2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
cnm hiç korkma şuan 2 tanıdığın karnı burnunda bebekleri birinin daha yürümüyo diğer ise yeni yürüyo 2 side sezeryan hemde göbüşleri kocaman eskisi gibi değil artık 6 ay sonra eltim hamile kalmış doktor izniyle

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Benim yeğenimin de çoklu gıda alerjisi var ve gerçekten zor bir durum anne ve bebek için. Merak ettiğim bir durum var, acaba sezeryanla mı Doğum yaptınız yoksa normal Doğum mu? Bu gıda alerjisinin sezeryan Doğumla ilgisi var mı merak ediyorum.

Ben sezeryan yaptim. Ama benden bir yil once normal dogum yapan arkadasimin bebegi de besin alerjili. Dogum seklinden ziyade genetik aslinda. Benim alerjik astimim var mesela. Ve doktorun ilk sordugu buydu. Ailede alerjik bir hastalik var mi diyorlar. Ki ben kucukken alerji tedavisi gorurken de ilk dedikleri buydu hatirliyorum. Ki babam alerjik. Doktora gitmedigi icin tam teshis edilmedi ama tozlu ortamda hapsurur kasinir falan. Ailecek suregeliyor yani bizde

Peki genel belirtileri nelerdir alerjinin? Benim oğlumun ağız çevresinde pütürlükler var kırmızı gibi Ama arada batıyorlar. Kakasını da günde en fazla üç kere yapar. Genelde bir kere yapıyor ve genelde sarı renkli yapar. Gece uykusu maşallah çok iyi. Akşam sekizden sabah altıya kadar uyuyor. Ama ağız çevresindeki pütürlükler beni de endişelendiriyor. Siz nasıl anladınız alerji olduğunu?

Bugün biz de 3.ay kontrolüne gittik. Çok şükür her şey yolunda, 950 gr almış, boyu da 5.5 cm uzamış ki geçen ay 1 cm uzamıştı o baya üzmüştü beni. Hala daha kısayız ama olsun uzamışız :) rotayı eczabeye sipariş vermiştim, evde kendim yaptım. İnşaallah bir yan etkiyle karşılaşmayız.

Bizim surekli gazz sancilari karin gurultusu. Mukuslu ishal. Ki sirf gece 10 kere kaka degistirdigimi bilirim o donem. Sonra yuzunde kizarikliklar vardi sivilce gibi. Sonra o kizarikliklar egamaya cevirdi. Egzamanin tenelinde zaten %80 alerji yatarmis. Vucudunda nokta nokta kirmiziliklar vardi. Kulak arkasinda kabuklanma vardi. Burun sik sik tikaniyor ve hirilti var. Yani hemen hemen tum alerji belirtileri vardi bizde. Testlerde cikmiyor bizim. Ama bu kadar bekirtiyi sayinca direkt alerji diolar. Diyet ile bi cok sorunu astik cok sukur. Kaka hala mukuslu. Ve tabi gida denedigimde dokunursa bir hafta boyunca gene kaka sayisi artiyo kirmizi dokuntuleri oluyo.
Sizin belki sadece atopik dermatit dir. yani cildi hassas ve kurudur belki sadece. Cunku sadece kizariklik ise alerji denirmi bilmem.

Benim çocukta da henüz iz yok ama bende de iz yok .

Merhaba hanımlar. Kızım 3.5 aylik geceleri kesintisiz 8 saat uyuyor. Aile hekiminin uyandırır kan şekeri düşer diyor.kilo alımı da iyi.bebeği uzun süre uyuya uyandirmayan var mı aranızda acaba

bizimki iz olmaya başladı ama 6 aya kadar bekleyin demişti hemşire.

Bende sezeryanım ama dikkatimi şu çekiyor ben hamileyken neyden tiksindiysem alerji yapıyor oğluma süt yoğurt yumurta tavuk eti filan bunlar benim kabusumdu domates salata filan anne karnında başlıyor diyorlar alerji ki benim tiksintim geçtikten sonra çocuğum da birden bire gelişim geriliği çıktı o kadar önde gitmesine rağmen hamileyken ben bağdaştırıyorum tamamen genetik
mukuslu ishal karın gürültüsü gaz sürekli burunda tıkanma hapşırma öksürme hırıltı popoda kızarıklık mama yediğinde tümmvücudunda kızarma serpme yüzde serpme şekli sivilce gözlerde kaşıntı şiddetli.

M Molly123 cnm benim kaka tekrar sulanmıştı ya katı halindeki diyete geri döndüm ve tekrar pütürlendi çok mutluyum laktazm de bıraktırdı doktor belki o dokunmuştur diye bugün idarar tahlili vericez enfeksiyon olabilir doktor biz bakmadıkmı sizde ona dedi. Eğer kakası düzelirse gıda denemesi yapabilirim en azından :))

mavi_lina cnm bu göğüsler nezaman pompaya alışıcak acaba manuelle daha çok sağıyordum kaç dk sağıyordun en az ben 10 dk pes ediyorum çıkan 20 cc kadar oluyor

Merhaba hanımlar. Kızım 3.5 aylik geceleri kesintisiz 8 saat uyuyor. Aile hekiminin uyandırır kan şekeri düşer diyor.kilo alımı da iyi.bebeği uzun süre uyuya uyandirmayan var mı aranızda acaba
Bebeği okadar uyuyan arkadaşlar vardı cnm onların doktorları uyandırma uykuya ihtiyacı varki uyuyor demişti girip görürlerse yazarlar

Bnm bebeğim gece yatması 2.30buluo hatta zorlamasam 3,4oyun istio o saatlerde.ama bebeğim yatmadan resmn stok yapıo yınede sbh 4saat snr uykulu halde emziriorm kısa bile olsa

Canim ben de haftaya baska bir prof. A gidecegim gorusmeye. Testler gene temiz bizim. Iyi bir yol haritasina ihtiyacim var. yonlendirmeli beni. Bizim kaka hic duzelmiyo hep mukuslu

Bize doktorumuz uyuyorsa uyandırmayın ne güzel uyuyor işte şanslısınız dedi. Uykuya ihtiyacı var artık öyle gece uyku bölüp emzirmeler gerie kaldı. Hatta 2 aylıkken de kilosu+1 saat uyuyabilir demişti artık onu da demiyor. 8.5-9 saat uyusa da uyandırmıyorum.

kızlar,
babalar günü için ne planladınız? Konuştunuz mu bilmiyorum geriye dönüp okuyamadım.
bu arada benim oğlum henü 2,5 aylık ama uzun uyuyor uyanınca da içmiyor geri yatıyor yani bi 10 saat nerdeyse ne mama ne anne sütü almıyor verince ağlıyor ben de artık sallamıyorum gündüz doyuruyor karnını sanırım

maşallah bu ay iyi almış kilo asi verdiğin tarihi not et gerçi ben yaptıracağım zaman sana haber veririm sende yaptirirsin
bende uyandirmiyorum 12.30 1.30 arası uyuyor saat5 buçuk 6 buçuk arası uykusunda emziriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…