2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Folik asit çok önemli bi vitamin ama gebe kalmadan 3 ay öncesinden içilmesini öneriyorlar genelde de folbiol veriliyor. Bence aksatmayın
Hamile kalmadan once ben folbiol kullandim. Hamile kalinca doktor folio verdi profesör onu beğenmedi nedeni çok pahali bir hap o diğerleri devlet karsiliyor. Folioyu önermedi bana doktor niye verdi ki onu anlamadim cebindeki para bitsin diye mi eee maddi durumu iyi olmayanlara folio önerdi o hapi nasil alicak hic mi düşünmedi.. Folibol çok pahali değil ama iyi bir hapti ben Sevmiştim o hapi doktor içme agir gelir demişti agir bile gelmedi çok rahattim onla. Doktorun kafasi işde. O yüzden şimdiden devletteki doktordan nefret etmeye basladim başka doktora gidin derse giderim hic arkana bile bakmiycam! Zaten memnun değilim hiç. Esim git diyo ona esimjn ailesi ondan memnun daha iyi anlarmis pehh.. Ben değilim işde. Ne yapabilirim..

Of kizlar ya çok sinirim bozuldu bugün kv doğum yapınca yanımda kalmayı dusunuyo .bunu istemedigimi acik acik defalarca soylememe ragmen bunu 3. Kez diyor. Hayattan sogudum resmen bebegime sevinemiyorum bile.
benimkide diyordu sen calısıyorsun bebegin olursa ben bakar
Çok erken bence senin için zaten acele etme genellikle 6. Haftasonuna doğrı görüyorsun. Ben de daha dün gördüm kalp atışını
umarım 6.hafta sonunda görürürm canım .inan rahatlayacam bir görsen.suan cok korkuyorum bişey olacak diye.

Merhaba arkadaslar profesörden geldim :) kendi gittiğim devlet dru beğenmedi profesör.. Ayrıca folik asit haplari ( folio) beğenmedi ilk kullandigim hapin aynisini verdi Dr ilk kullandigim hapi begemmemisti guleyim mi aglayim mi bilemedim. Profesörü dinledim bende agir geliyordu bana zaten. Profesörün verdiği hap hafif folik asit.. ( folbiol) Neredeyse bi suru folik asit var bide pirtlasma nedeniyle igneye basliycam reçete için pzt günü gitcem öğleden sora. .hadi hayirlisi.. Bu arada çok şükür bebisimin kalp atisi duydum duyunca inanki duygulandim agladim Rabbim bu duyguyu sizede yasatsin. Çok güzel bir duygu. Rabbim sağlık sihhatle kucagimiza almaya nasip etsin inşallah amin...

Selam canim bende prof .dr gidiyorum folbiol kes alma folio ya baslayacak si dedi gebe kalmadan 2 ay öncesinden hemde suan 5haftayi geçtim çok şükür Allah a .
Allah ında izniyle halen kullanmıyorum ve hiç bir rahatsizligim yok .:nazar:

Kardesimede ilk hamileliginde 15 ay o ce folio kullanmıştı. Maşallah şimdi bi görsen tosun gibi oğlu .Ben kesinlikle folio dan yanayım şifa olsun canim inşallah içtiği ilaçlar.

Birde kızlar yogut kovasini alın kucaginiza yiyebildiginiz kadar ara ara yiyin evelallah çok iyi gelecek deneme yen varsa denesin lütfen.

Ben yoğurt pek yiyemiyorum :KK43: meyveli yoğurtler da katkılı.. NE yapabilirim bunu aşmam lazım. Yoğurt çok önemliymiş :110:
Oooo ben yoğurtu çok severim... Meyveli yoğurt yapabilirsin ama şeftali doğra ye. Asarsin. Ben iki bardak ayran iciuorum akşamları sut.. Sabahlari yumurta
.. Protein agirlikli besleniyorum ceviz badem findik yiyorum bide kuru uzum.. Yiyin. Bebegin için ye. Sevmesen de yemen lazim. Bebeğiniz güçlü olsun.

o kadar alınıyor mu yaa ne zaman aldın o kadar kiloyu merak ettim hangi aylarda ve niye
hangi ayda ne kadar aldım bilmiyorum ama hamile kalmadan önce 50 kiloydum tam doğuma girerken yatarken yani 69 kiloydum sonra 65 di doğum yapınca 4 yılggeçti bi ara 55 oldum verdim kilo mu ama 60 la hamileyim şu an tabi dikkat etmiyorum etsem 50 ye inerdim tekrar ama zaten 15 20 kilo alınıyor diye biliyorum hamilelikte yani veren veriyor ama kalanda kalıyor

Selam canim bende prof .dr gidiyorum folbiol kes alma folio ya baslayacak si dedi gebe kalmadan 2 ay öncesinden hemde suan 5haftayi geçtim çok şükür Allah a .
Allah ında izniyle halen kullanmıyorum ve hiç bir rahatsizligim yok .:nazar:

Kardesimede ilk hamileliginde 15 ay o ce folio kullanmıştı. Maşallah şimdi bi görsen tosun gibi oğlu .Ben kesinlikle folio dan yanayım şifa olsun canim inşallah içtiği ilaçlar.

