2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
O başarıdan bende yok .Mama da veriyorum maalesef .memeyi reddediyo.annesj cok emzirme gaz yapar diyen arkadas mamaların daha daha daha fazla gaz yaptığını bilse anneniz mama verme kizim der:)

Bizim 700 gr almıştı iki ay kontrolünde 3 ünde 3 ay kontrolümüz var bakalım bilmiyorum

Günaydınn teyzoşlar biz uyumadık , bgn 8 de doktor randevumuz var. Bakalım ne diyecek doktor bizim oğluşa
Nasıl geçti ? :)
Ah ah.. hamileliği iyi güzel araştırdık da emzirme kısmını hep atladık kolay sandık geç araştırdık ondan oldu bunlar :/ meğer en uğraş isteyen kısmıymış. Başta bilsem şimdi bildiklerimi belki her şey çok farklı olurdu diyorum. Kızım doğdu ikimiz de sudan çıkmış balık misali olduk..
O başarıdan bende yok .Mama da veriyorum maalesef .memeyi reddediyo.annesj cok emzirme gaz yapar diyen arkadas mamaların daha daha daha fazla gaz yaptığını bilse anneniz mama verme kizim der:)
Sağıp versen aslında. Çok zor oluyo sürekli sağ yıka besle biliyorum ama hem sütün azalmaz hem anne sütü daha çok alır. Sonra zorlarsın meme için. Şu sıra benim kız da reddediyo baya amuda kalkmadığım kaldı çok savaşıyoruz öyle ya da böyle tutuyo sonunda. Ama ilk zamanlar hiç almadı kabus gibiydi o günleri düşününce zıplayarak da olsa emdiğine şükreder oldum

Benimki de reddetmeye başladı canım. İnat ettim mama vermedim meme verdim. Bağırta bağırta alıştırdim. Şimdi mama da versem üstüne meme arıyor.

malesef büyükler gazı değil bebeğin Pof tombiş olmasına takıyorlar cnm. Sende sağıp sütüni ver azda olsa sağa sağa artır cnm anne sütü almayan çocuklar çok sağlık problemi çekiyo

aynen yaa neyapalım iyiki burası varda birbirimizi cesaretlendiriyoruz annelerin eline kalsak bebekler meme yüzü görmicekti annem emzik ver az emzir mama ver aç olunca diyordu sonrada kendi dememiş gibi emzik emiyo ondan meme tutmuyo diyo emziği unuttur

Kızlar bu arada limon artı kaynar su biberonu güzel temizliyo deterjan vurmaya gönlüm el vermeyince böyle birşey demedim süt sağdığım biberona

Auralee aynen canım doğurmak en kolay kisimmis. Bizde doğduğu günden beri çok uğraştık memeyle. İlk hafta 45 dk memeyi tutsun diye ugrastigimizi bilirim ama pes etmedim sonunda tuttu :)
Kabus gibiydi ya hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor bi de ayaklarım şişmişti ağrıyodu, dikişlerden oturamıyordum 2 saat ayakta emzirme faslımız olurdu. Delilik bu kesinlikle başka açıklaması yok. Hele bi de emzirme desteği almaya gitmiştim hastaneye, odada sezeyan olanlar oturmuş emziriyor ben saatlerdir ayakta kalmışım (4 saat kadar) daha kızım 1 haftalık. Neden oturmuyorsun diye bön bön bakmışlardı normal olmuş iyileşmişsindir diyolardı nasıl koyuyordu o bana. Nasıl özenirdim oturarak emzirebilmeye. Ne yazık ki öyle dendiği gibi rahat olmamıştı iyileşme evrem.

Benim 3 dikiş olduğu için (o da icteydi) dogurmamis gibiydim. Rahattım yani. Ama emzirme, göğüs tıkanması, göğüs yarası kabus gibiydi..

