1 diye geçiyor çok endişeliyim

Cani. Burda yapılan mayalı pekmezli karışımdan yaptın mı herkez iyi sonuç almıstı
Denedim ama bebeğin alerjisi var diye kestim pekmez dokunuyor gibi sezdim bu ara hiçbirşey yiyemiyorum yumurta deniyeceğim için tepkilerin neyden olduğu karışmasın diye. Yeni doğum yaptığımda eşimin aktardan aldığı küp şeker halinde olan bi karışım vardı ondan aldı çorba yaptım içtim bol bol biraz daha iyi ama emmiyo oğlum doğru düzgün doktor pirinçunu başlayabilirsin oğlun aç senin dedi bu arada da alerji özel mamaları denemeye devam belki yer diye benim oğluş annesini çok üzüyor Allah başka üzüntü vermesin

Kızlar acil!!!
Bebeğinizin vücudunda doğumundan sonra lekeler çıkan var mı birkaç tane açık kahverengi lekeler? oğlumun vücudunda çıkmaya başladı teker teker kafeola lekesi deniyor ve nörofibramatozis diye bir hastalıktan şüpheleniliyor Nf1 diye geçiyor çok endişeliyim
Bizde yok cnm sadece belinde var babaının doğum lekesinin aynı birde çok yaygın olan popo morluğu okadar bunları internette n mi okudum yoksa doktormu söyledi doktorun la konuşmadıysan endişelenme boşuna hiç cnm inş birşey çıkmaz

ben doktoruma sormustum annenin sutunden gaz gecmez dedi, o gunden beri herseyi yiyip iciyorum, gaz problemimiz yok sukur. Hatta ben kahve cok severim, asiriya kacilirsa cocugun uykusunu etkiler diye internette okudum, nolur nolmaz diye kendimce deneyler yaptim bikac gun, gunde 2 fincan arti bikac yudum kolaya kadar ciktim, hic degisiklik olmadi, ki doktorum da kahve icin de ayni seyi soylemisti, kanitlamis oldum kendimce :)

Tabi alerjiyle alakali bir durum varsa onlari bilemiyorum. annenin yediginin ancak %1'i sutle cocuga geciyor, gaz ve uykusuzluk yapacak kadar etkili bi miktar degil belki ama buradan okudugum kadariyla alerjiye yol acabiliyor

kizlar sahurdan sonra mutfağımi su basti daha şimdi toparladım

X