Birde kızlar yogut kovasini alın kucaginiza yiyebildiginiz kadar ara ara yiyin evelallah çok iyi gelecek deneme yen varsa denesin lütfen.
Minik bi hap ben içtim onu da. Profesör beğenmedi işde guleyim mi aglayim mi bilemedim ne yapacagi sasiriyorum her doktor farkli soluyor ama bana genelde folbiole öneriyor tansiyon olduğum için. Kansizlik için dem gynoferon hapi çok guzeldi seviyordim pembe hap işde o. Kansizliga inanilmaz çok iyi geliyordu onu da beğenmedi

Bu arada bana da Folio verdi bende eczanede çalışan arkadaşıma sordum 40 tl dedi ama bence onu alma sonuçta folik asit olsun yeter dedi bende folbiol kullandım dedi ve bende folbiol aldım

Screenshot_20160723-140704.png
Screenshot_20160723-140704.png

Bir de ben folik asit dışında hiç bir şey kullanmıyorum :KK57: doktor vermedi hiçbir şey. testler falan ne zaman yaptırılıyor bilmiyorum. Folik asiti de hamileliği öğrendiğimde yani bir hafta önce aldım başladım :KK43:

Bn yogurt hic sevmem ama ayran icebiliyorum sende oyle yapabilirsin midemede iyi geliyor yogurt
ayran içebilirim onda sıkıntı yok
Oooo ben yoğurtu çok severim... Meyveli yoğurt yapabilirsin ama şeftali doğra ye. Asarsin. Ben iki bardak ayran iciuorum akşamları sut.. Sabahlari yumurta
.. Protein agirlikli besleniyorum ceviz badem findik yiyorum bide kuru uzum.. Yiyin. Bebegin için ye. Sevmesen de yemen lazim. Bebeğiniz güçlü olsun.
Evet meyve doğrama olayı olur ayran da içebilirim bunlarda sıkıntı yok yapıcamm :halay:

Minik bi hap ben içtim onu da. Profesör beğenmedi işde guleyim mi aglayim mi bilemedim ne yapacagi sasiriyorum her doktor farkli soluyor ama bana genelde folbiole öneriyor tansiyon olduğum için. Kansizlik için dem gynoferon hapi çok guzeldi seviyordim pembe hap işde o. Kansizliga inanilmaz çok iyi geliyordu onu da beğenmedi

Canim prof. Dr un dediği gibi ilerle bence tansiyon varmis sende.hiç kafanı bulan dirma kuzum.
Allah bebeğini kucaklayip buyutmeyide nasip eylesin inşallah. :nazar::nazar::emir_bebek:

Bir de ben folik asit dışında hiç bir şey kullanmıyorum :KK57: doktor vermedi hiçbir şey. testler falan ne zaman yaptırılıyor bilmiyorum. Folik asiti de hamileliği öğrendiğimde yani bir hafta önce aldım başladım :KK43:
canım bende folik asite hamileliğimi ögrenince doktor dedigi için basladım.aslında öncesinde kullanmak iyiymiş ama bilmiyordum.testleri daha dün yaptılar.5.haftamdayken.kan ve idrar aldılar.sekerine bakıyorlar kansızlık varmı kızamıkcık gecirdinmi vs.o tarz seylere bakıyorlar.içerigini bende bilmiyorum.doktorum sonucların iyi dedi.bide progestan verdi .buna daha baslamadım.bugün aksam baslayacam.

canım bende folik asite hamileliğimi ögrenince doktor dedigi için basladım.aslında öncesinde kullanmak iyiymiş ama bilmiyordum.testleri daha dün yaptılar.5.haftamdayken.kan ve idrar aldılar.sekerine bakıyorlar kansızlık varmı kızamıkcık gecirdinmi vs.o tarz seylere bakıyorlar.içerigini bende bilmiyorum.doktorum sonucların iyi dedi.bide progestan verdi .buna daha baslamadım.bugün aksam baslayacam.
işte bana hiç test mest yapmadılar :skandal:

Progestan ne için bu arada?

X