Güzel haberlerle gel canım :)

Teyzoşları kontrolumuz güzel geçti doktor her şey yolunda dedi. Teşekkür ederiz öpüyoruz sizleriii

Bizde hastanede annemle kalmıştık getirdiler be ek emcek tabi süt yok emiyo ama gelmiyo bende yanına mama götürmüştüm annem biliyo illa mama yap diyodu süt sağma makinesi yanımdaydı 2 saatte bir sağıyorum ee diyo süt yok niye sagiyon anne dedim bunları yapmazsam sütüm gelmez 2. Gün saçak kadar süt geldi hemşire bile şaşırdı annem hemşireye diyo sağıp durdu inatla getirdi diyo :)) Anneler illa herşeyi bilcek diye bişey yok çok aldırmayın söylenenlere geeekiyosa tabiki mama verilmek ama doyuyosa gerek yok bencede

Kızlar bu arada limon artı kaynar su biberonu güzel temizliyo deterjan vurmaya gönlüm el vermeyince böyle birşey demedim süt sağdığım biberona
Sende mi sagiyosn cok zor oluyo ya sağarken oturması sonra onu isıtması sağarken soguyo sonra biberonlari yıka filn bisürü is .inat ediyorm veriyorum ağzına bazen başarıyorum bazen pes ediyorm ayak da aliyo yurumemi istiyo anca o zmn duruyo.allah biz e kolaylık versin
LifeandFeel mavi_lina Auralee

Benim 3 dikiş olduğu için (o da icteydi) dogurmamis gibiydim. Rahattım yani. Ama emzirme, göğüs tıkanması, göğüs yarası kabus gibiydi..
Hepimizin zorluğu ayrı işte. Kolay iş değilmiş annelik. Ama değer her şeye :)
İşte her anne kendi yavrusu için en iyisini biliyor :) şu içgüdüler bambaşka bir şey, mucize :)
Canım eskiden çok sağdım artık fırsat bulursam stoklamak için sağıyorum sadece. Ama sağdığın sütü ısıtıp vermene gerek yokmuş hemşireler de öyle söyledi oda sıcaklığında duruyolar. Isıtıp durdukça dayanma süresi azalır onun. Zaten havalar da ısındı.

Ben sütüm artsın diye sağıyorum doymayıncada sağıp dolaba attığımı veriyorum 1 termos su bir tane derin kase işini kolaylaştırır ben termos a kaynar su koyuyorum ısıtacağım zaman kaseye döküp içine oturtuyorum ısınıyor buzluktaysa 2 tane kase biri çözmek biri ısıtmak için yıkamayıda biberonu kullandıktan hemen sonra sıcak suyla yıka hemen temizleniyo ben kaynar suyla çalkalayıp temiz bir bezin üzerine çeviriyorum kolay olmuyo ama eğer doğurduysam hertürlü zorluğuna katlanmak zorundayım o gelmek istemedi onu ben istedim öyle değilmi cnm . meme tutsun bi ayağım koltukta zıplatıyordum ayakta emziriyordum ne zordu ama mamadan iyiydi yinede. Şimdi de savaş halindeyiz az diye reddediyor memeyi

Canım ben oda sıcaklığındakini ısıtmıyorum bi ara dışarı çıkacaksam sağıp o biberonla yanıma alıyordum 3 saat duruyor dışarda diye o 3 saat içinde istediğinde veriyordum oda sıcaklığındakini içebilir ısıtma bence dolaptaysa ısıt

Kızlar pompayla sağdığınızda da süt akış refleksi denilen şu göğsün sızlayıp sertleşmesi oluyor mu? Bende pompada o hiç olmuyor ve bebeğin emmesi yerine direk pompayı değdirirsem o göğüste uzun saatler süt birikmiyor ya resmen çekiliyo göğüs

Cam biberonda sağıyorum sonra onu başka biberona aktarıyorum öyle veriyorum soguyo diye ısıtıyorum. Isıtmayayım mi ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…